www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Elementy tańca w Waszych domach :-)
Autor Wiadomość
Gioia
Adept Baletu


Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 10:55 pm   

Gościu, u mnie w pracy wisi reprodukcja tego obrazu. :)

P.S. To nie offtop tylko rozszerzenie tematu na: "Elementy baletowe w Waszej pracy" :wink:
 
 
kotecek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 35
Posty: 77
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 10:11 am   

W moim pokoiku na półce nad łóżkiem stoi drewniany model człowieka, taki jak dla plastyków, który zawsze ustawiam w różne pozy baletowe; na biurku siedzi kaczuszka z drucianymi nóżkami (oczywiście w szpagacie); na wewnętrznej stronie drzwi mam rysunek baletnicy-anioła, który ma być moją podobizną, stworzony przez koleżankę; a w całym pokoju w różnych miejscach mam własne zdjęcia baletowe.
Poza tym teraz kiedy dużo się uczę (zbliża się matura) to prawie w każdej książce i zeszycie mam przy podpisie narysowaną pointę lub dwie. Raczej nie walają się u mnie żadne pointy, baletki, kostiumy, itp. bo uwielbiam mieć porządek i wszystko musi mieć swoje miejsce (ahh! ten perfekcjonizm).
_________________
"Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy..."
:) :*
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 10:45 am   

U mnie natomiast mozna znalesc dwa wielkie plakaty: jeden z Moscow City Ballet, a drugi z Trockadero (te same, ktore sa porozwieszane po tych miastach, w ktorych wystapia, badz wystepowali) :D kalendarz z Moscow City Ballet (jeszcze tylko grudzien i koniec :( ), kalendarz z elite :) , na parapecie stoją dwie figurki baletnic z Ikei oraz dwie maluteńkie pointki z moskiewskiego teatru (prezent od kolezanki :)) , rowniez mam pelno pocobrazkow, wycinkow z gazet itp... sa one głownie poprzyklejane a biurku :P a jak chodzilam jeszcze do szkoły to na kazdym zeszycie mialam poprzyklejane wydrukowane moje ulubione baletowe zdjecia :) No i oczywiscie nie moge zapomniec o moich baletowych rzeczach, w ktorych cwicze (2 pary baletek, pointy, stroje itp...), oraz o tych w korych cwiczylam kiedys (czyt. stare, złamane i wyciorane pointy - 5 par) :wink:
To chyba byloby na tyle :P

EDIT: Przypomniało mi sie, ze mam jeszcze przeciez mnostwo muzyki klasycznej (rowniez baletowej) oraz kaset video i plyt dvd z baletami :)

EDIT 2: A na półce siedzi miś baletnica od Bukowskich :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Nie Gru 10, 2006 11:13 pm   

No u mnie w domu to na dzien dobry kalendarz baletowy,w pokoju parapet zastawiony moimi fotkami baletowymi(duzych rozmiarow-dostalam w prezencie) , na polkach wiadomo ksiazki baletowe ( i nie tylko ) , programy i slodki psiak w rozowej paczce ( dostalam od mojej kochanej mamusi ) , na komodzie kilka statuetek i swietna kartka z gruba tancerka (nabylam ja bedac w ciazy :) ) , pointy wiadomo nawet moaj coreczka kazala sobie uszyc pointy choc ma 5 latek od 3 roku zycia juz miala baletki a i jeszcze dalam jej moja paczke do cwiczen i wachlarz. Nie no nie jestem w stanie wymenic wszystkiego bo jest tego mnostwo i ciagle sie mnozy bo w kuchni tez mam balet :wink: magnes na lodowce i wszedzie repertuary :)
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
inscrutable.m 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zakochana po uszy
Wiek: 34
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 11:58 pm   

a ja mam wiersz, który dostałam od mojej niesamowitej klasy, wraz z najpiekniejszym prezentem urodzinowym - nowymi butami do tańca..
( i pare innych rzeczy, ale w tym obliczu to nieważne=) )
 
 
Nulka
Nowicjusz

Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 9:02 pm   

A ja miałam taką starą, pamiątkową bluzę, którą nosiłam jakoś w 1 klasie podstawówki:różową z pointami z prawdziwymi doszytymi troczkami, od kuzynki z USA!!!Leżała sobie ona spokojnie w szafie z przeznaczeniem dla przyszłych pokoleń :roll: i co? na święta wracam do domu, a moja ukochana bluza cała mokra i brudna leży w łaźence jako szmata do podłogi :( Mama robiła porządki i stwierdziła, że takich porozciąganych, zużytych ciuchów nie będziemy trzymać :evil:
_________________
Na taniec nigdy nie jest za późno
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 1:35 am   

muszę się pochwalić, co dostałam od chłopaka na urodziny :) :) :)

http://www.fotosik.pl/pok...20d54daf8b.html
http://www.fotosik.pl/pok...4b09e115c5.html
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 10:05 am   

ja mam antyramę o formacie B2 ze zdjęciami z mojego zespołu, mnóstwo figurek baletnic i jako ze chodze do szkoły plastycznej -wiele szkiców i obrazów baletowych :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 2:58 pm   

Prześliczny kubek Ewuniu!!!
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 3:09 pm   

A ja ostatnio wieszam w specjalnym miejscu pointy, żeby były widoczne, odrazu kiedy wejdzie się do pokoju :D :wink:
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 3:31 pm   

Hmm... muszę się wam pochwalić, że miałam ostatnio małą przeprowadzkę pokojową, i obecnie zamieszkuje w dużym pokoju na I piętrze, gdzie będę miała drążek i lustro. Hura! :D
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 3:50 pm   

Marysiu, ja teraz planuję przemeblowanie w pokoju i projektuję wszystko i obliczam, żeby znaleźć miejsce na drążek i lustro ;)
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 9:26 pm   

Śliczny prezent, Ewuniu :shock: :D skarb, nie chłopak :P
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
inscrutable.m 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zakochana po uszy
Wiek: 34
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 10:01 pm   

oj, prawdziwy Skarb... =)

a ja sie chciałam pochwalić, że od kilku tygodniu, gdy tylko wstanę z łóżka, mój wzrok pada na prześliczne zdjęcie dwóch baletnic.. a dokładnie ich point na pierwszym planie.. =)
_________________
"Dance is a garden, maybe not big, infinitely high and endlessly deep.
There is place for everyone.
Set yourself rules in order to break them, in order
to find new feelings, new realities, new dimensions. "

Jirí Kylián
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 12:25 am   

no oczywiście że to mój największy skarb :D

dziękuję! ;) :*
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 7:55 am   

ja też mam tak poprzyklejane zdjęcia, że gdy wstane od razu wzrok pada na Maje Plisiecką a gdy się odwrucę patrze na Polinę semionovą. W ogóle w pokoju około 15 zdjęć tancerek
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 2:22 pm   

Ja na półce nad biórkiem ustawiam sobie figurki, moje stare zdjęcia w szpagacie, bilety z baletów :D a pointy za troczki wieszam na ścianie :D I mam taką baletową atmosferę :P
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 5:03 pm   

ja planowałam juz dośc dawno drążek i lusto w pokoju jak miałam remont... ale niestety nie starczyło miejsca...
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 5:21 pm   

Ja też planowałam umeścić gdzieś drążek i lustro, ale na razie nie ma miejsca może za kilka lat jak się przeprowadzę... :P
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 10:09 am   

kolejny prezent na urodziny :D http://www.fotosik.pl/pok...20a57fbccf.html


a to dostałam kiedyś kiedyś ;)

http://www.fotosik.pl/pok...beeeeaed05.html
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 10:16 am   

Ewuunia napisał/a:
kolejny prezent na urodziny :D http://www.fotosik.pl/pok...20a57fbccf.html


a to dostałam kiedyś kiedyś ;)

http://www.fotosik.pl/pok...beeeeaed05.html

Ewuuniu... Taka sama figurkę z IKEI dostałam pod choinke :) Mam jeszcze takie pojedyncze. Jedna robi passe, a druga arabesques :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 10:23 am   

wiem, że z Ikei :D tylko że nigdy mi się nie chciało po nią jechać :D sama przyjechała do mnie :D może z czasem przyjdą też pozostałe :D
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 4:30 pm   

A ja już nie mam swojego pokoju, jak się wyprowadziłam, powstała tam ...garderoba. Spódnice, sukienki, falbanki, torby z butami, baletkami, pointy i wszędzie worki z materiałami na kolejne stroje. Na środku pokoju króluje maszyna do szycia i wieża :)
W moim tymczasowym miejscu, tylko baletki się czasem walają (pointy mam schowane-mój chłopak o nich nie wie, bo bałby się, że się w nich zabiję), i tylko mam na tapecie tancerkę flamenco :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
 
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:02 am   

Ja mam stroje do tańca porozwalane po całym pokoju, pudełko na biżutei z baletnica i tyle xd
 
 
     
baletnicamarta 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń, tancerz
Posty: 57
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 11:19 am   

Aja u siebie w pokoju raczej nie posiadam rzeczy które świadczyłyby że tańczę balet! Ale mam zamiar to na wiosnę zmienić gdy będę remontować pokój! może ktoś wie gdzie można zakupić obrazki związane z baletem? :P
_________________
Kocham tańczyć chociaż czasami moje beztalencie mnie dobija...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12