www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazz i hip-hop w Gliwicach.
Autor Wiadomość
Skategirl 
Nowicjusz


Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 9:30 pm   Jazz i hip-hop w Gliwicach.

Na to forum wchodzi wiele osób,więc zawsze istnieje możliwość,że ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie.
Ostatnio chyba cudem udało mi się namówić moich rodziców na lekcje tańca.Oni uważają,że nie dam rady pogodzić tego ze szkołą,ale w końcu mi ustąpili.Nie wiedziałam,czy zdecydować się na hip-hop czy na jazz.Słyszałam o lekcjach przeprowadzanych pod nazwą Videoclip Dance,na których można nauczyć się hip-hopu,jazzu i funky.Bardzo chciałabym na nie chodzić,ale nie wiem,w jakiej szkole w moim mieście (Gliwice) można się tego uczyć.Chodzi mi głównie o ten hip-hop i jazz.
Szukałam trochę na ten temat i podobno najlepszą szkołą tańca w Gliwicach jest Studio Tańca Iskra,ale na ich stronie nie ma podanych konkretnych informacji na temat Videoclip Dance.
Może ktoś z Was orientuje się w temacie i mógłby mi coś doradzić?
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Lip 30, 2008 11:24 am   

videoclip dancing należy do tańców nowoczesnych, więc nie wiem czy zaspokoi to że chcesz się nauczyć jazzu i hip hopu
tu masz przykład tego tańca
http://pl.youtube.com/watch?v=S0rmmq29p6w są miejscami elementy hip hopu
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Skategirl 
Nowicjusz


Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro Lip 30, 2008 11:53 am   

Więc czy istnieją takie lekcje,gdzie można nauczyć się równocześnie hh i jazzu?
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Lip 30, 2008 12:04 pm   

to sie określa mianem JFH ( Jazz/ Funky/ Hip Hop)

http://alhambra.com.pl

nie widzę potrzeby wklejania szczegółowego opisu szkoły, wystarczy podać link
mod.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
Ostatnio zmieniony przez Gość Pią Lis 28, 2008 1:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Skategirl 
Nowicjusz


Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Sie 03, 2008 9:22 pm   

Dzięki za info :smile: Napewno się przyda.Mam jeszcze tylko jedno pytanie:czy w Studiu Tańca ISKRA można nauczyć się tańca jazz'owego? Wiem napewno,że jest latino jazz,ale o zwykłym jazz'ie nie ma żadnej wzmianki. Może ktoś z Was się tam uczył/uczy?
 
     
Alilyth 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
jazzowiczka
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 8:23 pm   

A więc tak:

Przedewszystkim w Alhambrze nie ma jazzu, ewentualnie współczesny lub nowoczesny, gdzie instruktorka dość często robi układy z elementami jazzu.

Iskra ma jazz od września, byłam, nie polecam.

Aspekt ma jazz (ul. Bytomska koło rynku), chodzę i polecam. Grupa teoretycznie jest początkująca, ale różnie bywa.

Videoclip jest chyba w Copacabanie, nie byłam ale podobno ok.

Nowoczesny jest w Alhmabrze, i, jak już wspomniałam, jest na nim trochę jazzu ale też hip-hop, funky, house.

Jak się nie potrafisz zdecydować to chodź na warsztaty i dni otwarte, ja tak wybrałam jazz.
 
     
sylwiam95 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 27
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 10:24 pm   

Ja tez mieszkam w Gliwicach, wiem gdzie jest ta szkoła, ale ona jest taka dobra??
_________________
Każdy Taniec jest odkryciem nas samych.
Martha Graham
~~~~~~~~~~~~
święta prawda ;)
 
 
     
fijoletowa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
kompletna amatorka;)
Wiek: 33
Posty: 196
Skąd: Gliwice/ Kraków
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 11:24 pm   

hm, troche ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. co dobre dla jednego, nie odpowiada komu innemu. jeśli jesteś początkująca i bardziej zależy ci, żeby się pobawić tańcem, to dobre miejsce o sympatycznej atmosferze. natomiast jak dla mnie zbyt mało jest techniki niestety, dla osób zaawansowanych to tez będzie raczej za niski. kombinacje są dość długo szlifowane, co nie każdemu musi pasować. ale myślę, że dla osoby, która chce trochę poamatorszczyć, to raczej jest okej. ;) najlepiej chyba iść i sprawdzić. aha, mówię o współczesnym, to znam. bo jeśli chodzi o inne tańce, chodziłam swego czasu na latino solo, było przesympatycznie, tyle że średnia wieku pod 40. a tak w ogóle to szkoła słynie z orientów i innych belly, czy bolly, które tam z pewnością są na poziomie bardzo dobrym.
aha, i czy dobrze zrozumiałam sformułowanie 'ta szkoła?', ja mówie (pisze) o alhambrze.
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 1:57 pm   Re: Jazz i hip-hop w Gliwicach.

Skategirl napisał/a:

Szukałam trochę na ten temat i podobno najlepszą szkołą tańca w Gliwicach jest Studio Tańca Iskra,ale na ich stronie nie ma podanych konkretnych informacji na temat Videoclip Dance.
Może ktoś z Was orientuje się w temacie i mógłby mi coś doradzić?


Jeśli chodzi o Iskrę, to najwięcej grup (i o najlepszym poziomie) jest z hip-hopu.
Więc jeśli chodzi o ten rodzaj, to zdecydowanie polecam. Za to jazz jak już pisano wcześniej, nie jest na najwyższym poziomie i myślę, że powinnaś zajrzeć do innej szkoły tańca. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
dorra 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 36
Wysłany: Sob Cze 30, 2012 1:15 pm   

hej (: mieszkam w Gliwicach i chodzę do let's dance na jazz. To na waryńskim jest. Bardzo fajne zajęcia, mało osób niestety. W następnym roku też będą więc zapraszam (: Atmosfera fajna, instruktorka ma 18 lat, Beata się nazywa. Chcemy powiększyć grupę, więc jak się wybierasz to chodz do nas!
_________________
Jesteśmy iluzją tego, co śmiertelne, a scena jest iluzją tego, co realne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14