www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekcje ogólnokształcące w SB
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 6:10 pm   Lekcje ogólnokształcące w SB

jak wyglądają lekcje "normalne" w sb? Np. matematyka itp... ile macie godzin w tygodniu? Czy nauczyciele rozumieją, że możecie nie mieć zadań domowych, ponieważ (przykładowo) do późna ćwiczyliście wariację?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 6:21 pm   

ja jestem w pierwszej klasie i wszystkich lekcji mam 37, z tego 4 matematyki. Nam tak dużo nie zadają ale raczej jest jak w normalnej szkole
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 6:29 pm   

Ja jestem w V kl. (II gimn.) i mam także, niektórzy się czepiają i mówią, że to jest własnie szkoła baletowa i że właśnie uczniowie powinni sobie radzić, że taki jest ich zazwód itd. czasem ktoś przymknie oko, ale zwykl;e tylko wrzeszczą i wstawiają minusy :?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 6:31 pm   

Ilościowo mamy tyle samo godzin przedmiotów ogólnokształcących, co w zwykłych szkołach. Ustawowo jest ustalone ile ich ma być i mniej być nie może (oczywiście jeżeli przykładowo w I kl gim moze być od 3 do 5 h matematyki to u nas będą 3, ale nigdy mniej). Jeżeli chodzi o zadania domowe - nie rozumieją. Czasem tylko udaje się wymóc na nauczycielu późniejszy termin, czy odroczenie jekiejś pracy - ale musimy mieć wtedy porządną argumentację (typu: próby przez cały weekend, a najlepiej, żeby wstawił sie za nami pedagog prowadzący te próby).
Dziennie u nas moze być max. 10 lekcji (+ew. repertuar), więc odejmując godziny zawodowe (ich ilość zalezy od klasy, ale dziennie od 2 do 6) zostaje do 8 h na przedmioty ogolnoksztalcace...
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 6:39 pm   

No ja myślę, że my starsze ( 8) ) klasy mamy gorzej bo wymagają od nas cudów! :?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 03, 2006 3:45 pm   

Jak ja byłam w szkole baletowej miałam siedemnaście godzin tańca w tygodniu (w tym rytmika i techniki) i 24 godziny lekcji ogólnokształcących. Porównywałam z moją kolezanką ze starej (teraz obecnej) szkoły- jednak byli trochę do przodu z programem, ale to wiadomo... Miałam codziennie koło ośmiu lekcji, najmniej chyba sześć, ale tylko raz w tygodniu... Codziennie było kilka godzin tanca- najmniej w środę (tylko dwie godziny klasyki). A co do nauczycieli- nie, nie było czegoś takiego, że "usprawiedliwiam, bo ćwiczyłeś.." :roll: Normalnie leciały minusy, jedynki... 8) Kiedyś wróciłam dość późno z koncertu, zmęczona, ale na następny dzień do szkoły... musiałam więc siąść do tych lekcji... nie zrobiłam tylko jednego przedmiotu (chyba matematyki) i dostałam normalnie minusa, nie pomogły usprawiedliwieniam, że koncert itp, itd. W środy miałam dziewięć lekcji (repertuar...) , i też wracałam koło osiemnastej, i lekcje odrobić musiałam. :roll:
 
 
 
Qba
Nowicjusz

Posty: 28
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 7:55 pm   

Ja jestem w III klasie OSB (VI SP) mam zawsze po 8lekcji od godziny 8 -15.20 (naazie taki luzik). Co do przedmiotów to śa takie.
j.polski 6 razy w tygodniu
matematyka - 4
j.angielski - 3
historia - 2
geografia/biologia -3 (teraz mamy 2geografie 1biologie, po pólroczu zmiana)
j.francuski - 2
informatyka -1
religia -1
teraz zawodowe;
klasyka - 10
techniki -2 (jak cos zbroimy i się nie staramy to 3)
ludowy -2
rytmika -2
WoT - 1
od końca października wejdą repertuary
Nie ma zmiluj-lekcje nie sa odrobione to jest jedynka i nie ma dyskusji. Zadawane jest dużo nie wazne, ze jesteśmy w domu o 17, 17.30. Nie prawdą jest, Marianna , ze jesteśmy do tylu z przedmiotów ogólnych. Nie porównuj do siebie , bo jstes w klasie "wydzieolnej -i u ciebie jest wyzszy poziom niz w równoleglych klasach w twojej szkole)_. Ja mam kuzynów w 6klasach w róznych szkolach (jednen Gdańsk 50, drugi Gdynia 40). Maja takie same ksiazki w Gdyni mają 2razy w tygodniu angol -jeden jezyk obcy)w Gdańsku 3 razy niemiecki. Raz w tygodniu maja tylko 7lekcji najwiecej, najcześciej chodzą na 9 do szkoly i kończą o 13,25 wiec maja dużo czasu wolnego -nie tracą czasu na dojazdy, a i tak nie mają lepszych osiagnięć niz my w OSB. Wszystko zalezy ile w klasie jest dobrych a ile slabych uczniów , to wszystko wplywa na poziom nauczania.
Jak WY macie w 6klasach w innm województwie niz pomorskie.
_________________
"Ludzie ucza się na błędach..."
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 6:11 pm   

hm?

Qba napisał/a:
Jak WY macie w 6klasach w innm województwie niz pomorskie.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 10:07 pm   

Ale o chyba chodzi o szkoły baletowe, nie prawdaż?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 10:10 pm   

ekhem... faktycznie, chodzi o szkoły baletowe...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 11:44 pm   

"6 klasach" - zrozumiałam że chodzi o klasy w normalnej szkole państwowej, bo jeżeli chodziłoby o ten sam etap nauczania, tyle że w OSB, to byłoby napisane "3 klasach" tymbardziej że na pomorzu jest tylko jedna osb.

no ale nic...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Qba
Nowicjusz

Posty: 28
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 11:59 am   

Princess dobrze zrozumialaś ? nie chodzi o OSB , bo to mozna sprawdzic na stronach 5OSB i nawet zobaczyć czy ksiazki maja takie same jak u nas. Chodzi o szkoly w innych miastach, tak dla porównania poziomów w województwach. Marianna twierdzi, ze w normalnych szkolach jest wyzszy lepszy pozim niz w OSB. Nie bierze pod uwage tego, ze np. gdy chodzi sie do normalnej szkoly a potem jeszcze na zajecia baletowe do innej -lub kólko baletowe itp. To jest to trudniejsze niz w OSB. wiem po sobie jak mam isc na dodatkowe zajecia o 18 a juz rozgoscilem sie w domu to mi sie nie chce a jakbym mial isc na klasyke o 18 godzinie to nawet jakbym kochal taniec to by mnie wolami tam nie zaciagnieto. Dlatego uważam , ze przywilejem jest dwa w jednym tak jak OSB czy sportowa szkola. Bo lekcje sa wymieszane jedyna tragediia tej szkoly ze lekcje sa od 8do16.15 ale jak sie juz dotrze do domu to ma sie swiadomosc ze nie musi sie juz wychodzic na dodatkowe zajęcia. No z perspektywy to wioem, ze niekktórych nauczycieli mozna przekabacić i naopowiadać ze repertuar, ze poźno w domu, zę kolejki slabo jeżdzily itp. i uwzględniaja niekiedy i niektórzy jakims minusem za nieprzygotowanie.
_________________
"Ludzie ucza się na błędach..."
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 5:34 pm   

Akurat w gdanskiej OSB pozniom przedmiotow ogolnoksztalcacych jest naprawde dobry. Dyrekcja dba o to i nauczyciele tez (znam kilku z nich i czesto jestem swiadkiem rozmow na te temat). Nie wiem jak jest w innych baletowkach ale mysle ze tez o to dbaja. Nigdy nie wiadomo czy soba ktora chodzi do V czy VI OSB da rade ja skonczyc (kontuzje itp, lub moze nie lubic tanca i zajac sie czyms innym) dlatego wazne jest przygotowanie uczniow tak zeby mogli w przyszlosci kontynuowac nauke w normalnych szkolach lub studiach wyzszych.
Wedlug mnie jedynym minusem w OSB jest to ze wszystkie przedmioty realizowane sa na poziomie podstawowoym, rozumiem ze na rozszerzenia nie ma czasu, ale w momencie kiedy dochodzi do matury i kandydat chce ja zdac na poziomie rozszerzonym ma przed saoba kawal ciezkiej pracy (jesli nie realizowal programu rozszerzonego nigdy czesniej). Wiem to z doswiadczenia.
Nauczyciele mogliby zorganizowac jakies dodatkowe lekcje dla takich osob, jednak to prznosi ze soba wieksze koszta bo nauczycielom trzeba zaplacic, kursy tez kosztuja i to niektore nie malo..
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 5:40 pm   

Och Aggo grdyby chodziło tylko o pieniądze myśle, że nie było by problemu. Ale nie ma czasu...
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 6:13 pm   

Kuba, no bo niestety tak jest, jeśli chodzi o poziom. I nie chodzi o to, że chodzę do wydzielonej klasy - po prostu tak już jest, i to jest całkowicie normalne, tak jak już ktoś pisał- jeśli maksymalna liczba godzin w tygodniu jakiegoś przedmiotu to np. 3-5 ,to w szkole baletowej będzie trzy, żebyście nie siedzieli w tej szkole do 23. :wink: Tak, OSB czy szkoła sportowa to rzeczywiście przywilej jeśli chodzi o zajęcia z baletu (pod dostatkiem...) ale rzecz w tym, że potem nie ma się na nic innego czasu- jak napisałeś- nie chce ci się potem wychodzić na żadne kółka itd. I to jest duży minus- nie możesz się zapisać na żadne dodatkowe zajęcia, poszerzające twoje inne pasje prócz tańca... :roll: Ja będąc w szkole baletowej właśnie tak miałam- żadnych dodatkowych zajęć- a teraz? balet, dodatkowy angielski, kabaret, kółko matematyczne, kółko języka angielskiego, kółko historyczne, taniec współczesny... i wiele innych... nie mam właściwie dnia bez czegoś "dodatkowego". :wink:
 
 
 
Qba
Nowicjusz

Posty: 28
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lis 02, 2006 6:14 pm   

ja mam dodatkowe kółko modelarskie w środy, we wtorki, czwartki i niedziele biegam na angola czasem wpadnie mi w tygodniu korek z matmy. Wszystko jest w biegu i pędem ale takie nastaly czasy dzikie
_________________
"Ludzie ucza się na błędach..."
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 10:01 pm   

Qba napisał/a:
ja mam dodatkowe kółko modelarskie w środy, we wtorki, czwartki i niedziele biegam na angola czasem wpadnie mi w tygodniu korek z matmy. Wszystko jest w biegu i pędem ale takie nastaly czasy dzikie


To tylko się cieszmy ,że jest taka młodzież - walcząca o dodatkowe zajęcia i hobby - i nawet jak by to nazwać "dzikie czasy" to bądźcie -"dzicy" w taki właśnie sposób 8) Pozdrawiam 8)
 
 
Answer
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Sro Gru 13, 2006 11:54 pm   

No w Gdańsku poziom jest wysoki to fakt podać można np angielski który mnie dołował i przez to parę razy bylem u wicedyrektora by coś zrobił bo lekcje raczej dla dziewczyn były łagode to no chłopakach jedna nauczycielka się normalnie znęcała ale nawet to mi wyszło mi to na dobre bo pod koniec roku sporo się nauczyłem z anglika pozdro dla klasy VIII z Gd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13