www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tancerz na etacie
Autor Wiadomość
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 12:36 pm   Tancerz na etacie

chciałabym się dowiedzieć jak przebiega ubieganie się o pracę tancerza w swoim zawodzie - jak jest w różnych teatrach w polsce i za granicą, czy uczniowie osb związani z jakimś teatrem przez swoje szkolne lata mają ułatwioną sprawę, czy zawsze przesłuchanie wiąże się z audycją umiejętności i właściwie kto to ocenia?
krok po kroku, możliwie jak najbardziej łopatologicznie :wink:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 12:55 pm   

Z racji, że etatów jest niewiele, to z tego, co słyszałem wygląda to podobnie jak w szkołach teatralnych. Dyrektorzy przyjeżdzają na konkursy i wybierają sobie najlepszych...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 1:10 pm   

Są też przesłuchania, coś jak do OSB.
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 11:17 pm   

generalnie nalezy być aktywnym czyli jeździć na audycje do teatrów, jesli takowe organizują i /lub składać swoje dokumenty, dzwonic, umawiac sie na audycje, na rozmowę itd. Czyli jak i w innych zawodach - ubiegac sie o pracę. No i fakt-dyrektorzy wybierają sobie tancerzy na pokazach dyplomowych i albo od razu proponują pracę albo zapraszaja na audycję
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 11:18 pm   

W PTT np co roku jest audycja, choć niektórzy tancerze dostali się do zespołu bez niej. Albo zostali gdzieś zauważeni, albo mieli już spore doświadczenie zawodowe itp., więc zostali zatrudnieni.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 8:51 pm   

Można ,też zadzwonić ,umówić się i przyjechać na ( audycje indywidualne ) lekcja razem z tancerzami , i też można dostać angaż ...!!!! Kto chce - sprawdzcie się - w Gdańsku w Operze Bałtyckiej.Pozdrawiam. 8)
 
 
MiKi 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz (uczeń)
Wiek: 30
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 2:50 am   

A jak wygląda droga tancerza, który chciałby występować na deskach w teatrze tańca w Warszawie (z tego co mi się obiło o uszy znajduje się tam największa śmietanka, tak? :) Chcę się upewnić :) ) No i moim takim małym marzeniem jest właśnie praca w takim teatrze. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda życie takiego tancerza, jak wygląda jego początek kariery, czy jest to zależne od jego umiejętności, czy szczęścia? :)

Powiedzcie, jak to jest?

Bo ja lubię snuć plany na przyszłość :) A żeby je snuć trzeba coś więcej o tym wszystkim wiedzieć :)
_________________
"Balerina, nadziemska sylfida, która stanęła na palcach by być bliżej nieba." B. Kaczyński
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 8:31 am   

nie bardzo rozumiem jaki "teatr tanca" w Warszawie masz na myśli? Chodzi Ci o zespół baletowy Opery Narodowej? czy Teatr Tańca "Zawirowania" czy Teatr Tańca Aleksandry Dziurosz?
Do każdego zespołu dostaje się tak samo - trzeba mieć co pokazać i sę zaprezentować - oczywiście o ile dany zespół potrzebuje nowego tancerza/tancerki i ma dla niego/niej miejsce na etacie (lub innej formie zatrudnienia)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
MiKi 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz (uczeń)
Wiek: 30
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 1:24 pm   

hmm... Teatr Tańca Współczesnego? Dokładnie się nie orientuje, bo właśnie informacje mam tak jak by z drugiej ręki od kogoś, a szczegółów nie znam - dlatego m.in. chciałabym się dowiedzieć :)
_________________
"Balerina, nadziemska sylfida, która stanęła na palcach by być bliżej nieba." B. Kaczyński
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 1:30 pm   

w Warszawie funkcjonują oficjalnie 2 teatry tańca współczesnego - wymienione wyżej T.T. Zawirowania i Warszawski T.T. (Aleksandry Dziurosz). Procz tego oczywiscie dużo grup ale na mniej lub bardziej nieoficjalnych zasadach itp. Nawet oba "oficjalne" nie funkcjonują (chyba) na zasadzie etatów, ale tego nie jestem pewna - pierwszy dziala w Starej Prochoffni (teatrze na Nowym Mieście), drugi przy Mazowieckim Centrum Kultury. Ponieważ wystepują w nich w każdej produkcji inni tancerze, czasem z zespołów TW-ON, czasem z PTT lub innych grup, nie jest to raczej forma etatu. Tam raczej tancerze dobierani są przez znajomości w srodowisku w zależności od otrzeb choreografa (twórcy teatru) do danej produkcji (projektu). Więc w ich wypadku odpada normalne postępowanie typu "audycja", po prostu choreograf jesli za tancerza i jego możliwości, emplois itd. proponuje mu udział w danym przedsięwzięciu bo. np. porzebuje bardzo wysokiej tancerki z dobrą techniką contact improvisation. Zwykle istnieje grupka tancerzy skupionych wokoł osoby szefa-choreografa oraz do odpowiednich ról dobierani inni

PS. Tak, dostałam potwierdzenie ze w obu znanych mi t. t. w Warszawie nie ma etatow, ale nie wiem czy taki był sens Twojego pytania.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12