www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ginący forumowicze
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 11:13 am   

ano były choć dość skromne, mimo wszystko wydaje mi się ze poza spotkaniami forumowiczów podczas poznańskich warsztatów - były najliczniejsze:
http://www.balet.pl/forum...?t=1602&start=0
http://www.balet.pl/forum...&highlight=zlot

co do ginących (nieobecnych) forumowiczów mocno się swego czasu udzielających to zycie i zmieniajace się okoliznosci powodują ze nie kazdy pozostaje na forum po znalezieniu znalomosci baletowych w zyciu realnym, zmianie zainteresowań czy poprostu innych zmianach w zyciu prywatnym i zawodowym. Nie pamieta zresztą w jakim miejscu ale pisałam o tym gdzieś, ze wraz z naturalną ewolucją forum zmienia się jego profil i uczestnicy. Starsi (dorośli) uzytkownicy którzy poznali się w realu z innymi sobie podobnymi nie mają już potrzeby pisania na forum bo wspólnie z innymi osobami na żywo ogladaja spektakle, wyminiają się informacjami i wrazeniami, a nawet zaczeły sie zajmowac baletem i tańcem zawodowo i forum juz nie jest dla nich niczym atrakcyjnym ;) bz urazy... Z takich osób z dawniejszych "czasów" na forum wymieniłabym Justynę Ch-ipcia, Joannę, Kasię W, Lupusa, mirrorball (jak widać powracającą), Sisi, Anie W, makovą, Rotbarta, Florinę, oczywiście Sfrę itd... Wszyscy oni maja się dobrze, utrzymują kontakt między soba i mniej lub bardziej intensywnie uczestnicza w zyciu tanecznym :) już poza forum

i jeszcze wątek poniekąd a propos - o forumowych przyjaźniach:
http://www.balet.pl/forum...der=asc&start=0
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:29 pm   

dzieki Kasiu za te linki. nie znalam ich.

A tak podpytam, bo to ciekawe: czy to zajmowanie sie tancem zawodowo bylych forumowiczow, o ktorym piszesz, to tak bardziej od str praktycznej czy teoretycznej???

A porownujac forum dzis i 3 lata temu to powiem tak, ze wydaje mi sie ze teraz mi sie podoba troszke bardziej.
Ja sie zarejesrtowalam 3 lata temu i przez pierwsze 3 mce bylam codziennie. Potem w zasadzie mnie nie bylo (bo tak z raz na mc/ kilka miesiecy po kilka minut , to nic sie nie sledzi). No i teraz od grudnia 2009 jestem ciurkiem co dzien.

Wydaje mi sie, ze tamto forum sprzed 3 lat mialo chyba troszke wiecej "specjalistow", ludzi z duza wiedza teoretyczną co do baletu np codziennie byla na forum J.B. Wtedy wiecej bylo rozmow o lodzi, np LSB, dzieki JB i bodajze m. Tez kilka innych osob, ktore czy od strony pw od teoretycznej milaly lub dochodzily do sporej wiedzy. Z tych dochodzacych np Scarpia pisal eseje nt Jeziora bogate w wiedze.

Teraz natomiast mam wrazenie, ze jest b duzo ogromnie milych dziewczyn tanczacych i zaczynajacych tanczyc (ktore uwielbbiam :) mimo ze sa mlodsze ode mnie sporo...) a mniej teoretykow i one teraz sa sercem forum takim.
No i tez uaktywnily sie inne osoby o ciekawej osobowosci jak np Chriazantana czy Jaromir.
No i aktywni dwaj goscie min od rozsmieszania F i T.

Oprocz tego 3 lata temu ludzie byli jacys czasem tacy zbyt nerwowi, bo pamietam, ze jako nowicjusz nawet temat zalozylam o samokontroli emocjonalnej. Teraz w sumie tego nie ma.

Tak wiec : forum sie zmienia a tylko glowny forumowicz tzn. Kasia G. niezmienna i oby to akurat sie nie zmienilo nigdy.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 4:02 pm   

no cóz , to kwestia gustu - mnie akurat forum obecnie podoba sie mniej ale ja tu obecnie nie jestem po to żeby się dobrze bawić i czegos dowiadywac ale żeby dzielić się tym co już wiem. Forum zawdzięczam paczkę moich obecnie nabliższych przyjacół ale czasy kiedy ta paczka dopiero sie tworzyła i szalejąc na forum zakładała forumowe zoo, wprowadzała forumowa jemiołe czy wystawiała Dziadka do orzechów wspominam najmilej. Wtedy tez pojawiało się najwięcej watków merytorycznych z zakresu historii i teorii baletu co mnie interesuje najbardziej, można tez było na forum sprzeczac się o elementy wykonania wspólnie ogladanych spektakli a teraz tego nie ma. To jednak naturalny rozwój forum więc nie boleje nad tym tylko tak sobie wspominam :) A żadnym "głównym forumowiczem" nie jestem, moze tylko z dośc długim stażem ale nie przesadzajmy...

Cóż, z tym zajmowaniem się tańcem czy szerzej sztukami performatywnymi to jakoś tam jest - dwie forumowiczki pisza o tańcu, dwie co najlniej tańczą na róznych scenach, jeden forumowicz studiuje rezyserie operową, jeden wciąz współtworzy amatorskie spektakle teatralne, a pozostali zaginieni... pożenili się, urodzili dzieci, wyjechali za granice, znleźli miłośc swojego życia, znudziło im się, ale nadal oglądaja balet... Ile osób tyle dróg :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 6:35 pm   

ho ho ale Ty Kasiu to jeszcze wspominasz czasy, kiedy ja jeszcze nie wiedzialam dobrze co to balet :D Bo ja to tak od 2006-7.

Co do rozzewnego wspominania sprzeczania sie o wspolnie ogladane spektakle , to jak chcesz to ja sie moge z Toba sprzeczac do upadlego, tylko poczekaj az sie wybiore do tej Wwy :D . No ale sie na jesien wybiore na bank. Wiec jakas namiastka sporow bedzie tak jak dawniej bywalo.
Tyle, ze mi na zywo to wszystko sie podoba.

A swoja droga to czy w Polsce jest cos takiego jak rezyseria operowa? nie wiedzialam.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 8:47 am   

Kasia G napisał/a:
czasy kiedy ta paczka dopiero sie tworzyła i szalejąc na forum zakładała forumowe zoo, wprowadzała forumowa jemiołe czy wystawiała Dziadka do orzechów wspominam najmilej. Wtedy tez pojawiało się najwięcej watków merytorycznych z zakresu historii i teorii baletu co mnie interesuje najbardziej, można tez było na forum sprzeczac się o elementy wykonania wspólnie ogladanych spektakli a teraz tego nie ma.


Święte słowa, Kasiu.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 9:21 am   

A ja bym chciala wiecej tematow merytorycznych niz czy moje baletki sa rozowe czy biale.
Rezyseria operowa jest chyba modna od Trelinskiego.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 9:31 am   

ale przyznaj Ch. , ze nasze dziewczyny, ktore o tym piszą, robia to tak uroczo, że czasem z przyjemnością czyta sie o dylematach łososiowe czy białe :wink: No i dla dziewczyn, ktore tancza, to tez jest wazne.

A merytorycznie? kiedys , mam takie wrazenie, bylo wiecej ale i teraz uaktywnily sie nowe osoby, ktore milo sie czyta jak np Blanche czy Ewa J. Wiec tych merytorycznych tez troszke jest.

Ja mam nadzieje, ze w przyszlym sezonie bede mogla porozmawiac o balecie warszawskim :)
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 9:54 am   

na szybko: oczywiście, terść i tematy watków zależa od nas wszystkich, więc jesli ktoś ma potrzebę merytorycznych to niech je zakłada - gorzej, ze i tak odzew moze byc nikły, bo własnie w ej chwili nieczesto oglądamy te same spektakle (chyba ze na DVD)

Rezyseria operowa jest i byla zawsze, moze nieco modniejsza jest obecnie bo wogóle opera jest modna i jej re zyserzy sa modni - nie tylko Treliński, ale i Warliwoski i Zanniecki, i inny biorą się za operę. W kilku miejscach w Polsce mozna studiowac albo rez. operowa albo kierunki które temu pomagają, z tym ze podobnie jak ze "zwykłą" rezyseria tearalna sa to studia bardzo elitarne - dla dosłownie kilku osób
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 10:51 am   

Mnie to zawsze dziwilo, ze opera jest modniejsza niz balet. No ale trudno, nie wszyscy musza myslec jak ja.

A wracając do forum dzis i kiedys, to mnie boli najbardziej to, ze jak zaczynalam, to byly 2 osoby (oprocz mnie) ktore pisaly o wrazeniach ze spektakli w Łodzi , a dzis pisze ja tylko sama moje monologi.

* chociaz caly czas marze, ze jakis gosc z forum do Łodzi sie wybierze. Moze w maju na Bejarta ? (dyrektor wlasnie zapowiedzial, ze to jest pewne). Albo w maju na balet z La scali? No albo jakis balet lodzkiego zespolu dopoludniowy np bardzo przyjemnego Kopciuszka albo Jezioro (co jest bardzo korzystne dla osob spoza Łodzi, zwłaszcza z Warszawy, bo mozna w 5 godzin całą wycieczkę w tą i z powrotem zamknąć, biorąc pod uwagę , ze w godzinach poludniowych jest masa szybkich pociągów i to ze dworzec jest 5 minut pieszo od Teatru Wielkiego). Na widowni sa glownie dzieci ale ja bylam raz i mi sie dobrze z taka widownia ogladalo. Poziom nie jest taki jak w stolicy ale cos za cos: mozna w łodzi obejrzec ciekawy choreograficznie spektakl Madii za cenę taką jak wejściówki do Warszawy.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 10:41 pm   

ok, trzymajmy się tematu watku - tu jest miejsce na przywoływanie lub odnajdywanie "ginących forumowiczów" ew. mogą też być wspomnienia o forum, zwłaszcza jesli dotycza forumowiczów.

PS. Myślę, ze ktoś znas napewno wybierze sie niedługo do Łodzi - tak zachwalasz ;) tylko czy rzeczywiście da sie wrócić pociągiem po spektaklu? (offtop-nie odpowiadaj, sprawdzę)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 5:56 pm   

Kasia G napisał/a:
tak mirror, masz świetne oko ;) ale z tego co wiem bezpośrednio od zainteresowanej nie chce być rozpoznawana czy na forum czy w innych miejscach więc oficjalnie nie potwierdzam i nie zaprzeczam oraz nie pisze o kogo chodzi :) ok?


Nie świetne oko ale raczej znakomitą pamięć do twarzy :D - wszak widziałam tę osobę tylko raz i to baardzo dawno temu :)
Oczywiście, spodziewałam się, że Forumowiczka woli pozostać nierozpoznawana :)
niemniej jednak, cieszy mnie, że ze mną i moją pamięcią nienajgorzej :) (czy znacie jakiś zawód w którym mogłabym tę zdolność wykorzystywać? ;) )

A co do 'wspominek' o tych, którzy byli na forum, a już rzadko się na nim pojawiają ... naturalna kolej rzeczy ;) Dużo osób ma jednak ze sobą kontakt. Co nie znaczy, że na jakiś zlot w nowym sezonie bym się nie wybrała :twisted:

pozdrowienia słoneczne
mirror
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 6:46 pm   

Ja mam zamiar od jutra "zaginąć" na 2 i pol miesiąca :) (z przerwą jednodniową w przyszlym tygodniu i na początku wrzesnia ).
Tak wiec pozdrawiam, sciskam Was wszystkich mocno i zyczę jak najprzyjemniejszych wakacji !!!!!!!!!!!!!!!
Wszystkim Wam dziekuje za bardzo mile kilka miesiecy :) Moder i admin przepraszam za niekończące się offtopy :D
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 7:00 pm   

Ja też życzę najprzyjemniejszych wakcji :smile:
I kto teraz będzie tworzył offtopy? :( Sama nie dam rady...
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 7:10 pm   

Aguś, wierzę w Ciebie, że mnie godnie zastąpisz i dasz radę na nas dwie :D
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 7:24 pm   

Naprawdę tak sądzisz? :D
Cóż, może ktoś zgłosi się na ochotnika
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 8:28 pm   

noo, dziewczyny, juz Wam to świetnie wychodzi ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:06 pm   

Dwa i pół miesiąca :shock: matko jedyna tyyyyle wolnego - umarł bym chyba .....
Ze szczęścia ;)

Poooowodzenia :D
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:19 pm   

Czas na odpoczynek bede miala dopiero jakos w październiku i jesli wszystko pojdzie po mojej mysli to beda bardzo baletowe :D
A te 2 i pol miesiaca to będzie harówka umysłowa tyle ze na łonie natury i bez internetu.
OK, juz koncze, bo znow robie offtop
 
     
Wojtek4p 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik itp.itd...
Wiek: 52
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro Cze 30, 2010 9:20 pm   

Witam wszystkich forumkowiczów. Jestem żywym przykładem wymarłego forumkowego dinozaura :) , choć nie zaglądam ostatnimi czasami tu zbyt często, zawsze będę odczuwał ogromną radość z możliwości korzystania z naszego wspólnego forum.
Bo taniec klasyczny jak dla mnie był i będzie zawsze tym o czym zawsze marzyłem, lubię o nim czytać, lubię go oglądać, chłonąć w kazdej postaci.
Pozdrawia serdecznie wojtek4p. ;)
_________________
Wojtek-pozytywnie zakręcony...
...JESTEM JAK RUSKI CZOŁG NIE DO ZAJECHANIA...-hi hi hi...
Specjalne słodkie pozdrowienia dla JustDance...
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 11:13 am   

no, faktycznie, Wojteczku, jesteś bardzo zaginionym forumowiczem ale miło ze dajesz znak zycia ;) Jak jeszcze Tranq się odezwie to chyba padnę trupem..... :twisted:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ola.K 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Posty: 97
Skąd: z innej bajki...
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 5:22 pm   

Przez wakacje to będę rzadziej zaglądać (no wiecie jak to jest, a na koloniach nie ma komputerów ;) ) Ale z forum na pewno nie zrezygnuje.


P.S
I tak przy okazji nie rozumiem co się stało dziś weszłam na forum a tu mi pisze że nie mam przeczytanych postów (czy jakoś tak) i wcześciej miałam 67 a teraz wchodzę i BĘC!
54!!! Co się stało? :?: :?: :?:
_________________
Balanchine nigdy nie zrobił czegoś, czego by nie zrobił wcześniej , a mimo to wszystko, co zrobił, było nowe...
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 9:24 am   

A ja się od forum uzależniłam :roll:
Po prostu mam taki nawyk.
Siadam (w przenośni) na komputer.
Klikam w net.
Wchodzę na nk.
Następnie na nasze kochane forum.
Potem na g-mail.
Ewentualnie na coś jeszcze, ale to co napisałam na górze to taki mój rytuał ;)
W końcu to forum to taka skarbnica wiedzy baletowej :D
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 12:35 pm   

Oj ja też się już uzależniłam... Codziennie rano siadam sobie przed laptopem ,otwierem strone i patrze co tu nowego :smile:
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 7:41 pm   

Nom....
Mi to się nie chcę pisać o 6 rano :roll:
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Lip 10, 2010 9:00 am   

A mnie nie będzie przez 8 dni bo,wyjeżdźam na obóz :wink: A wyjazd jeszcze dziś :D
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12