www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: inaenka
Pon Mar 25, 2013 5:01 pm
Kolor baletek
Autor Wiadomość
awiszka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 23
Skąd: Gryfice
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 10:48 am   

U nas w zespole zazwyczaj używa się czarnych baletek, gdyż obowiązuje nas zasada ubierania się na zajęcia w kolorze czarnym bądź granatowym, wiąże się to z nazwą zespołu "Tarantule". Myślę, iż czarne baletki są o wiele praktyczniejsze, jak wspomniało kilka osób, chociaż do niektórych układów wymagane są po prostu białe baletki, np. to białego stroju.
_________________
Taniec to moje życie moja pasja!!!
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 10:58 am   

Ja znalazłam takie rozwiązanie, że na t.klasycznym ćwiczę w baletkach w kolorze łososiowym z troczkami (pedagog wymaga) a tak na próby itd. to po prostu zakładam jakieś inne :)
Ponieważ, nie chce mi się wiązać troczek... :mrgreen:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 5:51 pm   

Ja zmienilam czarne baletki na biale (w czarnych juz tylko cwicze w domu), bo podoba mi sie, jak biale baletki wygladaja razem z bialymi rajstopami, tworza ze soba jedna, bardzo estetyczna moim zdaniem calosc.
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 6:56 pm   

Tak jak lososiowe baletki z lososiowymi rajstopami. Zauwazylam ze np biale baletki i lososiowe rajstopy bardzo sie gryza.
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 7:02 pm   

a łososiowe baletki z białymi rajstopami? :P raczej nie gryzą się :wink:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 9:32 pm   

nie, nie gryza sie- ja tak cwicze i cala moja klasa;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 4:42 pm   

U nas w klasie jest tak, że mamy czarne kostiumy (pani dyrektor tego wymaga), rajstopy ecrue i łososiowe baletki z troczkami :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
shadow 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 53
Skąd: underworld;P
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 7:29 pm   

u nas wymagane sa biale baletki, i dobrze, bo wg mnie najlepiej wygladaja :) chociaz czarne, lososiowe i inne pochodne tez :)
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 10:40 pm   

Mnie się czarne baletki nie za bardzo podobają... Białe i łososiowe są ładne :D
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 11:15 pm   

Mi się czarne baletki kojarzą z amatorstwem (przynajmniej u dziewcząt) bo ogólnie w OSB dziewczyny nie mają czarnych.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 7:55 pm   

ja uzywam czarnych baletek od zawsze .. poprostu jak dla mnie noga wnich wyglada smukło i ładnie ;) wogle na zajecia nosze raczej ciemne ubrania to zawsze mi pasuja ;)
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 6:31 pm   

a mnie się tak nie wydaję. Pewnie dlatego ze nie chodze do OSB... ;) Uważam, że kolor baletek nie jest ważny i każdy gustuje w innych. Ja np. nosze CZERWONE baletki i są boskie :) to też się wam kojarzy z amatorstwem? :P
a co do czarnych to nie potrafie zdzierżyć ich na nóżkach małych dziewczynek blee
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 12:57 am   

Czarne baletki sa w ogole takie jakies..."niebaletowe". Jak na rytmike bardziej. Albo dla chlopakow.
Nati , czerwone sa ok :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Soprana 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
amator, miłośnik
Posty: 100
Skąd: śląsk
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 3:09 pm   

jak dla mnie czarne baletki są okey i taneczne i praktyczne i z dwudzielna podeszwa najlepiej. mi się nosi. najważniejsza jest jakoś, ale nie o tym temat. dla mnie białe i łososiowe są takie dziecięce pewnie dlatego, że z klasyka mam do czynienia od niedawna ;]


ps.w życiu widziałam na nogach niektórych osób już takie dziwadła, że nie wiem jak opisać jak wyglądają baletki, które kojarzę z amatorstwem... :lol:
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 5:57 pm   

Ja też nie chodzę do OSB, ale baletki i tak musimy mieć białe.
Ale to nie o to chodzi, że jest się amatorem tylko, że czasami tak się kojarzą. Dwie różne rzeczy=)
Nigdy się nie spotkałam, żeby ktoś chodził za zajęcia w czerwonych baletkach, dobre :D
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 9:23 pm   

czerwone?! o rany, ale super, chociaz przyznam ze pierwsze slysze przynajmniej o takich cwiczebnych... ja osobiscie preferuje lososiowe :-p
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 9:26 pm   

Czerwone baletki, mmm sliczne! Takie jak Nati miala na tym avatarku, to po prostu cudo! A mi jest tam kompletnie obojetne jaki mam miec kolor, wiekszosc osob ma biale, ale ja teraz akurat mam czarne:P I jakos mi sie wcale to nie wydaje nie baletowe, ale to po prostu kwestia gustu;)
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 9:30 pm   

gustu i praktycznosci, bo wiadomo przeciez ze sie mniej brudza,a jak sie przetra to ja jak mialam to "latalam" sobie kolorek markerem ;-p

ale sama bym sie nie odwazyla na taki kolorek, jakos tak dziwnie bym sie czula, troche skrepowana XD
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 4:47 pm   

ja mam czarne baletki z powodu praktycznosci bo mniej widac ze sie brudza, a po drugie mam czarne i ciemne ubrania na treningach to nie chcialam sie wyrozniac, ale jak tylko znajde to sobie kupie fioletowe (jak beda) albo czerwone :D
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
kosssela 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica,miłośnik
Wiek: 32
Posty: 221
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 9:23 pm   

U mnie czarne baletki nie sa mile widziane..
Pojawic sie w takich na klasyce to zbrodnia!!
Wiec jestem tradycyjna i wybieram białe ;)
_________________
Zmiany zmiany zmiany!
 
 
     
Nayeli 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
pasjonatka :)
Wiek: 39
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 8:52 pm   

A ja od zawsze tańczyłam w czarnych skórzanych i nie bardzo sobie wyobrażam tanczenie w innych. Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Na pewno nie chciałabym tanczyć w materiałowych, cały czas bym myślała, czy przetarły mi się już czy przetrą za chwilę.
acha - i "od zawsze" miałam doszywane troczki - jak byłam mała, to wydawało mi się to takie "baletowe" i "profesjonalne", a potem się przyzwyczaiłam, więc pierwszą rzeczą po kupieniu baletek jest doszycie troczków.
Choć przyznam szczerze, że coś mnie kusi, żeby kupić sobie baletki w jakimś nie do końca typowym kolorze, np niebieskim. Ale jak na razie nie potrzebuję, więc przyjdzie mi trochę poczekać ;)
_________________
"Gdy się uśmiechasz, to laguna śpiewa, a kiedy tańczysz, Meksyk w ogniu staje..."

"Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta."
 
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 3:17 pm   

A ja na razie tańczę w czarnych skórzanych Akcesu. Ale jakoś niezbyt mi odpowiadają, w ogóle moja nauczycielka stwierdziła, że baletki z Akcesu nie są dobre i zamawia mi teraz z Sanshy materiałowe. A w czarnych ćwiczę, bo cała na czarno zazwyczaj jestem ubrana, więc żeby się nie wyróżniało:)
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 2:08 pm   

ja mam czarne płócienne. czarne dlatego, ze mam czarny kostium i białe wyglądałaby przy tym smiesznie:)
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 2:15 pm   

biale mi sie tez kojarza z tymi tradycyjnymi delikatnymi baletkami, dlatego w przyplywie gotowki bede musiala sobie takie sprawic
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Porcelaine 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik
Wiek: 28
Posty: 130
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 8:06 pm   

U mnie w klasie muszą być białe. A u chłopaków to chyba czarne. U starszych dziewczyn widziałam jeszcze beżowe. A i jeszcze jeden chłopak miał niebieskie xD

Moje nie aż tak szybko sie brudzą. A po każdym myciu klej spod podeszwy farbuje, no i są oczywiśscie takie twradsze. Dlatego ja piorę najrzadziej jak sie da. zazwyczaj dopiero przed egzaminem lub jak ktos wazny przychodzi na lekcje.
_________________
" Moje motto: Spożyć przed terminem. Szukałem w wielu mądrych księgach, znalazłem na kefirze."
Szymon Majewski
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14