www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kostiumy baletowe a damska bielizna ;)
Autor Wiadomość
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 9:42 pm   

Dla mnie spodenki są bardzo wygodne. Lubie w nich cwiczyc. Chociaż czasami jakoś odchodzi mi ochota i cwicze w kostiumie i w rajtkach. I zawsze mam pod spodem majtki, stanik zdejmuje... No i mi te majtki wcale nie wychodzą... Jak sie ma dobre majtki i porządnie schowa to jest ok. A w stringach też się dobrze cwiczy...
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 10:50 pm   

Marysia W napisał/a:
Widocznie nie zauważyłam... być może noszą, ale na pewno nie na lekcjach... :roll:


Podobno na lekcjach też tak noszą.
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:14 pm   

Marysiu w poznańskiej OSB my dziewczyny ćwiczymy w takich spodenkach gdy mamy okres albo coś. A czasami nawet po prsotu mamy ochotę je założyć bez powodu ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Lirael
Nowicjusz


Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:32 pm   

makova_panienka napisał/a:
w naszej szkole jest nie do pomyślenia, żeby mieć pod kostiumem biustonosz - nie przywiązujemy aż takiej wagi czy nam coś "skacze" (zresztą w większości przypadków nie ma nawet co :roll: ), wystarczy że np. przez jasny strój nic nie przebija. na egzaminy musimy zdejmować całą bieliznę (jak mniemam po to by szanowna komisja nie zgorszyła się widokiem wystających gatek :wink: ). na spektakle bezwzględnie cała bielizna prywatna out - obowiązkowo za to każdy posiada tzw. bieliznę sceniczną, czyli czarne damskie bokserki, jeśli tańczymy w sukienkach.

No a ze tak za przeproszeniem powiem- a te nasze ,,kochane'' sutki? -_-'
_________________

,,Jestem takim samym człowiekiem jak ty,
ale mam lepsze rzeczy do roboty,
niż siedzieć i palić skręty (...)
zawsze będę trzeźwy, nie potrzebuję podparcia,
bo mam Straight Edge (sXe)"
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:34 pm   

przepraszam, załóżmy że nie rozumiem pytania?
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:37 pm   

podejrzewam, ze chodzi o 'przebijanie' ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:42 pm   

chyba to jest całkiem naturalne i wszystkie dziewczyny je mają, także skoro wszystkie przebieramy się w jednej szatni, to to, że coś przebija przez kostium raczej nie robi większego wrażenia.
Nauczyciele baletu chyba też są przywyczajeni do budowy kobiety i nie zwracaja raczej uwagi na takie szczegóły. Jak ktoś się wstydzi, to wkłada po prostu ciemniejsze kostiumy na salę, a kostiumy sceniczne można zakładac na takie cieliste body, przeznaczone specjalnie pod kostium, żeby nic nie prześwitywało.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:42 pm   

Ja nie widze problemu, komu to przeszkadza? Ze sceny i tak nie widac, a nawet jesli to lepiej tak niz widoczna bielizna, a na lekcji to faktycznie, juz nikt nie ma sie gdzie patrzec :? jednym slowem - nie rozumiem, w czym i komu niby to mialo przeszkadzac...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Lirael
Nowicjusz


Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:43 pm   

Ja jak np. nie mam stanika pod bluzka i mi sutki przebijaja to nie czuje sie komfortowo. Ale to tylko moje wlasne odczucia ^^''
_________________

,,Jestem takim samym człowiekiem jak ty,
ale mam lepsze rzeczy do roboty,
niż siedzieć i palić skręty (...)
zawsze będę trzeźwy, nie potrzebuję podparcia,
bo mam Straight Edge (sXe)"
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:47 pm   

Przeciez to zupelnie naturalne, w zaleznosci od tego, jaki ktos ma kostium, ja nie widze w tym nic dziwnego. A nie przeszkadza Ci np. to, ze sie pocisz, albo glosno oddychasz, albo robisz czasem glupie miny? ;)

Jesli Ci to bardzo przeszkadza, to polecam kostiumy z wszyta podszewka na wysokosci biustu.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:53 pm   

"złej baletnicy, nawet..."

:wink:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 10:29 pm   

Mi jakoś nigdy takie rzeczy nie przeszkadzały.Uważam,że nie estetycznie wygląda jak tancerce wystaję np.stanik.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 11:00 pm   

ja bym nie mogła ćwiczyc bez stanika.... oh, my God.. najwiekszy ból :( z miseczką c chyba inaczzej sie nie da... :roll:
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 11:07 pm   

Ja zawsze cwicze bez stanika... i w ogóle chyba większośc baletnic cwiczy bez stanika... Wzkazuje to na to, że jednak się da...
 
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 11:41 pm   

ja nie potrafię. Zresztą baletnicą nie jestem :-) u mnie w zespole tez dziewczyny niektóe cwiczą bez stanika. Te co mają mniejsze piersi....
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
szerina 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 96
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 7:08 pm   

---
Ostatnio zmieniony przez szerina Sob Lut 05, 2011 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 1:12 pm   

ćwiczenie/trenowanie bez stanika dla dziewcząt z większym/dużym biustem o ile jest nie wygodne, to jest przede wszystkim niezdrowe... :roll: niedosyć że przy takim skakaniu boli, to mogą się pojawić również bóle kręgsłupa [inaczej rozprowadzany jest ciężar gdy ma się stanik, a inaczej gdy nie ma się stanika]. a nie daj Boże rozciągnie się skóra i już będzie większy problem.

miałam kiedyś C i naprawde nie było przyjemnie. teraz mam B w składzie gruczoły + tłuszcz + mooocne mięśnie, dlatego też skakanie bez stanika nie robi problemu [dzięki którym w ogóle rzadko noszę stanik, tylko do szkoły i jest mi bardzo wygodnie, nic mnie w mostek nie ugniata, lepiej mi się oddycha :D ;) ]
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 4:33 pm   

???

Przecież zwykle kostiumy czy niektóre sportowe bluzki mają wszyty dodatkowy materiał pod biustem (niektóre np. z gumką, co działa jak taki sportowy stanik), który w jakiś sposób bardziej podtrzymuje (jeszcze zależy od kroju kostiumu), poza tym kostium sam w sobie jest obcisły i przez to też podtrzymuje biust.

Już nie przesadzajcie z tym, jakie ćwiczenie bez stanika jest niezdrowe, itd, to przecież jakieś bzdury. Pomijając już fakt, że tak jest tysiąc razy wygodniej - nic nie gniecie, nie uwiera, itd.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 4:46 pm   

Joanna napisał/a:
???

Już nie przesadzajcie z tym, jakie ćwiczenie bez stanika jest niezdrowe, itd, to przecież jakieś bzdury.


dokładnie, zupełnie tak jakby taniec en pointes był zdrowy :|
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 4:50 pm   

Dobrze powiedziane - na pewno jest mniej niezdrowe (jeśli w ogóle :roll: ), niż w ogóle cała technika tańca klasycznego...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 6:07 pm   

przy WIĘKSZYM BIUŚCIE jest niezdrowe [nie powiedziałam że w ogóle jest niezdrowe]. jak ma się nieco większy, to niedosyć że nieprzyjemnie wygląda sam ruch, to w dodatku podskakiwanie czasem naprawde jest bardzo bolesne, szczególnie przed i podczas miesiączki. nawet jak ma się stanik sportowy [który badź co bądź się po pewnym czasie może rozciągać].
a kręgosłup również może rozboleć [ja jestem tego przykładem].

i nie mówię, by ćwiczyć w staniku cały czas na każdej lekcji, ale przynajmniej przez te kilka dni wypadałoby go nosić [jeśli kogoś wtedy boli].
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 6:46 pm   

Z tego co slyszalam, w szkole baletowej dziewczyny rozwiazuja ten problem obwiazujac sie mocno bandazem na wysokosci biustu.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 6:59 pm   

gdy udałam się z bolącym kregosłupem [i mostkiem] do lekarza ten mi właśnie zalecił mi owijanie bandażem.... i przyznam że to był [i w sumie nadal jest] najlepszy sposób, bo ręce na gardzie się wygodniej trzymało ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 7:58 pm   

Też uważam, że przy większym biuście powinno się nosić stanik. Może być na przezroczystych ramiączkach, ale być powienien. Tak jak już wspomniały koleżanki przede mną, skok przy dużym biuście nie jest przyjemny i piersi potrafią boleć(wiem, bo chociaż sama takowego nie mam, to pamiętam ból za czasów, gdy mi rosły piersi i skakałam bez stanika). To naprawdę nie jest przyjemne i tylko utrudnia wykonywanie ćwiczenia, a po co usuwać wygodę względem estetyki? To zależy również od osoby-jednym przeszkadza mniej, innym bardziej, jednych boli mniej... a innych bardziej. I tak jak mówi Princess Maron, może rozboleć kręgosłup. A jeszcze tego komuś do szczęścia brakuje, żeby sobie coś z kręgosłupem zrobił. Jeśli nie stanik, to można nosić obcisły top, ale pamiętam, że ktoś mi kiedyś mówił, iż jeśli się nie nosi stanika, to potem można mieć tam takie... obwisłe :P Dlatego jestem za nim. :)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 10:56 pm   

ja nie mam duzego biustu, ot taki sobie przecietny bo "b" ale nie wyobrazam sobie zycia bez stanika...
a co do cwiczen to dla nich robie wyjatek i go zdejmuje a jesli chodzi o sutki to kupilam w sklepie takie naklejki i nic nie widac, sa super :-)
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12