www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach-kierunek:Taniec
Autor Wiadomość
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 4:33 pm   Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach-kierunek:Taniec

Cytat:

Pierwsze w Polsce studia wyższe na kierunku Taniec. Międzynarodowa kadra naukowo-dydaktyczna specjalistów z Polski,Belgii,Ukrainy i Czech. Studenci będą odbywać praktyki m.in.w Kieleckim Teatrze Tańca.

Po ukończeniu studiów na kierunku Taniec będziesz przygotowany do:
1.pracy artystycznej i twórczej w dziedzinie tańca w różnych placówkach teatralnych, estradowych, baletu, teatrach muzycznych;
2.pracy dydaktycznej, redakcyjnej i publicystycznej w dziedzinie wiedzy o tańcu;
3.podjęcia własnej działalności gospodarczej (np. szkoły tańca itp.).

Uzyskasz także kwalifikacje pedagogiczne do nauczania tańca w różnych placówkach oświatowych na różnych szczeblach edukacji i wychowania.
Zgodnie z posiadaną wiedzą i umiejętnościami uzyskanymi podczas studiów będziesz przygotowany do pracy w:
1.szeroko rozumianym ruchu amatorskim,
2.w przedszkolach,
3.szkołach podstawowych,
4.gimnazjach, a także różnego rodzaju instytucjach kultury, również o profilu zawodowym, które nie wymagają ukończenia studiów magisterskich,
5.animacji kultury tanecznej w społeczeństwie,
6.dalszej edukacji na studiach II stopnia.

Informacja dla kandydatów na studia na kierunku Taniec

Trzyletnie studia pierwszego stopnia (licencjackie)

Opłaty za studia:
opłata rekrutacyjna - 85 PLN i jednorazowe wpisowe - 415 PLN płatne w łącznej kwocie 500 PLN w chwili składania dokumentów,
czesne roczne płatne w 12 ratach do 1 dnia każdego miesiąca w okresie od października 2006 roku do września 2007 roku:
forma studiów
czesne

stacjonarne
5760 PLN

niestacjonarne
4680 PLN

W toku rekrutacji kandydaci składają następujące dokumenty:
1.świadectwo dojrzałości,
2.kwestionariusz (ankieta i umowa o studiowanie),
3.3 zdjęcia,
4.zaświadczenie lekarskie,
5.wypis z dowodu osobistego,
d6.owód opłaty jednorazowego wpisowego i opłaty rekrutacyjnej w łącznej kwocie 500 PLN,
7.wszelkie dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje, uprawnienia (kursy, szkolenia, dyplomy laureata konkursów, mistrzostw tańca na szczeblu krajowym i międzynarodowym; wykonywanie zawodu tancerza przez okres co najmniej ? roku; pracę w zawodowych zespołach, grupach tanecznych itp.).

Warunki przyjęć na I rok studiów:
1.na studia przyjmowani są kandydaci legitymujący się świadectwem dojrzałości,
2.w przypadku studiów stacjonarnych warunkiem przyjęcia jest egzamin praktyczny (sprawność fizyczna, zdrowie, umuzykalnienie, badanie słuchu, poczucia rytmu itp.); z egzaminu praktycznego są zwolnieni kandydaci, którzy posiadają potwierdzenie pracy/dokonań, o których mowa powyżej,
3.na studia niestacjonarne będą przyjmowani kandydaci, którzy udokumentują wykonywanie (przez co najmniej ? roku) zawodu tancerza w różnych zespołach, placówkach, teatrach lub są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów tanecznych.

Rekrutacja trwać będzie do 30.09.2006r. Egzaminy praktyczne zostaną przeprowadzone w pierwszym tygodniu października.

Wobec faktu, że Rząd RP zapowiada dotację dla uczelni niepublicznych, dla studentów studiów stacjonarnych w wysokości 1/3 kosztów czesnego, opłata za te studia (dzienne) może od 1 styczna 2007 roku wynosić tylko 320 PLN miesięcznie.

Informacje i zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00
Wyższa Szkoła Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach
25-353 Kielce, ul. Wesoła 52, tel. 041 344 60 16


to już za późno, ale może ktoś z Was się zgłosił lub będzie miał ochotę w przyszłym roku ;)

info ze strony : http://www.wsu.kielce.pl/kierunki/taniec.htm

pozdrawiam
m.
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 6:00 pm   

Uprzedziłaś mnie mirrorball :) - kiedyś natknęłam się na to ogłoszenie i miałam założyć taki temat.
Jednak nie jestem co do tego przekonana - jakoś nie wygląda mi to zbyt profesjonalnie... co prawda, z tego co napisali, przyjmują ludzi z doświadczeniem i predyspozycjami ale jakoś trudno mi wyobrazić sobie studia na kierunku "taniec", zwłaszcza te zaoczne. :roll:
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 6:25 pm   

'Zaoczność' tych studiów nie jest problemem, zwlaszcza ze na ten tryb przyjmuja tylko osoby z jakims juz doswiadczeniem zawodowym. Przypominam, ze np. pedagogika baletu na AM rowniez jest zaoczna i jakos nikomu to nie przeszkadza.

Bardziej interesujaca jest kadra (brak nazwisk) oraz preferowane techniki (nie jest to szczegolnie wyszczegolnione w tekscie), a takze - imho - miejsce. Kielce raczej nie naleza do kulturalnych centrow w tym kraju. Pomijajac jeden KTT, niewiele sie tam dzieje, a i samo miasto jako takie nie oferuje zbyt wiele.

Osobiscie nie wiem, czy chcialabym cokolwiek studiowac w takich Kielcach, Bialymstoku, i tym podobnych miejscach - gdzie niby sa uczelnie artystyczne, ale oddalone od glownego zycia kulturalnego kraju, co jest dosc wazne dla studenta, ksztaltowania sie jego swiadomosci artystycznej, itd.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
neda
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Uczeń
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:08 pm   

Odgrzebuję temat :) Czy może ktoś słyszał coś nowego o tym kierunku?

Albo może ktoś tam studiuje...?

Byłabym b.wdzięczna za wszelkie informacje...
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 9:42 pm   

Dark Angel napisała: (post przekopiowany z niepotrzebnie powtarzajacego temat wątku)

Witam wszystkich forumowiczów. Od razu przepraszam za powtarzający sie wątek na forum, lecz poprzedni zamilkł i ostatnie posty są z 2006r.:/ a na pewno są tacy, którzy na dzień dzisiejszy wiedzą dużo więcej, niż Ci z 2006r. Otóż chodzi o Szkołę Umiejętności w Kielcach. Jest to szkoła niepubliczna. Przede wszystkim i tylko interesuje mnie w tej placowce taki kierunek jak taniec. Czy ktoś wie cos na ten temat? Jaki jest poziom nauczania, czy nauczyciele są dobrymi profesionalistami? Ogólnie mowiąc chciałabym wszystko wiedzieć Proszę, pomóżcie mi... Na dzień dzisiejszy tam sie wybieram (za rok zdaje mature), marzy mi sie co prawda AM u W-wie, Pedagogika baletu,ale nie skończyłam SB i nie mam szans. Proszę, kochani tancerzomani... podzielcie sie tym co wiecie na ten tamat. Mocno wszytskich całuje:*:*:*
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 12:49 am   

Pozdrawiam.
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
Ostatnio zmieniony przez przyjaciolka Nie Sty 06, 2008 5:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aalijaa
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 10:00 am   

Witam!Tez jestem zainteresowana ta szkola w Kielcach.Jednak dochodze do wniosku,ze faktycznie ten kierunek jest owiany zbyt duza tajemnica:/A kwota za studia nie jest mala i szkoda by bylo zaplacic za cos z czego pozniej nie bylo by korzysci.Osobiscie,nie trenuje baletu wiec AM w Wawie odpada bo nie skonczylam SB,ale interesuje mnie AM w Łodzi,tam moga sie dostac tancerze trenujacy rozne rodzaje tanca.Bardzo ciekawa jest rowniez Pedagogika tanca,ale niestety w tym roku zadna uczelnia nie oferuje takiego kierunku :( ...Pozdrawiam :)
_________________
Dance isn't a form,It's way of life...
Dancers aren't made of their technique, but their passion...
Dance is the hidden language of the soul,of the body ;)
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 3:38 pm   

czy ktoś w tym roku wybiera się na te studia? jestem ciekaw opinii, jakiegoś planu zajęć, przedmiotów, wykładowców itd...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Iwona:)
Nowicjusz


Posty: 7
Skąd: Tarnów Opolski
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 7:12 pm   

Ja również zastanawiałm sie nad studiami w Kielcach...ale po waszych opiniach i sugestiach powoli sie zniechecam:/
czy mógły ktoś napisac wiecej o AM w Łodzi??albo podac strnke? jestem bardzo zainteresowana a nigdzie nie umiem znalezc tego rodzaju inforamcji:/
Byłabym, bardzo wdzieczna:)
_________________
''pokochaj taniec w sobie,a nie siebie w tańcu...''
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 3:58 pm   

http://www.balet.pl/forum...ghlight=%B3odzi
 
 
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 1:06 pm   

ktoś jest studentem tej uczelni albo zaczyna?
plan zajęć ja mam,ale sporo tego jest...a nie mam teraz czasu na przepisywanie :(

ale jeżeli bardzo będzie Wam zależało to jasne,mogę kiedyś wrzucić :)

pozdrawiam ciepło
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 1:12 pm   

O to wrzuć kiedyś bo mi zależy :D
_________________
http://search.caringconsumer.com/search.aspx

okruszek dla schroniska
http://www.theanimalrescu...Give/home.faces
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 10:15 pm   

Nie muszę już wrzucać :)
Napiszę jak znaleźć plany zajęć.

www.wsu.kielce.pl --> wirtualny dziekanat --> plany zajęć --> 3 strona --> taniec

i już masz plan z poszczególnych zjazdów :)

Pozdrawiam.
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 6:52 pm   

Witam wszystkich!!!!!! Za rok będę zdawać maturę i właśnie teraz rozglądam się po stronkach i szukam czegoś. Kielce- hmm ciekawe ale zbyt tajemnicze. Czy ktoś tam studiuje i może udzielić jakiś konkretniejszych informacji???? kto co i jak??? interesuje mnie jakie macie zdanie na temat tej szkoły/tych studiów.
Pozdrawiam
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 2:39 pm   

Widze, ze ten temat jest baaardzo stary, ale jakby co, to ja tam studiuje i moge powiedziec, co i jak :)
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 3:05 pm   

Lady_Gold_Moth, chętnie posłuchamy:)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 4:39 pm   

Hmmm, temat dość obszerny :)

Pierwsza zasadnicza sprawa - i wplywa to w calosci na to, jak ten kierunek wyglada - to fakt, ze sa to studia zaoczne. A co za tym idzie: jesli ktos szuka szkoly, gdzie rzeczywiscie sporo potanczy i rozwinie sie pod tym wzgledem - raczej tego tu nie znajdzie. Trudno mowic o nauce klasyki czy jakiejkolwiek innej techniki, gdy zajecia ma sie raz na kilkanascie dni. Studiowanie tanca w trybie zaocznym ma sens, jesli umiejetnosci juz sie jakies ma, uprawia sie w mniejszym lub wiekszym stopniu ten zawod na codzien, a chce sie po prostu miec z tego tytul magistra - bo jak wiadomo, u nas do tej pory ciezko z tym bylo, zreszta dalej jakiegos oszalamiajacego wyboru szkol wyzszych w tym kierunku nie ma ;)

Co do samej szkoly: w programie klasyka, jazz, wspolczesny, charakterystyczny, ludowy, rytmika itd. Do tego sporo teorii, nie zawsze potrzebnej, ale jednak. Zajecia na roznym poziomie; to juz zalezy od wykladowcy. Na pewno fajna rzecza sa zajecia z tancerzami KTT - czyli jazz, ktory zreszta jest tutaj raczej glowna technika. Balet idzie od podstaw, bo rozrzut doswiadczenia przyjmowanych osob jest ogromny - przyjmuja ludzi, ktorzy tanczyli niemal wszystkie techniki, jakie mozna sobie wyobrazic, wiec zroznicowanie poziomow jest ogromne i to jest niestety minus... Niestety nie ma podzialu na grupy ani pod wzgledem zaawansowania ani ilosci - 20 osob na sali to standard :(

Jesli jeszcze chodzi o teorie - jak twierdza profesorowie, jest jej tyle dlatego, ze ten kierunek nie ma przygotowywac tylko tancerzy, ale tez krytykow tanca , instruktorow (wiec sa wszelkie metodyki prowadzenia zajec...) i ogolnie ludzi zorientowanych we wszystkim co tej dziedziny dotyczy. Trudno powiedziec, jak sie to przelozy na praktyke, bo na razie jeszcze nikt jeszcze studiow nie skonczyl :)

Generalnie - mozna tam studiowac, ale sa rozne 'ale', ktore warto wziac pod uwage :)

Uff, no to tyle na razie :)
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 6:05 pm   

Bardzo fajny post. Dobrze, że pojawiła się na Forum "insiderka" ;) , która będzie podawać sprawdzone i obiektywne informacje.

Od razu pytanko do Ciebie, Lady Gold Moth: czy na Twoich studiach jest więcej ludzi, którzy chcą uderzać w teorię tańca, czy tych celujących w praktykę? Bo z wcześniejszych opisów wnioskowałabym raczej, że Kielce chcą kształcić animatorów tańca, a nie krytyków i teoretyków...
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 6:35 pm   

Tak naprawde nie do konca umiem odpowiedziec, jakie kto ma oczekiwania co do tych studiow, trudno mi odpowiadac za kogos... Tak jak pisalam - na moim roku jest ogromny rozrzut pod wzgledem tanczonych technik (wspolczesny, klasyka, ale tez towarzyski czy hip - hop...), wiec jest to troche takie wrzucenie do jednego worka ludzi majacych zupelnie rozne wyobrazenia na temat tanca... Dosc czesto pojawiaja sie glosy o tanczeniu -gdzies -tam, prowadzeniu zajec, zakladaniu wlasnych szkol etc., ale wiadomo jest - szkole konczy iles osob, a zwykle rzeczywsicie 'w zawodzie' pracuje zwykle tylko czesc... No i niektorzy mysle, ze traktuja te zajecia hobbystycznie, a maja cos, jak to sie mowi, w zapasie - drugi kiedunek studiow, prace w zupelnie innej dziedzinie itp. :)

Aha, z glosem, ze ktos chce zostac teoretykiem tanca jeszcze sie na moim roku nie spotkalam ;)
 
     
Jo_Ann 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 34
Posty: 77
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 9:32 pm   

Widzę, że temat umarł, ale potrzebuję informacji i rady kogoś bogatszego w doświadczenie :)

Mam 19 lat, tańczę od bardzo niedawna, czyli od maja tego roku, ale chciałabym się tym zajmować na poważnie. Teraz studiuję i chodzę na jazz i klasykę, w przyszłym roku chciałabym mieć więcej zajęć z tańca, ale nie wiem czy podołam finansowo i czasowo. Na WSU uruchomiono również studia dzienne i nie trzeba mieć doświadczenia z tańcem, żeby się na nie dostać. Wymagania są takie:

Cytat:
na studia przyjmowani są kandydaci legitymujący się świadectwem dojrzałości,
w przypadku studiów stacjonarnych warunkiem przyjęcia jest egzamin praktyczny (sprawność fizyczna, zdrowie, umuzykalnienie, badanie słuchu, poczucia rytmu itp.); z egzaminu praktycznego są zwolnieni kandydaci, którzy posiadają potwierdzenie pracy/dokonań, o których mowa powyżej,
na studia niestacjonarne będą przyjmowani kandydaci, którzy udokumentują wykonywanie (przez co najmniej ? roku) zawodu tancerza w różnych zespołach, placówkach, teatrach lub są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów tanecznych.


Na studia byłoby mnie stać, są o wiele tańsze niż moje obecne, poza tym mam w Kielcach rodzinę (mieszkałam tam do końca gimnazjum). Powstaje jednak pytanie, czy mam większe szanse zostać tancerką, studiując ten kierunek, czy chodząc na różne style tańca do szkół w Warszawie popołudniami i na warsztaty. Wiem, że w Kielcach może kulturalnie wiele się nie dzieje, ale KTT ma dobrą historię, a spod skrzydeł p. Pańtaków (którzy uczą na tym kierunku) wyszło wielu świetnych tancerzy i choreografów. Kadra:

Cytat:
Kadrę dydaktyczną kierunku stanowią:
- prof. Ewa Wycichowska – dyrektor Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu
- prof. Ewa Wojtyga - Akademia Muzyczna w Łodzi
- dr Zofia Rudnicka – wieloletnia solistka baletu w Operze Narodowej w Warszawie
- dr Beata Książkiewicz – Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie
- dr Alexandr Azarkevitch – tancerz, choreograf, historyk baletu i teoretyk tańca, teatrolog

oraz wybitni choreografowie
- mgr Elżbieta Szlufik–Pańtak – dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca
- mgr Grzegorz Pańtak – z-ca dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca
- mgr Karol Urbański – Opera Narodowa w Warszawie
- mgr Katarzyna Dziok – Szkoła Baletowa w Bytomiu
- Rada Zivković – specjalistka w tańcach etnicznych
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:49 am   

Jo_Ann napisał/a:
Widzę, że temat umarł, ale potrzebuję informacji i rady kogoś bogatszego w doświadczenie

Powstaje jednak pytanie, czy mam większe szanse zostać tancerką, studiując ten kierunek, czy chodząc na różne style tańca do szkół w Warszawie popołudniami i na warsztaty. Wiem, że w Kielcach może kulturalnie wiele się nie dzieje, ale KTT ma dobrą historię, a spod skrzydeł p. Pańtaków (którzy uczą na tym kierunku) wyszło wielu świetnych tancerzy i choreografów.


Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo żeby zostać tancerką powinnaś tak naprawdę mieć umiejętności, a gdzie je zdobędziesz, to już sprawa drugorzedna. Dziś i tak w rekrutacji do wszelkich zespołów liczy się przede wszystkim udział w audycji, duużo bardziej niż dyplom, poza tym, gdyby brano pod uwagę dyplomy - absolwent baletówki i tak zwykle ma pierwszeństwo przed absolwentem studiów.. przynajmniej na razie u nas tak to wygląda..

Nie chcę tutaj negować idei tych studiów, chcę tylko powiedzieć, że dobrze wybierać je ze świadomością, że mogą one być tylko elementem przygotowania zawodowego, a jeśli chce się tańczyć trzeba się tego uczyć możliwie wszędzie. Zwłaszcza, że są to studia tylko i wylącznie zaoczne - jak dotąd nie było chętnych na dzienne i tej opcji z tego co wiem w ogóle nie uruchomiono.
 
     
Jo_Ann 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 34
Posty: 77
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 7:59 pm   

Dzięki wielkie za radę :) W sumie i tak moi rodzice by zeszli na zawał jakbym nagle im wyskoczyła z takim kierunkiem ;)
 
 
     
oscyp 
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: sc
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 2:19 pm   

Witam !

Widzę, że ostatnie posty są z marca.. Ma ktoś jakieś nowe wieści odnośnie WSU w Kielcach?
Coraz bardziej się zastanawiam nad studiami tam.. AM w Łodzi, gdzie złożyłam dokumenty, szczerze powiedziawszy mnie denerwuje trochę, zresztą słyszałam, że idą tam osoby chcące jedynie zdobyć papier. A w planach głownie klasyka, współczesny - to oczywiste, ale poza tym przedmioty takie jak tańce dworskie, czy tańce polskie, które -o zgrozo- z tego, co widzę, przeważają w planie zajęć (dopiero na drugim roku dochodzi tango argentyńskie). W kielcach, za to, wybór jest o wiele większy bo oprócz tego jest jeszcze jazz i jego odmiany, plus towarzyski... Cena za studia dzienne (mam nadzieję, że zostana w tym roku uruchomione, wie ktoś coś o tym?) jest porównywalna do AM (gdzie płacisz tyle samo za studia zaoczne!), i mniejsza od WSHE (gdzie najbardziej chciałabym się udać, gdybym oczywiście miała finansowe możliwości ;p). Plusem przemawiającym za Kielcami jest również fakt, że "Uzyskasz także kwalifikacje pedagogiczne do nauczania tańca w różnych placówkach oświatowych na różnych szczeblach edukacji i wychowania", czego na AM w Łodzi nie oferują i uprawnienia pedagogiczne trzeba zdobyć osobno. Jedyne czego nie ma, a co chciałabym aby było -choreografia. Ale zawsze można zrobić licencjat na kierunku 'taniec' a choreografa (co jest moim dolcelowym planem) na studiach magisterskich. Za 3 lata może coś już w Polsce ruszy, a jeżeli nie, to będę odkładać na wyjazd za granicę ;P Rekrutacja w Kielcach trwa do końca września, jak ktoś coś więcej wie o tej szkole, będę wdzięczna za wiadomości.

Pozdrawiam ! :)
_________________
ignore the ignorance
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 3:52 pm   

To, że do Łodzi 'idą tylko osoby chcące zdobyć papier', a do Kielc niby nie, to raczej nie specyfika szkoły, bo tacy pewnie trafiają się tu i tu.

O ile mi wiadomo na dzienne nigdy jeszcze nie było tylu chętnych, żeby je rzeczywiście otworzyli.

Na drugim roku odpada nam klasyka, a współczesnego było tylko parę zjazdów, a jednak są to filary wykształcenia tanecznego, tymczasem na to miejsce mamy mnóstwo innych przedmiotów. Zdecydowanie bardziej rozbudowany jest też u nas program teoretyczny ( o tym już chyba wspominałam), ale co za tym idzie - bywa, że większość weekendu, zamiast na sali baletowej, spędzaliśmy na sali.. wykładowej.
Natomiast faktem bezspornym jest, co zresztą podkreślają wiele razy wykładowcy, zwłaszcza prof. Szlufik - Pańtak - rzeczywiście, duży nacisk kładzie się tu na przygotowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą, stąd wszystkie te pedagogiki i metodyki prowadzenia zajęć w programie. Zależy więc, czego kto oczekuje - w Kielcach wyraźnie określono, że kierunek ten ma kształcić tancerzy, ale i pedagogów tańca i rzeczywiście jest sporo osób, które raczej na czynną pracę tancerza się nie nastawiają z różnych powodów.

No i niestety po pierwszym roku podnieśli nam czesne i to dość znacznie :(
 
     
oscyp 
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: sc
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 9:55 pm   

Lady_Gold_Moth -dzięki za informacje : )

Mogę Cię jeszcze trochę pomęczyć?

Hmmm...

Kurcze, w sobotę egzamin w Łodzi, a ja nie wiem co robić ! ;p
Gdyby była możliwość studiowania dziennie, raczej bym się nie zastanawiała, jednak dzwoniłam do szkoły i niestety powiedziano mi, że tylko zaocznie. Swoją drogą powinna na stronie być informacja, że uruchonienie studiów dziennych zależy od ilości kandydatów, a tam są podane wszystkie informacje o stacjonarnych, tak jakby się to w najlepsze odbywało od lat..
Powiem szczerze, że z tą klasyką mnie zszokowałaś... Baaardzo dziwne...!
Odnośnie dużej ilości teorii, pedagogiki, to mnie akurat to odpowiada, bo będę pracować z dziećmi i młodzieżą na sto procent w przyszłości -w zasadzie pracuję z nimi już teraz (jako instruktor łyżwiarstwa), więc mnie się to przyda. Nasuwa mi się jednak jeszcze kilka pytań... Po pierwsze, czy rozkład zajęć jest w miarę zrównoważóny tj. nawet jeśli jest dużo teorii, to jest ona jakoś rozłożona na przestrzeni zjazdów, czyli powiedzmy w każdy dzień jest teoria, ale też taniec, choć trochę np, jedne czy dwa zajęcia, czy jest np. tak że cała sobota to teoria a w niedzielę dopiero trochę tańca, czy też może cały zjazd jest poświęcony teorii, a dopiero na nastepnym dochodzą zajęcia na sali...? Najchętniej zerknęłabym na jakieś plany zajęć (nie mogę się dostać do tego wirtualnego dziekanatu), gdyby była taka możliwość.. ;p
Do Kielc zachęca mnie również obecność jazzu i towarzyskiego, mnie osobiście najbardziej potrzebnych technik, ale czy ta ich obecność nie jest śladowa? I czy zostają na drugim roku?
Jednak rzeczą, która najbardziej mnie nurtuje jest brak egzaminów... gdyby były, można by ocenić mozliwości grupy, oczekiwania (namiastkę, ale zawsze) kadry (której skład też do mnie przemawia)... Ich brak jest również niepokojący ze względu na to, że może się tam dostać prawie każdy, kto miał kiedyś cokolwiek z tańcem wspólnego.. Dlatego obawiam się o poziom..
Kolejna zagadkowa sprawa to czesne.. podnieśli na drugim roku, czyli mam rozumieć, że wynosi Was to więcej niż te 430 zł miesięcznie? Jeżeli mogę spytać -nie musisz mówić, ale w sumie to chyba nie jakaś tajemnica... o ile zostało ono podniesione..? Warta jest ta szkoła tych pieniędzy?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam :)
_________________
ignore the ignorance
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14