www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze ulubione ćwiczenie?
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 1:37 pm   Wasze ulubione ćwiczenie?

Mam pytanie!
Domyślam się, że przynajmniej 50% forumowiczów jest związana z tańcem klasycznym. ;] Mam pytanko. Jakie jest Wasze ulubione ćwiczenie? I dlaczego. Ja lubię np. adagio. dlaczego? :] bo jest wolne i można przyjemnie podnośić nogi ;P
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Nie Sie 06, 2006 11:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 2:45 pm   

nie jestem jako tako tańcząca, a moje ćwiczenia są na poziomie bardzo początkującym... ale chyba mogę się wypowiedzieć :)
moje ulubione ćwiczenie to demi i grand plies, rond de jambe en dehors, battement fondu oraz port de bras :mrgreen:

lubię przeglądać się w lustrze sprawdzając figury, ułożenie nóg (a także arabeski i attitude) oraz rąk... ale to normalne ;)

z kolei nie lubie battements i rond de jambe en dedans [nie umiem dobrze stopy ułożyć... ale u mnie "dobrze", to wiecie :P ]
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 4:02 pm   

Oj, jak dobrze że jest taki temat, przynajmniej się podzielę z Wami tym, że poprostu KOCHAM Adagio. KOCHAM,KOCHAM,KOCHAM!
I ta moja miłośc do tego ćwiczenia trwa już ponad 4 lata!:*:*
Ale nie lubie adagia wyłącznie dlatego, że mogę sobie popodnosić nogi do ucha (nawet tak nie zdołam ich dźwignąć), tylko dlatego, ze jest dość męczącym ćwiczeniem, a zarazem bardzo uspakajającym. Można się wczuć w muzykę...
Ah, mam straszną ochotę zrobienia teraz adagia.

A drugim moim ulubionym ćwiczeniem jest grand pas de chat.
No, cudowne <serduszka>

A tak nawiasem mówiąc, to nie ma ćwiczenia którego bym nie lubiała. Wszystkie lubię, tylko niektóre troszkę mniej.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 4:55 pm   

ja lubię bardzo allegro... ;)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
safri
Nowicjusz


Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 8:04 pm   

falli assemble, czy jakos tak
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 8:16 pm   

Ja lubię takie ćwiczenia jak : battement frappe, demi plie, battament fondu, adagio. grand battement, port de bras, passe. Skoki: echapper, saute, fermer, assembler.
Prawdę mówiąc ja lubię wszystkie ćwiczenia... :D :D
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 8:51 pm   

O, ja jeszcze changements lubię. Ale 32 tylko na rozgrzewkę, bo później to 100. :lol:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 9:06 pm   

Ja tez bardzo lubię changements ale zapomniałam tego ćwiczenia w wymienianiu ( chyba skleroza) :D :D :D
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 9:09 pm   

uwielbiam battement tendu, adagio, rond de jambe par terre (byle nie en l'air brrr), fondu i grand jete :)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 9:12 pm   

Ja nie lubię battement tendu :evil:
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 10:11 am   

Ja bardzo lubie arabesque, attitude i pas de chat.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 9:39 pm   

Ja jeszcze uwielbiam skok Kitri, fouettes- zwykłe i włoskie, różnego rodzaju piruety....
a, i poleczkę na pointach! :D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 10:16 pm   

Na poleczce można sobie wybić kilka ząbków.. drobna pomyłka i ciach.................szczerbaci do końca życia :twisted:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 10:37 pm   

Cheryl, uśmiałam się przez Ciebie:D:D:D
A tak naprawdę to poleczka na pointach nie jest wcale taka trudna!!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 11:32 pm   

No wiem wiem :D Przecież jak byłam w 2-ej klasie to na egzaminie cała nasza klasa musiała zrobić kółko polki..Matko :twisted:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 5:49 pm   

Ja nie mam tak dokładnie sprecyzowanego ulubionego ćwiczenia :lol: wiadomo, jedne lubi się bardziej, drugie mniej, to raczej normalne :wink:
 
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 6:41 pm   

Kocham adagio i to najlepiej na środku,a inne ćwiczenia, które lubie to: rond de jambe en l'air :twisted: ,grande battement, fondue, frappe, sissone ouvert, ballone, fouette... i wiele innych. Natomiast nienawidze rorond de jambe par terre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
Krushyna 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Instruktor/Tancerz
Wiek: 34
Posty: 71
Skąd: Lublin / Warszawa
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 12:21 pm   

A ja lubię: grand jete, soute, pique, echapee, changement, szene [ sorry za spolszczenie ] Skoki, ohh to tylo częśc takie najbarziej ulubione =] w ogóle to ja lubię wszystko :)
_________________
Taniec to druga najlepsza metoda porozumiewania się bez słów.
Some things never die. They just go quiet for a time but never go die...
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 6:32 pm   

Ja też ogólnie lubię wszystko, ale zawsze mam ćwiczenie na które czekam z utęsknieniem. Teraz polubiłam bardzo pirouette ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:05 pm   

Ja wszystki lubie. Nie mam jakiegoś szczególnie znienawidonego i ulubionego. Ale to jeszcze zależy od tego jakie jest cwiczenie, jak ulożone. Niekiedy lubie niektóre mnie, a niekiedy bardziej.
 
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:32 pm   

Tak masz rację Anko., jak kiepska choreografia, to się nie chce ćwiczy...
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:50 pm   

Ja mam tak, ze przy niektórych wiczeniach, aż chce mi się starac. Chce mi się wszystko napinac. A jak są jakieś takie nudne, nieciekawe cwiczenia to trace chęci... Robie je, bo wiem, ze powinnam... Lubie też "ambitne cwiczenia".
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 4:30 pm   

ja lubię skoki (może dlatego, że jestem jedną z najleszych w grupie?) :D i rozciąganie (wszelkie... ćwiczenia rozciągające, naciągające itp.)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 11:01 pm   

Przy drazku adagio, grand rond jete, rond de jambe par terre (kocham wrecz). Na srodku tez adagio.
Uwielbiam duze skoki, najlepiej dlugie kombinacje po przekatnej zlozone z duzych skokow ! Ach...Szczegolny sentyment mam do grand pas de chat, pas de basque i failli.
Na pointach wszystko lubie.
Kurcze...tak wlasciwie to ciezko wybrac kilka ulubionych cwiczen a co dopiero jedno. Bo nie moge powiedziec zebym tej reszty, ktora jest niewymieniona, nie lubila. Lubie :) Lubie wszystko.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Nie Lip 01, 2007 10:34 am   

Faktycznie ciezko tak wybrac jedno... Kocham wszelkie arabesque!! (moje niektore nietanczace kolezanki nazywaja mnie Arabesque xD ) Bardzo lubie piruette, grand battement (uwielbiam wymachiwac nogami hehehe xD to takie... wyzwalajace :twisted: ), pas de chat, adagio (przy drazku, na srodku - wszystko jedno ;) , fondue no i boskie fouette!!
Ulubiona czesc zajec to drazek.
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
Ostatnio zmieniony przez groteska Pią Sie 31, 2007 6:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12