www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czym jest podbicie?
Autor Wiadomość
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 9:39 pm   

O wow, Gościu, obejrzałam wszystkie fotki i muszę powiedzieć, że są świetne! Co prawda widać tylko Twoje stópki (ekstra podbicie), ale i tak są świetne. Masz przyszyte tylko takie szerokie gumki?
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:16 pm   

Czarne - handmede: dokladnie czarna pasta (ciekawe co mnie natchnęło..hmm...) - wcześniej były zielone :wink: ; a jak schły na kaloryferze, to moja kochana mamuśka rzekła o Nich: "Zabierz mi stąd te paskudztwa"....
Co do gumek - po latach eksperymentów doszłam do optymalnego rozwiązania, tzn. same szerokie gumki+mulina
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:19 pm   

A jeżeli chodzi o podbicie...To czy miałaś takie od dziecka czy wypracowałaś sobie? :D
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:26 pm   

Spadek po przodkach :wink:
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:37 pm   

Gościu, a Twoje nowe pointy to jaki model i jaka firma?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:44 pm   

Wszystkie Grishko - pierwsze i czarne: Fouette, reszta (czyli tekże nówki): Elite
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 8:17 pm   

no tak, wiadomo ze zdania sa podzielone ale mi sie bardzo podoba duzo podbicie.. mam do niego slabosc..
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 10:18 pm   

To może zamieścić tu jeden rzeczowy post wyjaśniający jak powinno wyglądać dobre podbicie (bo ja śledzę cały wątek z ciekawości i nadal nie wiem jakie jest najlepsze - generalnie wszystkie osądzane są jako przynajmniej "ładne") i wtedy każdy będzie mógł sobie sam porównać i ocenić, natomiast w dyskusji skupić się na tym jak polepszyć sobie podbicie i czy warto w ogóle to robić?

To taka delikatna sugestia z mojej strony-nie wiem czy słuszna, bo mam marne pojęcie o podbiciach... :( (mimo przeczytania całego wątku)
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 10:58 pm   

Nusia napisał/a:
To może zamieścić tu jeden rzeczowy post wyjaśniający jak powinno wyglądać dobre podbicie (bo ja śledzę cały wątek z ciekawości i nadal nie wiem jakie jest najlepsze


Dobry pomysł, choc chyba gdzies było wyjasnione ze "dobre podbicie" to takie, na którym dobrze sie tanczy - wiele osób pisało tu, ze duze (mocno wygiete) podbicie nie jest wygodne, powoduje rózne problemy, ale "ładnie wyglada", niektórym się podoba, jest bardziej "baletowe" . Więc raczej to kwestia gustu i estetyki, ale moze się myle - prosze praktyków o rzeczowe wypowiedzi w tej kwestii
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 11:16 pm   

No widzisz Kasiu G a ja dopiero z twojego posta dowiedziałam się, że dobre=mocno wygięte, poprzednio się tylko tego domyślałam.
A moze poprostu powinnam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem...? :roll:
Tak czy siak również proszę kompetentne osoby o wypowiedź.
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 12:54 pm   

prosze forumowiczów o nietraktowanie tego posta jako wyrokującego, ale moje spostrzezenie co do podbicia jest takie że osobom z niskim podbiciem (takie jak moje) na poczatku trudno jest np. biegać w pointach, bo odrazu z niej spadają. I czas po jakim takie osoby dochodzą do pewnego poziomu tanca tez jest dłuższy. Nato miast od koleżanek wiem, ae osoby z bardzo dużym podbiciem na poczatku przelatuja przez pointe, a potem jeszcze maja problem z fouete.

podsumowując: podbicie odgrywa wazna ale nie najważniejsza role, bo przecież trzeba mieć jeszcze mocną kostke i wogóle mocne miesnie. A wszystkie skrajności (brak podbicia i ogromne podbicie) sa w pewnym sensie utrudnieniem

:roll:

to tylko moje skromne zdanie :P
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 12:58 pm   

twoje skromne, ale bardzo słuszne.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 6:30 pm   

ale większe podbicie lądniej wygląda w poincie.... Bo jak sie go nie ma, albo ma sie bardzo male to gorzej to wygląda.... (niestety).
Najlepsze jest takie średnie podbicie.... nie za duże, nie za male..
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 8:45 pm   

czyli wlasnie takie jak ma maja :D maja ma duze podbicie ale nie takie OGROMNE. i bardzo ladnie to wyglada i jest tez bardzo praktyczne :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Sie 31, 2006 7:39 pm   

Temat wydzielony z ogromnego wątku POINTY.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 2:12 pm   

hmm.... znalazłam coś dziwnego . to służy do ćwiczenia podbicia? czy jak?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 2:27 pm   

mysle, ze tak.
i do trzmania kolan..
tak mniemam.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 2:52 pm   

to już chyba było na forum...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 3:04 pm   

Tak było. Niemniej dziewczyny, czytajcie co jest napisane i bedziecie więcej wiedzieć :wink:
Cytat:
BALLET FOOT STRETCH can also help to mold correctly your new pointe shoes to the way you want it. This is especially for dancers with tendencies to sickle inwards, or with insufficient foot flexibility.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 7:07 pm   

Fajne :D To wygląda tak jakby nie było tylko do cwiczenia stóp, ale też do wykręcania nóg i prostowania kolana...
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 7:15 pm   

sfra- jakbym rozumiała, co to znaczy.... toć ja miałam 3 z angola, więc odemnie nie wymagaj :shock:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 7:40 pm   

Cytat:
BALLET FOOT STRETCH can also help to mold correctly your new pointe shoes to the way you want it. This is especially for dancers with tendencies to sickle inwards, or with insufficient foot flexibility.


Rozciągacz stóp dla baletnic. Może pomagać w poprawnym modelowaniu twoich nowych point w tą stronę, w którą chcesz. Jest to szczególnie dla tancerzy z tedencjami do zakręcania stóp albo niedostateczną giętkością stopy.

edit: dziękuje za poprawki Joanno :D
Ostatnio zmieniony przez aankaa_baletnica=) Czw Wrz 07, 2006 9:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 3:19 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
Jest to szczególnie dla tancerzy z tedencjami do zakręcania nóg (chyba...) .


Nie tyle nog, ile stop (jak np. ktos zbyt mocno obciaga point).
Reszta ok - da sie zrozumiec ;)

No i nie 'wydluzacz', tylko 'rozciagacz', jak cos :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 11:50 pm   

Mozna miec duze podbicie jak sie nie cwiczy, a male jak sie cwiczy lata - nie ma znaczenie, to przede wszystkim kwestia oddziedziczenia takiej budowy. Oczywiscie, jak ktos ma slabe podbicie to moze je jeszcze wyrobic, ale to trzeba zaczynac wczesnie, bo to sie da tylko zrobic naciagajac stawy, bo to one nadaja ksztalt stopie.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 12:07 am   

1. Akurat to przeczytalam w ksiazce 'Zdrowie tancerzy', nie wydaje mi sie, aby autorka sie pomylila.

2. Nikt nie twierdzi, ze pozniej nie da sie naciagnac podbicia, tylko:
- jest to po prostu trudniejsze i bardziej czasochlonne, niz gdy jest sie mlodszym;
- a takze zalezy rowniez od tego, czy ktos ma 'plastyczne', 'miekkie' stawy z natury, czy 'sztywne'.

3. Nie zmienia to faktu, ze w stopie aby zwiekszylo sie podbicie, to akurat musza sie troche ponaciagac stawy (zalezy to od plytkosci panewek), no i oczywiscie stopa musi byc mocna.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13