www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
" coppelia" na tvp 2!!
Autor Wiadomość
Cvalda
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 28, 2004 9:01 pm   " coppelia" na tvp 2!!

Dziś, tj. 28.11.2004 roku, na tvp 2 mozna obejzrec klasyczny, znany nam wszystkim, balet "coppelia'. Bliższych informacji nieposiadam, poza tym, ze jest to zapis spekt6aklu wystawianego w 2000 roku w Royal Opera House.

Miłego oglądania! ;)
_________________
"Pamiętaj: dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia!"
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pon Lis 29, 2004 12:07 pm   

I jakie wrażenia? Coppelia nie należy do moich ulubionych baletów, ale Carlos Acosta do ulubionych tancerzy napewno. Co prawda z aparycji mało pasuje tu do roli...
Co sądzicie o Coppelii?
 
 
Cvalda
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 29, 2004 3:19 pm   

Nie znam się na tańcu szczególnie dobrze (to chyba widać), ale uważam, zże wczorajsza "coppelia" była świetna. W całym życiu widziałam niewiele baletów (cztery? pięć? :( ) i wszystkie są moimi ulubionymi, ale sądze, ze "coppelia' jest ciekawsza od np. "don quichotte'a" (czy tak to się pisze?). Podobalo mi się i juz. Szkoda, ze "zlota dwunastka baletów" jest tak późno. :(
_________________
"Pamiętaj: dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia!"
 
 
Cvalda
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 29, 2004 3:20 pm   

Nie znam się na tańcu szczególnie dobrze (to chyba widać), ale uważam, zże wczorajsza "coppelia" była świetna. W całym życiu widziałam niewiele baletów (cztery? pięć? :( ) i wszystkie są moimi ulubionymi, ale sądze, ze "coppelia' jest ciekawsza od np. "don quichotte'a" (czy tak to się pisze?). Podobalo mi się i juz. Szkoda, ze "zlota dwunastka baletów" jest tak późno. :(
_________________
"Pamiętaj: dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia!"
 
 
Bambola
Gość
Wysłany: Pon Lis 29, 2004 8:00 pm   

moj ukochany balet to la bayadere i spiaca krolewna, ale coopelia bardzo mi sie podobala

mam jedno pytanie: czy ktos wie jakie balety beda jeszcze pokazywane, chodzi mi o tytuly i zespol
 
 
.:Sylvie_Guillem:.
Gość
Wysłany: Wto Lis 30, 2004 6:55 pm   

W grudniu "Dziadek do orzechów"
 
 
lorien
Gość
Wysłany: Wto Lis 30, 2004 8:46 pm   

świetny balet, choć Acosta reczywiscie do roli jakoś nie pasował, ale Swanilda
porywająca i stary Copelius cudowny aktorsko!
wreszcie coś o balecie w telewizji!
pozdr
 
 
tekla
Nowicjusz

Posty: 29
Skąd: wodzislaw sl
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 7:45 pm   

Hmmm...Coppelia podobala mi sie bardziej od Don Kichota ale tylko pod wzgledem tematycznym tzn.historia Coppelii duzo ciekawsza od Don Kichota ,ale jej wykonanie duuzo gorsze.Bylo sporo bledow technicznych i nie tylko co rzucalo sie w oczy.Podsumowujac podobala mi sie :)
Juz nie moge sie doczekac Dziadka do orzechow :)
_________________
Zagubiona w sferze tanca i muzyki...
 
 
 
Gość

Wysłany: Pon Gru 27, 2004 2:03 pm   

i jak wrazenia po wigilijnym "Dzadku do orzechów"?? Niestety nie moge znalezc postu na ten temat, choc pamietam, ze taki byl.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Gru 27, 2004 3:14 pm   

Bambola napisał/a:
mam jedno pytanie: czy ktos wie jakie balety beda jeszcze pokazywane, chodzi mi o tytuly i zespol


W styczniu będzie "Giselle". Inne planowane balety to na pewno będą: "Jezioro łabędzie", "Romeo i Julia", "Spartakus", i jako jedyny polski balet "Harnasie".

Anonymous napisał/a:
i jak wrazenia po wigilijnym "Dzadku do orzechów"?? Niestety nie moge znalezc postu na ten temat, choc pamietam, ze taki byl.


Ja się cieszę, że mogłam zobaczyć tańczącą Aline Cojocaru :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
tekla
Nowicjusz

Posty: 29
Skąd: wodzislaw sl
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 12:30 am   

Anonymous napisał/a:
i jak wrazenia po wigilijnym "Dzadku do orzechów"?? Niestety nie moge znalezc postu na ten temat, choc pamietam, ze taki byl.



balet i wykonanie mi sie podobalo tylko zalamalam sie poniewaz ten sam "dziadek..." lecial w zeszlym roku :(
_________________
Zagubiona w sferze tanca i muzyki...
 
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Wto Lut 01, 2005 8:32 pm   

drodzy baletomani, podzielcie sie swoimi wrażeniami z filmowej wersji Giselle, która leciała w TVP w niedzielę... Ciekawa jestem Waszych opinii
 
 
nala
Nowicjusz

Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 01, 2005 8:51 pm   

Kasia G napisał/a:
drodzy baletomani, podzielcie sie swoimi wrażeniami z filmowej wersji Giselle, która leciała w TVP w niedzielę... Ciekawa jestem Waszych opinii


A więc muszę przyznać, że mi się nie podobało... Liczyłam na spektakl na normalnej scenie, a nie w studiu i z jakimiś krowami chodzącymi po scenie :D Ja lubię widzieć pełną scenę... I w ogóle takie dziwne było... Potem jak tańczyły w tych białych paczkach, na tej okrągłej scenie to już mi się nawet podobało, całkiem w porządku to było... Ale ogólne wrażenia niezbyt zadowalające...
Pozdrawiam! Opiszcie swoje wrażenia! :)
_________________
..::Marzenia nie miałyby sensu, gdyby wszystkie się spełniały::..
 
 
 
tekla
Nowicjusz

Posty: 29
Skąd: wodzislaw sl
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 9:39 pm   

osobiscie nie podobala mi sie w ogole ta filmowa gisell.ogladalam ja urywkami....pierwszy raz w swoim zyciu nie chcialam ogladac baletu w tv.
liczylam na cos calkiem innego...




pozdrawiam
_________________
Zagubiona w sferze tanca i muzyki...
 
 
 
Gość

Wysłany: Pią Lut 04, 2005 10:01 pm   

Mi podobała się tylko 2 część w której tańczyły w białych paczkach, ale i tak był to najgorszy balet ze wszystkich które widziałam :?
 
 
Asica
Gość
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 10:01 pm   

Mi podobała się tylko 2 część w której tańczyły w białych paczkach, ale i tak był to najgorszy balet ze wszystkich które widziałam :?
 
 
chudzinka
Gość
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 11:02 pm   coppelia na tvp2

A już myślałam ze to ja jakoś wybrzydzam,ja ledwo wytrzymałam do połowy a później poszłam spać,zdecydowanie nie podobało mnie się.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Lut 10, 2005 3:34 pm   

A mnie w filmie przeszkadzały dwie rzeczy: pan operator i montażysta.
Autentycznie, denerwowało mnie to, jak np. Carla Fracci robi bodajże 3 port de bras (już nie pamiętam dokładnie), a tu nagle ujęcie jej rozmytego odbicia w wodzie :?
Zresztą, często akurat w jakimś ciekawym momencie zamiast pokazać rysunek tańca, kamera nagle pokazywała jakiś detal, zupełnie nikomu nie potrzebny.
Pierwsza część - na wsi - w ogóle jakoś mało interesująca: albo pokazuje same twarze, albo pantomimę, a tańca to tam nie było za wiele. [aż się momentami chciało powiedzieć "dłużyzna, panie" ;) ]
Druga część znacznie lepsza, pomijając te kilka 'pomyłek', jak np. wyżej wspomniane ujęcie arcyciekawej wody...

Btw, ktoś wie, jaki bedzie następny balet?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Czw Lut 10, 2005 6:04 pm   

nie jestem pewna ale chyba bedzie Jezioro Łabedzie , a potem Spartakus
te balety zawsze sa w ostatnia niedziele miesiaca tak?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 1:25 pm   

Ania W. napisał/a:
Cytat:
tańca to tam nie było za wiele

Ano właśnie i to był głowny problem. Operator koncentrował się na wszystkim dokoła tylko nie na tańcu. A nawet wtedy ujęcia były np ucinające stopy. No cóż, chyba to miał być taki film baletowy dla szerszej publiczności, ale wyszło coś co nie zadowoliło nikogo.


Po prostu sądzę, że montażem zajmował się ktoś, kto nie kochał baletu. Dla widocznie nie był istotny rysunek tańca - a choreografia w Giselle jest przecież świetna, czego się niestety nie udało wydobyć - tylko skoncentrował się na tym, że dla przeciętnego widza tworzy tzw. 'klimat'. Tyle że przeciętny widz baletem się raczej nie interesuje, więc raczej nie doceni tutaj "ukłonu w jego stronę".
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 1:44 pm   

Mi sie to bardzo nie podabalo jeszcze na poczatku te krowy to mnie dobily to byl film a bale gral tam drugo planowa role :(
 
 
lorien
Gość
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 2:45 pm   

tancera napisał/a:
Mi sie to bardzo nie podabalo jeszcze na poczatku te krowy to mnie dobily to byl film a bale gral tam drugo planowa role :(


Niestety przy krowach dostałam ataku śmiechu, bo nie bardzo pasowały do historii tragicznej miłości:) przynajmniej był wątek komediowy:)
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 2:56 pm   

przynajmniej, ale wolala bym balet ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13