www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OSB w Bytomiu
Autor Wiadomość
Soprana 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
amator, miłośnik
Posty: 100
Skąd: śląsk
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 9:54 pm   

Cheryl coś Ci siedzi na żołądku z tą masywnością, wagą czy jak? :P


Mam pytanie do Bajaderki jak przedstawia się ta szkoła w Twoich oczach? Mi się podoba kobiecość tancerek he :)


Jeszcze jedno pytanie o jakąś galę lub występ kończący rok...Gdzie, kiedy, jak można zdobyć bilety, żeby zobaczyć Was?Bytom mam za płotem i jestem strasznie ciekawa np. chciałabym zobaczyć klasy dyplomowe. Dajcie znać, bo w tym roku lub za rok muszę się zjawić :D
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Lip 07, 2007 9:05 pm   

Ogladal ktos dzisiaj program "Uwaga" ? Mnie mama zawolala mniej wiecej w polowie. Bylo o Szymku. Przypominali fragmenty starych reportazy.
To wspaniale, ze znalezli sie ludzie, ktorzy chca Mu pomoc. Oby tylko sie udalo i oby leczenie przebieglo prawidlowo. Co prawda jest straszliwie drogie, ale byc moze i tym razem znajdzie sie ktos, kto bedzie chcial pomoc.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 12:57 am   

A to były powtórki, same urywki materiałów o Szymonie?
Czy były jakieś nowe wieści?
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 3:41 am   

nowe wieści są takie, że Szymon się trochę lepiej czuje, i ze względu na taką poprawę może być poddany leczeniu w Berlinie, w specjalistycznej klinice po urazach mózgu spowodowanych niedotlenieniem/niedokrwieniem. żeby chłopiec powrócił do zdrowia powinien natychmiast zacząć terapię, tyle że jest jeden problem - pieniądze. dzień leczenia kosztuje 400 euro [!!] więc bliscy Szymona poszukują wsparcia finansowego. ale na szczęście już się kilka osób pojawiło i coraz więcej jest chętnych do udzielenia pomocy - odbyła się już m.in. aukcja.
pozatym w owym programie pokazali materiał jak Szymon tańczy, szkołę, szpital, przytoczyli też kilka wypowiedzi pedagogów ze szkoły i rodziców chłopaka.

tak jak Olimpia, jestem pod wrażeniem że tak sporo osób chce pomóc - to naprawde wspaniałe. również trzymam kciuki za zdrowie i leczenie Szymona - trzeba być dobrej myśli!
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 10:56 am   

O, ja niestety nie oglądałam... Ale ważne, że Szymon powoli powraca do zdrowia.
 
 
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 4:34 pm   

no i co? był ktoś? ;DDD
_________________
Bo talent to praca!
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 6:02 pm   

Melaniak, ale o co pytasz? O koncert ?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 10:09 pm   

nooom ;D
_________________
Bo talent to praca!
 
 
 
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 10:34 pm   

wiem, że to już było, ale bardzo proszę o wchodzenie na stronkę


www.trojca.com.pl/szymon


jest wiele zmian, dodane zdjęcia.


P.S.
nie dołączłam się do tego wątku, ale ja też chodzę (dziłam?) z nim do klasy a mieszkam w internacie (tak jak on) od pierwszej baletowej.

proszę (w miarę możliwości) o nie kasowanie tej odpowiedzi...
_________________
Bo talent to praca!
 
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 6:49 pm   

Mój syn jest w OSB i jest w internacie od października. Wybrał sam, ponieważ nie "wyrabiał" się czasowo. Mają i ryor i swobodę (bo zalicza się do młodzieży Iklasa gim.) Jest zadowolony, ale tęskni za domem to chyba normalne. Hmmm racja sprawdziłam wszystkie możliwości , zeby moje dziecko bło bezpieczne. Co do molestowania, pedofili, narkomanii to w każdej szkole to jest - no moze nie nagminnie ale się zdarza. Dlatego trzeba miec oczy dookoła główy.
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 7:28 pm   

Dario dlaczego zgodzilas sie na to zeby Twoj syn mieszkal w internacie jesli mieszkacie w Trojmiescie?
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 8:03 pm   

Czasami nawet kiedy mieszka sie pod danym miastem dojazd zajmuje baaardzo duzo czasu. W takim przypadku te dodatkowe dwie czy trzy godziny w ciagu dnia, naprawde sa zbawienne i potrzebne.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 6:45 pm   

Agga to była decyzja mojego syna. Dojeżdzał z Chyloni-do Wrzeszcza przez 3lata. Z chwila gdy doszły mu repertuary i przygotoania do konkursu nie dawał rady czasowo. Rano o 6 pobudka o 6.45bądź 6.54 skm do szkoły. Kończy lekcje zawsze o 16.15 poźniej repertuar do 18- 18.30 w domu o 19-20 bylo to męczące. Dlatego tylko jest w internacie. Ciężki kawalek chleba sobie wybraliście moi KOchani- 3minuty na scenie , a lata pracy, całe godziny na sali, ale cóż jak sie to czuje i chce to robić to muszę uszanować decyzję.
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
     
sasetka2505 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 37
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:00 am   

Witam. Mam 14 lat(1 gimnazjum), siedmioletnie doświadczenie w zespole baletowym Adagio w Nowym Sączu i poważnie zastanawiam się nad związaniem przyszłości z tańcem. Wiem, że największe szanse dałoby mi OSB, a z tego co wiem bytomskie jest najbliżej. :) Zajęcia do tej pory miałam 1/-2 razy w tygodniu po jakieś 1,5 godziny. Na pointach stoję ale bez jakis szczególnych figur (,,chodzenie" i ewentualnie chenee, ale codziennie staram się trochę ćwiczyć ) Chciałam się dowiedzieć czy mam jakieś szanse dostać się do bytomskiej OSB. Czy wiecie do której klasy mogłabym się dostać i jak mogłoby wyglądać moje przyjęcie? Jakie warunki musiałabym spełnić i jaki zakres ,,materiału" musiałabym znać? Ile by to kosztowało?
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 6:09 pm   

Koszty ponosisz wyłącznie za internat, dojazdy, pointy i kostiumy cwiczebne. Pierwsza klasa gimnazjum to 4 klasa szkoly baletowej; masz szanse sie dostac, ale musisz od razu jechac na egzamin.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Agnieszka:) 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik :)
Posty: 15
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 11:44 am   

Mam 11 lat ( 4 kl) chodzę do szkoły baletowej w Gliwicach od 5 lat , jak sądzicie do której klasy udało by mi się zdać? I jakie warunki musiałabym spełnić , i jaki zakres materiału znać? Dodam , że lekcje od 6 lat ( 3 grupa przedszkolna) do 3 kl (3 grupa dzięcięca ) miałam 2 razy w tygodniu po 45 min. (klasyki) , a od 4kl. 2 razy w tygodniu po 60 min. klasyki i 1 raz po 60 min. modernu.
_________________
Agnieszka:)
 
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 6:13 pm   

Co do pytania do ktorej kl udalo by ci sie zdac to odp jest jedna. Rocznikowo przydziela sie do klas. czyli do II kl OSB.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 12:43 pm   

to nie problem, do nas do szkoły odstatnio wiele osób zdawała to nie tylko do klas 1, ale tez o wiele starszych.
skontaktuj sie z dyrekcja, umowisz sie na egzamin wstepny i juz ;))
_________________
Bo talent to praca!
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 10:15 pm   

Jeżeli faktycznie tak długo już chodzisz na zajęcia i masz ku temu predyspozycje to jak najbardziej powinnaś iść na egzamin.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 12:08 pm   

Byłem na stronie szkoły i tu, i widzę, ze nie jest żle, sa dwie klasy II, a więc rekrutacja w 2008 roku rozszerzona - chętnych nie brakowało.
Ciekawe jednak czy po zmianie dyrekcji nie spadła uwaga, skupienie na przedmiotach zawodowych, nie ucierpiał rytm i intensytwność pracy z uczniami.

Są ludzie, ktorzy mają osiągniecia bo wymagają od siebie, a później, gdy chcą obdarzyć innych, oczekują i wymagają tego samego - tak m.in te sprawy widziałem, a reszta to przypadek.
Poza wszystkim, to trochę szkoda, ze odejście tak wybitnej tancerki jak Bozena Kociołkowska ze stanowiska dyrektora odbywało się w tle przykrej i nerwowej atmosfery.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 8:38 pm   

melaniak w jakim wieku przyjęto chłopców w tym roku? chodzi mi oczywiście o osoby, które zaspały na egzamin w wieku 10 lat.
 
     
serenada
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 11:53 am   

Mam pytanie do uczniów OSB w Bytomiu, bo ta jest najbliższa i ewentualnie brana przez nas pod uwagę:
Do państwowych szkół baletowych przyjmowane są dzieci, które ukończyły III klasę szkoły podstawowej. A co z tymi który poszli do szkoły „wcześniej” tzn. w wieku 6-ciu lat. Moja córka kończąc III klasę będzie miała jeszcze 8 lat, we wrześniu już albo dopiero 9. Czy są wśród Was jakieś uczennice lub absolwentki „przyspieszone”. Co z ćwiczeniami na puentach? Internatem?

Mama małej gwiazdeczki
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 12:18 pm   

Myślę, że będzie zdawała klasowo, czyli też po III klasie, chociaż nie jestem tego pewna. Z pointami by sobie jakoś poradziła, bo nie jest tak że jakby od daty urodzin liczy się kiedy można wchodzić na pointy, ale raczej od umiejętności, chociaż to decyzja nauczyciela. Należałoby zasięgnąć informacji u źródła.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
serenada
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 1:21 pm   

Dzięki za odpowiedź.
Ja jestem trochę "niedouczona" i nie wiedziałam, że czas rozpoczęcia ćwiczeń na puentach to indywidualna sprawa i decyzja nauczyciela.
U źródła będę się informować jak będzie już czas dokonywania wyboru (jeszcze trochę). Na razie jest to wielkie marzenie. Mnie blokuje tylko ten internat. No cóż mamy już tak mają :?
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 3:08 pm   

z tego co wiem wcześniejsze pójście do szkoły nie jest problemem, jeśli chodzi o szkołę baletową.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12