www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: inaenka
Nie Sie 05, 2012 7:44 pm
Klasyczna czy romantyczna?
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 2:58 pm   Klasyczna czy romantyczna?

Mam pytanie :mrgreen:
Jaki rodzaj paczki najbardziej się Wam podoba? Nie mówię tutaj, że do jakiegoś konkretnego baletu. Tylko po prostu: Co wolice? Klasyczną czy romantyczną?
Ja osbiście wolę klasyczną
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 3:27 pm   

Ja wolę klasyczną, chociaż obie są piękne. Trudne pytanie..
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 10:27 pm   

Zdecydowanie klasyczną, ale romantyczne też są przepiękne. TO zależy wszystko od rodzaju paczki, kroju, ozdób, koloru itp.
Noi oczywiście od tego, czy ma gorset czy nie;) (W moim przypadku)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 10:29 pm   

A ja chyba wolę romantyczną... Taka piękna, lekka w ruchu... I pięknie wygląda przy skokach, szczególnie przy Grand Pas de Chat :mrgreen:
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 1:30 pm   

Aha, tak Bajaderko. Zawsze zależy od kroju.
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 7:44 pm   

Nena, no cóż paczka romantyczna jest przepiękna w pas de chat... WQygląda tak pięknie :mrgreen:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Sie 11, 2006 10:51 am   

moze nie tyle w pas de chat, jak w GRAND pas de chat..
ale mi się chyba jednak bardziej podobają klasyczne ;)
Może można by zrobić ankiete? :roll:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pią Sie 11, 2006 10:10 pm   

Zastanawiam się czy w ogóle do tej tablicy ten temat pasuje...trochę w innym kierunku ale o tutu rozmawialiśmy w Teorii i czy tam nie bardziej pasował ten temat?

Tak w ogóle to czasem mam napady że kocham romantyczną. Ale klasyczna jest taka, taka...
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 10:26 am   

Ja wolę klasyczną. Nie wiem dlaczego, po prostu bardziej mi się podoba, chociaż romantyczna pięknie wygląda w arabesque... :P
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 12:13 pm   

Dokładnie to samo chciałam napisać Marysiu...
Powiem wam, że choć nigdy na sobie żadnej paczki nie miałam, a mam podobną sukienkę w stylu paczki romantycznej, to bardzo romantyczna jest wygoda. Ale to tylko na podstawie sukienki tak twierdze. Fajnie się tańczy...tak...hm...tak...jakby się leciało...tak lekko...
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 10:39 pm   

moim zdaniem i klasyczna i romantyczna ma swoje wady i zalety:klasyczna jest zazwyczaj bogato zdobiona i mozna ja podpasowac pod wiecej stylow ale za to pokazuje cale nogi co zobowiązuje...za to romantyczna juz nie posiada tak wielu opcji zdobien i stylow ale skrywa np kolana czy za bardzo rozbudowane uda...ale osoboscie wole klasyczna :)
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 12:02 am   

Okey poznałam już Wasze zdanie na ten temat i myślę, że temat można zamknąć żeby nie zaśmiecał forum. Dziękuję za odpowiedzi.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 8:54 am   

Hmm... A moim zdaniem nie ma sensu zamykać tematu: może ktoś jeszcze chce dodać coś coś od siebie i wyniknie z tego jakaś ciekawa dyskusja? ;)

Ale niech zadecydują Modzi.

nie zamykamy. s.
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 7:51 pm   

to może ja się wypowiem jako osoba nie tańcząca w paczkach :) m się bardziej podobaja romantyczne :) są takie zwiewne i.... romantyczne ;) :D
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Floren
Nowicjusz


Posty: 12
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 8:37 pm   

Teraz moja kolej:)Też jestem osobą nie tanczącą ale bardziej podoba mi się klasyczna....
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 8:39 pm   

przewagę ma klasyczna. Ciekawę czy tak zostanie? :?
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 8:42 pm   

Mi sie bardzo podobają paczki klasyczne, może dlatego, ze jeszcze nigdy w niej nie tanczyłam, a najlepsze to co niedostępne ;) w każdym razie podoba mi się w nich to, ze jak podkresliła odylia moze miec mnóstwo wzorów i widac w niej cale nogi...
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 9:33 pm   

drCoppelius moim zdaniem klasyczne urzekają! A życzę Tobie żebyś założyła choć raz klasyczną!! Moim zdaniem żeby tańczyć w klasycznej paczce trzeba mieć także predspozycje. Smukłe i długie nogi z dobtym podbiciem. Mam koleżnakę, która mimo tego, że w tańcu jest dobra nie pasuje do klasycznej!! To także zdanie fachowców a nie tylko moje!
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 10:41 pm   

Mnie się bardziej podoba romantyczna, zdecydowanie! jak już się wypowiedziała poprzedniczka-do klasycznej trzeba (!) mieć predyspozycje. Choć teraz dopuszcza się różne innowacje i można zobaczyć w paczce klasycznej dziewczyny niekoniecznie smukłe, to jednak mnie się to nie podoba.
I tak ogólnie, to myślę, że rzadko zdarza się tancerka, która we wszystkich fasonach, paczkach itd. wygląda równie pięknie. tak więc wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

Może tak- sama wolę nogi zakrywać ;) , ale tancerki lubię oglądać w każdej odsłonie i wtedy obie paczki mi się podobają, choć większy "sentyment" mam do tych romantycznych... :)
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 11:07 pm   

Ja wolę widzieć nogi tancerki! Tak ładnie wyglądają!!! Oczywiście jeśi są ładne :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 12:13 am   

sari napisał/a:
Choć teraz dopuszcza się różne innowacje i można zobaczyć w paczce klasycznej dziewczyny niekoniecznie smukłe, to jednak mnie się to nie podoba.

Dzięki Sari :evil:
To mnie dobiłaś.
Ja nawet nie chcę kasety z występów oglądać!!!!!!!!!!!
Podeptam ją i wyrzuce.
To było totalne amatorstwo w moim wykonaniu i w dodatku niekoniecznie ładne dla oczu ponieważ byłam w paczce klasycznej,a w niej to ja wogóle wyjść nie powinnam.

Ps. Przepraszam drogich moderatorów za offtop i wszystkich innych na forum, ale nie mogłam się powstrzymać żeby teog nie napisać.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 11:00 am   

Bajaderko, czyś ty zwariowała???? Jeśli uważasz, że z twoimi nogami jest coś nie tak, to jesteś w wieeeelkim błędzie. Wyglądasz tak, jak wyglądać powinnaś i ślicznie tańczysz. Ślicznie!! Niejedna ci to powie!
Proszę cię, bo takim gadaniem to mnie dobijasz...

Proszę wybaczyć, że napisałam to w tym temacie (cd na pw;)), ale wszystkich tu należy uświadomić, że Bajaderka jest zbyt ostra w ocenianiu samej siebie.

Zresztą, ja miałam na myśli przede wszystkim balety już profesjonalne, nie coroczne występy szkółek, gdzie czasem cała grupa ubrana jest w krótkie paczki.

pozdr :)
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 12:46 pm   

Bajadero, a możesz mi przesłać tę kastę? :D Chętnie Cię zobaczymy!! :))
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 12:49 pm   

Na razie kasety nie ma.... będzie na początku roku.
Ale nie wyślę nikomu i proszę, aby nikt posiadający ją mnie nikomu nie pokazywał, bo dla mnie to jest porażka i tyle!
KONIEC I KROPKA.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 12:56 pm   

Bajaderko :( na pewno nie!!!
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15