www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OSB w Bytomiu
Autor Wiadomość
Genessis
Nowicjusz

Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 9:29 pm   

Z tego co podawali w mediach w OSB w Bytomiu ma byc przeprowadzona kompleksowa kontrola, przez UM w Bytomiu, sprawdzane ma byc wszystko od warunkow socjalnych po zachowanie nauczycieli i dadatkowo sprawdzone maja byc ich predyspozycja do wykonywania zawodu nauczyciela, kto ich nie bedzie spelnial porzegna sie z pracą
 
 
 
ps-man
Nowicjusz

Posty: 10
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 9:47 pm   

gonia05 napisał/a:
naprawdę nie wiem, czy ty nmasz przyjemność czy coś żeby pokazywać bytomską osb z jak najgorszej strony :?


Najgorszej? Z prawdziwej może... Ale nieważne, wszystko idzie ku lepszemu. To jest artykuł z gazety, więc nie rozumiem o co Ci chodzi... :roll: I są w nim zawarte bardzo bardzo bardzo dobre wiadomości dla samej szkoły, dla jej uczniów i dla potencjalnych chętnych, którzy może w końcu, wiedząc, że w szkole jest już porządek, zdecydują się jednak na nią, a nie na Łodzi czy Poznań...
 
 
vipmar
Nowicjusz

Posty: 8
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 10:50 pm   Nie sądzie, abyście sami nie byli sądzeni.

Witam,
wtrącając swoje trzy grosze powiem tak, są różne programy... które szukają prawdy. Ja nie zaliczam programu UWAGI do tej kategorii, raczej do kategorii sensacyjek... Tak więc, mam nadzieję że się mylę, jutro możemy coś takiego właśnie zobaczyć.
Podoba mi się to, co pisze ps-man... z wielu powodów, jednym z nich jest to, że też wiem co to znaczy "walić głową w mur" i doświadczyłam "zbawiennego" kontaktu z nauczycielami i różnymi takowymi sprawami...
Patologiczne sytuacje zdarzają się wszędzie, bytomska szkoła nie jest tu żadnym wyjątkie... jeśli drogie Panie (Panowie również :-) oglądaliście dzisiejszą Uwagę to znacie temat molestowania, którego dopuszczał się trener karate...
I wracając do tematu, nie jest problemem to, iż stało się to w OSB tylko to, że nauczyciel/dorosły robi krzywdę dziecku a rodzic ufa, że jest wszystko OK. Powierza dziecko w dobrej wierze.... Wiem, bo czegoś podobnego doświadczyłam.... Potem zaś najgorsze jest to, że ofiara (dziecko) jest obwiniane, iż nie powiedziało, a przecież mogło... Bzdura. Właśnie dlatego jest ofiarą, bo ofiara często nie mówi, nie potrafi, nie chce, albo nikt jej nie słucha.
To tak na gorąco...
Pozdrawiam
ViPmar mama Małej.
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 8:07 pm   

Właśnie skończyła się "uwaga" na temat tej sprawy. W tym programie wszystko było postawione jasno ale to tez stawiało całą szkołę i inne OSB w Polsce w złym świetle.
Było też mówione tam o tym, że bliski kontakt (dotyk) w tej szkole to codzienność. Ja mam do tego inny stosunek bo moja nauczycielka tańca stara się to inaczej rozwiązać...
Po za tym dlaczego już wiele osób miałoby od razu zabierać uczniów z tej szkoły? Oczywiście, stała się tragedia a postawa dyrekcji i innych nauczycieli była fatalna. Ale nie można tak stwiać sprawy. ale ja już nie widze większego zagrożenia. Chociaż dyrekcja i inni postąpili fatalnie.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 9:52 pm   

Heh ja też to właśnie dzisiaj obejrzałam i uważam, że sprawa była postanowina jasno. Lecz moim zdaniem rodzice poszli trochę za bardzo do "przodu" z zaberaniem dzieci ze szkoły. Myślę, że jeśli ktoś kocha taniec to mimo tego i tak pójdzie do takiej szkoły.... Zresztą mowa była była także o tym dotyku, by w naszej poznańskiej OSB nie mamy najmniejszego kłopotu.. W każdym razie nic nikt nigdy nie mówił.. To tyle :-)

P.S. mOim zdaniem te pirouette z V pozycji na początku były niestawiane do dokładnej V pozycji tylko były rozwalone
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
ps-man
Nowicjusz

Posty: 10
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 11:39 pm   

Ależ nikt nie zabiera stamtąd dzieci. W tej chwili jest chyba grupa, która nie chodzi. Rodzice dali ultimatum - albo dyrekcja zostanie wyrzucona, albo ich dzieci nie pójdą do tej szkoły. I zadziałało. 8)
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 2:49 pm   

Do ps-mana - co do Twojej odpowiedzi na moj post (jakiś czas temu), mam wrażenie że nie uwzdględniłeś kontekstu, czyli tego że to była moja odpowiedź na post Kasi G.
Co do tego, czyjest to sprawa szeroko omawiana w mediach - dla mnie dzienniki lokalne czy pojedyncze wiadomości na dwóch portalach to jeszcze nie świadczy wiele; porównaj to z historią Ani z Gdańska (i jak się zresztą okazuje _zbytni_, sensacyjny, rozgłos medialny wcale nie okazuje się korzystny dla tamtej sprawy). Zresztą, moim zdaniem to lepiej, że nie zrobli afery na całą Polskę, i że 'newsów' nie słychać w każdym radiu i ogólnopolskiej tv, bo wtedy jest to już niestety pogoń za sensacją, a chyba wszystko zależy, aby tam się zmieniło coś na lepsze, a pod ostrym błyskiem fleszy podejmuje się zwykle zbyt pochopne i czasem populistyczne decyzje, a przecież w interesie wszystkich nie o to chodzi. Ale to moje zdanie nt. rozgłosu tej sprawy, zresztą uważam że ta kwestia nie jest chyba zbyt istotna w tej dyskusji.


Btw, wiadomo już coś więcej nt. stanu zdrowia tego chłopaka??
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Gru 07, 2010 6:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 4:52 pm   

Podobno jest w szpitalu, sam oddycha ale ma ciężkie urazy mózgu
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 10:54 pm   

Witam, prześledziłam wasze wypowiedzi, zgadzam sie co o przesadności programu Uwaga.Ponieważ kiedys natchnełm sie na spore rozbieżnosci wobc redagowanych scen wydarzeń i ypowiedzi osób(to odnosnie Uwagi o ks. Krollu z Zalna--zanłam go osobiście i nic nie pasowało do wizerunku przedstaionego w pokazywanym filmiku, zreszta sprawa Ani z Gdańska też.). Nie wiem co się zieje wśród dzieci/młodziezy ale nie jest dobrze. Nie radzą sobie z problemami, nie im moz e za mało rozmawiamy z naszymi pociechami, albo nie łuchamy co do nas mówią...Dużo jest agresji , molestowanie zrobiłó się jakby modne. Modna jest tez nagonak na szkoły i szukanie tanich sensaci zrobionyh z ludźkich tragedii, bo dzieci , nastolatkowie sa ofiarami, a my jako dorośli , ci mądrzy powinniśmy zacząć działaś,bardziej si intereować co sie dzieje w szkole twojego dziecka--a nie tylko narzekać, ze komitet rodzicielski za wysoki....
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
iwona
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 9:02 pm   

witam
strasznie wzruszyła mnie historia szymona czy ktos z was wie co sie z nim dzieje jak się czuje?
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 12:10 am   

Ja też się jak narazie wybieram do OSB w Bytomiu. Ale jeszcze nic pewnego,narazie się wybieram i nie mogę się wybrać. Muszę więcej ćwiczyć.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
ps-man
Nowicjusz

Posty: 10
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 12:30 pm   

Informacja z dnia wczorajszego: sytuacja bez zmian. Szymon nadal w śpiączce. Oddycha samodzielnie. :roll:

A mnie zaczynają denerwować władze miasta Bytomia. :evil:

Pani Wizytator Podgórska odwołana. To dobrze. To ta pani, która w programie Uwaga krytykowała Szymona jako ucznia, który nie słuchał się, pił, palił itp. :roll:
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Gru 07, 2010 6:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 10:19 am   powrót do codzienności

Benno, a więc jak z tym wybieraniem? Odwiedzisz nas, a może przyjedziesz na egzamin?

Na stronie szkoły pojawiła się galeria z tegorocznych dyplomów, co prawda skromna ale jest: http://www.baletowa.ovh.org/_images/dyplom/gal.php
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Gru 07, 2010 6:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:53 pm   

zdjęcia są super :-) co prawda jednej dziewczynie chyba oczko w rajstopie poszło ;)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 1:36 pm   

no,spore... :wink:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 9:33 pm   

poprzedni materiał w Uwadze:
http://uwaga.onet.pl/1389345,archiwum.html
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 9:57 pm   

Ja również oglądałam Uwagę. Na początku jak mówil, że był w zeszłym roku w GD to go sie skojarzyłam. Ale potem jak poazali go w wariacjach. To go poznałam po stroju do numeru dowolonego.
I musze ptzyznać, ze był to naprawdę miły chłopiec, i szkoda go.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 10:06 pm   

Uważam, że sprawa Szymona jest bardzo przykra. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i on wyjdzie z tego stanu... "przemyśleń i refleksji".
Taki zdolny, wygrywał konkursy, miał własne życie, uczucia... a przez nią zaczął się zatracać...
Trzymam za niego kciuki.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 11:31 pm   

Oglądałam...i muszę przyznac, ze plakalam jak bobr. Widzieliscie jak On plakal kiedy koledzy opowiadali mu o szkole, kiedy Mama mowila Mu o tancu? I kiedy chciala wyjac Mu sluchawki z muzyka z lekcji to wykrzywial sie, bo nie chcial przestawac tego sluchac...Brak slow. Zycie czasami jest naprawde okrutne. Nawet nie wiadomo co powiedziec w takiej sytuacji.
Taki z niego pogodny chlopak, mily...To sie czuje, pomimo ze jest w spiaczce. A moze wlasnie tym bardziej teraz sie to czuje.
Ech...
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 2:08 pm   

Chcesz, bardzo chcesz... ale nie możesz nic zrobić, bo nie masz kontroli nad światem...
:(
Te momenty, gdy płakał, najbardziej mnie wzruszały...
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 4:52 pm   

Cytat:
a tak propo- zakochałam się w tej paczce. esmeralda?

tak Goniu, to Esmeralda;) Zresztą w wykonaniu Joasi Drabik, jednej z uczestniczek tegorocznego konkursu w Gdańsku.

Cytat:
Moim zdaniem te dziewczyny na pierwszych 4 zdjęciach są takie.. masywne

Cheryl, uważasz że są za grube? Bo pojęcie "masywne" może rozumieć różnie...
Moim zdaniem mają bardzo ładną figurę, może kilka z nich jest troszkę bardziej kobiecych.
Tutaj widać przykład, że nie tylko bardzo chude dziewczyny mogą być tancerkami, ale także bardziej kobiece (co z resztą też jest bardzo pożądaną cechą u tancerek).
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 4:55 pm   

Przepraszam, ale jaki to ma związek z sytuacją Szymona i programem który odbył się w TVN? Program poświęcony był jego sytuacji, a nie jego kontaktów z nauczycielką.
I myślę, że powinniśmy to uszanować, bo teraz najważniejszy jest Szymon, jego zdrowie.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 3:28 pm   

ja uważam, ze Szymon był bardzo samotnym młodym człowiem. W uwadze pojawił sie jego dziadek, z reportażu zrozumiałam, ze uczy w tejże samej szkole (jak coś to prostujcie mnie). Szymon duzo czasu spędzał z nauczycielką, to straszne, że nie miał odwagi się komuś zwieżyć z tego-może po prostu się wstydził, krępował. A może bał się , ze nikt mu nie uwierzy, bo owa nauczycielka była przyjaciel jego rodziny. Wszystko to jet nie pojęte dla nas Wszystkich, bo nikkt z nas nie siedział w tam z nimi i nie wie co się działo.Jedno jest pewne, że Szymon miał długą jeszcze naukę w szkole i nie widział możliwosci zerwania tego układu. Pani O.W miałą juz sprawę z chłopcem z OSB ale byl to chłopak w przedostatniej klasie liceum wieć po ukończeniu szkoły był już wolny.
Uważam, ze to dorośli, nauczyciele, rodzice powinni zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.
A prośba do dzieci, dorastajacej młodzieży, o to żeby mówili o problemach , jest duzo możliwosci, telefony zaufania, forum internetowe, są ludzie którzy pomogą.
NIe zamykajcie się z problemami, bo wzystko mozan rozwiazac...trzeba tylko trafić na odpowiednia osobę.
Pozdrawiam..
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 4:47 pm   

Dario, podejrzewam, że Szymon był chłopcem o dużej wrażliwości; niektórzy nie mogą sobie z tym po prostu poradzić - nawet nie dadzą rady opowiedzieć o problemach bliskim. I właśnie dlatego nie powiedział nic nikomu i próbował odebrać sobie życie.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 10:01 pm   

DariaD14 napisał/a:
W uwadze pojawił sie jego dziadek, z reportażu zrozumiałam, ze uczy w tejże samej szkole

Nie, dziadek Szymona nie uczy w Bytomskiej OSB.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16