www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: inaenka
Pon Mar 25, 2013 5:01 pm
Kolor baletek
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 8:07 pm   

u mnie w zespole co prawda nie ma rygoru co do kolory baletek ćwiczebnych (występowe mamy w tym samym kolorze-czarnym lub białym, zależy od stroju do ukłądu). Ale ja używam czarnych (raz miałam różowo-łososiowe)... nie brudzą się tak bardzo (moje koleżanki, które mają białe baletki, w tej chwili zamiast białych bają zielone- podłoga w sali, w której ćwiczymy farbuje na zielono :roll: )...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 6:41 pm   

Różowych baletek nigdy nie miałam i nie chcę mieć. Obecnie mamy zamawiane skórzane, czarne baletki z Akcesu, ale mam jeszcze łososiowo-cieliste (nie wiem, jak określić kolor :)) Sanshy (chociaż za bardzo w nich nie tańczę, bo nie pasują mi do kostiumu :P Chyba, że w domu). Ale chyba niedługo kupię płócienne białe, tak na spróbowanie :)
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 12:54 pm   

Ja obecnie cwiczę w łososiowych baletkach Grishko i muszę powiedziec, że cwiczy mi się świetnie!
A wcześniej cwiczyłam w baletkach z Akcesu, nie powiem że są złe, bo nie są. Ale lepsze Grishko :wink:
A co do różowych baletek, to mi się podobają;)
Sama mam takie różowiutkie,z atłasu.... :lol:
ale w nich nie cwiczę.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 3:25 pm   

Ja do szkoły mam zwykłe białe półcienne i do tego przyszyte troczki, do domu mam też półcienne ale stare i jeszcze jedne skórzane, które mnie denerwują więc w nich nie ćwicze.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 5:35 pm   

mi czarne zawsze farbują wodę :wink:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 5:57 pm   

Hmm, może w takim razie zależy to od firmy? Ja używam zawsze Sanshy - czarne wywijam na lewą stronę (żeby mi się środek baletki lepiej doprał ;) ) wrzucam z ciemnymi rzeczami. Nigdy mi nic nie zafarbowało.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Wto Lis 14, 2006 11:24 pm   

Ja ostatnio kupiłam baletki W&T czarne i masakra... Są okropne!!! Bardzo cieńkie.Nie umiem dobrze dopasować ich do stopy. Kostiumy maja świetne ale baletki... Jedyny plus to niska cena i naprawdę czarny kolor
 
 
eqonix
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 12:03 pm   Baletki MARRA

Ja tam używam baletki Marra. Cena czyni cuda 20PLN za bardzo dobrą jakość i wytrzymałość.[/i][/b]
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 8:07 am   

ja mam baletki koloru czarnego :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sro Mar 07, 2007 5:33 pm   

ja też mam czarne i też Model 6. Powiem, że jestem bardzo zadowolona, ale wolałabym żeby były mniej zabudowane, bo jak czasem się na nie patrże to wyglądają jak te ekhm "baletki" ze sklepu obuwniczego...oczywiście przesadziłam teraz z 2 razy, ale jak juz wspomniałam, wolałabym żeby były mniej zabudowane. Dlatego tez polecam kupowac wąskie, bo w szerszych jeszcze bardziej to się rzuca w oczy. Rzeczywiście powiększają optycznie podbicie. I gumka jest b. fajna, choć przyznam , ze do końca nie weim po co ona?
_________________
Gdy wypowiesz jej imię - znika
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Mar 07, 2007 5:39 pm   

Jak to? Jakbym miała baletki bez gumek, to chyba pół minuty nie utrzymałyby mi się na nogach ;)

Moim zdaniem model 6 wcale nie wygląda na 'zabudowany' czy coś - wręcz przeciwnie, uważam, że b. ładnie wyglądają na stopie. Może masz takie wrażenie, bo byłaś po prostu przyzwyczajona do innych baletek (innej firmy)?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Mar 07, 2007 7:53 pm   

Ja mam najlepiej mam czarne baletki + gumki + sznurówki ale takie prawdziwe jak do butów są one przyszyte tak jak troczki <lol2> a jak się w nich ćwiczy - sam miód!
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Jenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 8:18 am   

ja mam czarne baletki marry, nie wybierałam koloru ale Kinga (nauczycielka) mi takie sprzedała i są dobre bo przynajmniej nie brudzą sie tak szybko :) Na wf czasem je nosze kiedy mamy jakieś spr z akrobatyki :P chłopakom sie podobają "ciżemki" jak to baletki nazwali.... ciżemki :lol: :lol: :lol: :D
 
 
magda170c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: krakow
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 1:01 pm   

Faktycznie im starsza klasa to mniej zwracają uwagi na to co się ma przy baletkach i na ich kolor, ale w czarnych baletkach na tańcu klasycznym to u nas by na pewno nie pozwolilićwiczyć.
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 1:23 pm   

wydaję mi się, ze to dobrze, że tak jest...czarne baletki ładnie wyglądają na modernie, współczesnym, jazzie..... ale na klasycę białe powinny byc moim zdaniem :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 2:58 pm   

ja jakośjuż bardzo długo ćwicze w białych baletkach jak zresztą wszystkie u nas w grupie i wcale szybko się nie brudzą a jak są już mos\cno brudne to się je pierze. Białe wyglądają profesjonalnie
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 3:29 pm   

Nati moim zdaniem białe wyglądają strasznie trupio ;-) W łososiowych stopa jest taka bardziej naturalna :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 4:03 pm   

chciałabym mieć łososiowe baletki... . A mam niestety czarne bo nasza trenerka kupuje nam wszystkim.
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 4:05 pm   

Trochę dziwne, no ale zależy od zespołu. Moim zdaniem każdy sobie powinien wybrać co chesz mieć na nogach, no chyba, że ona chce by było równo..
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 6:52 pm   

Cheryl w moim zespole kiedy kupowało się baletki dla prawie 150 osób gdyby osoba zamawiająca oprócz rozmiarów zbierała jeszcze preferencje kolorystyczne, to by chyba padła na miejscu ;)

mnie się podobają łososiowe baletki, ale bez przesady ;) dla mnie kolor to akurat mało ważna rzecz

pozdrawiam
m.
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 6:56 pm   

Dlaczego? :)
Przecież można zrobic listę z nazwiskami, obok rubryczka na kolor, firme i rozmiar. I elegancko sie potem segreguje grishko do grishko sansha do sanhy i wysyła się zamówienie i już :-)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 8:14 am   

ale jednak ładnie to wygląda, gdy cały zespół ma jeden rodzaj baletek :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 9:38 pm   

Nati, przyszłym ciut za krótkie, więc muszę je odpruć i przyszyć nowe, ale na pewno mam stabilniejszą nogę niż jak miałam taką gumkę co dodawali do baletek, więc jestem bardzo zadowolona, no i nóżka ładniej się prezentuje ; ]


Jenn u nas tylko Kasia ma białe baletki, które zrobiła po części sama :lol: to jest historia dopiero :d musi Ci ją opowiedzieć ;]
_________________
she wolf
 
 
kleo 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 94
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 3:12 pm   

U nas w szkole do klasyki biale materialowe a rytmiki czarne materialowe.
Wydaje mi się,że w skórzanych noga się bardziej poci.
Satynowe faktycznie ślicznie wyglądają takie maleńkie,moja mlodsza siostra ma wlaśnie takie.
Wiem,że w akcesie mają w różnych kolorach a jak nie mają w danej chwili to można je u nich zamówić.
Maluchy mają calą podeszwę a my dzieloną.
Oczywiście gumki obowiązkowo na krzyż.
 
 
Chiquita 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik / uczeń ;)
Wiek: 37
Posty: 58
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 10:30 pm   

U nas na lekcjach nie ma jako takiego wymogu co do koloru baletek, ale na występy to musimy mieć.... i tu uwaga, zaskoczenie....CZARNE ;) No chyba, że tanczymy w czymś innym niż baletki (np. w charakterkach). Generalnie raz w roku dla chętnych zamawiane są baletki w Akcesie (niech ich drzwi ścisną), ale są osoby (w tym ja :D ), które nie trawią akcesowych baletek, więc kombinują jakieś inne :D
Jak na mój gust to nasze ognisko w ogóle jest za mało zdyscyplinowane :/
I tym małym zdankiem offtopu kończę mój wywód na temat baletek ;)
_________________
http:/roztanczony.blogspot.com - zapraszam ;))
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14