www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pielęgnacja point
Autor Wiadomość
patrychaa21
Nowicjusz


Posty: 15
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 9:37 pm   

ponieważ jest to topic o pointach to mam pytanko!
jak mam je czyścić??wole zapytac niz później miałyby mi sie rozleciec...
:wink:
_________________
NA SPEŁNIANIE MARZEŃ ZAWSZE JEST CZAS!!!
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 9:41 pm   

Miałam niedawno takie rosyjskie pointy. Nawet nie wiem jakiej firmy... No i przed dyplomem chciałam je lekko przeczyścić, no żeby nie wyskoczyć w takich lekko zabrudzonych. No i wzięłam gąpeczke lekko ją namoczyłam i przemyłam czubki. Wydawało mi się że wyschły więc na dzień przed dtplomem wzięłam je na zajęcia. Nic nie sprawdzałam i kiedy przyszedł czas na założenie point założyła i... okazało się ze czubki miały jak plastelina i cudem zatńczyłam wariację... To była straszne bo na dyplomie musiałam zatńczyć w pointach z akcesu no bo nietstey to był już wieczór a na następny dzień z rana miałam dyplom więc juz nic nie dało się załatwić.
Ale dziewczyny mówią że jak czyciły pointy z sanshy w ten sposób to nic się im z nimi nie działo, więc to chyba zależy od firmy.
A jakie pointy Ty chcesz wyczyscić?
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 10:34 pm   

Paula, pwenie Ci sie gipsowy czubek rozmoczył. Najlepiej kłaść na kaloryfer, wtedy powinny wyschnąć.
Osobiście nigdy nie czyściłam, ale (baletki także) można pudrować - zwykłym pudrem w kolorze zblizonym do pierwotnego koloru point.
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 11:06 am   

No ale teraz to już po wszystkim :( Bo jak na nich stanęłam to się trochę zgniotły :( Ale mam nauczkę na przyszłość (a niestety nasze pointy brudzą się dość szybko bo używamy kalafonii na drewniną podłogę:()
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 1:27 pm   

Paula (sama tego nie stosowałam) możesz spróbować znowu zmoczyć czubki i uformować je właściwie a potem zostawić na kilka dni na kaloryferze. Nie gwarantuję poprawy, ale chyba nie masz już nic do stracenia.

Wracając do czyszczenia - najbezpieczniej zapudrować. Jeżeli ma się jakieś stare pointy, można na nich przetestować jak znoszą wodę - trzeba pamiętać o porządnym wysuszeniu.
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 6:31 pm   

Mam pytanie - chociaż nie wiem, czy nadaje się do tego wątku - czy kupujecie do swoich point (mam na myśli Sanshę, nie wiem, jak jest z innymi) skórzane noski (takie naklejki, na pewno wiecie, o co mi chodzi)? Ja dzisiaj odkryłam, że się ślizgam i chcę sobie je kupić, ale nie wiem, czy dostanę je w Pas de Chat albo gdziekolwiek indziej w Polsce. Macie jakieś informacje?
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 6:40 pm   

http://www.sansha.com/accessories.htm znajdziesz noski



a dałoby się wykorzystać np. skrawki po skórzanej torebce i przykleić do pointy?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 7:46 pm   

odważny pomysł, ale nie radze :P
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 8:31 pm   

Ja bym wolała nie ryzykować... :) Będę szukała takich nosków w Londynie, chyba że macie jakieś informacje o dostępie do nich w Polsce.
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 8:41 pm   

Moje koleżanki robiły takie operacje u szewca , jednakze podobno nie wszyscy zwyki się tym zajmują. Poszukaj, spróbuj :-)
Ale najpierw pamiętaj sprawdzić czy ma czyste ręce, bo to różnie bywa, a satyna bierze wszystko :-(
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 11:37 am   

moje koleżanki też erobiły to u szewca, ale ja zawsze (dopóki obszywałam noski skórkami) robiłam to w akcesie. Mają dobre skórki i dość porządnie to robią. A jak jesteś z Krakowa just_me to chyba masz niedaleko(:

ps.jakby coś to pisz na PW
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 4:38 pm   

A ja mam takie dwie sprawy:

1. Chciałam sobie naszyć nosek i (chodź taki temat już był tutaj omawiany) nie wiem, czy jeślibym sama skombinowała cienką skórkę i przykleiła do pointy (na Pattex'a) to czy to w ogóle miałoby sens? Chodzi mi o to, czy byłoby to wygodne, estetyczne, nie odklejałoby się? Bo właściwie do szewca nie chcę oddać point, bo raczej nie zrozumie, że ich nie wolno brudnymi łapkami dotykać itd. ...

2.Myślałam, żeby doszyć sobie z tyłu pointy (na pięcie) pętelkę, żeby mi trzymało piętę (no wiecie, że przez tą pętelkę przedziewać troczki) ale... nie wiem jak ją przyszyć, i z czego ma być. Jak przyszywałam dwa razy, to za każdym razem, gdy porządnie stanęłam na stopie pętelka urywała mi się (a mierzyłam ją tak, żeby "pasowała" na pozycję en pointe, więc jakby.... była za krótka, gdy stawałam "normalnie". Gdy jednak mierzyłam do stania "normalnego", to gdy stanęłam en pointe to była jakaś taka... pofałdowana i odstawała mi bardzo... za bardzo, bo to już brzydko wyglądało)...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 5:06 pm   

1. To ja poruszałam wątek skórek i sama miałam z tym problem. Dałam sobie jednak z nimi spokój, ale wypróbowałam taki sposób: kup w aptece taki najzwyklejszy plaster na rolce, z materiału, bez opatrunku oczywiście i nim obklej czubki. Ja to stosuję i jestem bardzo zadowolona. Nie ślizgam się i, przede wszystkim, czubki mi się nie prują. Aha - na początku możesz się trochę przyklejać do ziemi, ale to szybko minie :)

2. Mam przyszytą pętelkę z tyłu pointy, zupełnie zwyczajnie. Kup zwykłą, dość cienką gumkę ("taką jak do majtek" :D ) i zrób z niej pętelkę. Moja ma długość (jako przyszyta) ok. 2 cm (4 cm na pół), a w środku pointy mam też ok. 2 cm, tak, żeby zminimalizować prawopodobieństwo szybkiego odprucia ;) . Możesz przyszyć to na maszynie albo mocną nicią ręcznie. Ja sama mam na nitce.

(Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam...)
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 6:15 pm   

Goniu, "na Pattexa" nie radziłabym próbować, bo wszystkie te kleje są bardzo wątpliwe...tylko sobie pointy zabrudzisz, a jeszcze Ci w połowie zajęc nosek odpadnie :?
Szczerze radziłabym udać się do obuwniczego profesjonalisty :) Szewc raczej zrozumie, że pointy to delikatna rzecz i pewnie jeszcze z zachwytu da Ci zniżkę :)

A co do przedwczesnego kupowania point, to ten temat był już wiele razy poruszany na forum - raiso, jeśli chcesz, poszukaj w tym dziale. Jesli mogę się wypowiedzieć, to zdecydowanie odradzałabym kupowanie point, jeśli w nich nie będziesz ćwiczyć pod okiem specjalisty. Większość znanych mi osób, które tak zrobiły, od razu w czasie pierwszej prawdziwej lekcji w pointach dowiadywały się, że wszystko robią źle. :? Wbrew pozorom (prawidłowe) stanie na pointach nie jest wcale taką prostą sprawą! (...wiem z własnego doświadczenia :P )
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 6:39 pm   

dobra, obkleiłam noski point plastrem bezopatrunkowym. (raz się żyje :twisted: :D ) Jeszcze w nich nie tańczyłam, ale wygląda estetycznie. Zresztą wszystko byłoby estetyczniejsze od brudnych, lekko poprutych nosków 8) :twisted: :roll: :wink:
dzięki za pomoc :)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 6:37 pm   

Tak a propos czubków point i ich obklejania, zabezpeiczania skórką itp.: byłam wczoraj na spektaklu PTT pt. "Walka postu z karnawałem" i w ostatniej scenie tancerze (dziewczyny i chłopcy) wszyscy byli w pointach. Zauważę, że chłopcy radzili sobie rewelacyjnie i naprawde ciekawie wyglądali (jakoś facet na pointach, ale we współczesnych ciuchach i bez makijażu jest bardziej strawny niż koleś w paczce i ze sztucznymi rzęsami :? ).

Wracając do tematu point sensu stricto, stałam blisko sceny i widziałam, że jedna z tancerek miała pointy przetarte na czubkach i postrzępione. Spojrzałam na nią i pomyslałam, że to świetnie wygląda - przynajmniej widać, że dziewczyna TAŃCZY :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 6:57 pm   

Czajori napisał/a:
Wracając do tematu point sensu stricto, stałam blisko sceny i widziałam, że jedna z tancerek miała pointy przetarte na czubkach i postrzępione. Spojrzałam na nią i pomyslałam, że to świetnie wygląda - przynajmniej widać, że dziewczyna TAŃCZY :)


Zgadzam się z Tobą, Czajori, ale myślę, że to jednak zmusza do częstej wymiany point. Tak mi się przynajmniej wydaje, te nitki trzeba ucinać itd. Może się mylę, ja jednak wolę moje mieć obklejone.

Chłopcy w pointach to naprawdę musi być ciekawa sprawa :) Nigdy nie widziałam ich w taki sposób, bez paczek itd., tak jak opisałaś.
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 4:37 pm   

Ja mam obklejone czubki i też widać, że tańczę w pointach :) choćby po eee... stanie plastrów na czubku i ogólnym wyglądzie pointy (z tyłu w jednym miejscu lekko przetarta, tu i uwdzie jakieś plamiska...)...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 5:34 pm   

Pewnie to tak działa z plastrami, a jak się ma pointy ze skórką na czubku, to trzeba się im dobrze przyjrzeć, by widzieć ślady zużycia :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 8:26 pm   

Jak dla mnie pointy nie maja swojej duszy i historii jesli nie widac na nich sladow uzytkowania :)
To tak jak u czlowieka... Kazdy bol i kazda radosc zostawia w nas niezatarty slad :wink:
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 8:36 pm   

Ale trzeba przyznac, że takie nowiutkie, nieużywane, czyściutkie pointki sa naprawde śliczne... Ale takie pobrudzone, złamane poprostu "używane" też są fajne :D
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 10:36 pm   

tak, nowe pointy są cudowne. Mają ten swój urok:)
A stare pointy są jak skarb, tak myślę..... trzymajmy je, to kiedyś w muzeum baletowym (mam nadzieje,ze takowe powstanie) będą jak znalazł!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 2:40 pm   

No tak, tak.

Chyba na występie mało dobrze by wyglądały, stare obdare pointy.
One się przydadzą do prywatnego muzeum baletowego (jeśli ktoś takie posiada, bo ja sobie takie założyłam) ale na występ to raczej nie.
Nowe pointy na występ to tak ale raczej stare to nie.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 12:12 am   

tak, nowe wyglądają tak świeżo, błyszczą się i ogólnie są cudowne. Ale tak, jak napisała Columbina (z czym się zgadzam w 100%) nie każdego stac na takie pointy. Szczególnie jesli pointy trzeba wymieniać (jak ja) co jakieś 3, najdłużej 4 miesiące, bo juz są nie do użytku. I teraz mam problem z występami. Bo kasy brak, a pointy brudne...
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 9:09 pm   

Aha... Ja mam sznureczki i one mi nie przeszkadzają. A jak miałam pare razy gumki to tak się składało, że one zawsze mi wylatywały... No i już nie było problemu :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12