www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spektakle PTT - BP
Autor Wiadomość
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Paź 04, 2006 10:41 pm   Spektakle PTT - BP

W związku z tym, że PTT - BP jest zespołem podróżującym, zamieszczam plan najbliższych spektakli w różnych miastach Polski:

8.10.2006 - Jelenia Góra - wieczór pt. Miasta kobiet

19.10.2006 - Trzcianka - Zefirum, Wo-man w pomidorach

22.10.2006 - Zielona Góra - Przypadki Pana von K.

26.10.2006 Ostrów Wielkopolski - Zefirum, Wo-man w pomidorach

29.10.2006 - Poznań - Walk@ karnawału z postem

3.11.2006 - Leszno - Transss... Nieprawdziwe zdarzenie progresywne

5.11.2006 - Warszawa - Jeśli kochasz zabij

10.11.2006 - Gorzów Wlkp. - Barocco, Wo-man w pomidorach

14.11.2006 - Piła - Tango z Lady M.

16.11.2006 - Opole - Przypadki Pana von K.

18.11.2006 - Łódź - En face, Short cuts.

21.11.2006 - Poznań - Walka karnawału z postem (realizacja dla TVP KULTURA)

26.22.2006 - Kraków - En face, Barocco, Naszyjnik gołębicy.

28.11.2006 - Ruda Śląska - En face, Barocco, Naszyjnik gołębicy.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
Ostatnio zmieniony przez Nefretete Wto Paź 10, 2006 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
majka m
Nowicjusz

Posty: 24
Skąd: poznań, krakow
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 12:26 pm   

Dlaczego tak mało grają w Poznaniu?!?wiem, że problemem jest scena-konkretnie jej brak, ale jeden spektakl na miesiąc to za mało. Wyczekane lepiej smakuje...poznańska publiczność będzie czekać, jak zawsze, ja bede na pewno, choc nie ukrywam, że to bardzo bolesne.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 12:39 pm   

Sama jestem nieco zdziwiona faktem, że praktycznie nie bedzie ich w Poznaniu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Nawet nie wiem czy Ta Walka w listopadzie będzie spektaklem otwartym dla wszystkich. Oczywiście problemem jest scena, ale w zeszłym roku pewnym rozwiązaniem było otwarcie Sceny Rozmaitości. Dzieki temu PTT grał w Poznaniu znacznie częściej. Ale i to rozwiązanie nie jest doskonałe. Zimą jest tam tak zimno, że męczy się i widownia i zespoł, nie mówiąc o tym, ze jest to szkodliwe dla ich zdrowia, wiec w tym sezonie nie będą grać tam zbyt często. A może doszli do wniosku, ze ich spektakle nie znajda juz duzego zainteresowanie wsród poznanskiej publiczności...? Nie wiem...
Na pocieszenie moge zdradzic, ze w grudniu byc moze bedzie miała miejsce premiera, więc jest na co czekać.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 12:47 pm   

W pierszym poście wstawiłam kilka poprawek, bo repertuar na najbliższe 2 miesiące nieco się zmienił.
A tutaj prezentuję plany (wstepne) na GRUDZIEŃ:

1.12.2006 - Ełk - Związki rzeczowe

7.12.2006 - Poznań - Wieczór Andrzeja Adamczaka:
...szparagijem
Projekt I PREMIERA !!!

12.12.2006 - Warszawa - Transss...Nieprawdziwe zdarzenie progresywne

16.12.2006 - Poznań - Wieczór Pauliny Wycichowskiej
Dancing Hz
W drodze do
WZNOWIENIE
Stop non stop
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 9:53 pm   

A tak na poważnie pytam jako ciekawski facet z Poznania: jak Wy, Szanowne Forumowiczki godzicie umiejętność podziwiania i klasyki i takich nowoczesnych "wykwitów" baletowych jak "Short Cuts" i "Non Stop Stop"???? Ja nie mogę!!!. Bywam i bywam i przekonać się nie mogę....
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 12:39 am   

Hhmm, tak sie składa, że wolę i jako praktyk i jako widz taniec współczesny. Klasyka - od czasu do czasu - bardziej jako chęć poznania tradycji. Proszę nie bić - ale ta cała oprawa w spektaklach baletowych mnie zbytnio nie kręci. Oczywiście w klasyce jest piękno, jest zwiewność i niesamowite umiejętności ciala, które podziwiam i chylę czoła przed każdym tancerzem klasycznym, ale to co ja najbardziej lubię w tańcu to energia i ją odnajduję we współczesnych choreografiach. No i wreszcie jako widz potrzebuje refleksji nad tym co tu i teraz. W "Jaziorze..." raczej tego nie odnajdę.
A co do "Short cuts" - przeciętne, a "Stop non stop" wrecz nie lubię, ale jest mnóstwo innych spektakli, które mogę oglądać po kilka razy.
No i wreszcie stosunek emocjonalny do tego zespołu ;)
Pozdrawiam.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Pią Paź 20, 2006 10:53 pm   

Nooooooooo.... śmiało, śmiało, Nefretete. Który balet PTT jest Twoim zdaniem "The best"? I dlaczego? Technika? Wrażenia wizualne? Poezja ruchu? Konkretna osoba w zespole? Podziel się wrażeniami i przemyśleniami, proszę. Mi tam najbardziej podobało się "Tango z Lady M". Ale do dzis nie wiem, czy to uroda ruchu i spektaklu, czy moja pewna słabość do południowych tematów, w tym przypadku wspaniałej muzy tang A.Piazzolli... ufff. musze to jeszcze kiedyś zobaczyć, żeby sie przekonać. No i nie ukrywam, że nie widziałem wszystkich produkcji PTT. Ale wszystko przede mną, choć serce baletomaniaka-ignoranta ciagnie mnie jednak w stronę... TW Poznań hihihi... :lol: więc chyba rozumiem to Twoje "przywiązanie do zespołu" :wink:
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 9:16 pm   

Ukochany spektakl - Naszyjnik gołebicy J. Przybyłowicza. Podoba mi się również, choc mniej, jego druga choreografia dla PTT - Barocco.
Lubie Wo-man w pomidorach, które pozwala mi z dystansem i humorem spojrzeć na spoleczenstwo i stereotypy. Lubię Walkę karnawału z postem za jej inność i interakcje w widzami, podobnie Transss...Nieprawdziwe zdarzenie progresywne, choc nie aż tak. Za koncept, pomysł i poruszane tematy cenię choroegrafie Andrzeja Adamczaka. Przemawia do mnie w jakiś sposón Moment. Gra II I. Pasińskiej.
A co do Tanga..., kiedy pierwszy raz je oglądałam, zakochałam się, teraz podoba mi sie mniej, choc nadal są scenę, które zachwycają.
W niemal każdym spektaklu urzeka mnie K. Adamczak - Kasprzak, ma doskonały warsztat, niesamowite podejście do pracy i zdolności aktorskie. Ale właściwie każdy z zespołu miał sowje 5 minut, kreował rolę, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Bardzo cenię również jako wykonawców I. Pasińską i A. Adamczaka. Choć o reszcie też mogłabym wiele napisać.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 10, 2006 3:14 pm   

Polski Teatr Tańca przygotowuje na grudzień dwie premiery Atelier - forum młodych choreografów. Zaprezentujemy się na Scenie Rozmaitości (ul. Polna 86) w następującym układzie:

7 grudnia 2006 o godz. 19.00 wieczór choreografii Andrzeja Adamczaka
Tytuł roboczy "Projekt I" PREMIERA
"...szparagijem"

16 grudnia 2006 o godz. 19.00 wieczór choreografii Pauliny Wycichowskiej
"Dancing Hz"
"XY Road" PREMIERA
"Stop non stop"

Bilety w cenie 20 zł/ 30 zł (ulg./norm.) do nabycia: Impresariat PTT (ul. Kozia 4), CIM (ul. Ratajczaka 44), www.ticket-art.pl
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 10:47 am   

więcej informacji:

WIECZÓR CHOREOGRAFII ANDRZEJA ADAMCZAKA 7 grudnia 2006, godz. 19.00, Scena Rozmaitości w Poznaniu


"SCAN" - PREMIERA ATELIER PTT
choreografia: Andrzej Adamczaka
scenografia i kostiumy: Mariusz Szmytkowski
muzyka: Bolesław Pietraszkiewicz
czas trwania: ok. 25 minut
premiera: 7.12.2006. (na Scenie Rozmaitości w Poznaniu)
obsada: Karina Adamczak - Kasprzak, Agata Ambrozińska - Rachuta, Andrzej Adamczak

"Scan" dotyka najbardziej podstawowych relacji w życiu człowieka. Oglądamy dwie kobiety i mężczyznę, ich relacje zdominowane przez miłość i pożądanie, wzajemną zależność i emocjonalne uwikłanie. Ale wszystkie typowe cechy tego "trójkąta" prowadzą nas do finału tyle zaskakującego, co przewrotnego. (Andrzej Adamczak)

PONADTO W WIECZORZE:


"...SZPARAGIJEM"
choreografia: Andrzej Adamczak
muzyka: A. Vivaldi, P. Lopez Vidal, J. Brel, Ch. Navarro
scenografia: Mariusz Szmytkowski
premiera: 23.11.2002.
czas trwania: 55 minut

obsada: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak - Kasprzak, Agata Ambrozińska - Rachuta, Piotr Chudzicki, Adriana Cygankiewicz, Anna Gruszka, Mariola Hendrykowska, Kacper Lipiński, Iwona Pasińska, Bartłomiej Raźnikiewicz, Mateusz Rogaliński, Ewa Sobiak, Daniel Stryjecki

Spektakl dotyczy problemów marginalizowania ludzi, rzeczy i spraw z powodu ich inności. Jak mówi autor "ludzie najczęściej łatwo odrzucają to, co jest brzydkie lub zepsute. Dotyczy to nie tylko przedmiotów, w ten sam sposób traktujemy człowieka".

ANDRZEJ ADAMCZAK
Ukończył Poznańską Szkołę Baletową i pedagogikę baletu na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Warszawie. Był solistą baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru DNA przy Operze Szczecińskiej. Od 2001 roku związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie obecnie jest solistą i asystentem choreografa. Zrealizował kilka pozycji choreograficznych w Atelier PTT m.in. "...szparagijem", "ja-jo", "Wchodzę". W 2003 roku otrzymał główną nagrodę za najlepszą choreografię na XII Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiessiołowskiego w Gdańsku. Jest laureatem Nagrody dla Młodych Twórców Miasta Poznania (2004).



WIECZÓR CHOREOGRAFII PAULINY WYCICHOWSKIEJ 16 grudnia 2006, godz. 19.00, Scena Rozmaitości w Poznaniu

"XY ROAD" (WERSJA III) - PREMIERA ATELIER PTT
choreografia: Paulina Wycichowska
muzyka: Krzysztof Wiki-Nowikow
kostiumy: Adriana Cygankiewicz
czas trwania: ok. 20 minut
premiera (wersja III): 16.12.2006. (na Scenie Rozmaitości w Poznaniu)
obsada: (cz. I) Karina Adamczak-Kasprzak, Adriana Cygankiewicz, Agnieszka Błacha, Bartłomiej Raźnikiewicz, Daniel Stryjecki, Yuta Hamaguchi
(cz. II) Piotr Chudzicki, Iwona Pasińska

"XY Road" to powrót do tematów i motywów zrealizowanych w spektaklu "W drodze do...", którego formalny zarys i pierwsza wersja sceniczna powstały w Laboratorium Twórczym III Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu.
Paulina Wycichowska podkreśla, że zarówno na pierwotny, jak i obecny kształt spektaklu duży wpływ twórczy mieli wykonawcy, wypełniający zadania oparte na elementach improwizacji.


PONADTO W WIECZORZE:

"DANCING HZ"
pomysł i reżyseria: Marcin Liber
choreografia: Paulina Wycichowska
muzyka: Envee, Adamus
śpiew: Ewa Nawrot
kostiumy: Viola Śpiechowicz - Odzieżowe Pole
czas trwania: 40 minut
premiera: 29.06.2002
współtworzą i występują: Andrzej Adamczak, Agata Ambrozińska - Rachuta, Piotr Chudzicki, Adriana Cygankiewicz, Krystyna Kostrzemska,
Iwona Pasińska, Bartłomiej Raźnikiewicz, Daniel Stryjecki
Specjalne podziękowania dla Pani Krystyny Kostrzemskiej

Dancing Hz jest spektaklem, w którym przeplatają się świat realny, potoczny ze światem magii i tajemnicy. To przedstawienie ironiczne, choć w gruncie rzeczy mówiące o zjawiskach tragicznych. Konsekwentnie, tak jak w poprzednich spektaklach, w kręgu moich artystycznych zainteresowań jest człowiek współczesny, jego pragnienie miłości, strach przed samotnością oraz lęk przed upływem czasu, który przemija jak sława i pamięć o wielkich gwiazdach dancingu.
Pomysł spektaklu narodził się podczas pracy nad przedstawieniem Polskiego Teatru Tańca "Wa1k@ karnawału z postem". Przez dwa miesiące miałem okazję z bliska obserwować tancerzy i ich ciężką pracę. Zauroczony miejscem i ludźmi, swój kolejny spektakl postanowiłem zrobić właśnie z tancerzami. (Marcin Liber)

"STOP NON STOP"
choreografia: Paulina Wycichowska
muzyka: Europa String Choir, Steve Reich, Buta Raga
kostiumy - opracowanie: Adriana Cygankiewicz
premiera: 10.02.2001.
wznowienie: 26.03.2006. (na Scenie Rozmaitości w Poznaniu)
czas trwania: 53 minuty

obsada: Piotr Chudzicki, Adriana Cygankiewicz, Kacper Lipiński, Anna Marek, Iwona Pasińska, Bartłomiej Raźnikiewicz, Daniel Stryjecki,
Paulina Wycichowska

"Paulina Wycichowska zaprasza widzów do gry w skojarzenia. Na scenie umieszcza coś w rodzaju toru przeszkód: równoważnia - huśtawka, szklane akwarium, metalowe barierki. Na tym poligonie dojdzie do zmagań z przekraczaniem granic. Tu tracimy poczucie, że oglądamy występujących tancerzy: raczej obserwujemy grupę ludzi pochłoniętych konkretnym działaniem. Oni tańczą - to prawda. Taniec wyraźnie służy im jednak. do bezpośredniego wyrażania myśli i uczuć, do wzajemnej komunikacji. W efekcie - także do komunikacji z widzem. Tu trudno mówić o stylistycznej jednorodności - każdy z tancerzy zdaje się używać własnego ruchowego kodu, postacie są zindywidualizowane, osobne. Te kody wyrastają z najróżniejszych stylistyk i osobowości tancerzy. Fascynują pięknem czystego tańca, ale nie tylko - także siłą, intensywnością, sugestywnością przekazu."
Ewa Obrębowska - Piasecka, Gazeta Wyborcza


PAULINA WYCICHOWSKA
Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i London Contemporary Dance School, gdzie studiowała taniec współczesny na wydziale wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym.Obecnie studiuje na Wydziale Teologii i Organistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od roku 1998 jest związana z Polskim Teatrem Tańca, jako solistka, choreograf i pedagog. Swoje prace choreograficzne realizowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Była stypendystką British Council oraz Dance Web w Wiedniu. Jest laureatką nagrody dla Młodych Twórców Miasta Poznania (2001). W roku 2006 z inicjatywy ASEF (Fundacja Azja - Europa) została zaproszona do udziału w projekcie "Pointe to Point", programu wymiany doświadczeń dla młodych choreografów, którego celem jest twórcze spotkanie młodych artystów, reprezentujących sztukę tańca i doświadczonych, uznanych w świecie autorytetów w dziedzinie sztuk wizualnych. Pierwszym etapem projektu była wizyta studyjna Pauliny Wycichowskiej na Filipinach we wrześniu 2006 roku. Efekt końcowy jej współpracy z Benedicto "Bencabem" Cabrerą z Filipin będzie można zobaczyć 2 grudnia 2006 roku w Fabryce Trzciny w Warszawie.


Bilety: 20 zł/ 30 zł (ulg./norm.)
Sprzedaż: Impresariat PTT (ul. Kozia 4), CIM (ul. Ratajczaka 44), www.ticket-art.pl
Rezerwacje: Impresariat PTT - 061 8 52 40 08, impresariat@ptt-poznan.pl
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 3:51 pm   

Mała errata do repertuaru na grudzień.
- Po pierwsze w wieczorze Pauliny Wycichowskiej (16 grudnia) oprócz premierowego XY Road, pojawi się tylko Stop-non-stop, nie ma natomiast wcześniej planowanego Dancing Hz :/
- Ponadto 14 grudnia jeszcze jeden spektakl PTT w Poznaniu - Transss... Nieprawdziwe Zdarzenie Progresywne (W poznańskim Muzeum Narodowym).
- Z wiadomych powodów nie odbędzie się zaplanowany na najbliższy wtorek spektakl w Rudzie Śląskiej.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 4:58 pm   

Albo coś mi umknęło - ale może szanowne wielbicielki PTT coś mi wytłumaczą. Otóż mija własnie rok jubileuszowy 250 lecia urodzin W.A.Mozarta. A o ile wiem p.Wycichowska onegdaj przygotowywała całkiem fajne spektakle z jego muzyką (np. "Mozart a piacere" z pracami jej, Wołka-Karaczewskiego i E.Wesołowskiego, "Msza koronacyjna" ii.) Dlaczego p.Ewa nie zechciała z tak znakomitej okazji powrócić choć na chwilę ze swoimi straszymi pracami? Ja bym sie chętnie z nimi zapoznał. No ale jak to zrobić?
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 5:39 pm   

Rzeczywiście był taki wieczór poświęcony Mozartowi (w 1990 r.). No cóż nie mogę wypowiadać się w imieniu pani dyrektor czy w ogóle PTT, ale wydaje mi się, że po pierwsze było to stosunkowo dawno, po drugie PTT nie dąży do tego, by czcić każdy jubileusz (choć ten oczywiście jest bardzo ważny). Po trzecie obecnie styl w jakim porusza się PTT daleko odbiegł od tego co pokazywano na początku lat 90-tych i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie obecnych członków zespołu w choreografiach Wołk-Karaczewskiego czy Wesołowskiego, poza tym liczebność zespołu znacznie się zmniejszyła (choć nie wiem, jak duża była obsada w Mozart a piacere) z ponad 30 do nie nieco ponad 20 tancerzy. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że każda premiera/wznowienie wymaga funduszy, których PTT nie ma, więc nie wiem kto za ten spektakl miałby zapłacić. W 1990 r. Mozart a piacere powstał na zamówienie wydziału kultury Hanoweru własnie z okazji jubileuszu 200-lecia śmierci kompozytora. Jak łatwo się domysleć strona niemiecka sfinansowała w dużej mierze projekt. Pomoc przyszła też ze stołecznego Teatru Wielkiego.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 9:46 pm   

:D Dzieki, Nefretete. To jest profesjonalna odpowiedź!
A nie wiesz może czy gdzieś w ogóle istnieją jakieś nagrania tych spektakli? Albo chociaż zdjęcia? Pozdrawiam
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 10:05 pm   

Większośc nagrań z prób i spektakli znajduje sie w Archiwum PTT, choć czy jest nagranie Mozart a piacere - tego akurat nie wiem. W każdym razie nagrania te nie są w żaden sposób udostepniane. Niewykluczone jednak, ze być może przy okazji jakiegoś jubileuszu PTT lub dyrektor Wycichowskiej zostanie zorganizowany jakiś pokaz, wieczór wspomnieniowy czy coś w tym stylu (jak to było np w tym roku z okazji 80-lecia C. Drzewieckiego), podczas którego zaprezentowanoby archiwalne spektakle. Moim skromnym jednak zdaniem wybór padłby na inne pozycje, ale kto wie...

Co do zdjęć w 1998 roku z okazji jublileuszu 25-lecia teatru wydano dość okazały album fotograficzny, być może tam są zdjęcia z tego spektaklu (pojedyncze). NIestety album nigdy nie był w sprzedaży (choć ja kupiłam - ktoś na lewo wystawił go na półce w księgarni). O album radziłabym pytać w PTT, albo szukać w bibliotekach, ale tam może być trudno.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
majka m
Nowicjusz

Posty: 24
Skąd: poznań, krakow
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 9:43 am   

Jakie wrażenia po wieczorze andrzeja adamczaka? Scan bylo idealne, pod kazdym wzgledem-ruchowo, muzycznie!!, scenografia!! ostatnio takie wrazenie pamietam z czasow En face. PTT potrzebowalo wlasnie takiej swiezosci pomyslu, rozwiazan, jakie mozna bylo zobaczyc wczoraj. A.Adamczak jest perfekcyjny w tym, co robi. Karina Adamczak-Kasprzak doskonała, jest bardzo przekonująca i "atrakcyjna" (ruchowo, estetycznie) na scenie. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Agata Ambrozińska-Rachuta-jak ważne jest, aby dac tancerzowi szanse, aby mógł pokazać, co potrafi. Napiecie, emocje, ekspresja-wszystko zostało wytańczone. Zreszta reakcja publiczności nie pozostawia watpliwości.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 17, 2006 2:29 pm   

Plany PTT na styczeń i luty 2007 - POZNAŃ:

14.01 - Warsztaty Tańca Żydowskiego w ramach X Dnia Judaizmu (Studio PTT)

15.01 - Walk@ karnawału z postem (Muzeum Narodowe)

16.01 - Walk@ karnawału z postem (Muzeum Narodowe) - Realizacja LIVE dla TVP KULTURA!!!

23.01 - Już się zmierzcha, Barocco, Naszyjnik gołębicy (Teatr Wielki)

24.01 - Przypadki Pana von K. (Teatr Wielki)

9.02 - Wo-man w pomidorach, Zefirum (Scena Rozmaitości)

14.02 - Spotkanie z cyklu Teatr Tańca w Ogrodzie Sztuk poświęcone najnowszej premierze Carpe Diem w choreografii E. Wycichowskiej (Studio PTT)

23.02 - Przpadki Pana von K. (Teatr Wielki)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 2:49 pm   

Styczniowe i lutowe spektakle w innych ośrodkach Polski:

11.01 - Wo-man w pomidorach - Piła - Pilski Dom Kultury

19.01 - Barocco, Zefirum, Naszyjnik gołebicy - Bytom - Opera Śląska

3.02 - Zefirum, Wo-man w pomidorach - Nowy Tomyśl - Nowotomyski Ośrodek Kultury
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:27 pm   

CARPE DIEM, 02 marca 2007, godz. 19.00,
Pierwsza PREMIERA, Teatr Wielki w Poznaniu,


"Carpe diem"

idea i choreografia: Ewa Wycichowska
muzyka: Zbigniew Górny, Marcin Górny
scenografia: Bohdan Cieślak
kostiumy: Ewa Łowżył
warsztaty wokalne: Olga Szwajgier
asystenci choreografa: Anna Gruszka, Mariola Hendrykowska, Andrzej
Adamczak
czas trwania: 60 minut

premiera: 2 marca 2007
Carpe diem" projekt premierowy Polskiego Teatru Tańca, realizowany przez Ewę Wycichowską (idea i choreografia), Zbigniewa i Marcina Górnych (kompozycja muzyczna), Bohdana Cieślaka (scenografia), Ewę Łowżył (kostiumy).

Dyrektor Polskiego Teatru Tańca Ewa Wycichowska zaprosiła również do
> współpracy wybitną śpiewaczkę i pedagoga Olgę Szwajgier, która
> przygotowuje tancerzy do zadań głosowych.
>
> Spektakl powstał z wzajemnej inspiracji wszystkich twórców, w tym
> tancerzy. O jego ostatecznym kształcie zdecydował proces, który jest
> syntezą poszukiwań a nie modelem realizacji odrębnych zadań - zamówień.
>
> Twórców "Carpe diem" interesuje chwila, czas niemożliwy do powtórzenia i odtworzenia. Moment, bez którego nie ma przeszłości i z którego rodzi się przyszłość.
>
> Autorzy deklarują:
>
> "Chwilę, czas między przeszłością a przyszłością oddaliśmy dzieciom i
> poetom. Utraciliśmy zdolność odczuwania czystego zachwytu nad tym co trwa, przeżywania całym sobą momentu, chłonięcia kolorów, smaków, dźwięków, ruchów. Anulowaliśmy czas teraźniejszy, oglądając się za tym co było, planując to co będzie. Z tęsknoty za chwilą zrodził się nasz spektakl. Chcemy w nim zatrzymać ulotność spotkania twórców i widzów, poznać swoje carpe diem i podzielić się nim tak by nie zmarnować chwili. Taka była nasza praca, wzajemnie inspirująca przez myśl, muzykę, ruch, głosy i dźwięki, barwy i kształty. Żyjemy wśród tych samych rzeczy i spraw, ale chwila każdego z nas jest inna. Inność nie wyklucza wspólnoty, dialogu i harmonii, zgody na carpe diem, bez której nie wyrośnie żaden ogród przyszłości. Spektakl zbudowany jest trzech części, chwil, momentów, detali, tworzących nasze bycie precyzyjnie, jak fabryczny mechanizm. Wspólnie z widzami, chwytając dzień, chcemy w nim odrzucić kopie i odnaleźć oryginał."

> 19.03., godz. 19.00, II PREMIERA Carpe diem
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:42 pm   

Wspomnę tylko, ze pierwsza premiera (2 marca) to spektakl zamkniety. Wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć nową choreografię Ewy Wycichowskiej podczas II PREMIERY - 19 marca.

Pozostałe spektakle PTT zaplanowane na MARZEC:


11 marca - Słupsk - Wo-man w pomidorach (chor. Y. Berg) i Związki rzeczowe (chor. I. Olszowska)

22 marca - Olsztyn - Carpe diem (chor. E. Wycichowska)

25 marca - Polkowice - XY ROAD (chor. P. Wycichowska) i Wo-man w pomidorach (chor. Y. Berg)

30 marca - Poznań - XY ROAD (chor. P. Wycichowska) i Scan (chor. A. Adamczak)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 3:53 pm   

Zapraszamy do swietowania Miedzynarodowego Dniu Teatru
z Polskim Teatrem Tanca!
27 marca 2007 o godz. 18.00 w Studio PTT na ul. Koziej 4 odbedzie sie spotkanie z cyklu Teatr Tanca w Ogodzie Sztuk poswiecone najnowszej premierze PTT w choreografii Rafala Dziemidoka, pt. "Tragedia - Medea".
Bilety w cenie 10 zl mozna rezerwowac pod nr tel. 061 852 40 08.
ILOSC MIEJSC OGRANICZONA!!!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 9:51 pm   

a to troszkę dziwne, bo Międzynarodowy Dzień Tańca jest przecież 29 kwietnia :-/
To już premiera Medei (14 kwietnia) jest bliżej tego święta.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 11:29 pm   

Kasia G napisał/a:
Zapraszamy do swietowania Miedzynarodowego Dniu TEATRU
!!!


;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 9:47 pm   

No tak :oops:
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
majka m
Nowicjusz

Posty: 24
Skąd: poznań, krakow
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 4:15 pm   

jakie wrazenia po premierze Carpe diem? ja uwazam, ze spektakl jest sukcesem ptt, zachwycila mnie muzyka, nadajaca tempo i pobudzajaca widownie, spokojna, delikatna i nagle mocna, momentami elektryczna-swietny pomysl z umieszczeniem instrumentow na scenie, muzyka na zywo jest nie do zastapienia niczym; kostiumy i scenografia, czeste zmiany na scenie i zupelnie roznorodny charakter poszczegolnych strojow, ciekawe, (choc te buty na platformie.. balam sie zeby to tylko nie przeszlo w konwencje a'la Cosi fan tutte); ruch: najwieksze wrazenie zrobila na mnie scena duetu Karina Adamczak-Kasprzak i Piotr Chudzicki, ale w zasadzie wyeksponowani zostali wszyscy tancerze, trio A. Adamczak, A.Ambrozinska-Rachuta, A.Marek takze robilo wrazenie, to teatr tanca, wiec wersja pt. teatr bardzo niejasna, ta paprotka? Iwona Pasinska jest doskonala teatralnie, dramatycznie, tylko przez to coraz mniej tanczy, a to wielka szkoda; ach jeszcze swiatlo zagralo swoja role, no i "partie glosowe", wiele nowych rozwiazan, polecam, koniecznie nalezy zobaczyc, hmm musialabym chyba jeszcze raz to obejrzec, aby moc cos naprawde powiedziec, poki co wiecej we mnie emocji niz rzeczywistych obserwacji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12