www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Balet "Niobe" Juliusza Łuciuka
Autor Wiadomość
doris
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 4:37 pm   Balet "Niobe" Juliusza Łuciuka

Witam serdecznie.

Przepraszam za założenie nowego tematu, lecz nie widziałam żadnego posta który mógłby mi pomóc dlatego postanowiłam się wtrącić.

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc? I podać jakieś linki bądz informacje skąd mogę ściągnąć cały, bądź fragment baletu Juliusza Łuciuka o "Niobe"?? Poszukuję tego baletu, gdyż byłby mi on baaardzo przydatny w mojej pracy maturalnej poświęconej tematyce "Cierpienia Niobe".
Pomocna byłaby chociażby sama muzyka z tego baletu, gdzie wspominana jest Niobe w czytanej poezji podczas emisji melodii.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie informację.

Pozdrawiam.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 4:42 pm   

nie sądzę, aby ten balet ani nawet muzyka do niego były "do ściągnięcia". Moze spróbuj się skontaktowac z archiwum Opery Bałtyckiej gdzie ten balet był wystawiany, ew. moze być on warchiwach TVP bo wówczas (32 rok i okolice) telewizja rejestrowała sporo tego tego typu rzeczy.
Chyba to wszystko co moge ci poradzić
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
doris
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 4:46 pm   

Kurczę... :cry: no to nic dziękuję w każdym razie za wskazówki. Będę nadal szukać :D Pozdrawiam.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 4:47 pm   

Możesz spróbowac na emule. Jak się wpisze "Niobe" to troche rzeczy wyskakuje... Baletu chyba nie ma, ale może coś innego się przyda...
 
 
 
doris
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 2:02 pm   

Faktycznie o tym nie pomyslalam.Wpisywalam odrazu autorow i konkretne tytuly utworow.Dzieki za trafna sugestie :D
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 4:00 pm   

Niobe jest nei do zlokalizowania :-( Szukalem do matury z wotu i niestety, nawet Opera Bałtycka niepomoże a TVPnie odpowiada.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
doris
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 6:45 pm   

O cholera... :( istnieje jeszcze jedyna mozliwosc- mianowicie sklepy muzyczne (moze jest mozliwosc kupna, zamownienia plyty) albo opcja druga Biblioteka Narodowa i wypozyczenie, bo podobno maja oni bardzo bogata biblioteke muzyczna badz ostatnia mozliwosc konkretnie Biblioteka Muzyczna.Naszukam sie widze jeszcze...a myslalam ze to nie bedzie takie trudne w znalezieniu :cry:
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 7:12 pm   

doris, chodzi o to, ze ten balet prawdopodobnie poza rejestracją TVP nie został profesjonalnie nagrany ani w formie płyty ani nagrania video. To własnie wielka bolączka polskiej kultury muzycznej, ze nie rejestrujemy własnych dokonan w tej dziedzinie i przepadają one często bezpowrotnie, jedyne co znalazłam w sieci to nuty utworu Łuciuka...

(dobrze, ze teraz teatry moga choc dla celów archiwalnych utrwalac swoje spektakle na nagraniach VHS lub DVD, choć oczywiscie czesto w bardzo niedoskonałej formie)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
doris
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 10:04 pm   

no to wlasnie jest tak jak taka niedoinformowana osoba szuka czegos w wielkim swiecie internetu :) przepraszam za zamieszanie i dziekuje za pomoc.

Kasiu G. moglabym prosic o podanie jakiejs stronki z tymi nutami? Moze chociaz te nuty wykorzystam...? Z gory dziekuje i pozdrawiam
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 10:24 pm   

PWM - polskie wydawnictwo muzyczne
http://www.pwm.com.pl/kat...s_id=778981250#
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
doris
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 5:31 pm   

Bardzo dziekuje i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12