www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robicie, by mieć tzw. motylki w stopach? (o wykręceniu)

Czy zakładamy nowy wątek ze zdjęciami "motylków" forumowiczów?
tak
71%
 71%  [ 28 ]
nie
28%
 28%  [ 11 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 2:01 pm   Co robicie, by mieć tzw. motylki w stopach? (o wykręceniu)

Ten temat był już chyba gdzieś poruszony, ale nie było konkretnych porad, więc pytam jeszcze raz.
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 2:30 pm   

czy chodzi ci o mocne wykręcenie stopy?? :?

zbędne posty z prośbami o wyjasnienie o co chodzi w temacie usunięto.
Admin - Tranq.


A ja proszę o precyzyjniejsze zadawanie pytań, żeby uniknąć sytuacji takiej, że wszyscy użytkownicy pytają po kolei, o co właściwie chodzi autorce wątku! Cz.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 8:01 pm   

Przepraszam, że niejasno zadałam pytanie :? . Oczywiście chodzi mi o wykręcenie stopy (nauczyciele w naszej szkole nazywają to motylkami).
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 10:24 pm   

ja biore stopę w rękę i wykręcam. boli ale pomaga. robie to już codziennie od tygodnia i efekty naprawde są widoczne :)
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 11:42 pm   

sorki, ale ciągle nie kapuję, jak to wygląda... macie zdjęcie? :oops: :oops: :oops:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 12:31 am   

http://img227.imageshack....ge=classgu1.jpg - u drugiej dziewczynki od lewej dobrze to widac...ogolnie chodzi o wygiecie stopy od kostki na zewnatrz(dotyczy wszystkich trzech polozen czyli przod tyl bok) ale szczerze mowiac to nigdy nie zastanawialam sie jak nad tym pracowac oprocz ukladania tak stop podczas lekcji...nie wiem rowniez co to daje oprocz ladnego wykonczenia nogi :roll: przyjrzyj sie tez goniu05 fotkom tancerek a zobaczysz np w arabesque ze ich noga pracujaca nie tworzy linii prostej tylko konczy sie wlasnie owym motylkiem :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 12:19 pm   

Właśnie o to mi chodziło. Chyba zauważyłyście, że taka stopa wygląda o wiele ładniej, niż zakręcona (palce idę w przeciwną stronę, niż w motylku). Nam nauczyciele przez cały czas mówią, że tak powinna wyglądać stopa tancerki.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 12:48 pm   

No tak, bo nie powinno się "krzywić" stopy. Tzn. palce nie powinny iść w stronę wewnętrzną, tylko w strone zewnętrzną. W arabeskach to podobno wizualnie wydłuza nogę tancerki. Ale przecież ten "motylek" dotyczy nawet samego stania na releve, stania en point.
A ćwiczyć stopy na "motylki" jest dosyć prosto. Powiedzmy,że ćwiczymy lewą nogę jako pierwszą. W takim razie zginamy nogę, lewą rękę przeprowadzamy pod nogą i chwytamy stopę bardziej od wewnętrznej strony, za palce (stopa ma być obciągnięta i wyprężona). I teraz tylko łokciem "wypychamy" piętę i troszkę jakby "ciągniemy lewą ręką część stopy którą trzymamy na zewnątrz, tak, żeby robił się taki motylek. Nie wiem, czy mnie rozumiecie. Jeśli nie, to piszcie.
Na koniec dodam iż ten motylek to jest nic innego jak poprostu wykręcenie w kostce.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 12:53 pm   

Wiem o co Ci chodzi Bajaderko i uważam, że twój spsób jest dość dobry, jednak mi on już nie pomaga. Pomógł do pewnego stopnia.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 1:34 pm   

U nas na lekcji nazywa się to "ptaszkiem" :D I Bajaderko chyba Twój sposób jest dobry, ale ja np. nie pracuję nad tym tylko tak jak mówiła Odylia układam stopy tak na lekcji i zostaje :)
Tancerka robi ptaszka, motylka w pierwszych arabesque
http://www.youtube.com/watch?v=TjVinhHsJqM&NR
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 8:11 pm   

Ja nie rozumiem Bajaderki, a wracając do tamatu ja chwytam nogę i poprostu najprosciej w swiecie ją wykręcam. 2 wariant: wysuwam battament tendu do tyłu i mocno dociskam piętę (skutkuje).
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 10:09 pm   

Agasiek chodzi o to, że chwytasz nogę ręką od wewnterznej strony i ciągniesz od siebie.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 12:47 pm   

Dodam jeszcze tylko, że stopa wykręcona w ten sposób to lekkie oszukanie widza, by zdawało mu się, że mamy większe podbicie, a tak naprawdę my robimy lekkiego fleksa wykręcając tak nogę. Tak przynajmniej słyszałam-jest to praktykowane w arabeskach.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 1:40 pm   

Ja to zauważyłam u samej siebie. I chyba u innych też tak jest. Bo przecież naciągajac pełny point to bardzo trudno mieć mocne wykręcanie. Ja osobiście sama ćwiczyłam i mogę stwierdzić że może nie jest to fleks ale stopa nie jest do końca naciągnięta. Nie widac tego mocno ale jednak gdy się przyjżeć. Nie widać chyba tego u zawodowców ;)
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:37 pm   

Oj raiso widać widać! :))
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 12:25 am   

ja ćwiczę od kilku dni te motylki i już widzę efekty... :D faktycznie stopa ładniej wygląda, ale ja nie robię żadnego flexa... w każdym razie tak stwierdziłam
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 2:18 am   

ja mam takie "motylki" [szczerze mówiąc nie wiedziałam że to ma jakąś nazwę]. gdy nie mogłam wykręcać nóg od bioder wykręcałam od stóp no i... "jakoś" to wyszło :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 12:05 pm   

gonia05 napisał/a:
faktycznie stopa ładniej wygląda, ale ja nie robię żadnego flexa... w każdym razie tak stwierdziłam
Nie chodzi za bardzo o flexa tylko o to ,że jak się mocne wykręca stopę, u niektorych rozluźnia się podbicie.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 12:13 pm   

to zależy od plastyczności kostki. uwaga praktyczna: lepiej się pilnować w wykręcaniem stóp, bo jak wam siła wyższa wykręci to bedzie gorzej. moja nauczycielka kiedyś przycisnęła mi obcasem piętę do podłogi gdy stałam na degage do tyłu - z kostką mam problemy do dziś...
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 7:20 pm   

ten wątek jest chyba pokrewny...
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 7:26 pm   

Gość napisał/a:
Zrobiłam kilka fotek obrazujących (średnio wyszły, ale zawsze dają jakieś pojęcie):1, 2, 3


Gościu! Na tych zdjęciach twoje motylki wyglądają...bosko! Ja jeszcze nie mam tak perfekcyjnych ale to mój cel...świetne! Piękne!
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 5:38 pm   

to może załóżmy temat "jakie mam motylki" na wzór "jakie mam podbicie"?? przeszłoby to u moderatorów?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 5:50 pm   

Dobry pomysł. Może też byśmy porobili zdjęcia. Ale czy zakładać nowy temat czy też już w tym temacie?
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 5:52 pm   

ciekawe, czy w ogóle modkowie się zgodzą ... ale gdyby, to chyba w nowym temacie. tak jak z podbiciem.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 6:02 pm   

Czy naprawdę tego tak bardzo potrzebujecie?
Proponuję 10-dniową ankietę, niech ona rozwiąże problem.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14