www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Elementy tańca w Waszych domach :-)
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 7:35 pm   Elementy tańca w Waszych domach :-)

Pomyślałam sobie, że warto założyć temat o elementach tańca w naszych domach. My jako fani baletu (czy tańca w jakiejkolwiek formie) chyba mamy coś w naszym domu związanego z tańcem.
Ja mam np. na lodówce Panią Misiową w paczce, i płaski magnes z tancerką z obrazu Edgara Dega. W pokoju na regale antyczna figureczka tancerki ze srebra i kalendarz Sansha na biurku ;)
A jak to u Was wygląda? :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Adolescente 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 33
Posty: 113
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 7:41 pm   

hmm ja posiadam kilka figurek baletnic ktore sa rozlozone po moich regalikach, malutkie pointy przyczepione do sciany, kalendarz z sanshy na półce i moje zdjęcia baletowe w roznej wielkosci na scianie.
_________________
A miało być tak pięknie,
Miało nie wiać w oczy nam
I ociekać szczęściem
Miało być "sto lat sto lat".
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 7:44 pm   

Przedewszystkim pełno zdjęć, plakatów na ścianach, szafach a na korkowej tablicy przywieszone różne inne rzeczy zwiazane z baletem. Na drzwiach od strony zewnętrznej jest reprezentracyjny napis "jezioro łabędzie" i zdjecie Odetty w tym balecie. No i wszystkie książki baletowe mają specjalne, widoczne miejsce
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 8:57 pm   

hmm... więc tak:
na biurku jest drewniane "pudełeczko" z baletnicami, w kórym są płytki z klasyką i książka Turskiej
na ścianie- dwie wielkie antyramy z kalendarzem Elite, fotkami z występów, wycinkami z gazet o balecie, dyplomem pasowania na tancerza.
no i oczywiście walające się po podłodze baletki i pointy :D
a w szafie Baby Born (Michalinka :D ) przebrana za baletnicę (strój uszyła moja kochana mama)

planuję na drzwiach jeszcze pozawieszać fotki baletowe (już mam wybrane, tlyko trza je wydrukować).
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 9:24 pm   

u mnie w domu jest pare moich zdjec np z jeziora ale ogolnie najbardziej baletowy(oprocz tego ze w moim domu mieszkaja sami artysci) jest moj pokoj-cala jedna sciana to wielkie lustro z drazkiem,dookola plakaty i dyplomy z konkursow,na drugiej scianie plakaty tzw"mobilizujace" np mojej ukochanej Odylii czy artykul o "za tlustej" Anastasii Voloczkovej :) (to tak ku przestrodze :wink: )na drzwiach wielki plakat naszego wroclawskiego jeziora i jeszcze na polce mała "świątynka" ze zdjeciami,mini pointami,figurkami i pluszakami baletowymi i jakimis trofeami :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 9:30 pm   

cała ściana... wielkie lustro... drążek... :shock: :shock: :shock: matko! podaj swój adres, przeprowadzam się do Ciebie! :shock: <zazdrosci>
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 8:25 pm   

Muszę się pochwalić, że dostałam dzisiaj papier na prezenty z tancerkami :D Oczywiście nikt nie dostanie prezentu zawiniętego w ten papier!! :twisted: Będę go bronić do ostatniej chwili mojego życia :lol:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 10:27 pm   

oj, mój pokój jest cały ubaletowiony - stara baba a ściany i sufit mam poobwieszane plakatami i afiszami baletowymi, o zdjęciach z autografami nie wspominając... :P
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 10:49 pm   

Najbardziej baletowym obiektem w moim pokoju są moje wkładki do point (z gąbki), które wiecznie suszą się na parapecie :D Każda osoba, która mnie odwiedza pyta, co to za "kapcie" :twisted:
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 4:24 pm   

Mój pokój wygląda tak:
- pointy i baletki zazwyczaj walają się po szufladzie lub leżą na łóżku,
- na ścianach mam poprzyklejane różne baletowe ujęcia, a nad łóżkiem mam zawieszony kalendarz elite,
- wycinki i artykuły związane z baletem [poprzyczepiane do szafki z ubraniami],
- lustro sporych rozmiarów do którego są poprzyczepiane baletowe zdjęcia,
- kilka tekstów mobilizujących, które czytam codziennie rano przed wyjściem do szkoły.
jeżeli jesteśmy już przy wstawaniu rano, pierwsze kroki po wyjściu z łóżka to włączanie komputera, na którym zazwyczaj puszczam sobie rano jakiś balet/wariację [lub jakiś film albo mp3 niezwiązane z baletem] - wtedy się maluję i jem śniadanie, czasem jak mam czas to robię jeszcze poranny baletowy streczing en pointes lub w baletkach - ćwiczenia plus rozciąganie.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 11:03 pm   

No u mnie to tylko walające się wszędzie buty do tańca różnego rodzaju i suszące się stroje...
Ach no i jeszcze małe zdjęcie z tancerkami flamenco zrobione przez mojego dziadka jakieś 20 lat temu :)
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 10, 2006 11:03 pm   

Ja mam teraz nowy pokój więc na razie nie jest za bardzo ubaletowiony, ale będzie... (w ogóle nie jest jeszcze do końca umeblowany).
Mam wielkie lustro... będę miałą drążek jakoś naprzeciwko tego lusta. No i zdjęcia baletnic oczywiście.
A w przedpokoju (tak to mozna nazwac...) wisi taki wielki obraz baletnicą, która wiąże pointy. śliczny!!!
 
 
 
Julinkaa
Gość
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 1:48 pm   

Ja w moim pokoju mam 2 duże obrazy: jeden z tancerką, a drugi to mój portret narysowany przez znajomą(w baletowej pozie).Poza tym mam pare mniejszych obrazków, miniaturową paczkę zawieszoną przy niewielkim lusterku i szklaną baletnicę na choinkę, zawieszoną na półce :D
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 1:51 pm   

mi (poza tym, co już wcześniej napisałam) doszły 3 fotki baletnic na drzwiach (w planie jest ich dużo więcej), oraz na pulpitach obu komputerów moje baletowe fotki z wernisażu (moja mama ma fotkę z mojego ava, a na drugim kopie jest fotka z koleżankami, panią i prezydentem torunia)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 3:44 pm   

A u mnie od wczoraj naważniejszym elementem baletowym w moim pokoju to pointy w woreczku, które grzecznie leżą na półce... :wink:
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 4:07 pm   

To super! :)
Ciekawe kiedy zaczniecie ćwiczyć! ;*;*
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Justyna Ch-ipcio 
Koryfej


Związek z tańcem:
obserwacyjny
Posty: 612
Skąd: z błota, z dna bajorka
Wysłany: Pon Lis 13, 2006 10:40 am   

Znam pewien parapet w Warszawie, który jest zamieszkiwany przez krowę w paczce klasycznej.

Mój pokój jest obstawiony zdjęciami a ostatnio mam bardzo baletowy magnesik na lodówkę z przepiękną pointą. A w szufladzie uzywane baletki z czarnymi noskami - ale wyjmuje je tylko w wyjątkowych okazjach. :) :)
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 13, 2006 11:38 pm   

Ja mam w domu pozytywkę grającą motyw z "Jeziora..." do którego kręci się figurka baletnicy - to dośc ciekawy mechanizm i zainteresował też kota, przed którym figurkę trzeba chowac w srodku pozytywki, bo juz pare razy została brutalnie potraktowana :)
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 7:43 pm   

Justyna Ch-ipcio napisał/a:
Znam pewien parapet w Warszawie, który jest zamieszkiwany przez krowę w paczce klasycznej.



Znam tez ten parapet. U mnie sa też piekne zdjęcia baletowe (jesczze niestety nie powieszone, ale juz niebawem), no i megaodcisk do siedzenia...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 7:43 pm   

sfra napisał/a:
no i megaodcisk do siedzenia...


co?? nie jażę... 8)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 7:55 pm   

ano, wielkie dmuchane z Ikei. toz tylko moze byc megaodcisk do siedzenia 8)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 8:00 pm   

aaa... kojażę :) też sobie chciałam takie cuś kupić :D ale zrezygnowałąm
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Gioia
Adept Baletu


Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 10:35 pm   

Chciałam się pochwalić, że wczoraj mój chłop :wink: nabył dla mnie w prezencie puzzle z takim oto obrazkiem:

http://palettesofvision.c...gas/degas5.html

Teraz na cały tydzień będzie miał mnie z głowy :lol: , więc się cieszy, ale później tego pożałuje jak mu będę kazała dziurę w ścianie (betonowej) wywiercić, żeby toto powiesić w centralnym miejscu na ścianie. :lol:

Uciekam układać. Pa :wink:
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 10:46 pm   

Oj, Gioiu, ale cię ten twój chłopak rozpieszcza, oj...tu pointa, tu puzzle :lol:
Hihi, zazdroszczę! (puzzli)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 7:01 pm   

1. Ja też mam puzzle baletowe, firmy Piatnik (http://www.piatnik.pl/puzzle.html -> 100 części "5277. Degas, Gwiazda"). Co prawda są malutkie, ale w sam raz na drobny upominek dla baletomana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13