www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsze pointy sansha czy grishko
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 1:37 pm   

nie wiem jak recitale (ale na 99% tak samo) soprano mają na czubkach satynę. w wątku "pointy" jest coś niecoś na ten temat ;)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 2:25 pm   

recitale tez, tak jak wszystkie inne sanshe....
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 7:19 pm   

Każdy model Sansha posiada satynowe naszycie na czubkach. Jest z takiego samego materiału z jakiego uszyta jest pointa.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 9:05 am   

i to jest dobre, że są obszyte?
Czy grishko też są?

(pasdechat mi odpisał! mają pointy w tym rozmiarze!)

szukałąm w innych wątkach ale jakoś nie znalazłąm dokładnie tego co mnie interesuje...
czy można jakoś zabezpieczyć obszyte czubki point przed zniszczeniem?
tak ładnie żeby to estetycznie wyglądało?
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 11:10 am   

MI osobiście nie przeszkadzają zdarte czubki. Moje koleżanki jednak czasami idą do szewca a on mi przykleja taką skórkę pod kolor point do czubka. Dobrze się sprawdza i nie jest to śliskie ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 4:08 pm   

cały czas się zastanawiam...eh. pani z grishko mi odpisała że może wybiorę inny model, na pewno będę zadowolona...ale przecież inne są twarde!...
A czy ktoś kupował przesyłkowo recitale? ile kosztuje przesyłka i ile w sumie trzeba zapłacić?
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 6:18 pm   

recitale kosztują 115 zł, przesyłka zapewne koło 15...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 6:46 pm   

Ale możesz sobie zamówić jaki kolwiek inny model z twardością S. Wyjdzie mniej więcej na to samo... ja bym polecała 2007 ;)
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 9:22 pm   

Ja jestem takiego zdanie jak Makova_panienka. W pointach sanshy (może nie wszystkich, ale na pewno w recitalach) noga nie wygląda za ladnie... chyba, że masz śliczne, duże podbicie. Po prostu te pointy są takie walcowate i kwadratowe... Point soprano nie polecam. Osobiście nigdy nie mialam, ale moje koleżanki mialy i nie byly zadowolone... Soprano (przynajmniej dla mnie) są twarde nawet jak są zlamane... w ogóle one sie w dziwnym miejscu lamią... tak jakoś nisko... W pointach grishko stopa wygląda bardzo ladnie i w ogóle te pointy są ladniejsze. Takie smukle. W grishko tylko novice są SS, ale tak naprawde to są fouette SS (nawet tak pisze na pointach, mam takie). Ogólnie pointy grishko sie latwo wyrabia więc jak zamówisz fouette M i trochę się nad nimi poznęcasz ( :D ) to też będą mięciutkie (bo pisalaś, że jest problem z rozmiarem w SS). Jeszcze pointy elite z grishko są chyba niezle dla początkujących. Nie są może najpiękniejsze, ale w rzeczywistości są dużo ladniejsze niz na stronie sklepu. W każdym razie moja koleżanka ma te pointy i naprawde bardzo wygodnie się na nich stoi (próbowalam).

To odemnie tyle... troche się rozpisalam, ale mam nadzieje, że pomoge... :D
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 9:52 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
J Point soprano nie polecam. Osobiście nigdy nie mialam, ale moje koleżanki mialy i nie byly zadowolone... Soprano (przynajmniej dla mnie) są twarde nawet jak są zlamane... w ogóle one sie w dziwnym miejscu lamią... tak jakoś nisko...


soprano są ok, ale właśnie straszliwie twarde! ja moje rozrabiałam...3 miesiące... ale jak już się rozrobi, to są cudne! :wink:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 9:56 pm   

Każdy ma troche inne zdanie na jeden temat Gonku :D
Ale ogólnie sansha ma to do siebie że twardnieje. Jak sie przez jakiś czas point nie używa to one robią się twardsze. :D Grishko jak sie raz rozrobi to już takie będą,
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 9:59 pm   

mi nie twardzieją... a był moment, że np. dwa tygodnie w nich nie tańczyłam... musiały się tlyko rozgrzać i było okej...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 10:02 pm   

no wlaśnie, musialy sie rozgrzac. Może nie do końca dobrze to ujelam. Nie twardna tylko sie zastają. Zresztą nie wiem... Ja tak z moimi mialam, moje koleżanki też.
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 10:10 pm   

ojeju, ilu ja rzeczy jeszcze nie wiem o pointach...
a z tym rozrabianiem, to ze stopą w środku pointy czy jakoś między drzwi?...ale słyszałam również że trzeba uważać żey się nie złamały...no to jak z pozycją półpalce???
można już w pierwszy dzień spróbować?
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 10:41 pm   

Pozycje pópalce też trzeba cwiczyc.
Przeczytaj topic "Pointy" to trochę sie na temat poit dowiesz.
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 3:55 pm   

słuchajcie, a które pointy są BARDZIEJ MIĘKKIE? "recitale" z sanshy czy z grishko "fouette" lub "grishko 2007" - miękkość M?
Ostatnio zmieniony przez a.k. Wto Sie 29, 2006 9:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 4:55 pm   

RECITAL

Grishko 2007 jest dla profesjonalistów

trzymajcie mnie bo zaraz krew mnie zaleje
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 5:03 pm   

ale jej nie chodzi o to, dla kogo sa, tylko ktore sa BARDZIEJ MIEKKIE(nie "miekksze" :!: ).
A ja właściwie nie wiem do końca. Czy one nie bazują na mniej więcej tej samej twardości?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 5:14 pm   

teoretycznie pointy dla profesjonalistów są dla ludzi tańczących w pointach od dłuższego czasu a co za tym idzie - z mocnymi kostkami i nieco większym podbiciem niż przeciętny początkujący.

jednocześnie zaznaczyłam że Grishko 2007 i Fouette są twardsze niż Recital
zapewne '07 i F różnią się budową.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 5:34 pm   

Z tego co wiem, to Grishko 2007 nadaja sie dla osob z niskim podbiciem. Cala rzecz polega na tym, ze ma podeszwe (nie wiem czy to odpowiednie slowo) 3/4.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 5:46 pm   

Princess, skad wiesz, ze sa twardsze?
Osoby długo tańczące wcale nie muszą mieć dobrego podbicia. Znam parę przypadków, co mają beznajdziejne, a długo tańczą.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 6:15 pm   

Kasia :)) napisał/a:
Princess, skad wiesz, ze sa twardsze?

jeżeli Recital mniej więcej są twardości Novice fouette SS to chyba logiczne że Fouette/Grishko 2007 M są twardsze... :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 7:40 pm   

oj nie zawsze, nie zawsze Princess. A legende z sanshy są dla profesjonalistów i w ogóle, są podobno bardzo miękkie (w sumie to te pointy są naprawde zagadkowe...).
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 7:46 pm   

Ja mam Legende. Mam dosyć duże podbicie, ale nie jakieś takie nie wiem jakie ;) Pointy sa bardzo miękkie i wygodne. Dobrze przylegają do stopy. Można w nich np. tańczyć bez wkładek. I palce się nie zdzierają! WQ każdym razie mi się nie zdarły. Ale jako pierwsze pointy to ich nie polecam. Najpierw trzeba pointę wyczuć, a te pointki to chyba dla bardziej zaawansowanych są ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 8:51 pm   

nie znam się tak bardzo na pointach i budowie każdego modelu ale według zapewnienia PRODUCENTA Grishko 2007 i Sansha Legende dla początkujących nie są - dla tych bardziej profesjonalnych, zaawansowanych, szyte na tym bardziej doświadczonym "kopycie".
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13