www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pointy mi polecicie?
Autor Wiadomość
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 9:36 pm   

Czy pointy grishko 2007 będą dla mnie dobre?? Mam nie za duże podbicie i nie za mocne stopy... Na pointach tańczę ponad 2 lata. Miałam już fouette i elite, teraz może czas na grishko 2007 :D
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 9:55 pm   

2007 mają wąski czubek. ogólnie są dość wygodne, ale jak dla mnie były zbyt wąskie (idealne są Elite XXX-XXXX więc mam zdecydowanie szeroką stopę), poza tym bardzo łatwo się wyrabiają. jeżeli nie masz szerokiej stopy, to wydaje mi się, że powinny być dla Cebie dobre
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 10:32 pm   

To chyba się na nie zdecyduje :D Elite mam teraz xx i są dobre, a może nawet mogłyby być minimalnie węższe...
Dzięki :D
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 7:30 pm   

Aanka, ja Ci polecam Grishko 2007, to mój ulubiony model, sa naprawde wygodne i długo się trzymają. Ja lubię wąskie czubki, bo według mnie ładniej stopa wygląda w takich, zamawiam zawsze szerokośc xx i są ok. W tym modelu czuję, że najlepiej jest trzymana stopa, jest oparcie właśnie w tym miejscu, gdzie stopę się wygina.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 8:58 pm   

też polecam Grishko 2007. są naprawdę wspaniałe. maja wąskie czubki, ale to chyba zaleta - tak jak mówiła Domi, stopa ładniej w nich wygląda, a pozatym ten model jest wyjątkowo stabilny - można stać i stać i stać... :D


zamawiam drugą parę i mam nadzieję, że będzie tak samo fajna jak pierwsza. :D
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
Nieszczęśliwa
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 29
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 1:58 pm   

Cześć:)
Mam zamiar kupić pointy, dla odmiany, tym razem z grishko. Na pointach tańczę od niedawna, mam mocną stopę i duże podbicie (tak wiec shansy są za miekkie na moję stopę...:( ) . Moja stopa ma 24,5 cm i w najszerszym miejscu mierzy 7,5 cm. Szukam point stabilnych w których mozna z łatwościa balansować, a także bardzo lekkich(!!!). Prosze poradźcie mi któryś model grishko, lecz nie na podstawie opisu na stronie (bo mogę sama przeczytać i nie zrobi mi to róznicy) lecz na doswiadczeniu.
Pozdrawiam: N. :))
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 2:05 pm   

wiem, że zaraz mi się oberwie, ale nie mogę się powstrzymać...

jak to sanshe są za lekkie? a czy przypadkiem nie miałaś za miękkiego modelu? czy te najtwardsze też próbowałaś...?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 5:42 pm   

Mam problem ;)
Otóż chciałabym zamówić pointy Grishko (po raz pierwszy)
I nie wiem jaki model, a opisy na stronie nic mi nie dają. Mam dośc mocną stopę, wąską, jak na razie ćwiczyłam w pointach Sansha Legende/Recital. Pomóżcie ;-)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 8:46 pm   

Cheryl napisał/a:
Mam problem ;)
Otóż chciałabym zamówić pointy Grishko (po raz pierwszy)
I nie wiem jaki model, a opisy na stronie nic mi nie dają. Mam dośc mocną stopę, wąską, jak na razie ćwiczyłam w pointach Sansha Legende/Recital. Pomóżcie ;-)


Na waska stope moze Vaganowa - bardzo ladnie sie prezentuja. Ja mam teraz Maya I. Maja swietne czubki. Dokladnie cuc w ktorym momecie stoi sie na pelnym czubku. Ladnie tez wygladaja na nodze. Co do twardosci nie moge sie wypowiedziec bo obecnie staram sie je wyrabiac.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 5:36 pm   

Sansha Partenaire ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 6:39 pm   

A nie Legende, albo Premiere?
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 10:17 pm   

a ja mam problem :( bo nie wiem jakie kupić : fouette czy 2007? :(( stawiam na piruety, pion, wygląd, ładny wygląd stopy... pomocy! :(
_________________
Bo talent to praca!
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 10:41 pm   

Ja polecam 2007 - zdarłam już 3 pary i jak dla mnie są najlepsze :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 1:45 am   

Ja też Ci doradzam 2007, albo Maya...mam teraz i są świetne:)
Albo Freedy.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 9:00 pm   

Freedy mam na dwie lekcje.. ;(

A te te 2007 to są ładne? bo na zdjęciu to nic nie widać :lol:
_________________
Bo talent to praca!
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 9:08 pm   

No ładne:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 2:42 pm   

Ja polecam Maya I - Grishko. Sa dobre dla osob z wieksza i szersza stopa. W tych pointach nawet szeroka stopa bardzo ladnie wyglada. Sa wygodne i dobrze stoi sie w nich na czubku.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 3:50 pm   

Zdecydowanie polecam 2007, na Fouette natomiast radziłabym uważać - dzięki nim mam przepiękne rany na stopach.
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 3:52 pm   

No tak, poza tym fouette złamały się u mnie po zrobieniu 4 echappes, tak więc wiesz...
One są na śliczne podbicie i wąską stópke, wtedy wyglądają najlepiej i są najwygodniejsze.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 8:03 pm   

też miałam rany i to bardzo głębokie, a najgorsze było to, że było tuż tuż przed konkursem (w ferie zimowe) i dzień w dzięń na tych ranach musiałam ćwiczyć... same mięso wyszło... szkoda gadać... chyba się na 2007 zdecyduję... :?
_________________
Bo talent to praca!
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 8:42 pm   

melaniak napisał/a:
też miałam rany i to bardzo głębokie, a najgorsze było to, że było tuż tuż przed konkursem (w ferie zimowe) i dzień w dzięń na tych ranach musiałam ćwiczyć... same mięso wyszło... szkoda gadać... chyba się na 2007 zdecyduję... :?


Witaj w klubie. Ja szykuję się teraz na Elite, wszystko, żeby jak najmniej rozdrapywać te ranki.
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 8:57 pm   

O kurcze, jest nas wiecej. Ja generalnie chwale sobie model fouette, ale rany na stopach mialam takie, ze blizny sa do dzisiaj.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 5:37 pm   

Dokładnie:)
A ja jeszcze dopiszę, że dla mocnych stóp polecam twardość SH. Jak ściana:D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 2:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rzaszminka5 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 21
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 4:18 pm   

Zamierzam kupić sobie Recitale. Czy ktoś je ma? Nie jestem zbyt początkująca, ale i nie zaawansowana. Nadają się?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
_________________
Tańczyć stopami to jedno, ale tańczyć sercem to zupełnie inna sprawa.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 4:41 pm   

Ja miałam Recitalki chodź jestem w szkole baletowej :P
Dostałam je od szkoły.
Wyginają się baaardzo łatwo ;] Dlatego są dla początkujących, masz mocną stopę no i masz duże podbicie?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 17