www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekcje w Krakowie prowadzone przez p. Wacława Niedźwiedzia
Autor Wiadomość
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 1:47 pm   Lekcje w Krakowie prowadzone przez p. Wacława Niedźwiedzia

Być może nie wszyscy wiedzą, w Krakowie prywatne lekcje baletu są prowadzone przez pana Wacława Niedźwiedzia.

Pan Niedźwiedź jest absolwentem OSB w Bytomiu, tańczył w kilku teatrach w Polsce, ostatnio jako solista Opery Krakowskiej. Teraz prowadzi wraz z żoną spory (około 80 uczniów) dziecięcy zespół baletowy w Chrzanowie.

Cel
Na lekcjach uczymy się warsztatu tańca klasycznego, niezależnie od tego do czego jest to potrzebne każdemu z nas. Każdy ma trochę inny cel - są uczniowie myślący o tańczeniu zawodowo, są tancerze amatorzy chcący rzetelnie poćwiczyć jak i czynni zawodowo tancerze baletu klasycznego i innych dyscyplin pracujący nad formą. Są osoby z długą praktyką taneczną jak i początkujący, uczący się podstaw.

Do tej pory nie planowaliśmy spektakli z naszym udziałem, nasza grupa nie tworzy zespołu. Na razie jest nas zbyt mało i grupa jest zbyt różnorodna pod względem celów i umiejętności aby było to możliwe, ale nie wykluczamy takiej formy w przyszlości, jeżeli tylko znajdzie się wystarająca ilość chętnych i odpowiednich osób.


Dla kogo
Dla każdego, szczególnie dla dorosłych, choć miewaliśmy w grupie również dzieci. W naszych zajęciach brali udział:
-dorośli tancerze amatorzy, chcący rzetelnie poznać i ćwiczyć taniec klasyczny na miarę swoich możliwości. Można zaczynać od podstaw, nie mając żadnego doświadczenia.
-tancerze innych technik (np tańca współczesnego, towarzyskiego, teatru tańca) którzy pragnęli uzupełnić swój warsztat o technikę klasyczną
-uczniowie innych szkół, studiów, czy akademii baletowych, którzy czują potrzebę większej ilości zajęć z baletu klasycznego
-zawodowi tancerze Opery Krakowskiej

Każdy powinien sam określić, czego oczekuje i do czego lekcje mu są potrzebne.

Jednym słowem dla osób o bardzo szerokich potrzebach i możliwościach

Koszt zajęć
Lekcje w naszej grupie w uiegłym roku kosztowały 120 zł/miesiąc, na ten rok cena jeszcze nie jest ustalona. Ustalimy ją w czasie pierwszych spotkań, w zależności od tego ile osób będzie chętnych; sądzę, że koszt w tym roku bedzie mniej więcej podobny.

Formuła zajęć
Ćwiczymy razem na jednej sali. Lekcja tradycyjnie obejmuje zestaw ćwiczeń przy drążku, ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia na środku. Ponieważ stopień zaawansowania ćwiczących jest bardzo różnorodny, pedagog uzgadnia z każdym jakie elementy ćwiczeń każdy z nas wykonuje. Jeżeli jednak będzie więcej osób, stworzymy więcej grup o różnym stopniu zaawansowania.

Z założenia spotykamy się żeby pracować, nie ma miejsca na gadanie i inne czynności towarzyskie w trakcie zajęć. Pan Wacek potrafi utrzymać dyscyplinę gdy uczniom zdarza się o tym zapominać.

Miejsce
Wynajmujemy salę (jej kost jest wliczony w opłatę). Długi czas ćwiczyliśmy w zespole piesni i tańca "Krakowiacy" na ul. Meiselsa, teraz nasza siedziba mieści się na ulicy Kościuszki, niedaleko Jubilata. Dokładnego numeru niestety nie pamiętam.
Od skrzyżowania przy jubilacie idziemy ulicą Kościuszki w kierunku Salwatoru. Po prawej stronie mijamy duży hotel Novotel. Za nim, po lewej stronie znajduje się oznakowana szyldem myjnia samochodowa. Przechodzimy obok tej myjni i wchodzimy na podwórze za myjnią skręcając w prawo. Sala jest widoczna po prawej stronie (ma niebieskie okna)

Nie jest to zybt duża sala, ale posiada drewniany parkiet, lustra, drążki i jest w zupełności wystarczająca do naszych potrzeb.

Ważna uwaga:
Nasze zajęcia mają formę kursów/warsztatów. Każdy z uczestników wykorzystuje nabywane umiejętności tak jak sam chce, według potrzeb. Nikomu nie przeszkadza jeżeli uczy się też gdzie indziej, nie jest ważne gdzie tańczy - to jest jego sprawa.

Zapraszamy wszystkich chętnych, jeżeli jednak jesteście już uczniami w innych miejscach, chcecie dalej tam pozostać żeby się uczyć, występować, zdawać egzaminy czy uzyskać dyplom tancerza - a przy tym chcelibyście dodatkowo przychodzić do nas, koniecznie uzgodnijcie to ze swoimi pedagogami, aby jasno znali Wasz cel. Unikniecie w ten sposób przykrych nieporozumień.

Spotkanie organizacyjne
Chcemy się spotkać w poniedziałek 4 września, godzina jeszcze nie jest ustalona. Chętnych proszę o telefon do pana Wacka:

602 43 30 26 pan Wacław Niedźwiedź

Zapraszamy!
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Gru 07, 2010 5:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 1:18 pm   

Czas leci i pewne dane stały się nieaktualne - z końcem roku 2007 nanoszę uzupełnienie.

Koszt
Aktualnie miesięczny koszt udziału w zajęciach wynosi 150 zł

Miejsce
W ostatnich tygodniach zmieniliśmy siedzibę. Nasza grupa dotychczas miała zajęcia na ulicy Kościuszki 24, dzieliliśmy salę z Krakowskim Centrum Baletu. Jednak na jesieni okres wynajmu tej sali dobiegł końca i poszukaliśmy nowego miejsca.

Aktualnie ćwiczymy przy Rynku Głównym numer 34, jest to jednocześnie siedziba zespołu Art Color Ballet. W szczegółach:
Nr 34 to duża brama, która znajduje się w części Rynku pomiędzy ulicami Szewską a Szczepańską. Po wejściu powinniśmy zobaczyć niewielką budkę portiera oraz schody po lewej stronie prowadzące na górę (tam znajduje się między innymi siedziba Krakowskiej Akademii Tańca, która ma ten sam adres). NIE korzystamy z tych schodów, tylko idziemy cały czas prosto na podwórko i wchodzimy kolejną, mniejszą bramą obok kwiaciarni do klatki schodowej. Wychodzimy na drugie piętro, siedziba studia to jasne drzwi.

Terminy spotkań
Zajęcia w których sam biorę udział odbywają się w poniedziałek o godzinie 20 i czwartek o godzinie 20. O pozostałych terminach można dowiedzieć się na miejscu, albo telefonicznie.

Wszystkie pozostałe dane oraz telefon do pana Niedźwiedzia są aktualne.

Zapraszamy!
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
justyna21
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Nie Sie 10, 2008 7:11 pm   

czy cos jeszcze sie zmienilo od 2007 roku? czy wciaz wszystko aktualne?
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 11, 2008 12:03 am   

raczej wszystko aktualne.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
amaranth
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 10:13 am   

Czy mogłabym miec niesmiala prosbe do zorientowanych osob, ktore bylyby na tyle mile i uprzejme, by napisac jak wyglada sytuacja w tym roku? Od kiedy zajecia, jaki koszt, gdzie? I najwazniejsze - czy nadal amatorzy moga brac udzial w lekcjach?
Dziekuje i pozdrawiam!
 
     
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 10:24 am   

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się bezpośrednio do pana Niedźwiedzia, jest bardzo sympatyczny i na pewno udzieli Ci konkretnych informacji, bo w końcu to on prowadzi te zajęcia.

A może Piotr Malaga nam coś odpowie ;) bo z tego co wiem, on uczestniczy w zajęciach regularnie.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
     
amaranth
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 12:46 pm   

Dziękuję za odpowiedź :)
zadzwonie, choc nie lubie - boje sie, ze przeszkadzam. Moze Piotr sie jeszcze odezwie.
Pozdrawiam
 
     
Aailatan 
Nowicjusz

Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 12:37 pm   

Rozmawiałam dziś z Panem Niedzwiedziem więc mam informacje z pierwszej ręki :) Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki o 20.30 Rynek Główny 34, w siedzibie zespołu Art Color Ballet.
Pozdrawiam serdecznie
 
     
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 3:57 pm   

polecam
 
 
     
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 03, 2008 12:04 am   

Piotr się odzywa pro forma, nie było mnie jakiś czas na forum, ale widzę że już wszyscy mają aktualne informacje :)

Ja na razie nie biorę udziału w zajęciach - remont mieszkania jest teraz najpilniejszy bo trzeba go szybko skończyć... Ale nie dalej jak wczoraj spotkałem w tramwaju koleżankę, która chodzi systematycznie.
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
Ariane 
Nowicjusz

Wiek: 35
Posty: 5
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 5:04 am   

A ja mam kilka pytań - czy jest możliwość przyjścia na jedną lekcję, żeby zobaczyć, jak to wszystko wygląda? I jaki wtedy byłby koszt? Jaki poziom reprezentują uczestnicy? Tzn jest to mieszanina amatorów i profesjonalistów czy może jednak zajęcia bardziej odpowiednie dla profesjonalnych tancerzy z wykształceniem baletowym? Czy na lekcji są pointy? Myślicie, że będą to dobre zajęcia dla osoby po ukończeniu sześciu klas OSB i czteroletniej przerwie? I jaki poziom zaawansowania wybrać?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje, bo wierzę, ze ktoś się wypowie :razz:
 
     
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 1:51 pm   

Ariane,

Zawsze jest możliwość przyjścia na jedną lekcję, ale musisz przynieść kostium, stanąć przy drążku i ćwiczyć - nie może być tak, że sobie tylko siedzisz i patrzysz.

Co do kosztów takiej jednorazowej lekcji, to zazwyczaj pan Niedźwiedź traktuje ją gratis - w końcu to jest właśnie po to żebyś zobaczyła, sama powiedziała jakie masz oczekiwania itp. Tak więc to jest traktowane jako przedstawienie oferty, zapoznanie się z nią.

W tej chwili są różne grupy o różnym stopniu zaawansowania. Są zarówno osoby zupełnie początkujące, jak i osoby o doświadczeniu znacznie większym niż Twoje, tańczące już zawodowo przez lata. Nie wszyscy ćwiczą razem, choć grup nie ma tak dużo jak klas w OSB.

Przyjdź zobacz, wtedy na pozostałe swoje pytania znajdziesz pełniejszą odpowiedź :)
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
Ariane 
Nowicjusz

Wiek: 35
Posty: 5
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 5:21 am   

Dziękuję bardzo za informacje :smile: Liczyłam, że się wypowiesz ;)
Cóż, pozostaje zadzwonić i zapytać, aby uzgodnić pewne szczegóły.
Ale może jednak po sesji... Chociaż zobaczymy, może szybciej się skończy :P
 
     
nika_145
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 9:49 am   

a nie wiecie w jakich dnaich sa zajecia??
 
     
Ariane 
Nowicjusz

Wiek: 35
Posty: 5
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 1:19 am   

nika_145 - wiemy ;)
Ja znalazłam rozkład zajęć na stronie Art Color Ballet w zakładce warsztaty http://www.baletcolor.pl/?menu=warsztaty

Nie warto się sugerować podziałem na stopnie zaawansowania - z tego, co wiem, przedstawia się to nieco inaczej - zajęcia o 10 i o 8 w piątek to czas, aby wszystko dokładnie i powoli poustawiać przy drążku, dziewczyny ćwiczą od września, dużo umieją, ale jednak zaczynały od podstaw. Jest mniej osób, pedagog ma więcej czasu dla każdego uczestnika, ale póki co ćwiczenia tylko przy drążku. Na pewno dobra opcja dla początkujących lub ludzi po długiej przerwie.

Zajęcia wieczorne - wspólnie z tancerzami ACB, dużo ludzi, praca bardziej indywidualna, czyli dla ludzi, którzy wiedzą już, co mają zrobić, ale jeszcze nie umieją tego wykonać :wink: Trudniejsze kombinacje, dynamika, dużo piruetów, szybkie zmiany - raczej nie dla zupełnych laików, bo naprawdę ciężko będzie się połapać w samym układzie ćwiczenia :wink: Oczywiście nie trzeba wykonywać wszystkiego, każdy sam musi wiedzieć, na co może sobie pozwolić.

Tyle mogę powiedzieć po dwóch lekcjach - byłam raz w piątek o 8 i w poniedziałek o 20. Mam nadzieję, że nikogo nie wprowadzam w błąd.
Generalnie - zajęcia dla ludzi, których celem jest bardzo dobre opanowanie techniki tańca klasycznego. Pan Niedźwiedź jest profesjonalistą, to nie jest zabawa. Większa efektywność, nie efektowność. Jeśli komuś zależy na tym, żeby tylko miło spędzić czas, nie wysilać się zbytnio, szybko poznać dużą ilość skoków czy piruetów, żeby pochwalić się znajomym, to nie są to zajęcia dla niego.

Ze swojej strony dodam jeszcze - polecam :) Odniosłam wrażenie, że znalazłam się w gronie pasjonatów, a nie ludzi nastawionych jedynie na zysk, wykorzystujących popularność tańca zwiększoną dzięki programom telewizyjnym :wink:
 
     
wróbelek 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
laik
Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 11:26 pm   

Witam wszystkich :) Chciałam zapytać, czy lekcje z p. Niedźwiedziem nadal się gdzieś odbywają? Czy ktoś z Was uczęszcza?
 
     
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 7:03 pm   

O ile dobrze się orientuję prowadzi zajęcia w JDC na Rynku 39
 
 
     
pointes 
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 1:37 pm   zajęcia u pana Niedźwiedzia

Aktualizuję. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki, czwartki i soboty o godz. 9.00 (grupa początkująca/średnio zaawansowana) oraz w poniedziałki i czwartki o 17.00 (grupa zaawansowana). Studio Art Color Ballet, Rynek Główny 34.
Godziny (głównie poranne) są ruchome i możliwa jest zmiana po wspólnym przedsykustowaniu.
Koszt - 150 zł/mies.
Reszta informacji do uzyskania bezpośrednio od p. Wacława lub tańczących.
Marki panu Niedźwiedziowi wyrabiać nie trzeba. Zajęcia prowadzone w pełni profesjnonalnie:)
 
     
Lena7
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 6:32 pm   

Czy zajęcia nadal są prowadzone w takich godzinach?? i czy należy jakoś wcześniej zgłosić swoją chęć uczestnictwa?
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 12:30 am   

Tak, są prowadzone zajęcia w takich godzinach. Obowiązku umawiania się nie ma, ale chociaż ładnie byłoby zapowiedzieć swoją obecność gdy przychodzi się pierwszy raz.
Tu więcej informacji:
http://baletwkrakowie.pl/
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 12:10 pm   

Może to głupie pytanie, ale w jaki sposób należy zapowiedzieć swoją obecność?
Jaki strój powinnam ze sobą wziąć - body i rajstopy, czy jakiś sportowy? :)
 
     
swanlakeballet 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 9:26 pm   zajęcia u pana Niedźwiedzia

Hej,
A wie może ktoś coś na temat zajęc indywidualnych? Słyszałam, że jest taka możliwośc. Osobiście przymierzam się do OSB , przede mną wstępne przesłuchanie i chciałabym się do niego troche lepiej przygotowac a zajęcia w mojej szkole mi nie wystarczaja potrzbeuje czegos wyczynowego. Pierwsze spotkanie mam po 14.06 wiec jest te 2,5 tyg do pracy :) A potem jeżeli się uda to całe wakacje :)
To jak ? Wiecie jak to jest z indywidualnymi ?
_________________
W tańcu nigdy nie możesz byc anonimowy.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:31 pm   

Jest możliwość lekcji indywidualnych na pewno, jeśli tylko pan Wacław Niedźwiedź się zgodzi. Najlepiej z nim się skontaktować, ustalić termin i koszty.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
tonika
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 8:22 pm   

Odświeżam temat- czy wiecie może, ile kosztowały zajęcia klasyki w zeszłym roku? W internecie nie ma cennika.
 
     
tonika
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Sob Sie 08, 2015 11:06 am   

Jeśli ktoś również byłby zainteresowany- zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki o 9.00 oraz 17.00, w piątki o 17.00 oraz soboty o 9.00; trwają 1,5h; koszt 2 zajęć tygodniowo (8 miesięcznie) to 200 zł. Nie ma podziału na grupy, osoby początkujące wykonują po prostu ćwiczenia wolniej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14