www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztaty taneczne w Gdańsku
Autor Wiadomość
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 2:54 pm   Warsztaty taneczne w Gdańsku

Integracyjny Klub Artystyczny WINDA we współudziale z Artystycznym Stowarzyszeniem
“Elements Free”zaprasza do wzięcia udziału w warsztacie tanecznym


Termin: 23-25 luty 2007 roku
Liczba godzin: 12 h; 4h/dzien , piąt. 17:00-21:30 (po 2h przerwa 0,5h); sob. i niedz. 11:00- 15:30 (przerwa 0,5), w kolejności - technika, głos
Koszt udziału w warsztatach: 150 zł /os (płatne do 19.02)
Prowadzące: Iwona Gilarska /technika tańca współczesnego, Lena Majewska/ głos w ruchu, ruch w głosie.
Wymagania: wygodny strój do ćwiczenia i miękkie obuwie sportowe lub taneczne.

Iwona Gilarska
Proponowany warsztat oparty jest na technice tańca contemporary, znanego powszechnie jako taniec współczesny, z wykorzystaniem elementów teatru fizycznego, improwizacji oraz kontakt imrowizacji.
Istotne znaczenie ma dynamika ruchu, naturalny i organiczny przepływ energii w pracy ciała z podłogą, impulsy, wynikające z tego przepływu i nadające ruchowi coraz to nowe znaczenia , ciężar ciała, technika contraction-release (napięcie-rozluźnienie) oraz badanie własnych możliwości poprzez eksplorację ruchu.
Iwona korzysta z różnych technik tanecznych, między innymi: klasyka, joga, modern, jazz, afro, akrobatyka.
Bio
Tancerz, choreograf i nauczyciel tańca; absolwentka poznańskiego AWF-u i dwuletniego Studium Tańca Współczesnego przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu; zdobyła również dyplom zawodowego tancerza, przyznawany przez Związek Artystów Sceny Polskiej (ZASP) oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; kurs aktorski w zakresie podstawowym – technika gry aktorskiej w filmie przy Akademii Filmowej w Londynie; konsultacje z zakresu kompozycji, teatru i tańca: Gdański Teatr Tańca/Melissa Monteros i Wojciech Mochniej, Teatr Dada von Bzdylow/Leszek Bzdyl , ponadto warsztat u Johannesa Randolfa/Austria , Charlotte Vincent, Tamary Mc Lorg i Karen Greenhough/Wielka Brytania, Christin Fricker/Francja oraz Inaki Azpillaga/Ultimavez,Belgia; związana z teatrem Kino Variatino „Na krześle myślę inaczej” /1999; autorka choreografii: „... a drzwi są wciąż otwarte” / 2000 i „Akwarela” / 2001; solo własnego autorstwa „Sto – krotki” /2001, za tą choreograsfię zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie/2002; w roku 2002 jako choreograf – pedagog współpracowała z Europejską Platformą Promocyjną Dancevision TV, współtwórczyni musicalu "Music & Lights"; w 2003 roku w ramach Stypendium UM Gdańska zrealizowała z Jackiem Krawczykiem świetnie przyjmowany przez publiczność i krytykę spektakl „W czerni i bieli” (nagroda za najlepszą dramaturgię i nagroda publiczności na Festiwalu Tańca Polemiqi w Warszawie/2005 ); ponadto w ostatnich sezonach wzięła udział w projektach Teatru Okazjonalnego: "Signum Temporis" (premiera - styczeń 2004), plenerowy spektakl "Carpet show" (premiera - czerwiec 2004) , "Viva la vida" (premiera – grudzień 2004) oraz „ Kwadrat . Wersja 6” (premiera – grudzień 2005; jedno z najważniejszych wydarzeń roku 2005 oraz nominacja teatru do "Artysty Roku"); premiera jej kolejnej solowej choreografii „wu:zi” odbyła się w sierpniu 2004 w ramach Gdańskiej Korporacji Tańca; występowała na scenach polskich (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków, Kalisz, Lublin ) oraz międzynarodowych (Czechy, Litwa, Holandia, Islandia/"The Return of Houdini" w reż. H.Weina, Japonia/"The Agency" w reż. Davida Cassela); obecnie współpracuje z Davidem Casselem/Belgia; wykładowca techniki tańca współczesnego i improwizacji w Integracyjnym Klubie Artystycznym WINDA / 2004 i w klubie Żak/2007 w Gdańsku oraz nauczyciel jazzu w Sopockiej Szkole Artystycznej.
Proces tworzenia jest dla niej najważniejszy, nigdy się nie kończy. Każde przedstawienie traktuje jako “ostatnie”, jako akt, który zmienia się i dojrzewa. Interesuje ją to co nieoczekiwane, co się wydarza zarówno podczas procesu budowania przedstawienia, jak i staje się na oczach widza. Iwona w swojej twórczej pracy kieruje się prostą elegancją. Pozwala na naturalną ewolucję aktu, którego fundamentalną cześcią jest Idea. Ciekawość jej natury powoduje, że Iwona bezustannie poszukuje.

Lena Majewska
Celem warsztatu jest uruchomienie głosu tancerza oraz rozwijanie uwagi i koncentracji na połączeniu oddychania z ruchem oraz dźwięku z ruchem. Warsztat opiera się na moim doświadczeniu w twórczej pracy głosem i jego wpływie na motorykę oraz świadomość ciała tancerza, aktora, wokalisty. Na poszczególne elementy warsztatu składać się będzie przygotowanie do użycia głosu (ćwiczenia bezgłośne oraz oddechowe), ćwiczenia ruchowe umożliwiające swobodne i świadome użycie głosu, ćwiczenia z samym głosem, ćwiczenia łączące dźwięk z ruchem, improwizacje wokalno-ruchowe.
Bio
Absolwentka Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (w 2006r.)
Pobierała edukację taneczną od 1998 roku poprzez liczne warsztaty z pedagogami z kraju i zagranicy:
Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Melanie Clark, Paul Clayden, Louise Frank, Przemysłam Grządziela, Puck Heil, Guillermo Horta Betancourt, Anna Kołek, Giovani Minasi, Melissa Monteros, Elias Moralez, Johannes Randolf, Alex Smith, Imre Thorman, Yumiko Yoshioka,
Insruktor Tańca Współczesnego (Egzamin Państwowy w 2006r. w Warszawie)
Twórca i instruktor w ramach interdyscyplinarno-tanecznego projektu studenckiego ‘Parallel’ w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Wokalistka we własnej grupie Trio-Len, oraz Scholi Dominikańskiej, brała udział w licznych projektach wokalnych z muzykami z Polski i zagranicy.
Tancerka we własnych produkcjach: ‘Tak na oko 35’, ‘System’, ‘Ech Teresa!’, przy współpracy z gdańskimi tancerkami: Anią Jędrzejczak, Ulą Wróbel-Zerek.
Autorka międzynarodowego projektu filmowo-tanecznego, przy udziale Tancerzy z Francji i Polski przy Institute d’Art Visuelles w Orleanie we Francji.
W otwarty i spontaniczny sposób łączy ze sobą sztuki (taniec z architekturą, taniec ze śpiewem czy z malarstwem), będąc głęboko przekonana, że na styku sztuk powstaje niezwykła przestrzeń na eksperyment. Szczególnie ceni w swojej pracy interdyscyplinarność – doświadczenia wpływania na siebie sztuk.


MDK w Gdańsku- Integracyjny Klub Artystyczny Winda
Ul. Racławicka 17, Gdańsk Wrzeszcz
Tel.: 058 344 77 93, tel./fax. 058 344 90 53
www.winda.gda.pl; winda@mdk.gda.pl , ivonn@wp.pl , telenka@o2.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12