www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BALETKI
Autor Wiadomość
tasia92 
Adept Baletu

Wiek: 31
Posty: 50
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 11:56 pm   

a ja mam takie dziwne pytanie nad którym się od kilku dni wacham czy zapytać...

Czy na zajęciach ćwiczy się w baletkach/pointach boso (tz. goła noga w baletce)? Nie mówię o osobach ćwiczących w kostiumach bo to logiczne że wtedy rajstopki...

Wiem, że dziwne pytanie ale jutro mam pierwsze zajęcia i nie mam pojęcia co zrobić :oops:
_________________
"Lepsze jutro było wczoraj..."
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 9:39 am   

Mozna na boso ale wiadomo ze wtedy baletki szybciej sie brudza. Caly pot wsiaka bezposrednio w baletke. Z rajstopami lub skarpetkami jest jednak duzo wygodniej.
 
 
     
Marcysia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń tańca
Posty: 92
Skąd: hipohopowo xd
  Wysłany: Pon Sty 14, 2008 5:48 pm   

A co myślicie o baletkach z Akcesa?

Aha i czy gumki i troczki Do baletek są doszywane czy dołączane?

z góry dziękuję za od powiedzi
_________________
.....I Love.....
... Hip Hop Dance ...
... DanceHall ...
... House ...
... BreakDance ...
... I Cała Reszta ...

(......Hip Hop My Life :* ......)
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 5:52 pm   

W akcesach nie są ani doszyte, ani dołączone. Musisz sobie sama kupić :)
 
 
     
Akcza14 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 51
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 7:37 pm   

Te baletki nie są złe ja je mam i nie narzekam. Napewno są lepsze od takich ze zwykłego sklepu odzieżowego.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:07 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
W akcesach nie są ani doszyte, ani dołączone. Musisz sobie sama kupić :)

Można poprosic zeby doszyli, chętnie to robią. Ale UWAGA! trzeba najpierw powiedziec jakie troczki/gumki się chce bo przyszywają zazwyczaj tandetne i nikomu nie potrzebne, nie praktyczne ani niewygodne troczki...
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 11:03 am   

Baletki z Akcesa - takie sobie. Mi przeszkadza to, że podeszwa nie jest dzielona, bo robi mi to różnicę w ćwiczeniu... Choć możę są z dzieloną, nie wiem. Wolę grishko - super się w nich ćwiczy i podbicie wygląda ładnie.
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
BlackPointeShoes
Adept Baletu


Posty: 66
Skąd: z 3miasta :)
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 2:11 pm   

Balerinko, są również z podeszwą dzieloną :) Są całkiem całkiem, aż do pierwszego prania. Guma ( w dwudzielnych ) odkleja się i kurczy. Baletka wygląda wtedy strasznie. Wgl. jej nie przypomina :?
_________________
"Taniec to nie układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać" <3
 
 
     
Chiquita 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik / uczeń ;)
Wiek: 37
Posty: 58
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 6:16 pm   

Wracając do baletek 'akcesowych'.
Kiedyś ćwiczyłam tylko w takich, bo o innych nie miałam pojęcia i wydawały mi się dobre. Ale gdy spróbowałam baletek materiałowych to akcesowe poleciały w kąt. Uznałam, że są beznadziejne, są takie.....sztywne, nawet po wyrobieniu :/ i tak się beznadziejnie marszczą jak się obciąga palce, ściągacz nawet niewiele pomaga, bo jak się za mocno ściągnie to się wcina w nogę i ociera. Kolejną wadą baletek akcesowych jest ich szerokość..... konkretniej mają tylko jedną szerokość i dla jednej osoby są dobre, dla drugiej sa wąskie dla trzeciej z kolei za szerokie...
_________________
http:/roztanczony.blogspot.com - zapraszam ;))
 
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 12:00 pm   

Grishko są dobre (mówię o modelu 6), mnie się dobrze w nich ćwiczy, ale ja muszę (wymaga tego pedagog) mieć troczki i w połączeniu z gumkami nie wygląda to dobrze.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Diafora 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 2:54 pm   

Jakiś czas temu chciałam mieć dobre czarne baletki i skusiłam się na pro 1 C z sanshy.... i sa koszmarne :sad: Przednia część dzielonej podeszwy jest bardzo twarda, gryzie mnie wewnątrz baletki w stopę :neutral: jest to gruba okropnie skóra, w którą kalafonia nie "wchodzi" jak należy i na śliskiej podłodze pomimo jej użycia dalej jeżdżę. Miałam je 3 razy na nodze, mogę komuś oddać, bo kupiłam sobie czarne grishko 6 i są cudowne, tak samo jak białe grishko 1, których używam od jakiegoś czasu. Więcej tamtych nie założę :?

Czy ktoś z Was tańczy w pro 1 C i powie mi czy ta twarda podeszwa to standard? Może ja mam pecha...
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 3:21 pm   

Nie miałam nigdy tych baletek z Sanshy, ale mierząc je zawsze miałam podobne uczucie - coś tam w podeszwie jest niewygodnego. Jedyne baletki z Sanshy, które jak dla mnie są super, to model dziecięcy ;) - dla mnie są ok, a w dodatku są tańsze od tych 'normalnych' (drobna uwaga - rozmiarówkę mają tylko do mniej więcej 37-38, w przełożeniu na zwykłą numerację).
Jeśli chodzi o baletki z Grishko, to miałam model 6 i uważam je za najwygodniejsze, w jakich ćwiczyłam.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 4:06 pm   

Z Sanshy miałam baletki model Pro i były strasznie niewygodne. Na łączeniu płótna ze skórzaną podeszwą w przedniej części baletki było zgrubienie które okrutnie gniotło mnie w stopę, ból w stopie był okropny już myślałam że może mam jakieś zwyrodnienie. Wystarczyło że przeszłam na Grishko nr 6 i problem ze stopami się skończył.

Teraz "donaszam" Sanshe Pro ale większy rozmiar niż miałam poprzednio już mnie tak nie uwierają ale i tak z utęsknieniem czekam kiedy kupię sobie moje ukochane Grishko 6
:)
 
     
Diafora 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 8:11 pm   

Aha :) Cieszę się, że nie zwariowałam, bo widzę, że tak promują te baletki, a ja ich organicznie wręcz nie znoszę. Tańczę tylko amatorsko i nie mam stóp z żelaza, wręcz za delikatne, a w tym czuję jakbym stała na kawałku drewna. Na szczęście nie musi tak być :D

Z baletek na pewno wybieram Grishko, moze być model 1, może być model 6, bo w jednych i drugich czuję się równie dobrze.
 
 
     
Izzy 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 5
Skąd: S-c
Wysłany: Pią Gru 19, 2008 11:41 pm   

Chciałam zapytać jak dobrze dobrać rozmiar baletek?
Na stronie elite-online.pl jest taka rada:
" Aby prawidłowo dobrać rozmiar baletek Grishko należy
odrysować stopę na kartce papieru i zmierzyć długość
pomiędzy najbardziej wysuniętymi punktami pięty i palców."
Ale czy to wystarczy? Model który planuje kupić nie nalezy do najtańszych i boje sie, że kupie za duże, albo za małe baletki.
Nie wiem także jak uporać się z tą szerokością.
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 20, 2008 12:09 pm   

Izzy napisał/a:
Chciałam zapytać jak dobrze dobrać rozmiar baletek?
Na stronie elite-online.pl jest taka rada:
" Aby prawidłowo dobrać rozmiar baletek Grishko należy
odrysować stopę na kartce papieru i zmierzyć długość
pomiędzy najbardziej wysuniętymi punktami pięty i palców."
Ale czy to wystarczy? Model który planuje kupić nie nalezy do najtańszych i boje sie, że kupie za duże, albo za małe baletki.
Nie wiem także jak uporać się z tą szerokością.


Wystarczy, dodatkowo zmierz szerokość stopy i wyślij zapytaie do Elite-online.pl, dobiorą ci baletki bez problemu.
Dla przykładu ja mam szerokość stopy 10,5 cm i dobra jest na mnie szer. C.
:)
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Gru 20, 2008 12:17 pm   

Ale tak czy siak gdyby nie pasowały można poprosić o wymianę :)
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
baletnicamarta 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń, tancerz
Posty: 57
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw Gru 25, 2008 8:21 pm   

Ja posiadam baletki z Grishko Model 6, są strasznie wygodne, polecam!
_________________
Kocham tańczyć chociaż czasami moje beztalencie mnie dobija...
 
 
     
madison 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 33
Skąd: Gdynia/Gdańsk
Wysłany: Czw Gru 25, 2008 11:15 pm   

Też mam model 6 i moja nauczycielka uważa że są za płytko wycięte i ma w tym troche racji...ale każdy lubi co innego :)
_________________
Taniec jest 8 cudem swiata...
 
 
     
oka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 5:39 pm   

ja kupiłam dziś Grishko model 6 czarna płócienne.
Pięknie trzymają się stopy szczególnie dzięki gumce łączącej dwie części podeszwy.

Jednak mam pewną wątpliwość... nie wiem czy nie kupiłam za małych, bo pochodziłam w nich w domu i trochę jakby cisną w palce, czy one się rozejdą, czy nie bardzo?
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 7:22 pm   

Moje się Grishko się rozeszły, więc myślę, że o ile jakoś mocno Cię nie cisną, powinno być ok :)
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 8:34 am   

Grishki mają to do siebie, że bardzo ciasno obejmują palce, to prawda. Dzięki temu ładniej prezentują się na stopie, a nie jak kapeć :P Powinny się roztańczyć, ale jeśli masz np. problemy z wrastającymi paznokciami albo któryś palec wyraźnie dłuższy, to powinnaś kupować baletki innej firmy
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Susanna 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 140
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 4:53 pm   

Ja mam Sansha ale nie mam porównania i nie narzekam są wygodne, przylegające i nie zdzierają się tak szybko :)
 
 
     
oka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 6:45 pm   

Czajori napisał/a:
Grishki mają to do siebie, że bardzo ciasno obejmują palce, to prawda. Dzięki temu ładniej prezentują się na stopie, a nie jak kapeć :P Powinny się roztańczyć, ale jeśli masz np. problemy z wrastającymi paznokciami albo któryś palec wyraźnie dłuższy, to powinnaś kupować baletki innej firmy



po pierwszych zajęciach mogę stwierdzić, że nie jest źle. a jeśli się jeszcze troche rozejdą to będzie cudnie.
noga pięknie w nich wygląda, battement tendu to sama radość w nich:)
 
     
Chiquita 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik / uczeń ;)
Wiek: 37
Posty: 58
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:02 pm   

A czy miał ktoś z Was baletki Bloch Proform?? konkretniej takie:
http://www.etiuda-online....obuwie-taneczne

Zastanawiam się nad ich zakupem, ale są dość drogie:/, więc wolę popytać najpierw...


W tej chwili tańczę w Grishko, model 6 i bardzo je sobie chwalę. Jednakże lubię trochę poeksperymentować i popróbować różnych rzeczy to myślę o Blochach, bo wyglądają dość ciekawie.

Pytanie do osób, które mają Grishko, model 6: Czy u Was ta tylna część podeszwy też nie wychodzi pod piętą?? Bo ja odnoszę takie wrażenie, że przez tę gumkę w podeszwie za mocno mi się ściągają łatki. Sądząc po zabrudzeniach pięta mi wypada za tylną skórką. Czy Wy też tak macie, czy może to ja mam źle dobrane baletki?
_________________
http:/roztanczony.blogspot.com - zapraszam ;))
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12