www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kostiumy baletowe a damska bielizna ;)
Autor Wiadomość
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Maj 28, 2008 8:30 pm   

niekiedy rajstopy tez maja takie wkładki, ale mniej sztywne niz w body
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 10:51 am   

Tzw. klin :)
Są różne szkoły : jedni wolą założyć kostium i na kostium trykoty i jeszcze dodatkowo na to spodenki.
Preferuje się jednak: trykoty + kostium.
To wszystko ;]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
meja911
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 53
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 5:09 pm   

a z jakiej firmy kupujecie bielizne do tańca? i gdzie ja kupujecie, jesli ja juz kupujecie?
_________________
w tańcu jak w życiu - trzeba być sobą i dać z siebie wszystko
 
 
     
Porcelaine 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik
Wiek: 28
Posty: 130
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:06 pm   

Jeśli chodzi o rajstopy to w różnych sklepach, albo w szkole. Myslę, że nie muszą byc jakieś specjalne dla tancerzy ;)
_________________
" Moje motto: Spożyć przed terminem. Szukałem w wielu mądrych księgach, znalazłem na kefirze."
Szymon Majewski
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Cze 01, 2008 7:22 pm   

Bieliznę do tańca?
Jeśli masz na myśli trykoty i kostiumy to znajdziesz wszystko bądź w baletowych sklepach internetowych bądź w lokalnym sklepiku baletowym.
Rajstopy/trykoty jeśli mogę polecieć to kryjące z Calzedoni. Są bardzo trwałe, nie haczą się i są bardzo wygodne.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Porcelaine 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik
Wiek: 28
Posty: 130
Wysłany: Nie Cze 01, 2008 7:51 pm   

Cytat:
Rajstopy/trykoty jeśli mogę polecieć to kryjące z Calzedoni. Są bardzo trwałe, nie haczą się i są bardzo wygodne.


Ja kilka razy kupowałam w Calzedoni i okropnie były nie wygodne i szybko się porobiły w nich oczka (nie tylko mi).
_________________
" Moje motto: Spożyć przed terminem. Szukałem w wielu mądrych księgach, znalazłem na kefirze."
Szymon Majewski
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Cze 01, 2008 10:02 pm   

Nie wiem w takim razie jaki model wybrałaś i jaki kolor.
Ja używam Avorio tg.3 (to zresztą nie ważne) i są naprawdę świetne.
Wszystkie uczennice szkoły tam kupują, mają bardzo ładny odcień ecrue :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 01, 2008 10:58 pm   

O rajstopach i/lub trykotach ;) mamy cały wątek w Praktyce i w Sklepach.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Nell 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 50
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 7:45 pm   

Przeczytałam Wasze posty i mam pytanie (nie chcę w ogłoszeniach) Gdzie mogę kupić takie spodenki(4 strona)?? oglądałam elite ale te sa jakieś takie dziwne.
_________________
Taniec to życie Taniec to kwiat który trzeba pielęgnować
Ostatnio zmieniony przez Nell Nie Cze 15, 2008 12:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lili 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 19
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 12:09 pm   

a ma ktos moze katalog z tymy rajstopami z calzedoni??
_________________
Możesz tańczyć wszędzie jeżeli tańczysz sercem.;]
 
     
Majeczka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 30
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 02, 2008 12:08 pm   

Nell, chodzi Ci o takie zwykłe, krótkie bawełniane?
H&M, dział młodzieżowy, 19,90zł :D
 
     
Piękna 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz-uczeń
Wiek: 27
Posty: 24
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 5:48 pm   

Ja tam nie tancze w szkole baletowej ani nawet w ognisku ale pod kostiumem mam zawsze stanik i majtki bez nich czulabym sie niekomfortowo i sama uwazam niech kazdy robi jak chce ze powinno sie nosic bielizne przeciez po to powstala by na pomagac a nie po to by nam nie sluzyc :twisted: :D
_________________
Taniec to jendna tylko jedna rzecz która mi została...
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 8:13 pm   

Ja chodzę do Ogniska Baletowego. Mamy tam stroje: getry do pół łydki i body z rękawem 3/4. Zawsze pod spodem mam bieliznę. Bez tego czułabym się bardzo skrępowana i nie mogłabym wydobyć z siebie tego wszystkiego, co powinnam.
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 8:44 pm   

To jest tylko kwestia przyzwyczajenia, kiedy się już zacznie ćwiczyć bez bielizny, to przede wszystkim po 2, 3 lekcjach już w ogóle człowiek się nie zastanawia czy się czuję skrępowany, czy nie, bo nie pamięta o tym, czy ma bieliznę, czy nie, zresztą, skupienie się na ćwiczeniach wystarcza, żeby nie myśleć o tym, co ma się akurat na sobie. No, chyba, że ta część garderoby przeszkadza w ruchach - a tak jest według mnie ze stanikiem zawsze, a z majtkami różnie - to zależy od fasonu.
Ja zawsze klasykę ćwiczyłam w body i spódniczce krótkiej, tak więc kiedy bym miała pod strojem bieliznę, musiałabym co chwilę myśleć, czy mi nie wystaje, bo pod białymi rajstopami to dokładnie widać, a jest to wyjątkowo nieestetyczne, gdy przez rajtki przebijają majtki.

Wiadomo, że łatwiej jest ćwiczyć bez bielizny, kiedy taki jest zwyczaj w całej szkole lub klasie, a z reguły w amatorskich szkołach nie zwraca się uwagi na takie szczegóły, choć wydaje mi się, że czasem lepiej się przyzwyczaić na lekcjach w klasie, niż wtedy, kiedy po prostu trzeba wystąpić na scenie w skąpym kostiumie, pod którym nie ma szans upchnąć jeszcze bielizny. Wiadomo, że pod klasyczną paczkę nigdy się nie zakłada bielizny, do takiego kostiumu z reguły wszyty jest gorsecik.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
     
Zuzag 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 33
Posty: 25
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 1:32 pm   "Kobiece dni"

Hej, mam pytanie, w pewien sposób związane właśnie z bielizną. Mam nadzieję, że się nie powtórzę, bo nie przeczytałam wszystkich postów na ten temat, jest ich baardzo dużo. Ale do rzeczy.
Jeśli pod kostiumami baletowymi nie nosi się (zazwyczaj) bielizny, to jak się zabezpieczacie w "kobiece dni"? Czy jedyną możliwością jaka zostaje to tampony, czy jest jakaś szansa dla podpasek?
Mam nadzieję, że nie jest to jakiś obraźliwe, zwłaszcza dla panów, że piszę o tym na forum, ale muszę wiedzieć... :-P
_________________
"Rób, co się boisz robić i z dumą pielęgnuj takie zwycięstwa". (Og Mandino)
 
     
Piękna 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz-uczeń
Wiek: 27
Posty: 24
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 2:46 pm   

Myślę że panowie nie czytaja postów na temat Kostiumy baletowe a DAMSKA bielizna sorka za zdanie nie na temat ale przejdźmy do sprawy ja co prawda nie chodze na balet tylko na nowoczesny ale tez cwicze w podobnym kostiumie co prawda w bieliźnie ale mysle ze mozesz wtedy nosic krociutkie spodenki tak ja robie alboo tampon czy spódniczka choc odtetniego nie poleca :)
_________________
Taniec to jendna tylko jedna rzecz która mi została...
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:13 am   

Już była kiedyś rozmowa o tym, jak tancerki radzą sobie w czasie okresu, radzę poszukać na forum w tym dziale.

EDIT: znalazłam: http://www.balet.pl/forum...trudnych+dniach

Piękna, staraj się proszę pisać staranniej, bo w Twoich postach pojawiają się dziwne zbitki liter, których znaczenie trzeba zgadywać :694:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
RiRi 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerka.
Posty: 28
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 2:05 pm   

Jeśli chodzi o bieliznę na balet, to ja pod kostium zakładam cieliste mocno wycięte majtki.
_________________
"Rytm jest muzyki tętnem. Równa się biciu serca, świadczy o jego istnieniu, dowodzi jego żywotności."
Ignacy Padarewski
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 2:35 pm   

Myślę że na pewno mamy bardziej komfortową sytuacje gdyż, może bielizna nam wystawać podczas lekcji lecz, jasna sprawa nie jest to estetyczne. W starszych grupach bardziej dbają o takie detale ;) Od 4-12 lat na lekcjach lataj jak chcesz. Tylko musisz mieć kolor stroju taki jak inni.
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 6:46 pm   

Odswieżam.dowiedziałam się ja ostatnio o takim typie bielizny jak:

http://paquita.pl/sklep//...=3&sort=default

(przepraszam,jeżeli link się nie zrobił linkiem.Próbowałam.)Wypróbowana w OSB i mimo że nie sprawdziła się :sad: , to na zajęcia taneczne w innych miejscach jak najbardziej :D
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Sro Lip 13, 2011 3:14 pm   

a ja ćwiczę bez bielizny albo w stringach. (ale chyba trzeba być raczej przyzwyczajonym, bo inaczej mogą przeszkadzać). wtedy przynajmniej nie stresuję się, że coś mi tam wystaje, a poza tym jest całkiem przyjamnie ;) okropnie to wygląda jak komuś wystają matki.
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Suwak 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 30
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:27 am   

ja tak samo jak arizona, w stringach lub bez.

Ale nie wiem jak was ale mnie strasznie irytuje jak wystają mi spod body łączenia rajstop, jak np przy rozciąganiu biorę nogę w rękę... Któraś z was znalazła może na to sposób? :)
 
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 10:17 am   

kupować rajstopy bezszwowe :) albo raczej jednoszwowe - takie, które mają tylko jeden szew przechodzący dokładnie przez środek i raczej go nie widać ;)
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
RasteSig 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tańcząca myślami :)
Wiek: 28
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 11:50 pm   

Mam takie głupie pytanie.. Czym dokładnie różnią się baletowe rajstopy od normalnych? Są z jakiegoś trwalszego materiału, nie mają szwów na palcach? Idę od września na balet dla dorosłych i nie chcę tracić kasy na kupowanie droższych rajstop na balet, skoro mogę kupić normalne taniej, chyba, że to jest istotna różnica?

Jeżeli to nieodpowiedni temat to przekierujcie mnie, ale innego nie znalazłam :)
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 12:40 am   

A może tu?
http://www.balet.pl/forum...der=asc&start=0
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13