www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
twardość i wyrabianie point
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Nie Lut 06, 2005 9:47 pm   Pytanie

Mam pytanie : Jaką ważną rolę w pointach spełnia twardość podeszwy.
Czy jest to tylko forma wygody tańczenia przez tancerkę [ jedne wolą twardą podeszwę inne miękką ] , czy może spełnia to określoną role podczas wykonywania różnych kroków podczas tańczenia ?.
I jeszcze jedno czy początkujące tancerki używają miękkich point czy z twardą podeszwą . Dziękuję za odpowiedż .
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 9:58 pm   

1) Twardość point zależy od tego jakie kto ma podbicie, dla osób o małym (niskim) podbiciu najlepsze są miękkie pointy natomiast dl a osób o dużym (wysokim) twarde
2) nawet twarde pointy można wyrobić odpowiednio do swoich upodobań
3) młode tancerki używają miękkich point, to też zależy od balansu bo często n aróżnycj programach można zobaczyć że np. rosyjskie tancerki stoją praktycznie na własnych palcach.
Ja osobiście wolę twarde (ale nie bardzo twarde) pointy ponieważ są dla mne najwygodniejsze, chociaż to też nei jest dobre ponieważ kiedy pointy się wyrobią co nie trwa zbyt długo musze je odstawić, ponieważ nic nie mogę na nich zrobić :/ Każdy wedle własnych upodobań Ale jak twarde się złamią to wtedy jest problem bo już nic nie da się z nimi zrobić
Jeśli natomiast chodzi o stronki które podaąłm to nie wiem czy przysyłają do Polski bo nigdy nie próbowałam :) ale myślę że raczej tak chociaz opłata pocztowa wyniesie zapwne dość duże rozmiary, pozdrawiam
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Mar 11, 2005 11:35 pm   

uslyszalem ostatnio o pointach z granitu, co o tym sadzicie?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Gość

Wysłany: Sob Mar 12, 2005 10:14 am   

EEEEEE z granitu? Czyli co? czubki są z granitu? to przeciez bardzo twarde!!
 
 
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Sob Mar 12, 2005 11:47 am   

Moze ktoś dać troche więcej informacji na temat tych "tytanowych" point(z granitu)???Bardzo jestem ciekawa jak wyglądają i jak się na nich ćwiczy.
Z góry dziękuje!
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 9:45 am   

usłyszałem pokątnie o tych hipertwardych granitowych (chodzi o czubki) , spróbuje się dowiedziec czegos wiecej o tym...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Kwi 07, 2005 3:26 pm   Granitowe

A powracając do tematu point granitowych...(jeśli coś pomyliłam to przepraszam) czy ktoś wie gdzie jest dostępne zdjęcvie takich point a może sam ich używał...
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Ela
Gość
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 4:00 pm   

Nie rozumiem jednego - skoro po zakupie trzeba pointe przytrzasnac zeby mozna bylo w niej stac na polpalcach, to dlaczego nie sa one od razu produkowane tak zeby podeszwa sie wyginala a nie byla calkiem sztywna?
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 4:17 pm   

Bo każda tancerka ma inne preferencje co do stopnia miekkości, czasem inna rola (inny rodzaj tańca) wymaga innej twardości pointy itd itd. Skoro i tak teraz jest tyle stopni twardości, tęgosci itp. point to wyobraź sobie ile by ich było, gdyby produkowano pointy "gotowe" do uzycia. Zreszta i to nie do końca załatwiałoby sprawe, bo jest jeszcze "zaszywanie" point, doszywanie gumek, dodatkowych troczków, tasiemek etc. jak której tancerce wygodniej.
A tak pointy w przedostatnim etapie produkcji suszy sie w specjalnym piecu aby stwardniały, potem doszywa wiązadło i gotowe. I jak ładnie takie nie używane pointy wygladaja na półce w sklepie! Później to juz nie to :lol:
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 10:59 pm   

moze nie wyregulowac :) ale np twardosci jest 5 rodzajów,szerokości również, do tego jeszcze same modele róznią si eznacznie od siebie jesli odrobine znasz angielski to wejdz po prostu na strone grishko albo tu http://www.grishko.ru/start a jesli chodzi o rozmiarowke to jest to dlugosc stopy w cm bez 2 z przodu czyli np 4,5 dla 24,5 cm
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 07, 2006 10:26 pm   

Czy czubki tez sie wyrabia? Tzn. wiem ze sie uderza w nie mlotkiem ale chodzi o to zeby one byly takie miekkie nie? Bo wlanelam mlotkiem i nie wiem czy dobrze :P Jak naciskam na niego to tak smiesznie szelesci... To mozliwe zeby sie polamaly ??
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 07, 2006 11:10 pm   

Jak walnęłaś młotkiem, to raczej się połamały :twisted:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Kwi 07, 2006 11:13 pm   

a to w nowe pointy? :shock:
ja bym siebie trzepnela tym mlotkiem, jakby tak bylo :shock: :P

mieliscie kiedys sytuacje, ze juz rozrobione pointy stwardnialy?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 10:49 am   

Z ręką na sercu przyznam, że nigdy o czymś takim nie słyszałam. Wydaje mi się, że czubek powinien być jak najsztywniejszy, żeby mozna było na nim stabilnie stać...
A co do stwardnienia point, to zawsze mam takie wrażenie, jak długo w nich nie ćwiczę (np. teraz :P ), ale to chyba chodzi raczej o to, że stopy się odzwyczajają i pointy wydają się twardsze. W takiej sytuacji pomagają mi ćwiczenia na podbicie.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 10:51 am   

Nie wiem czy sie zrozumialysmy :)
Chodzi mi o te czesc czubka nie o samo splaszczenie.
http://img158.imageshack....e=dance24za.jpg
A to watek o rozrabianiu. Tu wszystko jest napisane :)
http://www.balet.pl/forum...ght=rozrabianie

Post edytowany przez admina. Tranq
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 12:29 pm   

hmmm nie mam pojęcia co mogłaś zrobić sobie z tą puentą, ale na przyszłość pamiętaj, ze rozrabia się podeszwę buta a nie wierzch. tak na logikę: rozrabianie służy m.in do tego, zeby łatwo przechodzić z pozycji półpalca na płasko i na releve. a do tego potrzeba w miarę elastycznej podeszwy, choć na tyle twardej aby utrzymała stopę.

jesli to twoje pierwsze pointy to polecam rozrabiać je nie przyrządami typu młotek, ale ręcznie lub najlepiej na nogach (chodząc w nich). dzięki temu pointy przybiorą odpowiedni dla twojej stopy kształt. dopiero jak bedziesz juz miec doswiadczenie w tym zakresie bedziesz wiedziała gdzie i jak uderzyć młotkiemm zeby było dobrze. a teraz lepiej nie eksperymentować, zeby sobie nie popsuć buta ;)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
mini
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 2:46 pm   

Ja tez mam taki sam problem jak tutu. Tylko ze one mi sie nagle same zmiekczyly. Dlaczego tak sie dzieje?
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 2:50 pm   

może się rozmiękczyły od wilgoci (potu...?) i ciepła?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 2:44 pm   

hem hem, a ja mam odwrotny problem--> mi się pointy za nic nie chcą rozmiękczyć i są ciągle twarde ;( i nie mogę na półpalce wchodzić ani nic takiego ;(
ale chodziło mi o to, że ja mam problemik: jak chodzę na pointach pilnuję, żeby stawiać całe czubki na podłodzie i żeby mieć wyprostowane kolona etc. jednak mam wrażenie, że aż za bardzo wypycham podbicie do przodu. . . tak mi jakby "wychodzi" z pointy. jak temu zaradzić? to już tak mam, czy po prostu ja mam jakieś dziwne wrażenie, czy jakaś gumka jest potrzebna?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 3:42 pm   

Cóż, niketórym ludziom po prostu pointy wyrabiają się dłużej, szczególnie, jesli masz słabe podbicie, mało ćwiczysz albo ćwiczysz niepoprawnie. Poza tym, to zawsze trochę trwa, więc radzę się nie poddawać.
A co do podbicia wychodzącego przed pointę, to albo jest to kwestia nieprawidłowej postawy en pointe, albo kształtu Twojej stopy. W takim wypadku może Ci pomóc zaszycie point (był gdzieś taki wątek).
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 2:50 pm   

a ma ktoś pointy sanshy Soprano 101? Bo mi się za żadne skarby nie chcą rozrobić- kładłam na kaloryfer, rozrabiałam w łapkach, chodziłam w nich po domu... i nic... tyle tylko, że odrobinke się wyginają "na siłę"- centymetr do góry (schodząc mi z pięt- więc półpalce odpadają), i trochę "do środka" (ale nie na tyle, żeby ładnie wyglądały, lekko wygięte...). Czy ja je źle rozrabiam, czy ten model jest taki twardy?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez gonia Pią Cze 09, 2006 3:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 2:59 pm   

Goniu, mam chyba dokładnie tak samo rozrobione pointy, chociaż są super miękkie. Cierpliwości! Trzeba czasu, żeby je rozrobić.

A wiesz, jaką mają twardość?
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 3:09 pm   

niee... :oops:


ale jest śmiesznie, bo jak się ugrzeją mi na nóżkach, to zaczynają przy chodzeniu en pointe skrzypieć :twisted: 8) :lol:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 4:53 pm   

Nie wiem czemu, ale lewa pointa mi caly czas skrzypi :? Za kazdym razem kiedy zrobie krok... Czemu tak sie dzieje?
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:02 pm   

mi też skrzypi lewa :) pzybij piątke <klap> :D

może coś się nie wiem... rozkleja?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12