www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIV Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego w Poznaniu
Autor Wiadomość
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 4:35 pm   

Z Thierry Vergerem.
Cudowny człowiek. :D
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 8:30 pm   

To może teraz ja podsumuję moje tegoroczne warsztaty w Poznaniu :wink:

Wydaje mi się, że trafnie wybrałam techniki.

Jazz dance z J.C.Marignalem był wręcz boski. Szczególnie podobała mi się rozgrzewka - była cudowna :D

Brodway jazz z J.Sautterem był moim pewniakiem, ponieważ chodziłam na te zajęcia rok temu, więc rozczarowana nie jestem. Końcowy układ nawet bardziej mi się podobał od zeszłorocznego :wink:

Natomiast muszę przyznać, że mój trzeci kurs - taniec współczesny z akompaniamentem akordeo elektro zamieniłam na zwykłego pilatesa (zamiana nie była rewelacyjna, ale lepszy rydz niż nic:)). Owy taniec współczesny okazał się terapią tańcem oraz jedną wielką improwizacją, a ja przyjechałam się tam czegoś nauczyć. Poimprowizować mogę przecież zawsze :P

Reasumując uważam tegoroczne warsztaty za udane. Tak jak napisała Sari, były mniej imprezowe jak te rok temu, ale bardziej pracowite (również w moim przypadku) :wink:

I wiem, że w przyszłym roku wybiorę modern jazz underground z T.Vergerem - mam nadzieję, że temu podołam :wink:

Pozdrowienia dla wszyskich forumowiczów, którzy wraz ze mną "męczyli się" w Poznaniu :P a szczególnie dla Tranq :D
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
basiawysocka1 
Nowicjusz


Wiek: 100
Posty: 34
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 9:03 pm   

Podsumowywując było super!! W następnym roku może też się pojawie i wybiore więcej zajęć bo jednak półtorej godziny dziennie to troche mało. :(

Niezmiernie sie ciesze że tyle osób poznałam a w szczegółności raise. (w końcu to ona mnie zaprosiła 8) )

Poznań jest ładny ale bielsko ładniejsze. :wink:
_________________
Dla świata możesz być nikim, ale dla kogoś całym światem.
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 9:09 pm   

ejj, a ja? :(
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 9:55 pm   

Czy to tak ładnie się dopominać? ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 10:04 pm   

Oj Marysiu... Ciebie przecież też pozdrawiam :* tak samo jak wszystkich forumowiczów... A Tranq pozdrowiłam w szczególności, ponieważ z nim widywałam się codziennie, bo mieszkaliśmy w tym samym akademiku :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 10:25 pm   

Marysia W napisał/a:
Z Thierry Vergerem.
Cudowny człowiek. :D

Marysiu, chyba nie możesz powiedzieć, jakim Thierry jest człowiekiem, bo wątpie, żebyś z nim dłużej rozmawiała i przebywała, a nawet jeśli to człowieka nie da się poznać w tydzień. Lepiej byłoby napisać: "cudowny pedagog".

pozdrawiam serdecznie baletnice z krakowa, które męczyły się ze mną przez całe warsztaty! :P
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 10:37 pm   

Tranquality napisał/a:

pozdrawiam serdecznie baletnice z krakowa, które męczyły się ze mną przez całe warsztaty! :P


Oj męczyły się, męczyły. :D

Heh, a Marysi to Ty się Tranqu nie czepiaj, bo i moim zdaniem Thierry jest cudowny! To taka fascynacja oczywiście... [Mogłabym Ci tu przypomnieć o Twojej, ale zachowam dyskrecję :P ]
Poza tym, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak niewielu ludzi tak naprawdę dobrze znamy... ;)
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 11:13 pm   

Cheryl napisał/a:
Czy to tak ładnie się dopominać? ;)

żartowałam . ;P
zresztą, Columbinko, to było akurat do Basi :wink:
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 11:36 pm   

Cytat:
Owy taniec współczesny okazał się terapią tańcem oraz jedną wielką improwizacją, a ja przyjechałam się tam czegoś nauczyć. Poimprowizować mogę przecież zawsze


Jesli cos moge dodac - tez tak kiedys uwazalam, ale jednak nic nie zastapi zajec z impro w grupie poprowadzonych przez kogos. To naprawde otwiera wiele nowych mozliwosci w sobie, ciele, itd. Po pierwsze dlatego, ze pedagog zawsze na cos naprowadza, i proponuje rozne metody poszukiwania ruchu w sobie, na ktore byc moze sami bysmy nie wpadli, a drugi rowniez wazny aspekt, to grupa - zawsze jest wtedy inna atmosfera i czasem moze sie dziac cos naprawde tworczego, nawet jesli nie robi sie czegos stricte w kontakcie. To jest cos niematerialnego, ta roznica ;) , dlatego trudno mi to wyjasnic, ale uwazam, ze warto i improwizowac na warsztatach, i samemu, bo kazde co innego nam da.
W kazdym razie na warsztatach z impro mozna sie wiele nauczyc, chyba nawet wiecej niz na samej technice.

Tak tylko w ramach delikatnego offu ;) do zmiany zdania nie namawiam, rzucam tylko wlasne spostrzezenia na temat pod luzna refleksje :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 9:20 am   

ale właśnie o to chodzi Joanno, że to nie były ani zajęcia z improwizacji ani z czystej techniki...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 12:57 pm   

Ale jaki to ma zwiazek? Piszac swoj post mialam na mysli nie tylko zajecia w calosci poswiecone roznym formom impro, ale tylko opierajace sie na nich w jakims stopniu, np. zdarza sie, ze pedagog prowadzi rozgrzewke impro, itp No forma takich zajec moze byc rozna. Nie pisalam nic o scislym rozgraniczeniu 'no to teraz mamy zajecia nazwane impro, i tego bedziemy sie uczyc', a czysta technika, bo przeciez oprocz tego kazdy peagog ma swoj sposob nauczania. I to nie tylko dotyczy wplatania w lekcje elementow impro, ale tez roznych cwiczen ze swiadomosci ciala, itd.

A przede wszystkim nie mowilam konkretnie o tych jednych warsztatach, bo na nich nie bylam, tylko rzucilam pare swoich luznych spostrzezen ktore mi sie nasunely po przeczytaniu zdania Columbiny.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 1:28 pm   

rozumiem rozumiem. I właśnie ludzie, którzy prowadzili ten warsztat pracowali na nim dość specyficznymi metodami, które stosują przy tworzeniu swojego teatru tańca, co kilku osobom nie przyadło do gustu, bo oczekiwały czegoś zupełnie innego... :)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 1:34 pm   

Tak, tez rozumiem taka sytuacje :)
Moze to tez kwestia tego, jak byly opisane w folderze.
Osobiscie uwazam, ze z zajec tego typu (tzn co wynika z waszych opisow) mozna sie bardzo wiele nauczyc, ale tez przede wszystkim trzeba chciec i wiedziec, ze akurat to jest nam potrzebne.
A rozumiem tez sytuacje, kiedy ktos woli akurat nauczyc sie konkretnych technicznych skills, i z takim nastawieniem przyjezdza, a tu... ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 1:40 pm   

Myślę, że przede wszystkim zajęcia były źle opisane, bo dużo osób przyszło na nie z zupełnie innym, błędnym nastawieniem, a później z nich rezygnowali...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 1:52 pm   

A przynajmniej tak było w przypadku moim i Tranq...
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 2:58 pm   

Czy był ktoś na brodway jazz z Monika Lisowską-Gałęską ?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
basiawysocka1 
Nowicjusz


Wiek: 100
Posty: 34
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 3:50 pm   

Marysiu W. ty mnie nie musiałaś znosić na okrągło :lol:
_________________
Dla świata możesz być nikim, ale dla kogoś całym światem.
 
 
 
BlackPointeShoes
Adept Baletu


Posty: 66
Skąd: z 3miasta :)
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 6:26 pm   

Witajcie,

dopiero dorwałam się do komputera, także zaglądam tu do Was.

W pierwszej kolejności chciałabym powiedzieć do wszystkich którzy byli na spotkaniu - bardzo miło było mi Was wszystkich poznać! :wink:
To bardzo miłe że Anna-Maria tak się nami zaopiekowała. Fajnie że ''dominowałaś" w rozmowie. Wszyscy byli bardzo zajęci słuchaniem :D Anno-Mario naprawdę miło się Ciebie słuchało. Masz talent kobieto :) mówię Ci.

Co do Poznania jako miasta - pięknie. Bardzo mi się u Was podoba. Ryneczek świetny, kamieniczki, kolory, dużżoo kawiarenek, Stary Browar. Naprawdę u Was ślicznie. Rzadko podoba mi się jakiekolwiek miasto, a co do Poznania, naprawdę nic nie mogę powiedzieć :)

Sedno ..

Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego to poprostu Kraina Tańca! Bardzo dobrze się tam czułam, oj dobrze :twisted: !
Warsztaty świetne,ludzie,pedagodzy. Bardzo fajna przygoda dla tancerzy. Byłam na dwóch technikach. Jak już wcześniej pisałam FUNK JAZZ i VIDEO CLIP. Obie super! Co do pedagogów - Steffie jest świetna! Wprowadza taką miłą atmosferę na swoje zajęcia. Byłam z jej lekcji bardzo bardzo zadowolona. Dużo śmiechu(Steffie uwielbia żartować i śpiewać np. słowa naszej piosenki do układu. Tak nas tym zaraziła że cała grupa śpiewała podczas tańca) Fajni ludzie, atmosfera.. czego chcieć więcej? :) (Piszę powyżej że dużo śmiechu, żeby nikt sobie nie pomyślał ;) zajęcia były bardzo profesjonalnie prowadzone :) ) W następym roku również tam się wybieram :) Tzn. chciałabym. Z grupą Video Clipu robiliśmy choreogr. z teledysku Michaela Jacksona (DANGEROUS). Myślę że kojarzycie z pokazów.

Co do zajęć z P. Grzegorzem Pańtakiem jestem również zadowolona. Bardzo fajna energia wypływająca z tego oto człowieka. Potrafił także wydobyć ją z nas samych :) Choreogr. również spontaniczna, wesoła i pomysłowa.

Mam nadzieję, że w następnym roku również się spotkamy! Liczę na to ;) pozdrawiam Sara ;)
_________________
"Taniec to nie układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać" <3
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:22 pm   

jak miło czytać te wszystkie wypowiedzi, czyli generalnie warsztaty byly udane :)

ja również jestem zadolona. poznałam nowych forumowiczów, bo wcześniej znałam tylko Tranqa i raisę, żałuję jedynie, że nie dotarłam na Wasze wspólne spotkanie. Za to miałam przyjemność bywać prawie codziennie na spektaklach z Joanną Bednarczyk :) , której dziękuję za dłuuuugie rozmowy o tańcu.

techniki wybrałam świadomie, bez większych eksperymentów, więc jestem w pełni usatysfakcjonowana. Oczywiście zajęcia z Thierrym Vergerem maksymalnie wyczerpujące, choć mam wrażenie, że pod koniec nieco opadł z sił. I chyba ogólnie był mniej "aktywny" niż w zeszłym roku. choć nadal pozostaje tym samym ekstremalnie oryginalnym człowiekiem.
zdradzę też, że Marysia W. była jego ulubienicą w grupie o 14.30 :)

festiwal taki sobie - sposród spektakli, na których bylam wlaściwie tylko jeden tak naprawdę przypadł mi do gustu.

za to miałam okazję doświadczyć wielu innych nowych rzeczy ;)

co do zajęć z tańca współ. a akompaniamentem (obserwowałam je kilka razy), to uważam, że miały w sobie ogromną wartość, ale dla osób, które w tańcu poszukują czegoś wiecej aniżeli jedynie techniki.

mnie osobiście bardzo jeszcze poruszyła śmierć Conrada Drzewieckiego, w wielu powodów, ale przede dlatego, że gdyby nie on, nie byłoby nas wszystkich na tych warsztatach.

pozdrawiam wszystkich uczestników XIV warsztatów!!!
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:26 pm   

Była ulubienicą powiadasz? :P :>
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:28 pm   

tak :)
zachwycał się jej stopami :) pożyczał gumke do włosów i ogólnie kreował jej undergroundowy image ;
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:35 pm   

Gumkę do włosów xD
No to fajnie, że Marysia znalazła sobie kolegę :P
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:38 pm   

raczej mentora, nie kolegę. Thierry pomimo swojej otwartości i ciepła zawsze na zajęciach pozostaje pedagogiem i choreografem :)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 11:01 pm   

hehe, no że ją bardzo lubi to wiedziałam, ale że najbardziej w grupie, to mi sie nie pochwaliła. Marysiu! ;) Pozdrawiam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12