www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II Letnie Warsztaty Tańca w Operze Bałtyckiej
Autor Wiadomość
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 6:46 pm   

Może skontaktuj sie z prowadzącymi i zapytaj czy w Twojej sytuacji istnieje możliwość żeby chodzić tylko na jedną technikę.
 
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 7:16 pm   

Ja pisałam do Organizatrów maila z pytaniem, czy jako osoba początkująca mogę wziąć udział w warsztatach i dostałam pozytywną odpowiedź, więc przybywaj do nas Ciri - będzie nam raźniej :wink: . Natomiast w sprawie wyboru tylko jednej techniki nic nie wiem.
 
 
 
Ciri
Nowicjusz


Posty: 14
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 7:25 pm   

Jeśli jest możliwość wyboru tylko jednej techniki to przybędę, a jakże :) W takim razie napiszę do organizatorów i napiszę Wam, co mi odpowiedzieli ;)
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 7:38 pm   

Z tym "średniozaawansowaniem" sprawa wygląda tak, że wszelkie imprezy typu warsztatowego są lepszym wyjściem dla ludzi, którzy już jakiś kontakt z tańcem mieli, i korzystając z warsztatów mogą się trochę doszkolić. Osobie zupełnie początkującej mogłoby być ciężko ze względu na nieznajomość terminologii i podstawowych ćwiczeń, których tłumaczenie ma sens tylko, jak większość grupy nie wie, o co chodzi. Organizując jakiekolwiek warsztaty zakłada się zwykle, że chce się uczestnikom przekazać jak najwięcej w krótkim czasie, a ucząc od podstaw siłą rzeczy przekazuje się mniej.

EDIT: mam na myśli warsztaty ogólnie pojęte, a nie te konkretne :evil:

W zeszłym roku Opera proponowała podział na grupę początkującą i średniozaawansowaną, ale ponieważ do tej pierwszej zgłosiła się porażająca liczba dwóch osób, zajęcia i tak były prowadzone na poziomie średniozaawansowanym.
Ostatnio zmieniony przez Czajori Czw Mar 22, 2007 8:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 7:46 pm   

ech - no to teraz już nie wiem...
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 7:47 pm   

Do warsztatow jeszcze jest troche czasu. Dasz rade sie podszkolic.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 7:52 pm   

Ej, moment. Napisałam tylko, dlaczego przy opisie warsztatów podany jest poziom średniozaawansowany!
Na zeszłorocznych warsztatach były osoby początkujące i nie powiem, zeby jakoś dramatycznie odstawały.
Po prostu idąc na warsztaty o poziomie ustalonym na średniozaawansowany, osoba początkująca będzie musiała liczyc się z tym, że będzie musiała zadawać więcej pytań i zwracac większą uwagę na szczegóły :)
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 8:21 pm   

Poza tym, to warsztaty tańca, a nie dyktakdo ;)

No ruszać to się przecież każdy potrafi, a to, na ile technicznie jest zaawansowany to inna sprawa. Przecież nawet jeśli nie zna się nazwy jakiegoś ćwiczenia, to widać, co pedagog czy inni robią, i powtarza się, co widzi ;)
Czegoś zawsze się można nauczyć.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 8:41 pm   

Oczywiście. Dobry pedagog zawsze znajdzie czas i cierpliwośc, żeby wytłumaczyć nawet najbardziej podstawową rzecz, jeśli będzie taka potrzeba.

W zeszłym roku przewidziane były "korepetycje" - dodatkowe zajęcia dla osób, które chciały doszlifować podstawy.

A tydzień intensywnych ćwiczen po prostu MUSI dać efekty. :wink:
 
 
Kasia POB
Nowicjusz


Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 9:55 pm   

Ciri napisał/a:
Jeśli jest możliwość wyboru tylko jednej techniki to przybędę, a jakże :) W takim razie napiszę do organizatorów i napiszę Wam, co mi odpowiedzieli ;)



Organizatorzy czytają forum :)
W sprawie zaawansowania, to dziewczyny bardzo dobrze wyjaśniły sprawę. Bardzo dużo zależy od pedagoga, a zapewniam, że nasi są ZNAKOMICI i na pewno dasz radę!!!
W kwestii liczby paneli: nie można wziąć jednego panelu. Minimum dwa.

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 10:08 pm   

W sumie szkoda, bo jeśli ktoś ma np. przeciwskazania lekarskie do tańca, jakos takiego, ze względu np. na skoki, itd.; a mógłby chodzić na zajęcia barre au sol, to w takim układzie minimum 2 paneli nie może...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Ciri
Nowicjusz


Posty: 14
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 3:05 pm   

Zgadzam się z Joanną - ja właśnie jestem przykładem takiej osoby. Szkoda, bo bardzo bym chciała wziąć udział w tych warsztatach...
 
 
Kasia POB
Nowicjusz


Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 12:56 pm   

[quote="Joanna"]W sumie szkoda, bo jeśli ktoś ma np. przeciwskazania lekarskie do tańca, .[/quote/]

Wobec tego nie rozumiem...Skoro są przeciwskazania, to należy ich przestrzegać, bo może zdarzyć się naprawdę nieszczęście.
A nasze warsztaty są WARSZTATAMI TAŃCA (z podkreśleniem TAŃCA), a ich celem jest udoskonalanie technik tańca. Jeżeli ktoś ma zakaz od lekarza, to nalezy się go trzymać...

Kasia
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 2:43 pm   

Byc moze ktos ma przeciwskazania do cwiczen w pozycji stojacej, a jak najbardziej, a wrecz wskazane w utrzymaniu formy moga byc dla niego cwiczenia na podlodze, w pozycji lezacej lub siedzacej?

Dla przypkladu jesli ktos ma np. problemy ze stawem skokowym czy sciegnem Achillesa, nie powinien wtedy skakac, stawac na releve, itd. Natomiast nie ma zadnych przeciwskazan do cwiczenia takiego barre au sol czy innych tego typu.
Przeciez cwiczenie ma podlodze rozni sie od tego przy drazku i na srodku, i czasem wlasnie owe przeciwskazania/ zalecenia moga byc zwiazane z tymi roznicami.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 2:58 pm   

Nie przewidujemy 1 panelu .Ale wszelkie sugestie chętnie przyjmujemy.Myślę, że pewne przypadki można potraktować indywidualnie - proszę wtedy pisać na e-mail.Pozdrawiam. 8)
 
 
Kasia POB
Nowicjusz


Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:12 am   

UWAGA! UWAGA!

Wprowadziliśmy w wątku głównym nazwiska wykładowców II Letnich Warsztatów tańca.
Mamy też już pierwsze zgłoszenia!
Serdecznie zapraszamy do Gdańska!

p.s. Lato ma być piękne tego roku, a na plaże z Opery jedzie się tylko 10 minut tramwajem... :D
 
 
 
Ciarka
Nowicjusz


Posty: 39
Skąd: Warszawa/Stockholm
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 2:56 pm   

Czy ktoś z wybierających się na warsztaty bedzie korzystał z noclegu w schronisku młodziezowym proponowanym przez Operę? Ja chyba tak i myśle, że fajnie by bylo jakby się zebrała grupka osób np. do pokoju 5 -osobowego, było by taniej i weselej ;) Puki co szukam kogoś co by ze mną zamieszkal w pokoju 2 osobowym, bo jakoś nie uśmiecha mi się mieszkac z nieznajomymi ;) Takie czasy..
Pozdrawiam
Asia:)
_________________
Det klarnar upp :)
 
 
 
iwnes
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Gda
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 7:28 pm   

a ja mam pytanko czy nie znając podstawowych nazw ćwiczeń , bo ogólnie jakieś tam pojęcie mam jeśli chodzi o wykonywanie niektórych ( jakiś czas temu chodziłam na taniec współczesny i na rozgrzewce zawsze mieliśmy też ćwiczenia z baletu) to czy jest wogle sens aby wybierać taniec klasyczny?? Bo w sumie bardzo bym chciała , i czy jest szansa aby nauczyć się za pomocą neta ??i barre au sol też bym wybrała choć nie mam zbytnio pojęcia o tym ale opis na stronie mnie zainteresował
 
 
 
Nieszczęśliwa
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 29
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:38 pm   

Marycho.... w takim razie moze będziemy na te warsztaty chodziły razem? Ja bardzo chętnie bym się na to wybrała tyle tylko że wtedy chyba już wyjeżdzam na wakacje...:(
 
 
 
Kasia POB
Nowicjusz


Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 9:00 pm   

iwnes napisał/a:
czy nie znając podstawowych nazw ćwiczeń , bo ogólnie jakieś tam pojęcie mam jeśli chodzi o wykonywanie niektórych ( jakiś czas temu chodziłam na taniec współczesny i na rozgrzewce zawsze mieliśmy też ćwiczenia z baletu) to czy jest wogle sens aby wybierać taniec klasyczny?? Bo w sumie bardzo bym chciała , i czy jest szansa aby nauczyć się za pomocą neta ??i barre au sol też bym wybrała choć nie mam zbytnio pojęcia o tym ale opis na stronie mnie zainteresował


Myślę, że taniec klasyczny ZAWSZE ma sens, bo jest on punktem wyjścia do wszelkich innych rodzajów tańca. Spokojnie podczas ćwiczeń załapiesz nazewnictwo, a tym czasem możesz sobie poćwiczyć "na sucho" przeglądając np. stronę http://www.balletto.net/t...elladanza1.html (co prawda po włosku, ale ze zdjęciami). :D
Barre au sol też warto, bo wierz mi, że to wspaniałe ćwiczenia rozwijające mięśnie i stawy, dające znakomitą podstawę do tańca w ogóle. Ja gorąco polecam!

Pozdrawiam,
Kasia
 
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:53 pm   

Kasia POB napisał/a:
taniec klasyczny ZAWSZE ma sens

Piękne zdanie! :wink:
Iwnes - jesli się zdecydujesz to zapewniam Cię, że nie będziesz jedyną osobą początkującą w klasyce, a wiem, że w grupie jest zawsze raźniej.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
 
iwnes
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Gda
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:45 am   

No to chyba sie zdecyduje :D
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:48 am   

Nieszczęśliwa napisał/a:
Marycho.... w takim razie moze będziemy na te warsztaty chodziły razem? Ja bardzo chętnie bym się na to wybrała tyle tylko że wtedy chyba już wyjeżdzam na wakacje...:(

No ok, ale to może na gg. 8)
 
 
 
Kasia POB
Nowicjusz


Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 2:56 pm   

Witam,
mam wielką prośbę do wszystkich zgłaszających i chcących jeszcze się zgłosić: piszcie proszę oprócz liczby wybranych paneli RODZAJ TECHNIK - trudno mi odgadnąć z zapisu np. "3 panele", o co chodzi :) . Z góry bardzo dziękuję!

Pozdrawiam z Gdańska!
Kasia
 
 
 
Sleeping Beauty
Nowicjusz

Posty: 5
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 5:22 pm   

Witam wszystkich serdecznie. Mieszkam w Gdyni i też wybieram się na warsztaty. Trochę tańczyłam, ale było to bardzo dawno temu i niewiele pamiętam. Od wczoraj wziąłam się ostro za ćwiczenia rozciągające i mam nadzieję że do lipca nieco się podciagnę. :) Zapisałam się na barre au sol, modern i modern jazz. Możecie zdradzić od jak dawna tańczycie? Chciałabym się mniej więcej zorientować na co się nastawić bo na chwilę obecną zastanawiam się, czy nie porywam się z motyką na słońce:)). Pozdrawiam ciepło.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12