www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cheerleading
Autor Wiadomość
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 6:07 pm   

Ciekawa jestem, jakie jest wasze zdanie na temat facetow w cheerleadingu. W Polsce sie z tym nie spotkalam i wlasciwie watpie, ze sa druzyny o mieszanym skladzie. W USA, ojczyznie cheerleadingu to zjawisko wystepuje, jednak nie dorownuje ilosciom dziewczat uprawiajacych ten "sportowy taniec". A przeciez wszystko zaczelo sie od chlopakow!;)
Przyznam sie, ze ja uwieeelbiam takie mieszane sklady! :D Oczywiscie faceci tancza bez pomponow, zeby nie bylo:P
Ale naprawde uwazam, ze to super sprawa;)
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
 
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 6:12 pm   

Faceci muszą byćć!!!! Co prawda czasem to śmiesznie wygląda, ale to dzięki nim jest wiekszośc podnoszeń podrzutów itp. :)
 
 
 
terka:)
Nowicjusz


Posty: 40
Skąd: J-L
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 8:00 pm   

a mi tak szczerze się niezbyt podoba gdy są faceci... fakt, fajnie to wygląda gdy są podrzuty, jakieś fiflaki itd. ale... nie, nie, jakoś dla mnie cheer to dziewczyny z pomponami które zagrzewają facetów do walki, a nie faceci razem z nimi, jakoś nigdy nie mogę patrzeć spokojnie na takie układy... płeć brzydka zakłóca mi całokształt.. moje poczucie estetyki :P
_________________
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 10:06 pm   

Dla mnie też cheerleaderki to dziewczyny. Faceci mi jakoś nie pasują. Może podrzuty są fajne, ale głupio jak faceci kibicują facetom. Niech oni grają na boisku, a dziewczyny kibicują!
 
 
 
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 2:57 pm   

A ja mimo wszystko lubie te mieszane grupy;) Zwlaszcza, gdy widze zdjecia albo filmy - faceci wcale nie sa gorsi od dziewczyn:P No, tylko z pomponami gorzej by wygladali:P
http://img100.imageshack....rleadersqt3.jpg
http://images20.fotosik.p...30acb063med.jpg
http://images20.fotosik.p...2dddcce0med.jpg

;)
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
Ostatnio zmieniony przez groteska Pon Maj 14, 2007 3:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 5:02 pm   

A ja nie lubię jak faceci "służą" tylko do podnoszenia dziewczyn (i w cheerleadingu i w balecie). Strasznie mnie to denerwuje. Przecież oni też potrafią sie ruszać, nieraz nawet lepiej od nas.
 
 
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 1:36 pm   

No jasne ze tak, tylko, ze nie kazdemu da sie to wytlumaczyc:P
http://www.youtube.com/watch?v=lsfIYMDAxYQ respect dla cheerleaderek z teledysku Robbiego Williamsa "Radio"
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
 
kogo
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 10:22 pm   

Jeśli można, to chciałabym się wypowiedzieć w tym temacie.
Ja osobiście mogę podzielić cheerleading na kilka grup:
a) zespoły szkolne (marny poziom, ale nie zawsze. Układy najczęściej wymyślane przez panią od w-f, która chce przylusowac u dyrektora, że coś robi, ale bywają też wyjątki)
b) zespoły, które tańcza na meczach. Obojtęnie czy jest to pilka nozna, koszykówka, siatkówka
c) zespoly startujące w zawodach i mistrzostwach, których uklady składaja się głównie z elementow obowiązkowych, bez akrobatyki, bo na turniejach jest zabroniona.

Co do różnic w reperutarze cheerleaderek od innych form tańca...ja uważam, że jest to inna grupa docelowa. Nie obrazajac kibiców, bo sama się za kibica uważam, ale jak myslicie ile z tych osób (głownie faceci) pójdzie obejrzec balet z własnej woli? Naprawde mało. Mają inna wrażliwość...bo sporty typu koszykówka czy piłka nożna sa sportami dość kontaktowymi i czasami brutalnymi.
Repertuar, co na bank wiecie, trzeba dobierać do okazji, a kiedy tą okazją jest mecz, i kiedy trzeba ludzi poruszyć w przerwie, żeby sami byli skłonni do jeszcze większego dopingu muzyka musi być żywa, więc najcześciej uśywa sie techno, hip hopu lub remiksow znanych utworow dla podkrecenia atmosfery. i tyle. Choć mnei osobiście wkurza jak wszedzie słyszę te same piosenki, a już nie mogę patrzeć jak jakiś zespół ma jeden układ i na jednym meczu tanczy go kilka razy tylko do różnych utworów.
Im wiecej akrobatyki, szpagatów i pramid tym lepiej.

Co do stereotypów. Ososbiście pracuje z jedna z druzyn cheerleaders...i naprawde nie ma w niej "pustych lasek", moze tez dlatego, ze mamy do tego zdrowe podejscie. Chcemy robic dobrze to co robimy i nie intersuja nas cheer-kłotnie i inne tego typu atrakcje.
Jak się czyta blogi młodych cheerleaderek, to rzeczywiscie mozna ulec tym stereotypom, ale czego oczekiwac od 10-latki, ktora kocha kolor rozowy i jest zafascynowana filmem "bring it on"?

a co mozna kochac w cheerledingu? Pokonywanie wlasnych barier, prace zepolowa, wystepy, polaczenie tanca i akrobatyki w jendym:)
 
 
pOny 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz i miłośnik;)
Wiek: 32
Posty: 4
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 3:28 pm   

taaa... dokladnie. te szkolne pseudo druzyny... znam z wlasnego doswiadczenia -.- zwykle wglada to tak, ze wszystkie naraz chcą 'rzadzic', bo nie ma trenera ,ktory by sie tym zajal. konczy sie na tym, ze tanczy sie kroki-przytupywance, do techno bum-bum-bum, w dodatku nierowno i bez sensu -.- mysle, ze mogloby to inaczej wygladac gdyby byla wieksza samodyscyplina, wiecej pracy i zaanagazowania. w Polsce na pewno jest wiele takich zespolow ktore daza do sukcesu, ale wiele jeszcze trzeba dopracowac...
 
     
baletnica_w_trampkach 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 32
Posty: 26
Wysłany: Czw Lut 14, 2008 1:12 am   

dobra czytam czytam i może się wypowiem trochę na ten temat ^^

otóż u mnie w szkole idę sobie pewnym razem i widzę ogłoszenie że powstaje grupa cheerleaderek to sobie myślę " a co mi tam zgłoszę się ". No i poszłam, dostałam się, chociaż byłam mile zaskoczona poziomem no powiedzmy rozciągnięcia i umiejętności dziewczyn które próbowały się dostać ^^. No i tutaj macie po trochu rację - u nas wygląda to właśnie tak, że dziewczyny wymyślają jakieś układy to techna, hh czy disco, troche się rządzą, bo jak na razie nie ma nauczyciela który by nas "pilnował", i to jest takie troche chałowate na razie, ale mam nadzieje, że będzie lepiej.

Swoją drogą, robili z nami wywiad do nto i to tam zrobili z nas takie idiotki - powkładali nam w usta zdania których nie powiediałyśmy - więc to też jest takie troche jakby "ukartowane" przez media - że cheerleaderki muszą być głupie :/

wklejam tu jeszcze artykuł z gazety i filmik jakby ktoś chciał zobaczyć ( btw. nie śmiejscie się z ostatniej sceny na filmie - koleżanka wymyśliła to dla jaj ale kazali jej to krzyczeć do kamery ^^)

filmik:

http://www.nto.pl/apps/pb...&Params=Id=6390

artykuł:

http://www.nto.pl/apps/pb...IAT01/258371356
_________________
^^
Ostatnio zmieniony przez baletnica_w_trampkach Pią Lut 15, 2008 2:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 6:24 am   

niestety w gazetach często przekręcają, co mówimy czy dodają....więc tu się nie dziw :) i nie liczyłabym na to, że coś się polepszy w zespole, dopóki nie będzie jednej osoby, która się tym zajmię...Może spytajcie nauczycielek, byc moze znajdzie sie jakaś, która zajmowała się choć trochę tancem i zechce sie wami 'zająć'... A dopóki nie znajdziecie nikogo to żyjcie w zgodzie :) najwazniejsze to by sie nie kłócić, bo inaczej wszytsko się popsuje... pozdrawiam i powodzenia!
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Kimmy 
Nowicjusz

Wiek: 28
Posty: 1
Wysłany: Sro Mar 05, 2008 7:54 pm   

Cheerleading w Polsce to rzeczywiście w dużej mieże słodkie blondyneczki i bezsensowne machanie pomponami. Czytałam kidyś że np Ameryce są zespoły Cheerleadingu nie szkolen tylko typowe zajęcia taneczne z trenerami itd.
Sama natchniona kiedyś filmem "dziewczyny z drużyny" chciałam założyć taki zespół i z paroma dziewczynami spotkałysmy się parenaście razy po lekcjach ale nic z tego nie wyszło . Poszłysmy nawet do dyrektorki że by anm pozwoliła kotrzystać z sali gimnastycznej ale ta odrazu kazała se znaleźć opiekuna i zrobiła półgodzinny wykład jakie to niebezpieczne bleble
Nie miałyśmy poprostu żadnego poparcia ze strony nauczycieli koleżanek więc zaprzestałyśmy
 
 
     
kogo
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sro Maj 07, 2008 12:35 am   

Jak co roku grupa TRINITY CHEERLEADERS z Krakowa, występująca na pierwszoligowych meczach Mistrzyń Polski koszykówki kobiet, drużyny Wisły Can-Pack Kraków, przeprowadza nabór uzupełniający , który odbędzie sie 16 maja o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej VII LO w Krakowie przy ul. Skarbińskiego 5 (wejście od strony boisk szkolnych). Szczegółowe informacje o zespole (historia grupy, galeria, prezentacja, historia występów) na stronie internetowej www.trinity-cheerleaders.com . W razie jakichkolwiek pytań odpowiem na priv.
serdecznie zapraszam

post (pomimo tego, że to niej jest miejsce na ogłoszenia) pozostawiam do czasu utraty aktualności
mod
.
Ostatnio zmieniony przez Gość Pią Maj 09, 2008 1:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dżastuś 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń i Tancerz
Wiek: 29
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 8:06 pm   

Słuchajcie tak czytam to co tutaj piszecie chyba Was nie rozumiem...uważacie że cheerleading to nie taniec tylko sport...To dla mnie jest nie do pojęcia... u mnie od cheerleadingu zaczęła się moja przygoda z tańcem... Obecnie mam roczną praktyke mażoretkach oraz roczną w hip hopie. Teraz już czwarty rok tańczę w cheerleaderkach i drugi w balecie. I jakoś jedno drugiemu nie przeszkadza. Zgadzam się z Wami że są to całkiem inne style tańca ale da się je pogodzić. Nie powinniście tak móić o cheerleadingu bo jest to ciężka praca i lata ćwiczeń. Owszem do pięt nie sięgamy amerykańskim drużyną, ale to nie powód żeby tak obrzucać cheerleading błotem. Ja tańcze w zesopole który wystęopuje na pokazach, na meczach, na zawodach i robie to co lubie jest to moją pasją i sprawia mi to przyjemność podobnie jak tańćzenie klasyki:)
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą zrobić!
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 7:47 am   

doceniam te dziewczyny, zdecydowanie. oczywiscie te na jakims poziomie sportowo-tanecznym bo to jednak jest cos pomiedzy tymi dziedzinami i mozna powiedzec ze wymaga podwojnej pracy. jezeli sa dobre to daja publicznosci moc do dopingowania a druzynie do wysilku i o to chodzi, nie wszystko musi byc od razu sztuka najwyzszej proby jak klasyka, taki uklad moze byc jednak bardzo dobry. poza tym one sa wysportowane, ladne maja pasje - ciezko cos zarzucic i jak ktos krytykuje dla samej krytyki to albo jest zazdrosny albo siedzi w stereotypach.

a faceci...? co tu duzo mowic wole w tej roli dziewczyny, nawet gdy faceci robia fajne i 'meskie' elementy w ukladzie.
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 9:42 pm   

Coś w temacie ;p

Są niesamowite, prawda? :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
rozmarzona 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 6
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 2:20 pm   

Robię w tej ,,branży" już od 5 lat ( mam 13) i co nie co wiem jak to jest w polskim cheerleadingu.
w Polsce są również cheerlederki takie jak w USA ( na turniejach pokazuje się około 3 takich zespołów) ta kategoria nazywa się Cheer. Nie można tego zbyt porównywać z amerykańskimi układami ( byłam na mistrzostwach europy więc wiem ) ale coś tam jednak jest. :D
Na arenie międzynarodowej polska dobrze stoi w kategorii cheer dance. Wspomnę, że mamy mistrzów europy w kategorii junior - Flash Junior Garwolin ( + jeden chłopak ). Całe podium kategorii junior młodszy jest zajęte również przez polskie zespoły z Tarnowa, Tyczyna i Płocka.
Co do ćwiczeń cheerleaderek powiem tak.. W kategorii cheer dance trzeba robić Piruety, fouette,szpagaty, skoki szpagatowe itp.Treningi stawiają więc nie tylko na siłę i wytrzymałość, ale także na technikę, rozciągnięcie i skoczność.
 
     
Cheer Project
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 15, 2012 10:55 pm   Kurs TRENERA CHEERLEADERS w Krakowie

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale wrzucam ogłoszenie o kursie trenerskim w Krakowie, organizowanym przez Cheer Project


Zapraszam na jedyny w swoim rodzaju KURS TRENERA CHEERLEADERS, organizowany przez Cheer Project- jedyną ekipę szkoleniową, którą tworzą instruktorzy związani od wielu lat z cheerleadingiem.

Kurs trenera cheerleaders CHEER PROJECT INSTRUCTOR jest trójstopniowym autorskim programem szkoleniowym. Kursy mają za zadanie przygotować trenerów do wielopłaszczyznowej pracy z zespołem, którzy z powodzeniem przygotują zespół na zawody oraz inne imprezy. Kiedy mówimy o przygotowaniu grupy mamy na myśli choreografię, precyzję, pomysł, siłę, skoczność i rozciągnięcie.

Wszystkie kursy są kursami praktycznymi. To, zdecydowanie wyróżnia nas na tle konkurencji. Wszystkie informacje, które mogłyby być ujęte na zajęciach o charakterze wykładu, są przekazywane kursantom w obszernych materiałach szkoleniowych.
Po zakończeniu kursu, wszyscy kursanci otrzymują nagrania sporządzone podczas zajęć.
Kurs CHEER PROJECT BASIC INSTRUCTOR- adresowany jest do osób rozpoczynających swą przygodę z cheerleadingiem oraz osób, chcących poznać podstawy różnych technik tanecznych. Instruktorzy, nie tylko przekażą wiedzę z zakresu danej techniki, ale również pokażą jak poprawnie użyć jej w choreografiach przeznaczonych dla zespołów cheerleaders.

TERMINY ZJAZDÓW:
KRAKÓW:

29-30 września 2012
13-14 października 2012
27-28 października 2012


Liczba miejsc ściśle ograniczona
Techniki:
-podstawy tańca klasycznego
-tańce latynomerykańskie
-rock'n'roll
-hip hop
-dancehall
-omówinie dywizji CheerDance i PomDance
-skoki w cheerleadingu (technika, metodyka nauczania w tym ćwiczenia przygotowawcze)
- podnoszenia i piramidy
-jazz i musical
Cena kursu 660 zł

Kurs CHEER PROJECT ADVANCED - adresowany jest do trenerów, którzy mają już doświadczenie w pracy z zespołem cheerleaders. Kurs obejmuje bardziej zaawansowane, niż na kursie BASIC, choreografie oraz podnoszenia, w tym elementy akrobatyki mobilnej. Wśród technik tanecznych pojawią się najnowsze trendy taneczne.
Druga część kursu trenerskiego przeznaczona jest dla absolwentów części pierwszej (Cheer Project BASIC INSTRUCTOR).

Kurs składa się z trzech zjazdów weekendowych, obejmując swą tematykę wszystkie techniki taneczne wykorzystywane w choreografiach cheerleaders. Wszystkie choreografie będą w wersjach trudniejszych i bardziej wymagających od kursantów, a dodatkowo podczas zajęć kursanci nie tylko sami uczą sie elementów układu, ale również czynnie uczestniczą w tworzeniu nowych elementów.

Kursanci nauczą się również jak tworzyć choreografię dla cheerleaders, ale charakterystyczną za względu na pochodzenie danego stylu tanecznego.
W plan kursu wpisane jest również omówienie, ale również przeprowadzenie treningu we wszystkich dywizjach oraz zostanie omówienie tematyki duetów (dobór osób, muzyki, choreografii, elementów oraz rozwiązywanie problemowych sytuacji).
Kurs zakończony jest egzaminem, polegającym na omówieniu elementów akrobatycznych i wskazaniu ćwiczeń przygotowawczych. Nauczenie krótkiej choreografii pozostałych uczestników kursu.

Oceniane będą: pomysłowość i oryginalność choreografii, czystość przekazu, kontakt z grupą, wiedza merytoryczna z zakresu elementów akrobatycznych.

Terminy zjazdów KRAKÓW:
17-18 listopada 2012
1-2 grudnia 2012
15-16 grudnia 2012

Uczestnicy otrzymują nagrania video sporządzone podczas trwania kursu, dyplom ze zdjęciem stwierdzający umiejętności kursanta.
Zgłoszenia do 1 listopada 2012. Liczba miejsc ograniczona.
Cena kursu: 690 zł
Kursanci otrzymują dyplomy z oceną z egzaminu końcowego oraz nagrania video z choreografiami, nagranymi podczas kursu!

Więcej informacji znajdą Państwo na www.cheer-project.pl

Stroje dla cheerleaders oraz biżuterię, a już wkrótce specjalne buty i torby treningowe znajda Państwo na www.cheer-shop.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13