www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
taniec śmierci
Autor Wiadomość
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 8:08 pm   taniec śmierci

Słyszałam kiedyś o warsztatach tańca śmierci.... na czym on polega?? są jakieś zdjęcia z tego tańca?
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 11:42 pm   

Mnie taniec smierci kojarzy sie przede wszystkim ze sredniowiecznym emblematem danse macabre :) . Sa to przedstawienia smierci wsrod przedstawicieli roznych stanow spolecznych np. duchowienstwo, szlachta, chlopi etc. Ludzie Ci sa ukazani w trakcie tanca a pomiedzy nimi tancuje smierc, jak z rownymi sobie. Ma to ukazywac, ze wobec niej wszyscy jestesmy rowni i tak samo bezsilni. Bardzo czesto pod obrazkami znajdowaly sie kilkuwersowe wierszyki.
Ale kurcze...o tym, ze istnieje taka forma tanca o tej nazwie, to nie slyszalam. A co dopiero o warsztatach.
Ostatnio zmieniony przez Olimpia Sob Mar 10, 2007 11:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 12:00 am   

Zalezy od kontekstu.
Pierwsze skojarzenie faktycznie jest ze średniowiecznym danse macabre, ale raczej nie o to tutaj chodzi.
Być może chodziło o taniec butoh, czasem bywa tak nazywany (lub antytańcem, itp.). Jest na forum temat, w którym jest krótkie wyjaśnienie na czym on polega, jeśli Cię interesuje, możesz poszukać.

Jako ciekawostkę dodam, że spotkalam się też z nazwaniem sztuk walki 'tańcem śmierci', ale jako nieoficjalna nazwa, tak się chyba komuś poetycko wymyśliło ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 4:57 pm   

dziękuje bardzo za odpowiedź... słyszałam jeszcze że ten taniec to strasznie mocna praca mięśni, ciągłe napięcie i że mało w nim tańca... o ile dobrze pamiętam to coś takiego niby to było... ':?'
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 10:28 pm   

butoh
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Villo
Nowicjusz


Posty: 4
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 5:34 pm   Ten taniec

Słyszałam że takie tańce się kiedyś tańczyło na pobojowiskach, podczas burzy. W tedy tancerze wyglądali jak zjawy. Tańczyli do zakończenia burzy i odchodzili we mgle. Taki taniec przepełniony był szatańskim tempem i większość wykonawców padała z przemęczenia. Tylko tak słyszałam nie jestem pewna czy to prawda :)
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 10:21 am   

Moze byc przeciez tak, ze jedna nazwa okresla sie rozne rzeczy, ktore w innym czasie i gdzie indziej jakos sobie zaistnialy (np. sredniowieczne dans macabre co ma wspolnego z japonskim, wspolczesnym butoh?).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 7:08 pm   

http://pejzaze.onet.pl/fi...,odtwarzaj.html
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 8:02 am   

Czy "Taniec Szkieletów" Saint-Saens'a wkomponowuje sie w temat?
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13