www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekcja baletu - help!
Autor Wiadomość
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:02 pm   Lekcja baletu - help!

Mam wielką prośbę :D
Otóż, za jakieś 2 tyg. mam poprowadzić "pseudo-lekcje z bletu" dla moich dziewczyn z klasy. Bardzo chciały, abym coś nie coś im pokazała, i strasznie się napaliły na to.
Widziałam już ten scenariusz lekcji co jest tutaj zamieszczony na Forum, ale proszę pomóżcie mi jeszcze jakoś :P
Już im powiedziałam że mają być w samych skarpetkach i rozciągliwych spodniach.
No i ee...Proszę ładnie o jakąkolwiek pomoc ;]
_________________
she wolf
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:11 pm   

Ustaw je najpierw w poprawnej pierwszej pozycji, i kaz robic wooolne plie i grand plie, a potem battement tendus do pierwszej krzyzem. Powinno to ich zajac na jakies pol godziny ;)

Jesli nie zalezy Ci na takich podstawach, to po prostu zrob z nimi drazek, ale wtedy wiadomo ze nie bedzie dokladnie. Oczywiscie najprostsze wersje cwiczen, najlepiej krzyzem. Mozesz zrobic z nimi potem na srodku temps lie i jakies proste skoki, np. saute w pierwszej.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:11 pm   

Ale co dokładnie chciałabyś wiedzieć? Ja myślę, że fajnie by było, gdybys zrobiła z nimi rzeczy, gdzie trzeba "machać nogami" (np. bettements), z doświadczenia wiem, że wszyscy to lubią. :wink: Ale też 'zwykłe' ćwiczenia np. bettement tendus, plie, developpe etc. I może też piruety... (ale lepiej nie od razu fouette :wink: )
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:26 pm   

No właśnie a gdzie z nimi robić te ćwiczenia, przy "drabinkach" takich co są na salach gimnastycznych? Bo one koniecznie chcą przy "drążku" ;]
Chcę porobić te najprosze rzeczy, a zarazem najciekawsze :D
_________________
she wolf
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:28 pm   

No jeśli możesz wytrzasnąć skądś drążek, to dobrze, ale jak nie, to myślę, że drabinki będą dobre.
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:30 pm   

Kurczę z sali ćwiczebnej nie wezmę drążka, więc zostają im tylko drabinki, ale to i tak im sprawi radość.
Zaraz pospisuję to co mi napisałyście, mogłaby ktoaś mi zrobić taką listą po pierwsze...Bla,bla ;]? Byłabym dozgonnie wdzieczna Kochane.
_________________
she wolf
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:32 pm   

Najprostsze rzeczy raczej nie są najciekawsze ;) (niestety...)

Zrób z nimi cały drążek, w łatwej formie.
Proponuję przy plie i grand plie dodawać jakieś port de bras w każdej pozycji.

Potem wiadomo battement tendus, jete, rond de jambe (możesz im pozwolić podniesć nogę na grand rond), fondue, frappe, potem agadio i grand battement (tylko żeby nie padły ;) ) - najlepiej wszystko krzyżem, żeby nie trzeba było za bardzo myśleć i kombinować, no i rytmicznie najłatwiej.
I koniecznie adagio na drążku (= drabince)!!

A drabinki są ok.

Na koniec lekcji port de bras.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:34 pm   

No tak, w sumie masz rację ;]
Zobaczmy co mi jeszcze na zajęciach Kinga powie (insttruktorka) bo ma mi też pomóc, a już bym chciała coś zacząć robić, żeby nie wyjść na głupka ;]
_________________
she wolf
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:48 pm   

Adagio wsadź na koniec. Po pierwsze, będą miały rozgrzane mięśnie, po drugie, żeby się na samym początku nie zraziły. :wink: :wink:
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 6:36 pm   

Musisz im pokazać, że to twardy orzech do zgryzienia :twisted:
Tak jak ci mówią, zrób drążek, trochę środka, może jakieś ćwiczenia po przekątnej. Na pewno będą zachwycone wszelkimi obrotami i wysokimi wymachami nóg. ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 6:43 pm   

o ile wymachną te nogi wysoko ^^
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 6:44 pm   

Ważne, żeby one myślały, że to robią :roll: :P
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 7:21 pm   

Błehehehe, Kasiu ja nie chcę ich zmęczyć za bardzo ;) chociaż wiem że to niemożliwe :P
Porobię przy "drążku" (niech się czują jak "baletnice) potem na środku i po przekątnej może obrotny itd.
Ale te wymachy nóżkami na pewno im zrobią :D
_________________
she wolf
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 7:30 pm   

A czemu ich nie chcesz zmęczyć? Ja bym tam zmęczyła, czemu nie :P
Zafunduj im też sporo rozciągania, ogólnie dużo osób chce sie rozciągać, robić szpagaty.
Wiem na własnym przykładzie... Chodzę sobie w szkole na taniec (współczesny, układy różne robimy i jest fajnie) i zawsze mamy przy rozgrzewce troche rozciągania, które się przeciąga do jakiś 30 minut, bo dziewczyny chcą. Mają mnie za przykład :P Postanawiają, że będą się rozciągać, bo chcą tak jak ja robić szpagaty itp. Cały czas pytają mnie o nowe metody rozciągania itp. nawet te z bardziej drastycznych je interesują...
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 7:36 pm   

Ale mój Boże, one takie nie porościągane ani nic ;) dlatego nie chcę.
Ale spokojnie, na drążku je wymęczę :twisted: :twisted: i na środku też :P będą błagały o koniec :D :D:D <HAHAHA! - dzika satysfakcja>
_________________
she wolf
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 7:54 pm   

Moje koleżanki też nie są rozciągnięte, ale do rozciągania chętne. Nawet do sposobów ze stawaniem na nogach w szpagacie tureckim im sie spodobał czy siadanie na tyłku w żabie, albo stawanie na kolanach w żabie...
Ale wszystkie najbardziej lubią się na mnie odgrywać po tym jak im jakiś sposób pokarze...
Więc Anno-Mario, może twoje też tak będą chciały (i rozciągać się i odgrywać :P )
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 7:57 pm   

Błehehe, ja już widzę jak te moje będą reagowały - "Jaaaa, ja nie umiem", "Ała, wszystko mnie boli (po 15 minutach ćwiczeń)" itd. ;) no ale jestem dobrej myśli, że będą mimo marudzenia dzielnie znosić moje spartańskie ćwiczenia :P
_________________
she wolf
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 8:13 pm   

mimo wszystko (jak sama powiedziałaś, twoje koleżanki są słabo rozciągnięte) polecam na końcu zrobić chociaż minutkę rozciągania... pokazać ćwiczenia i zadać pracę domową- codziennie się rozciągać ;) i żeby ogólnie w domu ćwiczyły, a potem może wykombinuj, żeby im, np. za dwa tygodnie zrobić drugą lekcję i zobaczyć, jakie postępy zrobiły ;) niech zobaczą, że taniec to nie jest takie 'fiku-miku, godzinkę poćwiczę i będzie super' :twisted:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 8:25 pm   

Błehehe, uważaj jak one będą ćwiczyły ;]
Nie w głowie im takie coś, tzn. może nie wszystkim, ale wszystkie mówią jedno: Wow! Ale super! A jak dochodzi co do czego, to "Ała, ała" ;] no cóż...Trzeba cierpieć i się poświęcać dla celu.
_________________
she wolf
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 8:38 pm   

Lepiej je znasz więc pewnie będzie jak mówisz, ale może niektórym się spodoba :D
Moim się spodobało (mówię tu o rozciąganiu, bo żadnej lekcji baletu nie prowadziłam).
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 10:28 pm   

A mogę Was prosić jeszcze, żebyście mi napisały jakieś tytuły do muzyki do ćwiczeń, żeby puścić dziewczynom? xP
_________________
she wolf
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 10:56 pm   

no nie wiem, podstawa to jakaś klasyka... może mozart, beethoven.. te okolice... ( ? )
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 11:14 pm   

Jak na twoich zajęciach leci muzyka z magnetofonu to przegraj sobie, jak ktoś gra na pianinie to może nagrasz...
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 12:34 pm   

Chopin. Chopin jest cudowny do drążka - akurat takie zmiany tempa, żeby zrobić grand plie po serii demis :)
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 2:04 pm   

Wszystkie Chopina? :P
_________________
she wolf
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12