www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pointy - rozrabianie
Autor Wiadomość
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 6:05 pm   

O, to podobna do mojej... A nie boisz się zniekształceń stopy? Bo czytałam, że przy "naszym" typie stopy, najlepiej wybierć kwadratowe boxy w stylu Elite i Recital... Ja ostatnio wzięłam Mayę i niezbyt wygodne było dla mnie duże zwężenie boxu na czubku...
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 10:55 pm   

Ja juz mam bardzo zniekształcone stopy, tego nie da sie uniknac jak się tańczy po 7 godzin dziennie... Recital zupełnie mi nie leżały, Elite miałam, ale maja za niską przyszwę jak dla mnie:-(
Chcę spróbować jeszcze Russian Pointe Entrada, one moga być fajne.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:40 am   

Ah, czyli jednak preferencje osobiste mają największy wpływ...
Dzięki Lorenzo :smile:
szkoda że w Polsce też nie ma takiej Pani o jakiej mowa w 0:55
http://www.youtube.com/watch?v=71yybBKXGSM
przydaliby nam się tacy specjaliści...
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:45 am   

Zawsze mnie to ciekawiło (przepraszam od razu za maly offtop.) - Co ona ma na kolanie? Widziałam też takie naklejki na piłkarzach... W jakim celu to sie nakłada i po co to jest?
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 1:11 pm   

Z tego co się orientuję, te plastry "trzymają" kolano... Czasami jak ktoś zerwie więzadła to dają te plastry, ale zazwyczaj i tak kończy się operacją... Ale sportowcy noszą te plastry jako ochronę przed kontuzjami... Agnieszka Radwańska też nosiła takie na ramieniu... :smile:
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 3:50 pm   

Taka Pani czasami bywa w TW więc można się jakoś z nią "umowić". Wiem, ze dziewczny z OSB w Warszawie mogły pójść na dopasowanie point.
Te plastry zakłąda się na fizjoterapii (taping), zazwyczaj w celu rehabilitacji/leczenia kontuzji/wzpomagania po kontuzji etc.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 11:02 am   

Grishko ładnie wyrobiły mi się podczas ćwiczeń. Robiłam też to, co Ferri w filmiku ze Stingiem na youtube (na samym początku).
Na włożone, zawiązane sanshe nałożyłam po dwie mega grube (jedne z tych włochatych, do spanie) skarpety i wieczorem trochę w nich pochodziłam, posiedziałam. Pod wpływem ciepła zaczęły się dopasowywać, ale następnego dnia były znów jak kamień.
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 11:04 am   

Co do sklepów, to bardzo się zirytowałam, kiedy nie potrafiono mi w doborze point pomóc (a może nie chciano?) w sawarcie. Pani w pas de chat ma dobre oko do odpowiedniej dla danej stopy szerokości :)
 
     
Anorien 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 28
Posty: 28
Skąd: z Centrum
Wysłany: Sro Maj 08, 2013 11:12 am   

Novice napisał/a:
Co do sklepów, to bardzo się zirytowałam, kiedy nie potrafiono mi w doborze point pomóc (a może nie chciano?) w sawarcie. Pani w pas de chat ma dobre oko do odpowiedniej dla danej stopy szerokości :)


... w pas de chat kobieta stoi nad tobą i pospiesza, bo się "śpieszy na autobus", i z wielkim trudem i z łaską poda ci 2 pary point do przymierzenia. A jak nie pasuje, albo się nie podoba, to od razu widać to rozdrażnienie - jakby chciała, żeby klientka tylko spojrzała i od razu kupiła. W ogóle tam nie rozumieją, że pointy to nie buciki na imprezę, że potrzebne jest specjalne dopasowanie modelu do stopy i że klientka potrzebuje przymierzyć tyle, ile trzeba, żeby coś wybrać. Ta babcia już po prostu ma swoje lata i zamiast siedzieć w tym sklepie jak w więzieniu powinna już być normalnie na emeryturze. A tak jest wiecznie zmęczona, znudzona, rozdrażniona i w połączeniu z brakiem wiedzy o tańcu i obuwiu tanecznym zwyczajnie wyrządza temu środowisku wielką krzywdę. Później dziewczyny przychodzą po takich zakupach na zajęcia i narzekają, albo się martwią, że pointy są za wąskie, za szerokie, mają za mały czubek i tak dalej...

I naprawdę nie przesadzam, bo to jest wyjątkowa sprawa, sklepów baletowych w Polsce jest strasznie mało. To nie jest tak, że jak tu ci się nie spodoba to możesz iść gdzie indziej. W Warszawie jest tylko kilka sklepów z zaopatrzeniem do klasyki, głównie ten i sawart. W innych miastach jest jeden albo wcale. Jak ktoś prowadzi firmę w taki sposób, z taką nieciekawą polityką, to człowiek po prostu się zniechęca.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 2:11 pm   Re: Pointy - rozrabianie

makowa_panienka napisał/a:
Hej!
mam pytanie dotyczące point....mianowicie czy macie jakieś sprawdzone własne sposoby na ich rozrabianie [w sensie żeby dało się w nich zrobić pozycję półpalce]. Zwykle nie wychodzi mi to dobrze, bo boję się zrobić im coś złego, żeby się nie złamały albo co, i moje pointy są rozrobione dopiero pod koniec lekcji, kiedy nagrzeją się od stopy. Piszcie o swoich sposobach. Nie chodzi mi tylko o podeszwę, ale również o czubek:)
Pozdrawiam, Dominiczka


ja mam drążek do podciągania i na nim pointy wyrabiam

efekt murowany !!! :smile:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 9:29 pm   

Co do czubka- postukać młotkiem (tylko najlepiej czymś owiniętym, żeby nie uszkodzić/ubrudzić satyny). Zmiękcza go to trochę, jest bardziej plastyczny i tak nie hałasują pointy.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 1:49 pm   

lj napisał/a:
Co do czubka- postukać młotkiem (tylko najlepiej czymś owiniętym, żeby nie uszkodzić/ubrudzić satyny). Zmiękcza go to trochę, jest bardziej plastyczny i tak nie hałasują pointy.


dzięki to pomaga :D
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12