www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kasia G
Sro Maj 14, 2008 6:23 pm
Vladimir Malakhov (w Polsce i nie tyko)
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 11:14 am   Vladimir Malakhov (w Polsce i nie tyko)

Uwaga, uwaga:

w Teatrze Wiekim w Warszawie
1 grudnia 2006 w spektaklu Czajkowskiego wystąpi gościnnie WŁADIMIR MAŁACHOW !!! http://www.malakhov.com/


Po największych XIX i XX wiecznych tancerzach nazywany kolejnym "bogiem tańca", obecnie również dyrektor baletu berlińskiego. Takiej szansy nie wolno przegapić!!!!

poniżej Malakhov w "Czajkowskim"


_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 12:46 pm   

A kto jeszcze będzie w obsadzie?
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 6:54 pm   

Obsada:

VLADIMIR MALAKHOV (Piotr Czajkowski), RONALD SAVKOVIC (Alter ego Czajkowskiego), Dominika Krysztoforska (Nadieżda Von Meck), NADJA SAIDAKOVA (Antonina Milukowa), Maksim Wojtiul (Książę / Młodzieniec), Andrzej Marek Stasiewicz (Joker), Izabela Milewska (Dziewczyna)


http://www.teatrwielki.pl...tion=det&id=625
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 2:03 pm   

jeszcze bilety i wejsciowki sa...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 12:50 pm   

reklamuję, opisuję, zachęcam ;)

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/32077.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 12:06 am   

Malakhov jest od wczoraj w Warszawie, dzis odbył dwie próby całościowe z zespołem TW-ON i spotkanie z dziennikarzami. Ponizej krótki fotoreportaz ;)

podczas porannej próby w stroju treningowym


spotkanie z prasą


wieczorna próba - I akt - Czajkowski we własnej osobie


z łabędziami


z Antoniną Milukową


akt II - Czajkowski marzy


po próbie-poprawki


po próbie - idol też człowiek ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 12:21 am   

Szczerze powiedziawszy, to Malakhov nie rzucił mnie na kolana (co prawda widziałam tylko 2 akt), ale za to MW i AMS są boscy i przecudowni i dla Nich warto się wybrać na "Czajkowskiego"...poza tym cały zespół (szczególnie męska część) także prezentuje się nieźle...

więcej wrażeń później (polska języka trudna języka) - jak obejrzę i przetrawię całość
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 12:27 am   

Toż przeciez Malakhov i spółka w wielu miejscach tylko markowali, na ful będzie jutro na spektaklu. Dla mnie to juz był wspaniały wstęp do jutrzejszych emocji. fakt, nasi panowie nie ustepowali gościom jak tylko mogli, choc AMS wyraźnie się oszczedzał. Ale przed nami dopiero występ, więc nie ma co ględzić o próbie
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
tomasz czyz
Nowicjusz

Posty: 24
Skąd: Warszawa - Beskidy
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 6:25 pm   

Kasiu

No i jak CI sie podobalo?????????????
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 8:53 pm   

Oj, podobało mi się, choć raczej jako okazja do obejrzenia na żywo Malakhova niż spektakl jako całość. To znaczy przedstawienie miało temperaturę "premierową", wszyscy bardzo się starali, ale nie za bardzo była w tym opowieśc i wzruszenie. Ale to tak na boku.. marudzenie przez porównanie do pierwszych spektakli Czajkowksiego w wyk. zespołu Ejfmana i naszej warszawskiej premiery. Malakov ze swoim berlińskim partnerem za mało zgrani (o dziwo-ponoć wszystko tam tańcza razem), były też problemy w duetach z partnerką tancząca Milukovą. Dopiero solo Malakhov był doskonały choć zupełnie inny wyrazowo od wykonawców tórych juz w tej roli oglądałam. jednak jego możliwosci techniczne, wysoki skok "od niechcenia", jego giętkośc i plastycznośc robią olbrzymie wrażenie podobnie jak bardzo stonowane a jednak emocjonalne aktorstwo. Jego Czajkowski jest jak smutny, nieobecny, zagubiony we wrogim swiecie pajacyk-rosyjski Buratino albo Pietruszka. Chwilami przejmujący, chwilami jednak jakby "poza spektaklem". Niemniej to był niezapomniany wieczór, warszawski zespół tańczył odrobinę zbyt asekuracyjnie, ale pewnie wynikało to z róznic między choreografią berlińską a warszawską - musieli uważac, zeby nie powpadac na solistów. Ale sceny zespołowe wypadły naprawdę dobrze, bardzo równo. Nasi solisci też pokazali sie z jak najlepszej strony przy gwieździe. Doskonale znalazł sie w rolach ksiecia i młodzieńca Maks Wojtiul - zachwycajacy, jak zwykle świetny był i A.M. Stasiewicz w partii Jokera. Niesamowitej plastyczmnosci i elegancji Dominiki Krysztoforskiej nie da sie pominąc, podobnie jak wdzięku i czystości wykonania roli dziewczyny przez Ize Milewską. Pełna sala i wiwaty na cześć wszystkich wykonawców-oby tak było i na innych spektaklach baletowych!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 03, 2006 9:04 pm   

nikt więcej nie podzieli się wrażeniami?
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Kasia W
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 12:16 pm   

Przy okazji tego wspaniałego występu - niemiła niespodzianka w TW-ON:
Wprowadzono nowe zasady wejściówkowe - jeśli sprzedano wszystkie bilety na dany spektakl nie będzie sprzedawać się wejściówek, wejściówkowicze mogą siadać na parterze i w amfiteatrze tylko na wolnych miejscach, jeśli ich nie ma - muszą iść wyżej - nie wolno już stać pod ścianami i siadać na schodkach.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 1:22 pm   

odgłos prasy:
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/32410.html

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/32584.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 4:09 pm   

Kasia W napisał/a:
jeśli ich nie ma - muszą iść wyżej - nie wolno już stać pod ścianami i siadać na schodkach.

ciekawe dlaczego? może ze względów bezpieczeństwa?

jakieś nieco męczące niezgranie wyczuwało się między Malakovem a partnerami (wrażenia z pierwszego rzędu, może tego wysiłku nie było widać już dalej) Żeńska część zespołu tańczyła odrobinę równiej od męskiej, ale rzeczywiście byłam pod wrażeniem scen zbiorowych!

(a jakże liczna była filia warszawsko-okoliczna na owym spektaklu ;) )

pozdrawiam
m.
 
 
Kasia W
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 9:39 pm   

To dorzucę coś jeszcze, nie najlepsze, ale je lubię:







bardzo małe te zdjecia i ciemne - nie dałoby się dac do nich linków do większego zdjecia? bo tak to niestety mało na nich widać :(
moderator
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 10:58 pm   

Osobiście sam Malakhov mi się nie do końca podobał -tzn. w sumie nie mogę mu właściwie nic zarzucić, ale jednak mnie nie powaliło (btw mnie też jego Czajkowski skojarzył się z Pitruszką). Ronald Savkovic - pozytywnie, po tym co się działo na próbie nie spodziewałam się, że będzie tak dobrze (szczególnie ubawiły mnie jego odgłosy paszczowe słyszalne w pierwszych rzędach :wink: ). Zespół TW całkiem nieźle. Soliści - MW zdecydowanie jeszcze nie czuł się pewnie w nowej roli. AMS jak zwykle pokazał klasę. Dominika Krysztoforska moim zdaniem świetnie wypadła (ogólnie bardziej podobają mi się jej role w baletach nie czysto klasycznych), doskonała wyrazowo. Iza Milewska też nieźle, chociaż mam wrażenie, że wszystkie jej role są podobne.

Co do wejściówek - z tajnych źródeł wiem, że z pewnych powodów ostatnio nie było zadnego ograniczenia sprzedaży wejściówek i (podobno) ze względów bezpieczeństwa wprowadzono te zmiany (wszyscy muszą siedzieć, nikt nie może byc na schodach). Poza tym odebrano uczniom OSB prawo wejścia do teatru na legitymację (z tych samych powodów).
 
 
Kasia W
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 11:20 pm   

Zawsze mam problemy z trafieniem w odpowiedni rozmiar zdjęcia :wink:
Może później spróbuję, bo z tymi też mi ciągle nie wychodziło, raz za duże, raz za małe...

Teraz chyba lepiej? :wink:
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 5:10 pm   

Spektakl niestety mnie nie porazil, brak mi bylo mroku i emocji. Wszystko bylo jakos tak skondensowane... :roll:
Corps TWON bardzo ladnie sobie poradzil, a sam Malakhov mial malo mozliwosci pokazania wirtuozerii, ktorej slady widac bylo w pieknym epaulement i elevation. [/list]
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 6:55 pm   

co masz na myśli mówiąc, że ów tancerz ma "piękne epaulement"?
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Gru 06, 2006 12:16 pm   

Prowadzenie reki.

PS: Zapomnialem dodac wiwatu dla Boskiego MW , ktory fantatsycznie zadebiutowal w roli Mlodzienca i Ksiecia.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 1:43 am   

oto o co mi chodzi kiedy porównuję Małahowa do "smutnego Pietruszki"

_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 7:51 am   

sensacyjna wiadomoość! cytuję za PAP

Wrocław. Zatańczy Vladimir Malakhov

Światowej sławy tancerz baletowy Vladimir Malakhov wystąpi 29 października we Wrocławiu. "Nadzwyczajna Gala Baletowa" będzie jego jedynym spektaklem w Polsce.
W Operze Wrocławskiej z Malakhovem wystąpią cztery solistki Staatsballett Berlin: Polina Semionova, Shoko Nakamura, Beatrice Knop, Nadja Saidakova. Dyrektor Opery Wrocławskiej Ewa Michnik powiedziała, że bardzo cieszy się z wyróżnienia, jakim będzie przyjazd artystów o tak wielkim formacie.

"Nadzwyczajna Gala Baletowa" potrwa około 120 minut i będzie składać się z dwóch części. W jej programie znajdą się m.in. klasyczne utwory baletowe jak duet "Diamenty" z muzyką Piotra Czajkowskiego czy "Umierający łabędź" z muzyką Camille Saint-Saens oraz utwory z choreografią napisaną specjalnie dla Malakhova jak "Voyage" do muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Malakhov zgodził się wystąpić we Wrocławiu bez honorarium (jego przeciętnie gaże wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy euro za występ). Ze względu na bardzo duże zainteresowanie spektaklem zdecydowano o sprzedaży dodatkowych wejściówek na miejsca stojące.


Na dzisejszej konferencji prasowej obecny był autor książki "Vladimir Malakhov - Rozmowa z tancerzem stulecia" Jan Stanisław Witkiewicz. Autor opowiadał, że tancerz nie od razu zgodził się na powstanie publikacji. - Dopiero po jakimś czasie zadzwonił do mnie i powiedział, że się zgadza. W czasie naszych wielu spotkań w różnych miejscach świata bardzo się otworzył i opowiadał m.in. o życiu prywatnym. Mówił o rzeczach, o których nikomu wcześniej nie opowiadał i - jak zapowiedział po publikacji - których już nie powie - mówił Witkiewicz.


Autor książki - prywatnie wieloletni znajomy tancerza - podkreślił, że przyjazd Malakhova do Wrocławia będzie wydarzeniem wyjątkowym m.in. ze względu na bardzo napięty kalendarz jego występów.

Malakhov urodził się w Krzywym Rogu na Ukrainie. Naukę tańca rozpoczął w lokalnej szkole baletowej. W 1986 r. został najmłodszym w historii pierwszym solistą Moskiewskiego Baletu Klasycznego. W 1995 r. zadebiutował na deskach Metropolita Opera w Nowym Jorku. Na stałe współpracuje jako pierwszy tancerz m.in. z American Ballet Theatre i zespołami baletowymi w Berlinie czy Wiedniu.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 3:52 pm   

Czy ja dobrze czytam, że Malakhov i Polina będą tańczyć w Polsce!!?? Gdzie i jak można na to kupić bilety??!! :D
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 5:16 pm   

Sprzedaż biletów


W Operze Wrocławskiej istnieje możliwość internetowej rezerwacji biletów. Wystarczy na naszej stronie w zakładce Repertuar kliknąć link Rezerwacja przy wybranym przez Państwa spektaklu, wybrać ilość i rodzaj biletów i uzupełnić dane. Znajdą tam Państwo także ceny biletów. Zgłoszenia chęci rezerwacji biletów przyjmowane są od poniedziałku do piątku do godziny 13.00. Są one następnie przekazywane do biura organizacji widowni.

O sposobie płatności i odbioru biletów informujemy Państwa niezwłocznie telefonicznie lub odpisujemy na Państwa adres mailowy.

W przypadku, gdy przy wybranym przez Państwa spektaklu widnieje informacja
Rezerwacja telefoniczna, bilety można rezerwować wyłącznie telefonicznie - dzwoniąc do organizacji widowni.

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni:

ul. Świdnicka 35
50 - 066 Wrocław
tel. 071 370 88 80
tel. 071 372 43 57
tel/fax 0 71 370 88 81

SPRZEDAŻ BILETÓW:
Kasa Opery Wrocławskiej

ul. Świdnicka 35
50 - 066 Wrocław
tel. (071) 370 88 18


Godziny pracy kasy biletowej w budynku Opery:

poniedziałek: 09.00-19.00
wtorek-piątek: 09.00-19.00
sobota: 12.00-19.00
niedziela: 14.30-17.00


Numer konta: 81102052260000600201905058

Dodatkowo bilety na superwidowiska można nabyć w:

Centrum Informacji Kulturalnej, OKiS
Rynek-Ratusz 24
tel. 071 342 22 91

Bilety dostępne w sieci Ticket Online na stronie www.ticketonline.pl oraz w punktach sprzedaży w całej Polsce (pełna lista dostępna w Internecie)

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 6:16 pm ]
http://www.opera.wroclaw.pl/1/index.php?page=16
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Migotka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-amator :)
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 9:43 pm   

Oficjalnie mogę powiedzieć że wraz z koleżanką Diaforą byłyśmy wczoraj wieczorem we Wrocławiu w operze na Nadzwyczajnej Gali Baletowej.
Jestem zachwycona, aż brak mi słów.
Było naprawdę przepięknie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13