www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ćwiczyć wygiecie?
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 3:49 pm   

głupie pytanie, ale... jak ćwiczyć, żeby zrobić taką arabesque i attitude:
arabesque
attitude ?
znaczy chodzi mi nie tyle o wysokość podniesienia nogi, bo to zaraz wypracuję, ale o to, że te dziewczyny mają korpusy eee... w pionie. a ja albo podnoszę wysoko nogę, albo jestem w pionie... ;([/i]
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 4:35 pm   

no cóż. do tego trzeba miec dobre rozciagniecie, wygiecie i pewnie stac na pointach.
i wlasnie to trzeba cwiczyc ;)
no i trzeba miec silne miesnie u nog.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 10:37 pm   

no właśnie- a jak wyćwiczyć to wygięcie?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 10:39 pm   

Ja ćiwczyłam to jak byłam w 1-ej klasie OSB. Po prsotu dużo się przeginasz i ćwiczysz mięśnie pleców ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 11:11 am   

No. Ćwiczenia na przegięcie.
Chociażby przeginanie się z dwoma rękami na drążku(w pierwszej pozycji!).
Samo port de bras jest także dobrym ćwiczeniem.
Syrenka..
Podnoszenie korpusu leżąc na brzuchu(ze wspomaganiem rąk-do dociśnięcia, a następnie seria 50 podnoszeń wysoko, z całych sił i bez rąk-na mięśnie).
Mostek...
Naprawdę nie znasz żadnych ćwiczeń?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 11:17 am   

Wszystko co robisz plecami, gdzie je czujesz, wszystko to Ci pomoże!
Osobiście polecam skłony, skręty i wyprosty... (nie wspominając juz o mostkach)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 11:31 am   

ja polecam tak zwaną foczkę, czyli coś takiego jak opisywała Kasia, leżenie na brzuchu i podnoszenie korpusu mieśniami pleców, to daje naprawdę dobry efekty. Można sobie podłożyc poduszkę pod biodra, bo inaczej troche boli.

Poza tym w tej samej pozycji, przy zgiętych nogach, przy użyciu rąk można się złapac za stopy i robic kołyskę lub też próbowac dotkąc głową stóp.

Powodzenia
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 11:33 am   

To jest właśnie syrenka(w moim mniemaniu ;) ).
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 12:04 pm   

Och tak. Te wszystkie ćwiczenia z podnoszeniem korpsu są najlepsze. W dodatku w moim przypaku pomaga też ćwiczenie, że siedzi się na podłodze i ma się nogi troche jak do żabki ale całkowita żabka to nie jest, naciągnięty point i wtedy rozchyla się nogi ale nie rusza się korpusu. Poprsotu ma się jakby "otwarte" nogi. I tak ćwiczenie, otworzyć, zakmnąć, otworzyć, zamknąć powtarzać pare razy bez ruszaniem korusem. Może niezbyt dobrze wytłumaczyłam więc jak będę mieć zdjęcia to na pewno wkleje.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 1:34 pm   

Można też stojąc tyłem do drążka złapać go oburącz i przeginać się (można też trzymając się drążka tyłem przegiąć w coś w stylu mostka, ale nie na ziemi...) Nienjlepiej to wytłumaczyłam, ale mam nadzieję, że sobie poradzisz :wink: Trzymam kciuki
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 2:36 pm   

Można też przebiąc do tyłu korpus i podnieść noge. To dosyć trudne ale się sprawdza.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 3:38 pm   

Innymi słowy port de bras z nogą na ok.90*.
Miałyśmy takie ćwiczenie w rond de jambe chyba ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Krushyna 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Instruktor/Tancerz
Wiek: 35
Posty: 71
Skąd: Lublin / Warszawa
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 5:35 pm   

Albo stanąć tyłem do drążka i spróbować złapać własne nózki :) coraz nizej i niżej, gorzej, gdy za drążkiem jest lustro =]
_________________
Taniec to druga najlepsza metoda porozumiewania się bez słów.
Some things never die. They just go quiet for a time but never go die...
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 9:25 pm   

mozna tez stanac miedzy drazkiem a sciana/lustrem(tylem do drazka) i przeginac sie przez drążek.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 10:01 pm   

Po prostu- drążek i wszelkiego rodzaju przeginania i wyginania :wink:
 
 
 
Ala. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 10:11 pm   

Ja pamiętam sytuację gdy w 3ciej klasie podstawówki, w naszym szczecińskim OB, na lekcji rozciągania pani rozciągała mnie i inne dziewczynki w następujący sposób (ostrzegam ze moze to wygladac makabrycznie):lol::
1.dziecko leżało na brzuszku z rękoma wyciągniętymi w przód
2.Pani stawała/siadała/kucała nad pupą dziecka i łapała je za nadgarstki od góry.
3.Później podnosiła cały korpus dziecka, przytrzymując za pośladki żeby nie podnosić, i wyginała w tył.

Pamiętam że to skutkowało. Żywym tego dowodem jestem ja, gdyż od czasu jedej z takich lekcji, gdy strzeliło mi coś w kręgosłupie, i wręcz położyła mnie pani plecami na pupie :!: :!: nie mam problemów z różnego typu ćwiczeniami wymagającymi dobrego przegięcia.
Czasami straszę koleżanki z OB moim kręgosługem, wykonując 'wygięte' pozycje :lol: :lol: :lol:
Do tego typu ćwiczenia jednak będziesz kogoś potrzebowała (kogoś któremu zaufasz że Cię nie połamie! :lol: )
_________________
lose life for DANCE
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 10:15 pm   

to nie brzmi makabrycznie, ani takie nie jest - na pierwszych letnich w gdańsku, pani białobrzeska na zajęciach z barre au sol zaproponowała nam to ćwiczenie w parach i przyznaję że jest fantastyczne - trzeba tylko znaleźć partnera który nie będzie się bał nas bardzo przegiąć do tyłu, bo to jest niestety powszechne ;)
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Ala. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 1:40 pm   

gonia05 napisał/a:
a jak ćwiczyć arabesque bez kładzienia korpusu? bo jak próbowałam, to jakby coś ni blokowało nogę i kicha-dalej nie pójdzie...

Goniu na początku tematu omawiałyśmy jak wzmocnić partie mięśni kręgosupa, które odpowiadają za podnoszenia np arabeque.
Zwróć uwagę na posty Kasi i Moni. Ja też napisałam jak można popracować nad 'wygięciem' ;) Po za tym co opisane wyżej oczywiście solidna praca! :wink: : podczas wykonywania ćwiczenia nie możesz kłaść korpusu, spróbuj trzymać go jak najdłużej w pionowej pozycji i skupić się na wykręceniu nogi. Im dłużej będziesz to ćwiczyć tym szybciej zobaczysz efekty.
_________________
lose life for DANCE
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 6:21 pm   

Ala. napisał/a:
gonia05 napisał/a:
a jak ćwiczyć arabesque bez kładzienia korpusu? bo jak próbowałam, to jakby coś ni blokowało nogę i kicha-dalej nie pójdzie...

Goniu na początku tematu omawiałyśmy jak wzmocnić partie mięśni kręgosupa, które odpowiadają za podnoszenia np arabeque.
Zwróć uwagę na posty Kasi i Moni. Ja też napisałam jak można popracować nad 'wygięciem' ;) Po za tym co opisane wyżej oczywiście solidna praca! :wink: : podczas wykonywania ćwiczenia nie możesz kłaść korpusu, spróbuj trzymać go jak najdłużej w pionowej pozycji i skupić się na wykręceniu nogi. Im dłużej będziesz to ćwiczyć tym szybciej zobaczysz efekty.


A nie chodzi tutaj czasem o zablokowane biodro? Musisz tez wzmocnic boczne miesnie (chyba miedzyzebrowe) to tez moze pomoc.
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 7:04 pm   

my zawsze na początku lekcji mamy cwiczenie z odchyleniem sie do tyłu. Stoimy prozdem do drążka w pierwszej pozyji i odchylamy sie w prawo potem lewo, następnie to samo z ręką w trzeicej pozycji a potem jeszcze z nogi z tyłu. Narazie widac efekty
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 7:30 pm   

hmm... Aggo- pewnie masz rację, od jakiegoś czasu mam zablokowane lewe biodro (już mi powoooooli przechodzi....)....
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14