www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pointy mi polecicie?
Autor Wiadomość
rzaszminka5 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 21
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 4:42 pm   

Mocna stopę nawet, co do podbicia raczej niewielkie.
_________________
Tańczyć stopami to jedno, ale tańczyć sercem to zupełnie inna sprawa.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 8:49 pm   

No to może Lyrica albo Sporano :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
rzaszminka5 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 21
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 10:23 am   

To ja już nie wiem , ale skoro były wygodne ( a o to mi najbardziej chodzi ) to chyba jednak się zdecyduję. Dzieki :)
_________________
Tańczyć stopami to jedno, ale tańczyć sercem to zupełnie inna sprawa.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 6:58 pm   

Przede wszystkim: twarde, twarde i jeszcze raz twarde :D
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 3:20 pm   

Elite są niby przeznaczone dla szerszej stopy. Jeśli w Fouette mam XXX, to myślicie, że w Elite XX?
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 6:11 pm   

Gwiazdko Nadio ja mam Elite ( a stopę mam wąską, bardzo!) Elite mają po prsotu stabilniejszy szerszy czubek :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 6:15 pm   

Cheryl, bo ty masz dość duże podbicie. Czy Elite nie rozrabiają Ci się za szybko, tzn. czy nie są za miękkie? Bo ja miałam fouette, 2007, a moja koleżanka maya i wszystkie po tyg wyglądały jak flaki;)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 6:42 pm   

Niee...
Są bardzo wygodne :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Migotka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-amator :)
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:28 pm   

chciałam zasięgnąć rady w następującej sprawie: mam niewymiarowe palce tj. drugi dłuższy niż pierwszy, do tej poty używałam recitali, ovation a obecnie Partenaire, ale chciałabym spróbować point Grischko. Mierzyłam Fuette i 2007, fuette się dla mnie nie nadają, bo stając w nich stoję tylko na pierwszym palcu, pozostałych nie czuję, i generalnie mnie bolą, 2007 są ok, ale kuszą mnie Elite, czy w budowie w środku są podobne bardziej do 2007 czy to fuette?? Niestety w Sawarcie w Warszawie maja tylko 2 modele,a trochęsię boje kupić tak bez jakiejkolwiek wiedzy...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 2:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kosssela 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica,miłośnik
Wiek: 32
Posty: 221
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 7:05 pm   

Ayaka napisał/a:
Przy okazji ktoś może wie - ile X ma mieć Grishko Elite na stopę o szerkości ok. 10,5 cm?


myśle ze XXX lub XXXX(bardziej skalnaim sie ku XXXX) :)
_________________
Zmiany zmiany zmiany!
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 3:35 pm   

Ja jakiś czas temu tu na forum rozważałam zamówienie point Grishko przez neta. No więc sie odważyłam i zamówiłam Elite.
A teraz może komuś sie przyda taki opis:
Mam stopę długą na ok 24,5 - 25 cm (zalęży jak zmierzę), szeroką na 10,5 cm. W sklepie Elite doradzono mi zamówienie modelu Elite (bo taki chciałam) o rozmiarach 5,5 i XXX. taki zamówiłam niestety pointy są troszeńkę za długie (doszyje gumki i będzie dobrze), natomiast na szerokość obecnie są idealne, ale martwię sie czy sie nie wyrobią i nie będą mi w nich nogi latały.
Ogólnie porównując te Grishko z Sansha Lyrica i Recital to, Grishko są na pewno lżejsze ale i głośniejsze. :D Czubek w Elitach jest baaardzo stabilny i wygodny, wygodnie przechodzi się z pół palców na point. Z pewnością są też bardzo wygodne po warunkiem że trochę lepiej przylegają do stopy.
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 8:06 pm   

Masz drugi palec dużo dłuższy niż pierwszy? Bo jeśli nie, jeśli masz prawie równy albo krótszy, to masz tak jak ja. Fouette są dobre, jak dla mnie przynajmniej. Kwestia przyzwyczajenia. Coś tam zawsze boli, jak nie ten palec to inny. A mnie nawet nie boli, przyzwyczaiłam się, nie jest tak, że cały ciężar spoczywa na tym biednym palcu, raczej na dużym.
Ale poczekaj aż ktoś kto miał i Elity i Fouette Ci odpowie, czy aż taka wielka różnica jest.
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 9:56 am   

Gdzieś na forum ktoś napisał kiedyś coś o różnych stopach...
Długi palec nie przeszkadza, aboslutnie w tańcu ;]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sro Sie 06, 2008 7:30 pm   

Nauczyciele w szkole też czasem radzą pointy Soprano dla kl 1. :P
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 3:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Migotka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-amator :)
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 1:48 pm   

Kilka postów wyżej pisałam ze kusi mnie model Elite- po przymierzeniu okazało się że te pointy absolutnie się dla mnie nie nadają- jedno że są strasznie szerokie, a dwa że właśnie w nich mój długi palec absolutnie się nie układa i po zmierzeniu wszystkich modeli Grishko wyszło że najlepsza jest dla mnie ... Vaganova :shock: No więc kupiłam, i będę próbować:)
 
     
baletnicamarta 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń, tancerz
Posty: 57
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob Gru 27, 2008 8:06 pm   

A mógłby mi kotoś polecić jakieś dobre pointy! Mam dość słabe podbicie i szerokość stopy 8,2 cm!
_________________
Kocham tańczyć chociaż czasami moje beztalencie mnie dobija...
 
 
     
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:28 pm   

mam szerokosc podobną jak baletnicamarta, no moze 8,5 cm. mam dobre podbicie i mocne stopy.
czy SANSHA MODEL RECITAL 8 W byłyby dla mnie dobre?
_________________
Lottie
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 9:09 am   

Mysle, ze moglyby byc za miekkie. Może powinnaś spróbowac z innymi pointami Sanshy, np. Partnaire, Premiere.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 1:02 pm   

a może Grishko Fouette 4,5 XXXX M . tylko ze w Grishko wogóle nie orientuję sie w oznaczeniach szerokośći, wiec jaka bybya by dla mnie odpowiednia? (szerokość stopy: ok 8,5 cm)
_________________
Lottie
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 1:43 pm   

Mam pytanie.
Moja przygoda z baletem dopiero się zaczyna, tańczę wprawdzie już prawie 6 lat, ale był to głównie towarzyski, jazz i modern troszkę, a baletem dopiero niedawno się zaraziłam...
Jakie powinnam kupić pointy? To będą moje pierwsze, najpierwsze...
Niektórzy mówią, że powinny być bardzo miękkie, to prawda?
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
Agnieszka:) 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik :)
Posty: 15
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 6:11 pm   

Zamierzam jutro udać sie do etiudy , żeby zakupic pointy. Jakie polcacie dla takiej która nie wie jaim cudem umie szybko wyrobić pointy (mam :P małe podbicie),tańczy czesto na pointach . Ćwicze na poinatch już długo :) ???
_________________
Agnieszka:)
 
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 7:50 am   

jeszcze raz pytam jakie pointy nadaja sie dla poczatkujących ? mozliwie jak najtansze ;)
podbicie mam bardzo małe ai srednio mocna stope. jakie beda najlepsze ? ;>
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 3:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 8:14 pm   

z grishko polecam (jak zawsze) fouette. Są na prawde świetne, dużo osób je ma, a nie słyszałam jeszcze negatywnej opinii o nich :) I nadaja sie tez dla małego podbicia (wiem z własnego doświadczenia)
Ale to tez zależy jakie masz stopy, ogólnie zawsze najlepiej mierzyc :)

ogólnie duzo zależy od kształtu,typu stopy, jedne pointy pasują bardziej, inne mniej, zreszta tak jak to jest ze zwykłymi butami :)
przykład: pointy Vaganova są dla raczej węzszych stóp, a elite dla szerszych. Tak w kazdym razie wynika z opisu na stronie :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 3:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ola.K 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Posty: 97
Skąd: z innej bajki...
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 1:02 pm   

Cześć! Jestem tu nowa! Chodzę do szkoły baletowe 1kl. Mam pointy z Grishko Foutte (czy akoś tak ) Ponieważ egzamin w "nagrodę chciałam bym sobie kupić nowe pointy. Na oku mam Pointy Sansha Premiere i ponieważ będo to moje drugie pointy to mam pytanie czy będą dla mnie odpowiednie i jaki rozmiar dobrać do mojej stopy. Z grishko mam rozmiar 5M w normalnym bucie 36-37 mam długie palce a najbardziej drugi. Więc czy te pointy będą odpowiednie??? Jeżeli nie to podajcie mi jakieś inne ale zależy mi żeby nie były za drogie.
Z góry dziękuję
_________________
Balanchine nigdy nie zrobił czegoś, czego by nie zrobił wcześniej , a mimo to wszystko, co zrobił, było nowe...
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 5:54 am   

Pointy z Grishko są cudne, ale ich czubek nie ma dobrego kształtu dla mojej stopy.
Grishko robi albowiem okrągłe (w kształcie elipsy) czubki.
Mam wrażenie, że Sansha robi bardziej prostokątne, ale proszę o wasze zdanie, jakie pointy są na mnie najlepsze.
Dodam jeszcze, że mam tendencje do płaskostopia, więc moje podbicie nie jest rewelacyjne,
stopy nie mam szerokiej, ale gdy obciągam stópkę "na sucho" w pointach to mały palec STRASZNIE mi odstaje, i najważniejszym. Mam bardzo, bardzo długie palce, a w szczególności duży i ten zaraz obok niego.
Proszę o jakieś dobre rady, bo nowe pointy chcę kupić gdzieś we wrześniu.
Czekam na rady. Hej!
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 16