www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sneakersy
Autor Wiadomość
Natalia4;)
Nowicjusz

Posty: 33
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 3:59 pm   sneakersy

Zastanawiam się nad kupnem sneakersów. Głównie w celu treningów tańca towarzyskiego i innych ćwiczeń sportowych. Którą firmę byście mi mogły polecić? Sansha, Blochy, Supadance, Akces a może jeszcze jakaś inna? I czy obuwie tego typu nadaje sie tylko do ćwiczeń na sali czy również na dworze?
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 4:09 pm   

Ja również przymierzam sie do zakupu sneakerów. Wybrałam już model - Sansha Dynamo, ale najpierw muszę je mierzyć i wtedy zdecyduję.
Jeśli chodzi o trening na dworze, to myślę, że nie ma przeciwskazań, poza obfitym deszczem, oczywiście, bo buty mają dwudzielną podeszwę i w miejscu gdzie jej nie ma mogą przesiąkać (no i od wierzchu też pewnie będą przemiękały, jeśli nie będą ze skóry).

Tu jest trochę na temat tego rodzaju butów:
http://www.balet.pl/forum...p?t=395&start=0

Znalazłam też część informacji na innym forum (trochę stare, ale poza cenami pewnie aktualne):
http://www.ista.art.pl/forum/viewtopic.php?id=119
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 5:30 pm   

Ja mam ten model - moim zdaniem bardzo wygodne. Osobiście zdarza mi się dreptać w nich po dworze (np. na katechezy w knajpie przy szkole :wink: ), przemiękać nie powinny, bo nieogumiona część podeszwy nie dotyka do ziemi. Mają jedną wadę (a raczej niedostatek) - nie mają gumy na palcach, dlatego nie można w nich stwać jak na pointach.

Nusiu, a gdzie i za ile zamierzasz je kupić??
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 8:54 pm   

Wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią, że w Pas de chat są najtańsze (190zł), więc pewnie tam :)

Stawania na czubkach raczej nie będę praktykować, ale zapytam z ciekawości - czy w takich butach stoi się na palcach tak jak w pointach? Tzn. czy można np. zrobić arabesque?
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 9:22 pm   

zamów sobie lepiej jak będzie wyprzedaż paryskiej sanshy-model boomerang mozna dostac za 5 euro :wink: nawet z przesylka to i tak taniej niz 190 zl...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 10:23 pm   

A czy mozna prosić stronkę do paryskiej sanshy? Tak poza tym ile kosztuje przesyłka do Polski?
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 10:40 pm   

http://paris.sansha.com/

przesyłka 15 ojro
 
 
Natalia4;)
Nowicjusz

Posty: 33
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 3:55 pm   

A czy sneakersy mają z przodu podeszwy jakąś wstawkę z innego materiału, na której można kręcić obroty? I w ogóle jaka jest podeszwa? Da się tańczyć na śliskim parkiecie? A na "nieśliskim" :wink: ?
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 7:16 pm   

Na przedniej części jest albo ta sama guma co pod piętą (dobrze się na tym kręci), albo jest jeszcze materiał (sama w takich nie ćwiczyłam, ale moje koleżanki zrywały sobie ten materiał, bo przeszkadzał). Ogólnie w sneakersach ćwiczy się dobrze na każdym podłożu, nie ślizgają się zbytnio, ale równocześnie dobrze się w nich kręci.
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 7:22 pm   

Witam// Czy wiecie może coś na temat butów-sneakers ale firmy Danza, syn mi mów, ze ich pani od klasyki właśnie takie ma i stoi na nich jak na pointach. Dziesiaj mialam okazję zobaczyc te buty ale nie dostrzeglam nazwy firmy. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 11:28 pm   

ja w swoich sneakersach z przodu podeszwy mam plastik, taki, z którego jest cała podeszwa zrobiona, przy czym czubek mam jakby ścięty. Chyba że mówiąc przód macie na mysli wierzch. Przyznam, że na podłodze baletowej za dobrze mi się w nich obrotów nie robi.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Sarcia
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 5:00 pm   

Polecam sneakersy firmy Nike. Bardzo dobrze amortyzują stopę i trzymają kostkę. Stopa w sneakach Nike wygląda bardzo ładnie. Polecam!
 
 
dorota
Adept Baletu

Posty: 58
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:02 pm   

Sarcia napisał/a:
Polecam sneakersy firmy Nike. Bardzo dobrze amortyzują stopę i trzymają kostkę. Stopa w sneakach Nike wygląda bardzo ładnie. Polecam!


ładnie, to nie wszystko :wink:
są one zdecydowanie za mało plastyczne i nie stanie się w nich na czubkach palców
_________________
"keep dancing, never give up"
 
 
Sarcia
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:12 am   

sneaki są typowo do tańca nowoczesnego. można w nich stać na palcach. Wiadomo ze nie tak jak w puentach ale zawsze :) mają specjalną podeszwę aby kręcić obrociki :)

są plastyczne i wygodne. zalezy jak je wyrobisz ;)



co do supadance, są super. koleżanka je ma i jest zadowolona :)
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 4:52 pm   

ja mam z sanshy(z nakostnikami) i z akcesu (z podwyzszona pieta) i o wiele bardziej polecam sanshe sa o wiele wygodniejsze moze dlatego ze sa z materialu ale to nie prawda ze z materialu sa mniej wytrzymale powiedziala bym ze wrecz odwrotnie w skorze porobily sie dziury a mam je krocej od sanshy :wink:
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:25 pm   

A ja sobie chwalę buty z akcesy, naprawdę wygodne, tylko jeżeli nie mają jakiegoś numeru to dosyć długo się czeka.dobre jest też to, że można wybrać sobie czy chce się za kostkę czy nie czy chce się skórzane czy materiałowe i jest opcja na dziurkowanie butów aby były bardziej przewiewne.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 35
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 1:45 pm   

Ja szczerze polecam sanshy - dynamo. Jestem z nich bardzo zadowolona, choć na początku troszkę farbowały, ale teraz już nie :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
inscrutable.m 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zakochana po uszy
Wiek: 34
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 9:34 pm   

To moze i ja się wypowiem..

Zdecydowanie odradzam wszystkim Supadance - bardzo szybko isę zużywają (prują, zdzierają się podeszwy, ogólnie słaba jakość)

jeśli chodzi o Sanshę - póki co słsyzałam same pozytywne opinie (no, pomijają fakt, że nieciekaiwe "pachną"), raczej wszyscy są zadowoleni

z Akcesami osobiscie mam złe doświadczenia - podeszwa zdarła mi się na tyle, ze niestety nie da się w nich już tańczyć. Aczkolwiek koelzanka wciaż w swoich Akcesach tańczy i jest bardzo zadowolona (polecam model ze skróy, nie materiałowy). Ale nie bardzo da się w nich stawać na palcach.

Nike podobno mają taką podeszwę, że ciężko sie "ślizga", tzn. mają bardzo mocną przyzcepność do podłogi i moze to utrudniac wykonywanie niektórych kroków i obrotów/piruetów.

Same pozytywne opinie słysząłam również o Blochach. zreszta - mają dobre "gięcie" w podeszwie. Jednak cena też jest wygórowana..

Osobiscie tańcze w butach Capezio i przyznam szczerze, że jestem bardzo bardzo zadowolona. Od grudnia podeszwa przeżyła już przeróżne podłoża (parkiet, niepolakierowane deski, trawe, beton i inne) i nadal się świetnie spisuje. Poza tym są bardzo zgrabne, noga w nich ładnie wygląda a co dla mnie najważniejsze dobrze trzymają nogę. I swobodnie można w nich stwać na palcach.
_________________
"Dance is a garden, maybe not big, infinitely high and endlessly deep.
There is place for everyone.
Set yourself rules in order to break them, in order
to find new feelings, new realities, new dimensions. "

Jirí Kylián
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 10:37 pm   

W moim otoczeniu wszyscy mają Sanshe Dynamo i chyba są zadowoleni :D
 
 
 
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 3:02 pm   

inscrutable.m napisał/a:
To moze i ja się wypowiem..

Zdecydowanie odradzam wszystkim Supadance - bardzo szybko isę zużywają (prują, zdzierają się podeszwy, ogólnie słaba jakość)

jeśli chodzi o Sanshę - póki co słsyzałam same pozytywne opinie (no, pomijają fakt, że nieciekaiwe "pachną"), raczej wszyscy są zadowoleni

z Akcesami osobiscie mam złe doświadczenia - podeszwa zdarła mi się na tyle, ze niestety nie da się w nich już tańczyć. Aczkolwiek koelzanka wciaż w swoich Akcesach tańczy i jest bardzo zadowolona (polecam model ze skróy, nie materiałowy). Ale nie bardzo da się w nich stawać na palcach.

Nike podobno mają taką podeszwę, że ciężko sie "ślizga", tzn. mają bardzo mocną przyzcepność do podłogi i moze to utrudniac wykonywanie niektórych kroków i obrotów/piruetów.

Same pozytywne opinie słysząłam również o Blochach. zreszta - mają dobre "gięcie" w podeszwie. Jednak cena też jest wygórowana..

Osobiscie tańcze w butach Capezio i przyznam szczerze, że jestem bardzo bardzo zadowolona. Od grudnia podeszwa przeżyła już przeróżne podłoża (parkiet, niepolakierowane deski, trawe, beton i inne) i nadal się świetnie spisuje. Poza tym są bardzo zgrabne, noga w nich ładnie wygląda a co dla mnie najważniejsze dobrze trzymają nogę. I swobodnie można w nich stwać na palcach.



Czy po Twojej wypowiedzi mogę wnioskować,że tańczysz taniec towarzyski? Jest tu ktoś taki? ;) Miło...
Mam małe pytanko - co to są te buty Capezio? Gdzie można je zdobyć? Ile kosztują?
Czy ktoś też wie gdzie mogę znaleźć bluzki z wycięciami pod pachami? Na stronie PDCHAT widziałam jedną,ale niestety...za dużo sztucznego tworzywa...
Gdzie się mieści sklep SUPADANCE? Na Radzymińskiej? Dlaczego telefony nie odpowiadają a pani w informacji TP mówi,że nie ma takiej firmy?
Hmmm...

Pozdrawiam.
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 9:20 pm   

Capezio to firma taneczna, tak ja sansha czy grishko. Można chyba zdobyć przez pas de chat niektóre rzeczy... ile kosztują nie wiem...
 
 
 
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 9:34 pm   

Bardzo dziękuję :)

Pozdrawiam.
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
 
abcfitness 
Nowicjusz

Posty: 10
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:33 pm   

Witam,
oferujemy sneakersy firm Rumpf i So Danca zamówienia via e-sklep:
http://abcfitness.home.pl...=1a&language=pl
Zapraszamy
 
     
dancing queen 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tańcząca miłośniczka
Posty: 2
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 7:54 pm   

a co myślicie o sneakersach firmy rumpf? słyszałam, że są bardzo wytrzymałe i wygodne. czy jest tu może jakiś właściciel takowych?
jeśli nie rumpf to jakie polecilibyście do jazzu i hip hopu? jaka firma według Was produkuje najlepsze sneakersy?
bardzo proszę o opinie.
 
     
kosssela 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica,miłośnik
Wiek: 32
Posty: 221
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 8:48 pm   

ja posiadam sneakersy sanshy model blizt 3 i jestem z nich bardzo zadowolona ;)

Polecam je z czystym sumieniem ;)
_________________
Zmiany zmiany zmiany!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12