www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: inaenka
Pon Mar 25, 2013 5:01 pm
Kolor baletek
Autor Wiadomość
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 5:11 pm   Kolor baletek

W jakim kolorze są wasze baletki? Podobają mi się białe ale są okropnie niepraktyczne(szybko się brudzą) więc tańczę w czarnych (bawełna). Czy w OSB są określone kolory?
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 5:15 pm   

W OSB każda klasa czy tam szkoła ma swoje zasady... Zresztą często tak jest... Ja musze miec białe. Nasza pani pare lat temu uznała, że wyglądają bardziej profesjonalnie :D No i to jest chyba racja. Czarne kojarzą mi się raczej z tańcami ludowymi... A to że się brudzą to fakt... ale trudno... trzeba prac :D Zresztą moje baletki i tak wytrzymują góra dwa miesiące więc jak raz wypiore to wystarczy.
Ostatnio zmieniony przez aankaa_baletnica=) Pon Paź 09, 2006 5:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 5:29 pm   

Dokładnie. Kolor baletek zalezy glownie od regulaminu/zasad placowki, w ktorej tanczymy, oraz przedmiotu. Na klasyce wolę białe baletki(chociaż sama noszę czarne, bo ogólnie na czarno jestem ubrana-w końcu...czarny wyszczupla 8) ), natomiast na jazzowym wole czarne. Ludowy tanczylam zawsze w bialych lub charakterkach, nigdy w czarnych...
a że się brudzą...no cóż, codziennie/co tydzień prać nie trzeba, więc nie jest to jakaś specjalna udręka.
Poza tym...od kalafonii to i czarne się brudzą :mrgreen:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 5:51 pm   

W mojej OSB kolor baletej wybiera nauzyciel (młodsze klasy) my teraz możemy jednak mieć jakie chcemy oprócz czarnych. I tak wszyscy mają łosiosowe sansha bo są najlepsze ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 6:00 pm   

U mnie wszystkie klasy (część żeńską - faceci mają różniste: białe czarne, łososiowe...) obowiązują baletki łososiowe, ewentualnie, jeżeli nauczyciel sie na to zgodzi moga być (ale tylko na zwykłych lekcjach) białe.
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 7:34 pm   

Ja preferuję czarne. Nikt mi koloru nie narzuca, więc mogę sobie wybierać, ale jakoś nie wyobrażam sobie mieć białych. Są oczywiście mniej praktyczne. Może też dlatego, że nie lubię na przykład białych butów...
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 7:55 pm   

A jaki kolor baletek najbardziej wam się podoba.Mi łososiowy oraz różowy. Może biały ale mniej bo taki codzienny kolor moich baletek. A co do czarnego nigdy nie miałam czarnych baletek.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
kotecek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 35
Posty: 77
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 8:32 pm   

W mojej szkole nauczycielka wymaga od nas białych baletek(na występy to konieczność) i takie też najbardziej mi się podobają - szczególnie takie nowiutkie i czyściutkie :D , ale na lekcji łosiowe, różowe (czasem też czarne) również są akceptowane, zwłaszcza u nas w najstarszej klasie panuje większy luz, chciaż wszystkie młodsze dzieci mają raczej baletki w kolorze białym (oprócz chłopców którzy mają czarne).
_________________
"Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy..."
:) :*
 
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 8:53 pm   

U nas nie ma określonego rygoru.Najczęściej nosimy baletki białe bądź łososiowe(Sansha :wink: )A w czarnych zazwyczaj nikt nie tańczy..
_________________
.::Dance is my passion::.
 
 
 
Gioia
Adept Baletu


Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 7:42 am   

Ja mam łososiowe Sanshy i takie najbardziej mi się podobają. Chociaż ostatnio na zajęcia przyszła dziewuszka w różowych, SATYNOWYCH baletkach. Pierwszy raz widziałam takie cudo - taka namiastka point. :) Fajne.
 
 
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 1:41 pm   

ja tańcze w białych baletkach grishko teraz zmieniam na sanshe.. też na białe...zdaje mi sie że białe albo łososiowe to najlepszy wybór
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 4:52 pm   

satynowe muszą być śliskie.
mi najabardziej podobaja sie baletki czarne oraz biale, no, może łososiowe ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 5:05 pm   

A mnie się satynowe baletki zupełnie nie podobają. Wygląda, jakby ktoś zbyt usilnie starał się wyglądać 'baletowo', niby-pointy a jednak do point to jeszcze droga daleka. O ile jeszcze na małej dziewczynce mogą wyglądać uroczo, to w całej reszcie przypadków niekoniecznie. Bo nie wierzę, żeby były one tak wygodne jak materiałowe baletki, które mają być przede wszystkim praktyczne.
Na scenie co innego, wiadomo, że kostium sceniczny rządzi się własnymi prawami, ale na salę?

Jeśli chodzi o kolor to osobiście preferuję łososiowe, czy jakby ten kolor nazwać ;) Ale właściwie to mi nie robi aż takiej różnicy...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
martva
Nowicjusz


Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 6:21 pm   

Gdy ja tanczylam :P Uzywalam baletek bialych badz czarnych, materialowych ;) Skorzane mi sie nie podobaly - z wygladu i nigdy takowych nie miałam wiec nie moge powiedziec jakby mi sie w nich cwiczylo i tanczylo :) Chociaz u nas dziewczyny miały i chwalily ;)
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 6:48 pm   

Jak byłam w szkole baletowej na początku roku w pierwszej klasie każdy miał różowe- to były tzw. "przydziałowe"- potem się jednak zmieniło (po kilku tygodniach) i pani wymagała białych materiałowych. To znaczy na lekcje jak ktoś przyniósł różowe czy skórzane to nic się nie działo (no, pani była trochę zła) ale na egzamin, lekcję pokazową czy spektakl nie było o tym mowy- każdy takie same, skórzane/materiałowe ,nie mówiąc o tym samym kolorze. Gdy wystawialiśmy przedstawienie świąteczne z tańca ludowego pani kazała wszystkim dziewczynkom między sobą ustalić które wybierzemy. No i padło na materiałowe. :wink: Wiem z doświadczenia, że materiałowe są dużo lepsze od skórzanych (o satynowych wypowiedzieć się nie mogę, bo ich nigdy nie nosiłam). Co prawda skórzane lepiej trzymają się nogi, ale bardzo szybka schodzi z nich ta skóra i potem brzydko wyglądają. Baletki materiałowe prują się w znacznie wolniej (mam jeszcze baletki -no, jedną- w których tańczyłam na występie w grudniu, i jest w całkiem dobrym stanie :wink: ) .Podsumowując- w Gdańskiej szkole baletowej tak już się przyjęło, że dziewczynki białe, chłopcy- czarne. Z czego- to już każdy sam- ale większość dziewczynek miała materiałowe, ponieważ można je było dostać za darmo w szkole. :wink:
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 6:49 pm   

Ja w 1 i 2 klasie (inna nauczycielka) miałyśmy baiłe, jednak od 3 klasy OSB mamy łosiosiowe i tak jak pisałam wcześniej mamy shanshe.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 8:32 pm   

"mamy Sanshe" - wszyscy musicie takie mieć?
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 9:10 pm   

Ja mam nasze gdańskie czarne baletki [z Elizabeth :) ] i sie dosyc niezle trzymaja :) . Ogolnie u nas nie ma rygoru co do koloru. Kiedys mialam biale ale byly za male i nie chcialys ie rozejsc to kupilam nowe i postanowilam ze czarne :) poza tym ubrana na tancach tez jestem cala na czarno, wiec pasuje :D
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 9:25 pm   

a ja mam baletki grishko z amortyzujaca podeszwa(pieta) :D białe ;)
oraz czarne azetowskie :mrgreen:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 10:07 pm   

Ja jestem za czarnym kolorem baletek ,ale to rzecz gustu i upodobań lub wymagań co do kostiumu i.t.d. 8)
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 10:14 pm   

Mnie też nie podobają się satynowe baletki... Szczególnie różowe i łososiowe, bo białe i czarne jeszcze w ostateczności ujdą. U małych dziewczynek ok - słodko to wygląda, ale potem nie...
Zgadzam się z Joanną.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 10:58 pm   

A jeszcze co do czarnych baletek... Ja teraz kupuje je tylko wtedy, jak nie ma innego koloru w moim rozmiarze - staram się unikać tego koloru. To dlatego, że kiedyś chodziłam na zajęcia, na których mogłam tylko i wyłącznie nosić czarne baletki - o innych kolorach nie było mowy, musiały pasować do kostiumu. Tzn na rozgrzewkę można było nosić jakie się chciało, ale już potem to tylko i wyłącznie czarne, i w ogóle trzeba było zdejmować z siebie wszystkie dodatkowe ocieplacze, getry, itd. - tylko kostium (czarny).
No i teraz mam trochę uraz do czarnych baletek, a beżowe (łososiowe, brzoskwiniowe, czy jak je nazwać) wydają mi się najbardziej neutralne, białe też są ok, ale jak się ubrudzą, to już nie wyglądają tak ładnie ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
bluebird:))
Adept Baletu


Posty: 82
Skąd: kraków
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 8:12 pm   

A mnie podobaja sie rózne kolorowe baletki (oczywiście na scenę). Są takie oryginalne i fajnie pasuja do strojów, wyróżniaja się.
Albo ciekawe sa tez takie połączenia, jak baletnica występuje w rockowym klimacie, można nałozyc na pointy cos w rodzaju skórzanych podkolanówek. Naprawde fajnie to wyglada:))
Z klasycznych baletek najbradziej podobają mi się brzoskwiniowe (pointy), a ze zwykłych, to chyba białe.
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 9:04 pm   

Bialych nie polecam - szybko sie brudza, czarne sa dobre jesli chcemy z nich dluzej kozystac - nie trzeba ich czesto czyscic :wink: . Osobisie nie spotkalam sie jeszcze z satynowymi baletkami (a szkoda), tak samo jak nie znalazlam innego koloru niz bialy i czarny. Gdzie mozna je znalezc?
 
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 11:04 am   

Tak nawiąując do baletek atłasawych to znalazłam różne kolory (czerwone,bordo itp.) w Akcesie. http://www.akces.biz/oferta/baletowe.html
Ostatnio zmieniony przez Aga Czw Paź 12, 2006 6:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13