www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sneakersy
Autor Wiadomość
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 11:27 am   

Ja swoje traktuję jak zwykłe buty - przecieram wilgotną szmatką i pastuję. Myślę, że całkowite zmoczenie przy praniu ręcznym, a tym bardziej wirowanie w pralce może im zaszkodzić.
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 12:22 pm   

Hyyym problem w tym że Tutto Nero w 80% składają się materiału, takiej siateczki i raczej pastowanie odpada. :)
Mi bardziej by zależało by odświeżyć je od środka, dlatego zastanawiam się nad upraniem ich.
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 35
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 3:57 pm   

A może zamocz je w miednicy, chwile odmocz razem z proszkiem i płynem do płukania tkanin (te z reguły ładnie pachną) i wypierz je w środku szczoteczką?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Maka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Miłośnik , uczeń
Posty: 17
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 9:33 pm   

Kupiłam sobie w styczniu sneakersy Sansha Dynamo w Paquita , byłam na miejscu przymierzałam i wogle w końcu kupiłam 9M ( a zastanawiałam się czy nie brać o numer większych) ładnie przylegały dopasowane i wszystko było OK .Po pewnym czasie używania tak mi się ,,rozeszły'' ,że czuję się w nich nie komfortowo. Za luźne mogę złapać z boku materiał , przesuwa mi się w nich stopa i gdy robimy ćw. na modernie to mi spadają z pięt. :? Nie wiem co mam o tym myśleć... może przez przypadek wziełam sneakery koleżanki :mrgreen: Żadnej się to nie przytrafiło, a dużo miało model Dynamo.
 
 
     
renner
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 3:42 pm   

Polecam buty firmy Rumpf (niemcy)
Do wyboru jest kilka modeli. Są też takie z podklejoną skórą w przedniej części.
Link do sklepu z tymi bucikami:
http://www.do-tanca.pl/Bu...-3-default.html
 
     
Paquita
Nowicjusz


Wiek: 37
Posty: 27
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 1:46 pm   

Maka napisał/a:
Kupiłam sobie w styczniu sneakersy Sansha Dynamo w Paquita , byłam na miejscu przymierzałam i wogle w końcu kupiłam 9M ( a zastanawiałam się czy nie brać o numer większych) ładnie przylegały dopasowane i wszystko było OK .Po pewnym czasie używania tak mi się ,,rozeszły'' ,że czuję się w nich nie komfortowo. Za luźne mogę złapać z boku materiał , przesuwa mi się w nich stopa i gdy robimy ćw. na modernie to mi spadają z pięt. :? Nie wiem co mam o tym myśleć... może przez przypadek wziełam sneakery koleżanki :mrgreen: Żadnej się to nie przytrafiło, a dużo miało model Dynamo.


Witam,

Niestety w miarę ćwiczenia sneakersy się rozszerzają (zdarza się, że nawet o dwa rozmiary), często zależy od budowy i pracy stóp, dlatego zawsze wyczulamy klientów, że zakupując obuwie musi być ono idealnie dopasowane, bez żadnego zbędnego luzu. Niestety nie wszyscy nam ufają i w obawie, że buty będą cisnąć biorą większy rozmiar :) Oczywiscie nie mogą być one też zbyt za małe, bo spowoduje to dyskomfort dla stopy, a przecież nie o to chodzi.

Maka, w twoim przypadku być może zawiązanie ściślej sznurówek może troszkę ułatwi pracę stóp na zajęciach. Przy zakupie następnych butów już będziesz wiedziała jaki rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni :) Niestety pewne rzeczy wychodzą dopiero w praktyce...


Pozdrawiam,
Aleksandra Skwarczowska
_________________
Salonik Baletowy Paquita

Kraków ul. Długa 48 (Pasaż Handlowy)
pon-pt 10:00-18:00
sobota 9:00-14:00

12 357 77 00
www.paquita.pl
salonik@paquita.pl
 
 
     
shopdance 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 47
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 1:51 pm   

Witam,
Prowadzę sklep internetowy www.shopdance.pl
99 % tancerzy zakupuje TUTTO NERO.,
mniej Dynamo i blitz
Mam również buty Niemieckiej firmy RUMPF
model Glider 40 % w sprzedaży
Pozdrawiam i zapraszam serdecznie
_________________
SHOPDANCE
Manager
Agnieszka Moczyńska
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 7:59 am   

x
Ostatnio zmieniony przez jurecq Pon Paź 25, 2010 7:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 9:39 pm   

[/quote]Niestety w miarę ćwiczenia sneakersy się rozszerzają (zdarza się, że nawet o dwa rozmiary), często zależy od budowy i pracy stóp, dlatego zawsze wyczulamy klientów, że zakupując obuwie musi być ono idealnie dopasowane, bez żadnego zbędnego luzu. Niestety nie wszyscy nam ufają i w obawie, że buty będą cisnąć biorą większy rozmiar :) Oczywiscie nie mogą być one też zbyt za małe, bo spowoduje to dyskomfort dla stopy, a przecież nie o to chodzi.
[/quote]

Ja jak swoje kupowałam w centrum Land na Wałbrzyskiej (wa-wa), zostałam prawie siłą ubrana w Tutto Nero w rozmiarze 11M podczas gdy mam stopę długości 24,5 cm! Spokojnie wystarczyłby rozmiar 8-9M. Podejrzewam że pani zasugerowała się moim wzrostem i uznała że osoba wysoka zawsze ma stopę jak yetti :? Jak Tutto było nowiutkie to jeszcze było znośnie niestety buty błyskawicznie się "rozjechały" podczas ćwiczeń i od 3 lat mam efekt latającej stopy :x A ponieważ te buty mają niesamowitą wręcz wytrzymałość to szkoda jest mi ich wyrzucić i kupić nowych. Rozważam ich morderstwo poprzez upranie w pralce :wink: ale nadal nie mogę się na to zdecydować. :wink:
Swoją drogą z perspektywy czasu myślę że teraz kupiła bym inny model sneakersów z "chudszą" podeszwą niż mają Tutto Nero, słabo w nich czuć podłogę a przy drobnych kroczkach i figurach taka "buła" pod stopą utrudnia pracę stopy i daje wrażenia posiadania kopytka. :) Bynajmniej ja mam takie odczucia :)
 
     
Chiquitkka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz.
Wiek: 27
Posty: 17
Skąd: Pełczyce.
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 9:57 pm   

Ja w grudniu nabyłam Tutto Nero Sanshy i gorąco polecam. Na początku ciężko było mi przestawić się z płaskich, skórzanych baletek na dosyć wysokie buty, ale już jest dobrze.

Co do rozmiaru...W towarzyskim zamawiają buty o dwa rozmiary mniejsze ( tańczę w szkole tańca FLESZ ze Szczecina ), ale to już dla prawdziwych profesjonalistów. Sneakersy brałam na styk i mocno się rozciągnęły, więc teraz muszę je mocno wiązać. xd

A tak nawiasem, czy mogę używać point bez tańczenia w balecie ? Czy poniesie to za sobą jakieś konsekwencje zdrowotne?
 
     
flohx 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 17
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 9:03 pm   

Zastanawiam się nad kupnem sneakersów i na razie wybieram między Sanshy: Tutto Nero i Dynamo. Możecie przybliżyć mi ich użytkowanie i jakoś pomóc w wyborze?

Z góry dziękuję.
_________________
- Ja muszę tańczyć. - Była jakby zmartwiona. - Nie mam czasu pływać...
 
 
     
Doma:) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica ,miłośnik
Posty: 63
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 10:51 am   

Ja ćwicze w sneakersach sansha dynamo.Są wygodne i polecam je:)
_________________
Love Dance
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 12:46 pm   

Bardzo wygodne są też Dyna-sty bo są węższe od innych i są niskie:)
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 6:42 pm   

Też mam dynamo i jestem z nich bardzo zadowolona. Tylko jak będziesz je kupować to weź numer mniejsze bo się potem i tak rozciągają :)
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 10:18 am   

Jesli chodzi o sneakresy to mam z akcesu i szczerze to ich nie polecam... sa twarde i trudno wq nich cwiczyc przynajmniej jazz... . sansha dynamo moge polecic sa bardzo podobne do najleprzych na swiecie [moim zdaniem] sneakersow z blocha model S0575 - Stealth Low Profile
:D :D
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 9:32 pm   

Chciałabym kupić sobie sneakersy do tańczenia na warsztatach, obozach i podczas ćwiczeń w domu. Najważniejsza dla mnie jest możliwość stania w nich na palcach i kręcenia piruetów.

Zastanawiam się nad Sanshą Dynamo lub Tutto Nero? Co doradzacie? :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
madziadziama5 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 67
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 3:29 pm   

Ja polecam sneakersy z Akcesu. Są wygodne i świetnie się w nich tańczy. Sama je mam
i jestem zadowolona :)
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 8:55 am   

Mam dynamo i są super :)
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 11:32 am   

A ja kupiłam Tutto Nero (zależało mi na tym, by można było stawać na palcach, a w Dynamo nie ma takiej możliwości). Jestem bardzo zadowolona - już je przetestowałam. ;) Świetnie kręci się w nich piruety, wspaniale trzymają się nogi. A kupiłam je w sklepie Etiuda na Karmelickiej, który też muszę polecić. Świetna obsługa!
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 1:25 pm   

Ja też swoje sneakersy Dyna-sty kupowałam w Etiudzie;) Bardzo dobra obsługa, i zaopatrzenie. Muszę się wybrać za jakiś czas i kupić pointy na obóz.
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 3:10 pm   

Zaopatrzenie - marzenie. Robiąc mały off (proszę nie bić!), jestem pod wrażeniem. Kupiłam też getry, a mają ich tam bogaty wybór - różne kolory, rozmiary, długości... Marzenie. Żałuję, że kupiłam tak mało, ale w najbliższym czasie to nadrobię. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Chiquitkka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz.
Wiek: 27
Posty: 17
Skąd: Pełczyce.
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 8:27 pm   

Tutto Nero gorąco polecam. Jestem z nich szczególnie zadowolona, bo dodają mi wzrostu [ jestem strasznie niska]. :D
Wyszczuplają stopę, mocno się na niej trzymają. No i można w nich stawać na palcach... :lol:
 
     
Inez8 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Posty: 2
  Wysłany: Czw Maj 09, 2013 11:53 pm   sneakersy do tańca

Witam.
Czytając komentarze widzę, że znacie się na rzeczy, zadam więc kilka pytań. Chcę kupić sneakersy Sansha które mogłyby służyć mi do salsy, jazzu i ew. hip-hopu. Zależy mi na tym, żeby jak najbardziej wspomagały moje ścięgna achillesa, z którymi na okrągło mam problemy, bo cały czas je przesilam – jest to dla mnie naprawdę istotne.

Szukałam trochę na forach, ale do tej pory nie mogę się zdecydować. Pomożecie?

Myślałam o modelach Sansha:

Boomerang – podoba mi się wysoka stabilna podeszwa, która zapewne dobrze amortyzuje (nie jestem pewna jednak czy nie będzie jakoś zawadzać) oraz zapięcie kostki, które ustabilizuje

Boomvile – podoba mi się zapięcie kostki i model z oddychającą siateczką – czy ktoś takie ma i wie jak się sprawują, czy siateczka jest wytrzymała i się zanadto nie rozciąga, no i czy faktycznie oddycha?
Martwi mnie jednak w tym modelu podeszwa – nie jestem pewna, czy będzie dobrze amortyzować nogę.

Tutto nero – słyszałam o nich w samych superlatywach, martwi mnie jedynie brak zapięcia na kostkę – nie wiem czy będą tak dobrze odciążać achillesy jak poprzednie modele.

Ciekawi mnie jeszcze model Blitz. Co to za buty, co sądzicie?
A może jeszcze coś innego jest godne uwagi i polecenia?

Liczę bardzo na waszą pomoc, bo mam mętlik w głowie. :?
 
     
Inez8 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Posty: 2
  Wysłany: Pią Maj 10, 2013 12:14 am   

No to jeszcze inetersują mnie modele:
Boomville i Flight.

Czekam na jakieś rady! :)
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 2:47 pm   Re: sneakersy do tańca

Inez8 napisał/a:
Witam.
Chcę kupić sneakersy Sansha które mogłyby służyć mi do salsy, jazzu i ew. hip-hopu.

Tutto nero – słyszałam o nich w samych superlatywach, martwi mnie jedynie brak zapięcia na kostkę – nie wiem czy będą tak dobrze odciążać achillesy jak poprzednie modele.

Liczę bardzo na waszą pomoc, bo mam mętlik w głowie. :?


Znam tylko model Tuuto Nero bo go mam od chyba 8 lat (są nie do zdarcia)
Jeżeli szukasz butów głównie do salsy i jazzu to raczej nie polecam Ci Tutto Nero.
Tańczyłam w nich salsę i mówiąc szczerze męczą. Mają bardzo grubą podeszwę która utrudnia "czucie" podłogi, ciężej w nich pracuje stopa. Ja nie mam i nigdy nie miałam problemu z achilesami więc nigdy nie przywiązywałam do tego wagi.
Jeżeli bym miała w przyszłości kupować kolejne sneakersy (między innymi do tańców typu salsa ) to na bewno będzie to model z "cieńszą" podeszwą typu np. Sansha Salsette, Dynamo czy Fusion z Bloch.


:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12