www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki light - listopad 2006
Autor Wiadomość
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 5:11 pm   Zagadki light - listopad 2006

Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, jako że już listopad. Kto teraz zadaje zagadkę? Tutu?
Ostatnio zmieniony przez M. Sob Lut 07, 2009 3:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 2:10 pm   

A wiec oto moja zagadka:
http://img344.imageshack....age=swswns1.jpg
Tytul baletu?[2 pkt.]
Tancerka?[2 pkt.]
Gdzie tanczy tancerka?[1pkt/]
W jakich baletach tanczyla głowna role? (co najmniej 2) [1 pkt.]
Premiera światowa baletu. [1 pkt.]
Razem do zdobycia 7pkt.
Dodatkowo za 5 pkt. ktos moze wymienic z jakich utworow zaczerpnieta jest muzyka do tego baletu :)
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 8:46 pm   

Manon,alessandra ferri ,abt,romeo i julia i np spiaca krolewna?
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 9:55 pm   

Jap :) 6 pkt. dla Odyli :)
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 10:04 pm   

.:tutu:. napisał/a:

Gdzie tanczy tancerka?[1pkt/]
Premiera światowa baletu. [1 pkt.]


tańczy w American Ballet Theatre, La Scala Ballet

premiera światowa:7 marzec 1974, The Royal Ballet,Royal Opera House, Covent Garden, London (http://www.mariinsky.ru/en/ballet/spectacle/manon)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 10:09 pm   

Goniu, niestety moge przyznac tylko 1 pkt. dla Ciebie bo nazwe zespolu podala juz wczesniej Odylia :wink:

No to teraz decydujcie sie, czy ktos chce odpowiadac na dodatkowe, czy rezygnujecie i omijamy piec punktciakow i idzemy dalej?
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 7:52 pm   

NIe, nie.... Tego jest duzo. Jezeli pozwolicie, odpowiem i nikt nie walczy o te punkty... Okej? :)
"The music for the Prelude to the ballet is from Le Dernier Sommeil de la Vierge and the Cantata de la Vierge. The score for Act I, Scene I is derived from Aubade de Cherubin, Scenes Dramatique, Scenes Pittoresques, Le Cid, Crepuscule, Pastorale from L'Esclaramonde, First Orchestral Suite, Scenes Dramatiques, Si tu le Veux, Mignonne -- a song, Griselda, Thais, Ariane, Elegie, Menuet d'Amour from Therese. Act I, Scene II: Cendrillon, Ouvre tes Yeux Bleus -- a song, Cendrillon, and a salon piece.
Act II, Scene I: Scenes Dramatiques, Au Cabaret -- Scenes Alsaciennes, Ariane, Bacchus, a salon piece, Don Quixote, Cleopatre, Le Roi de Lahore, Crepuscule, Air de Ballet, La Navarraise, Elegie, Il Pluvait -- a song, Griselda, Cleopatre. Scene II: Adam and Eve, Bacchus.
Act III, Scene I: Cendrillon, Griselda, Don Quixote, Cendrillon, Don Quixote, Don Quixote, Crepuscule, Sappho and Adam and Eve. Scene II: Symposium of hallucinations. Scene III: La Vierge, La Vierge."
http://www.abt.org/educat...lets/manon.html
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Lis 10, 2006 11:16 pm   

http://img73.imageshack.u...age=2396ho8.jpg

a więc:
tytuł 2 pkt
choreograf 2 pkt
kompozytor 1 pkt
tancerka 1 pkt
tancerz 1 pkt
zespół 1 pkt

powodzenia
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 1:10 pm   

A może to "Dziadek do orzechów"? choreografia: Lew Iwanow, kompozytor: Piotr Czajkowski?

Ale pewnie nie, bo wpisałam chyba w 5 jezykach tytuł do wyszukiwarki i nie znalazlam takiego foto :P
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 1:53 pm   

Columbino-to nie dziadek i to nie ten choreograf ale przez przypadek trafiłas kompozytora ,co powinno znacznie ulatwic sprawe,1 pktdla Ciebie,Coppelius,to nie jest yulia...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 9:39 pm   

Onegin, Johan Kobborg i Alina Cojocaru, Royal ballet,
John Cranko
http://www.thestage.co.uk...ew.php?sid=2396
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 9:53 pm   

Twoje 7 pkt Doktorku :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 10:25 pm   

http://img292.imageshack....04558323qf9.jpg
tytuł - 2pkt
tancerz - 1pkt
tancerka - 1pkt
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 12:15 pm   

http://blog.doctissimo.fr...php///rub/19356

Grand Pas Classique ,Manuel Legris (zgadzam sie) ale Aurelie Dupont-tak jest podpisane ale mi na nią nie wygląda-moze po prostu ma ostry makijaz sceniczny...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 12:22 pm   

ehh... 4pkt dla Odylki :*
 
 
 
Julia-Tancerka
Gość
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 10:36 pm   

Jesli nikt niechce to może ja? :oops:

OBRAZEK:
http://img370.imageshack....nudfknaclk4.jpg

Tancerka [1p]
Tytuł Baletu [2p]
Kompozytor muzyki [2p]
Kto ułożył choreografie do tego baletu [1p]

POZDRAWIAM! CZEKAM NA PROPOZYCJE!
POWODZENIA :D [/code]
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:18 pm   

Tancerka: Polina Semionova
Balet: The Nuctracker (Dziadek do orzechów)
Kompozytor muzyki: Czajkowski

EDIT: zapomniałam jeszcze o libretto: Marius Petipa oczywiście!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Julia-Tancerka
Gość
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:31 pm   Brawo

Brawo dla bajaderki trzymuje ona 5pkt!!!!!!!!!!!!!!!!!! BAJADERKO TERAZ TWOJA KOLEJ NA ZAGADKĘ!!!!
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 3:20 pm   

Julio-Tancerko... A czy zgłosiłas chęc udziału w zagadkach LITE w odpowiednim temacie? Bo jesli nie to nie wiem, czy nie musimy anulowac zagadki :P
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2119
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 12:15 pm   

Ależ oczywiście Bajaderko, że się zgadzam. Ty teraz nie możesz się przemęczać :)



1. Co to za balet? (1pkt)
2. Czyja choreografia? (1pkt)
3. Kto jest kompozytorem? (1pkt)
4. Co to za tancerka i w jakiej roli zadebiutowała? (2pkt)
5. Krótkie libretto (skrót każdego aktu) (3pkt)

Razem do zdobycia aż 8pkt :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 4:05 pm   

Raymonda,Nina Ananiashvili http://www.for-ballet-lov...Ninotchka6.html kompozytor Glazunov,choreografia Petipa
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 9:56 pm   

4pkt dla Odyli :)

EDIT: Przypominam, że nadal niktnie odpowiedział na pytanie o libretto "Raymondy" i w jakiej roli zadebiutowała ta tancerka :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 6:33 pm   

zadebiutowała w roli odetty/odyli w Jeziorku?
http://www.for-ballet-lov...inotchka10.html

w akcie 1.
trwają przygotowania do festynu z okazji urodzin Rajmondy. Przybywa posłaniec z wiadomością, że narzeczony R., Jean de Brienne wraca z wojennej wyprawy. jendak wyprzedza go araceński rycerz Abderachaman i skłąda R. bogate dary, które R. jednak odrzuca. Gdy goście odchodzą Rajmonda (będąc sama) zauważa, ze pomnik Białej Damy ożywa (jak łosi rodzinna legenda Biała Dama karze surowo wszelkie uchybienia starym obyczajom) i wyprowadza R. na taras. Tam R. przeżywa wizję z ukochany J. de B. w roli głównej, lecz wizja znika a przed nią staje saraceński rycerz i ponawia zaloty, uzywa gróźb. na błaganie R. o pomoc Biała Dama przyzywa elfy i chochliki,które otaczają rycerza. R. mdleje.
akt 2.
do zamku pzrybywają goście na wieść o przybyciu ukochanego Rajmondy. Przybywa też znienawidzony rycerz. ten ponawia oświadczyny i pod nieuwagę zebranych gości porywa Rajmondę, lecz jej ukochany ratuje ją. Gdy Jean de Brienne zaczyna walczyć z Abderachmanem Biała Dama sprawia, że saracena opuszczają siły i ten pada pod ciocem przeciwnika. król łączydłonie szczęśliwych narzeczonych
akt 3.
Z okazji wesela Rajmondy z Jeanem odbywa się festyn w parku w majątku Pana młodego. głównym pkt. festynu jest grand pas de deux młodej pary.
Apoteoza pzredstawia wspaniały turniej rycerski



------

nie wiem, czy minęły już te kolejki od mojej wiadomości, ale już nikt nie odpowiadał od kilku dni, więc pozwoliłam sobie odpowiedzieć...
(na pdst. Przewodnika Baletowego I. Turskiej)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 10:17 pm   

Goniu 3pkt za libretto, ale za debiut tancerki niestety nie przyznam punktu poniewaz, nie o Odylię chodzi... :P

Choc nie wiem czy powinnam uznac to libretto poniewaz 3 kolejki nie minely :P

EDIT: Kurcze :oops: przepraszam, ale zle zadalam pytanie :P Chdzi mi nie o role debiutancką, a o balet debiutancki :P PRZEPRASZAM, jesli chcecie to mozemywogole pominac to pytanie... :oops: :oops: :oops:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 5:44 pm   

Jesli nikt nie bedzie mial nic przeciwko to Ty Goniu mozesz otrzymac te 3 pkt :) i przypominam, ze jesli dostane potwierdzenie z tym baletem to pkt bedzie dla Ciebie (wtedy nie musibyc kolejki :P )
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13