www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puenty :)
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 7:44 pm   

Właśnie mi też na takie wyglądają, ale nie wiem jaki to model...

Chciałabym mieć Grishko, ale takie które nie mają takich nosków zwężanych.
Jest taki model?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 7:48 pm   

elite nie maja zwezanych..

a Zakharova.. Moze jakas Vaganova
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 7:51 pm   

Ale np. jest różnica pomiędzy czubkiem Sansha a Grishko naturalnie, że to inna technika robienia point ale tak:
w Grishko mam ładną stopę ale czuję się mniej stabilnie niż w Sanshah. No i Grishko stuka... :(

Czy miał ktoś model 'Elite'?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 7:55 pm   

Moja przyjaciolka miala. One maja strasznie szerokie czubki. Jak je zobaczylam to mi sie skojarzylo, ze wygladaja jak...kopyta :)
Ale sa dosc stabilne. No i jak to w Grishko stopa ladnie wyglada.
Tylko...takie kopytowate :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 8:07 pm   

Na takie właśnie wyglądają na zdjęciu.
Chciałabym mieć w ogóle pointy, w których mam ładną stopę czuję się stabilnie i dobrze...
Chyba jak każdy.
Pewnie się okaże, że będę musiała jechać do Łodzi na przymierzanie ;]
Generalnie chciałabym spróbować Freed of London bo są podobno diabelnie dobre, ale nie mam możliwości.
Już nie wiem co mam robić... :sad:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 9:06 pm   

Cheryl, a moze inny model Grishko? Czy stukanie je dyskwalifikuje juz na starcie? :) Wiem, ze kiedys mowilas ze Cie to troche drażni.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 9:18 pm   

Naturalnie nie dyskryminuje ich, ale chciałabym pointy, które mają czubek taki normalny a nie wąski!
;]
Nie chciałabym także takich kopyt, bo stopa ma być smukła...
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 9:24 pm   

Ok :) Robie pomiary!

Kurcze...ciezko teraz okreslic co jest dlugoscia a co szerokoscia tego glupiego czubka...Hmmm...
Mam Fouette XXXX.
Wymiar poziomy to 5 cm. Wymiar pionowy to 3 cm. Mam nadzieje, ze wiesz o co chodzi :)

Z tego co pamietam to Sanshe masz powyzej 10, wiec Grishko jakos w okolicach 6/7. Ja mam 5. A wniosek z tego taki, ze na pewno im wiekszy rozmiar calej pointy tym czubek tez szerszy, musi byc proporcjonalnie.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 1:31 pm   

No właśnie nie... było dla mnie proporcjonalnie.
Jak patrze z góry na czubek Sanshy a na czubek Grishko to jest różnica. Sansha ma prosto, a Grishko ma zwężony.
Zastanawiam się nad tymi Elite -> najwyżej odeślę zabulę 8 zł :(
Najbardziej chciałabym tak w ogóle freed of london te http://www.freedoflondon....%20Professional

Czy w Polsce jest ktoś u kogo można je kupić?
Na Allegro nie ma, na Świastku też, no i na Ebay'u wyjątkowo tylko budy do tt.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 2:05 pm   

Cheryl, miałam te Freedy. Są niesamowite, ale jeśli chcesz je kupowac to tylko na jakiś koncert. One są poprostu "jednorazowe"-wyrabiają się w chwile.
Więc nie opłaca się tak po prostu co tydzień wydawac 200 zł na freedy....
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 2:25 pm   

Co do czubków point, to myślę, Cheryl, że nie musisz przejmować się "kopytowatością" (świetny tekst, btw, trafny bardzo), jeżeli masz z natury stopy wąskie lub zwężające się. Szeroki czubek nie powinien wtedy być aż tak rażącą dysproporcją.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 2:52 pm   

Bardzo Wam dziękuję, że mi pomagacie ;*
Bajaderko nie wiem czy moje stopy są aż tak silne jak Twoje, żebym je tak szybko wyrobiła.
A skąd miałaś Freedy? ;]

Czajori, mam wąskie stopy. Myślisz, że nie będzie widać? ;]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 3:13 pm   

Cheryl-każdemu Freedy się tak szybko wyrabiaja,
a Freedy kupiłam na wakacjach w Kanadzie.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 3:18 pm   

drCoppelius napisał/a:
elite nie maja zwezanych..

a Zakharova.. Moze jakas Vaganova


z tego co wiem, to Svetlana miała zawsze Fouette [teraz jej "robią na miarę", bo tak w Grishko też już można]
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 4:05 pm   

Szkoda, że mi nikt nie chce zrobić... :P

Ale chyba padnie na Elite 6,5 XXX ;]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 8:46 am   

Cheryl dlaczego wybierasz taki duzy rozmiar? Ja mam model Maya I, rozmiar 5,5. Spokojnie miesci sie wkladka. Mysle ze stope masz mniejsza od mojej.

Olimpio, napisalas ze mialas model Vaganova. Od samego poczatku strasznie podobaja mi sie to pointy. W Grishko mam szerokosc XXX, a model Vaganova jest przeznaczony dla waskiej stopy. Czy wybierajac te pointy moge spokojnie wybrac ta sama szerokosc co zawsze czy moga byc za waskie?
Dodatkowo Vaganova ma dosc wysoki nosek, czy bardzo to przeszkadza podczas cwiczen?
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 12:25 pm   

Jesli chodzi o szerokosc to nie pomoge Tobie, bo po prostu nie pamietam jak to z nimi bylo w tej kwestii. Ja mam stope raczej normalna, niezbyt szeroką ale też nie wąską. No i mam halluksy. Ale nie przypominam sobie zeby mi bylo zbyt ciasno.
Ale to i tak Ci nic nie daje, bo naprawde nie pamietam jaka to byla szerokosc...

Co do wyskoich noskow, to tu jest gorzej :) Cierpialam przeokropnie... To usztywnienie od czubka sięga dosc wysoko. Okropnie poobcieralam sobie miejsca nad palcami, w okolicach 4 i 5 palca. Mialam bąble i strupy. Najgorzej mial ostatni paluszek, bo dostal tak w kosc ze do dzisiaj mam blizy.... Rozbiłam te pointy w tym miejscu, masowalam to cos (nie wiem czy to gips czy co innego...), ugniatalam. Zrobilo sie w koncu miekkie. Ale zabralam sie za to za pozno.

Aha! No i z tego co pamietam to maja dosc waski czubek, mialam na poczatku problemy z pique po kole i w ogole z piruetami. Ale to kwestia przyzwyczajenia, bo potem bylo juz naprawde ok.

Podsumowując :) Są bardzo ładne i wygodne, ale niezbyt milo wspominam moja przygode z poobcieranymi stopami. To troche uniemozliwialo mi taniec, wiec zabezpiecz sie wczesniej :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 7:18 pm   

Wychodzi na to ze jezeli dobrze sie je wyrobi to beda dobre..
Po tym co napisalas boje sie ryzykowac, szkoda bo sa bardzo ladne i dobrze sie prezentuja na stopach.
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 7:34 pm   

Wiadomo, w koncu 100 zl piechotą nie chodzi, zeby tak sobie zaryzykowac.
Ale mysle, ze jesli sie je odpowiednio opatrzy juz na samym poczatku, to pozostaje tylko kwestia przyzwyczajenia sie do nowych piont.
Sa naprawde bardzo ladne.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
chmieleslava666 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Zakochana ^^
Wiek: 29
Posty: 303
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 8:49 pm   

Ja słyszałam, że Vaganova jest najodpowiedniejsza dla małego podbicia, i że jakaś koleżanka koleżanki sąsiadki co to klaszcze u Rubika ma płaskostopie i polecono jej własnie ten model. To prawda...?
_________________
o!
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:10 pm   

Sama nigdy o tym nie słyszałam.
Moim zdaniem na płaskostopie najodpowiedniejsze będą ćwiczenia stóp, bo pointy to sprawa indywidualna ;-)

Sama kiedyś uczęszczałam na takie zajęcia, zwijanie stopami ręcznika, masowanie stóp, chodzenie boso po trawie, nad brzegiem morza.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
chmieleslava666 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Zakochana ^^
Wiek: 29
Posty: 303
Skąd: Łodź
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 2:14 pm   

pewnie wypowiem się nie na temat, ale jestem już strasznie wqrzona, bo ta opcja szukaj jakoś licho działa....! :evil: :evil:
no więc...
O co chodzi z tymi N M X i coś tam jeszcze w sanshie?? Co mam zmierzyć, żeby się dowiedzieć jaki rozmiar :?:
_________________
o!
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 3:07 pm   

literki (N M X) to szerokość.
wiesz, dosyć trudno ją określić... najlepiej przymierzyć pointy- ja np. mam średnio szeroką stopę, bez haluxów, a mam W...

szerokosci w sanshach:
-M srednia
-W szeroka
-X bardzo szeroka
-N wąska
http://www.balet.pl/forum...?t=2043&start=0
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
chmieleslava666 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Zakochana ^^
Wiek: 29
Posty: 303
Skąd: Łodź
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 7:26 pm   

Dziękuje :D właśnie tego linku nie mogłam się doszukać! ale jeszcze jedno...jak mam XXXX Fouette to recital ile? Chyba W?
_________________
o!
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 10:06 pm   

Tak raczej W ;-)

Ja jeszcze pytanie co do rozmiaru.
w 2007 miałam 6,5 a w fouette 7.
Czy w Elite po prostu 6?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12