www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
twardość i wyrabianie point
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 11:46 am   

naprawdę?! super! ale jeśli soprano są najmiękksze, to sobie niewyobrażam, jakie muszą być legende... ja moje sopranki rozrabiałam 4 miesiące. :roll:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 11:47 am   

nie mozna mu wierzyc. to jest totalna bzdura ze partenaires sa bardziej miekkie od lyriki.

wiec ta tabela sie nie sprawdza
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 11:53 am   

Ja też w to nie wierze, bo Legende są naprawdę miękkie!
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 1:16 pm   

są miekkie bo mają podeszwe 3/4 :wink: a moim zdaniem to zupelnie inna kategoria point :roll:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 4:05 pm   

XXXXX
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Pią Sie 13, 2010 12:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 4:26 pm   

ja chcę, dlaczego nie ;) na razie mam superwyrobione soprano (pierwsze poinciki :D ) i też nie są złe :D 8) bardzo zgrabne. ale zchęcią zobaczę legendy, ot, żeby porównać :D
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 5:02 pm   

Nie zgadzam się zupełnie z tą tabelą :roll:

Partenaire są zdecydowanie twardsze od Premiere i tak samo Ovation (pełne i 3/4)

Podejrzewam, że Legendy uważane są za miękkie, bo mają dzieloną podeszwę, ale po za tym chyba mają podobną twardość do Ovation.
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 5:15 pm   

koleżanka z grupy miała legende i jakież było nasze zdziwienie kiedy okazało się że z tą dzieloną podeszwą to jest taka mała lipa - sansha ma zasadniczo 3 podeszwy i "dzielona" jest tylko ta zewnętrzna. w środku jest normalny pałąk :wink:

poza tym wy się tu zastanawiacie które miękkie a które nie - przecież to zależy w głównym stopniu od tego jakie kto ma stopy, dla kogoś z dużym podbiciem i/lub plastyczną kostką nawet partenaire są za miękkie a ktoś z małym podbiciem może nie wejść na czubek nawet w ovation.
stopy, stopy i jeszcze raz stopy.to pointy się do nich dostosowują, a nie na odwrót!
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 11:00 am   

partenaire są z tego co wiem najtwardsze ze wszystkich

złamane pointy niektórzy reperują obficie smarując miejsce złamania klejem kropelka. podobno skuteczne (w ten sam sposób można także utwardzać wyrobione czubki - tylko klej najlepiej nalewać od środka - to na pewno działa, sama testowałam)
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 3:42 pm   

Napisałam posto nie wiem dlaczego zniknął...No ale mniejsza z tym. Zupełnie nie zgadzam się z tableka Pavlovej. To kompletna bzdura. Ja mam pointy Legende i widać w nich idealnie podbicie. Są bardzo miękkie i wydogne. A teraz zamieszczę numerację z mojego doświadczenia:
Model:
101 "Soprano" - bardzo twarde
202 "Recital" średnie, szeroki czubek ułatwia stanie początkującym
303 "Partenaire" pointy są średnie, ale dla osób z większym podbiciem
404 "Lyrica" dość twarde
606 "Ovation" miękkie
603 "Ovation 3/4" są bardzo miękkie i wygodne. Bardzo łatwo się je wygina i widoczny jest półpalec
707 "Encore" dosyć miękkie podobne Do ovation 3/4
808 "Premiere" raczej twardawe
909 "Legende" BARDZO MIęKKIE. Widać w nich pięknie podbicie.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 4:23 pm   

jedna poprawka (chociaz ja juz to mowilam 100 razy :? )

PARTENAIRE SA BARDZO TWARDE!!!
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 4:53 pm   

Napisałaś, że jest to tabelka z Twojego WŁASNEGO doświadczenia i w tym tkwi problem (wprowadza w błąd)... Jeśli każdy z nas poda taką tabelke to się zrobi wielkie zamieszanie. Mówisz, że nie zgadzasz się z tabelką Pavlovej. A ja nie zgadzam się z Twoją. Jak już pisała Sisi Partenire są najtwardsze ze wszystkich dostępnych podeli Sansha. A poza tym wiele zalezy od użytkownika.
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 7:06 pm   

Przyznaję Julci racje!

Z drugiej strony, jeżeli zawzięci fani point Sanshy chcą robić tabelki, to załóżcie do tego osobny wątek, niech każdy pisze z osobna swoją tabelke, a później policzcie średnią :twisted: :twisted:
I PO PROBLEMIE.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 10:41 pm   

Bajaderko dobry pomysł. Ale sisi wybacz!!! Nauczyciele mówią, że Partnery wcale nie są twarde. I to tancerze, którzy obecnie nawet tańczą na pointach!!!
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 10:50 pm   

http://www.sansha.com/footwear-pointe-stu-can.html

Skoro jest napisane "HARDER shank for dancers", to chyba firma wie, co mówi, prawda?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 10:54 pm   

cheryl ja tez tancze na pointach. tez na partnerach. wiec wiem jakie sa.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 10:56 pm   

Ale sisi. Zrozum.. chyab nauczyciel wie więcej o pointach. A tym bardziej jeśli tańczył w nich 20 lat :roll:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 11:05 pm   

mamma mia!!

po pierwsze producent wie najlepiej, wiec jesli na stronie sanshy jest napisane ze sa to specjalnie utwardzane pointy, to sie z tym nie warto klocic.

po drugie z mojego skromnego doswiadczenia wiem ze partnery sa twarde, i bynajmniej nie jest to kwestia slabej stopy czy malego podbicia, bo mam duze podbicie i bardzo silna stope.

amen.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 11:07 pm   

W takim razie Ci serdecznie gratuluję. :roll:

Wszyscy obejdziemy się bez złośliwych uwag!
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:27 am   

a czemu osoba tańcząca w czymś 20lat ma się wypowiadać lepiej od osoby tańczącej w tym 4 lata?
Obie mają doświadczenie i oczywiście inne opinie.
Chociaż te też nie różnią się od siebie za bardzo.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 11:01 am   

a pomyślmy chwilę logicznie (no wiecie, tak dla odmiany :P ) - pointy nazywają się partenaire - czyli do partnerowania (learning french mode: ON). tancerce do partnerowania potrzebne są takie pointy, które pozwolą jej stać z jednej pozie przez długość całego oprowadzenia, nie pozwolą przewrócić się przez kostkę przy dużej ilości piruetów, krótko mówiąc utrzymają tancerkę przez całe adagio. i pytam ja się teraz was, wielkie doświadczone tancerki - czy takie pointy mogą być MIĘKKIE?!?!
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:43 pm   

makova_panienko skąd takie porównanie w takim razie czy Legende są legendą? A ovation to jak zatańczysz w tych pointach to dostaniesz owacje? Julciu miałam te pointy na nogach i mam je do dzisiaj.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:57 pm   

wiesz co Cheryl... niekłóciłabym się na twoim miejscu. definicja makovej mówi sama za siebie [za którą dziękuję, bo bardzo ciekawa :) ], a jeżeli sam producent mówi że SĄ TWARDE jak i bardziej doświadczone pod względem wieku i - co za tym idzie w niektórych przypadkach - dłuższego tańca w pointach, to kto ma rację?

wiadomo że dla tancerki doświadczonej [tj. właśnie nauczyciel] to mogą być za miękkie - pointy są przecież dla uczniów [nawet tak na stronie pisze!].

pomijając fakt że ty tańczysz po ileśtam godzin CODZIENNIE, to nie dziwię ci się że możesz mieć duże podbicie, a co za tym idzie - pointy bardzo szybko ci się łamią - więc nie mów że partenaire są MIĘKKIE. bo to akurat zależy od tancerki i od jej stóp.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Maron Pon Sie 21, 2006 11:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 11:30 am   

Cheryl napisał/a:
makova_panienko skąd takie porównanie w takim razie czy Legende są legendą? A ovation to jak zatańczysz w tych pointach to dostaniesz owacje?


rece opadają :roll:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 11:01 pm   

To mnie zaskoczyliście... Naprawde legende są miękkie?? Można je porównac do point novice SS z grishko?? I ogólnie jest mówione, że pointy legende są dla bardzo zaawansowanych, dla profesjonalistów... Więc jak to jest?? Czy np. jak ja sobie je kupie to będzie mi sie dobnrze cwiczylo??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13