www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pointy mi polecicie?
Autor Wiadomość
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Wto Lip 08, 2014 11:52 am   

Napisałam, że nie polecam, bo Elite były niewygodne dla egipskiej stopy (najdłuższy duży palce, reszta stopniowo krótsza).

O tym, że komuś może akurat pasować to co teoretycznie dla danego typu stopy nie pasuje.

2007 nie ma wysokiego vampu- miałam, wiem. Poczytaj wątki o modelach point i o pierwszych pointach to się przekonasz.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Lip 10, 2014 11:23 am   

lj napisał/a:
Napisałam, że nie polecam, bo Elite były niewygodne dla egipskiej stopy (najdłuższy duży palce, reszta stopniowo krótsza).

O tym, że komuś może akurat pasować to co teoretycznie dla danego typu stopy nie pasuje.

2007 nie ma wysokiego vampu- miałam, wiem. Poczytaj wątki o modelach point i o pierwszych pointach to się przekonasz.


dziękuje tylko takie pytanko czy recital i partenaire mają wysokie przyszwy??
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 2:38 pm   

XXXX
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
Ostatnio zmieniony przez Sheeda Pon Lip 14, 2014 10:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 2:42 pm   

Sheeda napisał/a:
Hej !
2 miesiace temu pierwszy raz miałam pointy (mam 10 lat). Pani kupiła wszystkim pointy grishko 2007 M. Miałam rozmiar 4 xxx.
Pointy były fatalne, bardzo trudno było mi je włożyć nie pasowały mi, były za duże i zbyt szerokie.
Mam stopę egipską, dość duże podbicie i troszkę słabą stopę.

Kiedyś po lekcji mierzyłam w sklepie pointy fouette i nova w różnych rozmiarach ale jakoś żadne nie podpasowały.

Czy możecie mi polecić jakieś pointy ?
Stopa egipska długość 22 cm, szerokość ok. 8-8.5 cm, dość duże podbicie, troszkę słaba stopa.


hmmm nieznam się trochę boo nie mam dużego podbicia, pasowała by vaganova ale masz za słabą stopę poza tym masz farta bo możesz kiedyś mieć vaganovą :wink: wracając do tematu jeżeli kupujęsz sanshe to masz dość mały wybór bo to są głównie kwadratowe pointy z grishko możesz spróbować maya 2

powodzenia :wink:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
taniectożycie 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 24
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 6:10 pm   

Hej! chciałabym się dowiedzieć waszych sugestii dla mnie w wyborze point. Są to moje pierwsze, nie mam zbyt dużego podbicia, typu nie moge określic ( dwa pierwsze palce mam tej samej dlugosci, a reszta stopniowo krotsza), dlugość stopy to 23cm, szerokość w haluksach to 9cm, a obwód w nich to 22cm. Jakie proponujecie pointy?
 
     
dorra 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 36
Wysłany: Nie Paź 05, 2014 8:30 pm   

Hej! (:
Doradzcie mi proszę, bo sobie sama nie radzę. Tanczyłam już w bloch balance european, bloch serenade i grishko fouette i żadne z nich mi nie przypasowały.
Mam bardzo wysokie podbicie (http://chomikuj.pl/dorka555/Galeria), natomiast nie mam zbyt silnej stopy. Pointy nie służą mi zbyt długo, bloch balance po jednej lekcji były już miękkie (grishko po 3). Mam szeroką stopę, najdłuższy duży palec, stopniowo coraz mniejsze, z tym że drugi jest niewiele krótszy od dużego. Najlepiej mi sie tańczyło w grishkach póki co. Doradzicie mi jakos? (: z góry dzięki.
_________________
Jesteśmy iluzją tego, co śmiertelne, a scena jest iluzją tego, co realne.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Paź 05, 2014 10:25 pm   

Spróbuj Sansha lub Russian Pointe (R-class), one bardziej 'trzymają' słabą stopę z dużym podbiciem. I są dość twarde przy tym.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
dorra 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 36
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 11:59 pm   

russian pointe to w Polsce tylko przez internet można prawda? a jakbyś mogła jeszcze jakieś szczególne modele polecić byłabym wdzięczna.
_________________
Jesteśmy iluzją tego, co śmiertelne, a scena jest iluzją tego, co realne.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 12:16 pm   

Może Entrada/Elegance/ Encore?
Możesz wybrać vamp 3 co przy wysokim podbicu będzie trochę mocniej trzymało stopę a twardość FS lub MS jeśli nie masz jeszcze silnej stopy.

To w sumie jest taki uniwersalny model, co większości osób pasuje, więc mniejsze ryzyko.

Możesz jeszcze zobaczyć coś ze Spotlight Collection (Lumina np.?).
Ja tańczę teraz w pointach z Diamond Collection, ale one są raczej dla silnej stopy i niekoniecznie dla bardzo wysokiego podbicia.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
dorra 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 36
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 12:21 am   

okej, dzięki wielkie, wypróbuję (:
_________________
Jesteśmy iluzją tego, co śmiertelne, a scena jest iluzją tego, co realne.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 11:17 pm   

Moze wiecie jakie modele maja bardzo niski vamp? Teraz mam Freedy Manon Opera,sa spoko,ale bardzo miekkie :shock: Zastanawiam sie, czy zamawiac znowu Manony czy poszukac jakis innych (nie chce Grishko ani Sanshy). Wiem, ze w Russian Pointe mozna sobie wybrac wysokosc vampu-w takim razie jaka kolekcja bylaby dla mnie dobra (srednie podbicie,srednia sila stopy)
Z gory dzieki za podpowiedz :smile:
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Cze 19, 2016 4:36 pm   

Stopa 21.5-22 cm szerokość 8.5 cm, wysokie podbicie, silna stopa egipska.

Jakie pointy możecie mi polecić? Miałam vaganove (bardzo wygodne wręcz idealne) jednak rozmiar chyba zły dobrałam.
Może jakieś inne pointy (tylko nie sansha) możecie mi polecić?
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
pudrowy_róż 
Adept Baletu


Posty: 54
Wysłany: Pon Cze 20, 2016 12:40 pm   

zbliża się moment kiedy muszę kupić moją drugą parę puent, aktualnie mam grishko 2007 4,5 XX M - jestem z nich zadowolona, ale zastanawiam się nad wypróbowaniem innego modelu lub firmy ( nie chce sanshy, mam stopę egipską, podbicie normalne
 
     
Caroline12550
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 5:35 pm   Pointy Maya I czy Balance European

Tak szukam na forum od kilku dni i z kilkunastu modeli point zostały mi dwie:
Bloch Balance European i Grishko Maya I, mam szczupłą stopę z największym dużym palcem. Wcześniej miałam sansha recital, które idealnie wpasowały się na moją stopę. Który z tych modeli będzie lepszy?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13