www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prezentacja o tańcu
Autor Wiadomość
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 2:45 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
No, ale to jest prezentacja do szkoły, na ocene i są pewne wymogi. Nie mogę mówić ciekawostek ze swojego życia baletowego, teoria musi być.


ale możesz ciekawostki splatać w teorię.... i nie ze swojego życia, ale np z zycia słynnych tancerek. Czy np. jak keidyś tancerki tańczyły w pierwszych pointach, jak wyglądały a jak teraz wyglądają :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 10:11 pm   

a wiesz skąd mogę uzyskać informacje o ciekawostkach z życia sawnych tancerek...? Np. jak tańczyły w pierwszych pointach itp...
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 10:41 pm   

Jeżeli chodzi o pierwszy taniec na poinyach to jest o tym wspomniane w ksiązće "Baletki i baleriny" ale wiadomo nie każdy ma do niej dostęp... Ale nawet tam jest tylko taka wzmianka.. A takie ciekawostki tylko z obcojęzycznych stron chyba więc jak się nie zna dobrze j.angielskiego to bieda :(
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 10:45 pm   

Z angielskim nie jest źle. Do tej pory większość na prezentacje tłumaczyłam właśnie z angielskiego. Ale gorzej z czasem na szukanie tych stron... Zna ktoś jakieś?
 
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 7:54 am   

http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2331 może to wykorzystaj....?
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 5:08 pm   

Może... :)

Svetlana Zakharova
Urodziła się na Ukrainie (1979 ) i początkowo tam uczyła w Szkole Baletowej w Kiewie. Po zdobyciu II miejsca na konkursie tanecznym w St. Petersburgu mogła kontynuować naukę w Vaganova Ballet Academy w Rosji (od 1995 roku). Kiedy miała zaledwie 17 lat dostała się do Mariinsky Theatre (1996), rok później stała się pierwszą solistką. W lecie 2003 roku przeniosła się do Bolshoi Ballet. Zdobyła wiele nagród na międzynarodowych konkursach tanecznych. Tańczy wiele tytułowych ról w baletach.

Izabela Sokołowska
Urodziła się w Gdańsku (1984) i tam uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej. W 2002 roku wygrała konkurs taneczny w Varnie i przyjęto ją do Royal Danish Ballet. W 2005 roku została solistką. Tańczy wiele tytułowych ról w baletach. Jest jedną z nielicznych polskich tancerek, które tańczą jako solistki za granicą. Jest twarzą firmy Nike (nikewomen).

Anna Pavlova
Urodził się w St. Petersburgu (1881), a zmarła w Hadze (1931). Uczyła się w Imperial Ballet School i dostała się do Mariinsky Theatre. W 1906 roku stała się pierwszą solistką Mariinsky Theatre. W 1908 dołączając do Ballets Russes. Ostatni raz wystąpiła w 1913 roku w St. Petersburgu. Później założyła własny zespół baletowy i występowała z nim na scenach całego niemal świata. Jest tancerką-legendą. Jej najbardziej znana rola to Umierający Łabędź.

Maja Plisiecka
Urodzona w Moskwie (1925). Uczyła się w Szkole Baletowej przy Teatrze Bolshoi. Po ukończeniu szkoły przyjęto ją do Bolshoi Ballet, kilka lat później została primabaleriną. Występowała gościnnie w wielu teatrach i brała udział w wielu tournee. Zadebiutowała także jako choreograf, była dyrektorem kilku teatrów i wydała autobiografię („Ja, Maja Plisiecka”). Dziś nadal pracuje jako choreograf. Jest Prima Baleriną Asoultą.


co myślicie o takim przedstawieniu tych kilku tancerek??
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 6:08 pm   

Hm...szczerze mówiąc, jest bardzo ogólnie. Lepiej, jak już było mówione poopowiadać różne ciekawostki na temat tych tancerek (przecież każda z nich nie miała takiej łatwej drogi do sławy!). Chociaż jakby się przyjrzeć nie jest źle bo nie jest nudno (ale ja tem się nie znam). Możesz tez opowiedzieć o tym "paczuszkach". Jak kostiumy ulegały zmianie itd...
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 8:56 am   

ogólnie i nudno!! mówione jakby bez duszy... no nie wiem, ale wydaję mi się że mało interesujące. Fajne ciekawostki typu, ze jest twarzą Nike :) a przy Maji napisałaś ze jest Prima Baleriną Asolutą, mogłabys od razu dodać co to znaczy.... :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 11:16 am   

Mi się właśnie podoba...
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 3:00 pm   

ja nie będę mówić czy to jest ciekawe, czy nudne, bo się po prostu nie znam- nie wiem, czy osoby dla których przygotowujesz tę prezentację mają coś związanego z baletem, czy nic?

jeśli nie mają nic wspólnego z baletem to może pokaż to jakiejś koleżance, która oceni, czy dla niej jest to ciekawe, czy może czegoś nie rozumie.

Ale dla mnie jest ok. :)

W każdym razie może zamiast pisać przy każdej tancerce 'Tańczy wiele tytułowych ról w baletach' wymień ze dwa balety, w których ta tancerka ci się najbardziej podoba lub jest najbardziej charakterystyczna- wiadomo, że skoro jest solistką to tańczy wiele tytułowych ról w baletach ;)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 3:20 pm   

Ja bym się starała ująć to wszystko jakoś ... żywiej, bo na razie masz tylko suche informacje, jakby żywcem przepisane z encyklopedii.
Przede wszystkim, jeżeli twoja nauczycielka nie ma nic przeciwko, zmień styl/język wypowiedzi. Jesteś nastolatką i masz o czymś opowiedzieć osobom w swoim wieku, nie wielkim uczonym! Oni od razu usną na wstępie-mów tak, jakbyś była w swoim towarzystwie.
I w ogóle najlepiej uznaj, że piszesz coś dla małych dzieciaków i musisz wszystko pokolei tłumaczyć i przedstawiać obrazkowo, prostymi słowami, żeby zrozumiały.
Tak jest łatwiej, czasami sama stosuję tą metodę, chociaż nikomu o tym nie mówię :mrgreen:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12