www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pointy mi polecicie?
Autor Wiadomość
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 5:59 pm   

Elliot a miałaś je? A jeżeli miałaś to stabilne itd.?
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 6:43 pm   

niestety nie mogę ich mieć z racji swoich długich paluchów. elite jest dla ludzi o krótkich / normalnych palcach i raczej niskim podbiciu, szczególnie dla szerszej i kwadratowej stopy. moje stopy są całkowitym zaprzeczeniem tego opisu. jednak zawsze podobały mi się te pointy na stopach innych :)
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 7:58 pm   

Ja mam dosyć wąską stopę więc chyba raczej nie są te pointy dla mnie. A co z innymi modelami albo firmami? Są jakieś szczególne modele np. z Blocha które są super?
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Doma:) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica ,miłośnik
Posty: 63
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 9:21 pm   

nie polecam ci blocha są niewygodne i bardzo szybko sie łamią :)
_________________
Love Dance
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 9:52 pm   

ja sobie chwalę Sanshę, ale widzę, że Ci nie odpowiadają.. :wink:
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 10:16 pm   

freed of london :D Mam małe podbicie, a w tych pointach praktycznie od początku można było z łatwoscia stac na calym czubku. :) :)
Doma:) napisał/a:
nie polecam ci blocha są niewygodne i bardzo szybko sie łamią :)

akurat o blochach zawsze slyszalam odwrotne opinie.. jaki mialas model?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 7:48 am   

Agne$ napisał/a:
Są jakieś szczególne modele np. z Blocha które są super?


ja bym jednak nie polecała blocha dla ludzi o niskim podbiciu; większość modeli ma długą przyszwę, a co za tym idzie, nie wypchnie się podbicia.
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 9:55 pm   

Hej

Pewnie większość z Was wie po co tutaj jestem ,mimo wszystko powiem szczerze ,że nie widziałam w życiu jeszcze tak przyjaznego forum :) Podziwiam
Mam do Was kilka pytań:

1. Jakie pointy według Was są najładniejsze (wizualnie) ?
2. Czy to prawda ,że palce krwawią po chodzeniu na en pointe?
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 10:28 pm   

Dolores1984 napisał/a:
2. Czy to prawda ,że palce krwawią po chodzeniu na en pointe?

2.z mojego malusieńkiego doswiadczenia odpowiem tak: Mi krwawiły tylko raz, na początku, kiedy ćwiczyłam bez zadnych wkladek, waty tylko na 'zywca'. Jednak czesto robiły sie różne obtarcia, starcia i zatarcia, krew nie leci, ale przyjemne to nie jest. Po jakims czasie przestaje sie tym tak przejmowac i zwracam uwage na to dopiero jak zdejmuje pointy. takze odpowiadajac na Twoje pytanie palce mogą krwawic, ale to zazwyczaj przy ćwiczeniu bez zadnej 'oslony'. to przynajmniej w moim przypadku ;)

1.dla mnie wszystkie pointy sa piekne :D nawet stare zniszczone i ze zdartą satyną :razz: a tak konkretnie to najmniej podobają mi się sanshe. Blochy, freedy , Gaynory sa śliczne.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 10:37 pm   

Dziękuje za odpowiedź.

Widzicie dziewczyny (mam nadzieje ,że nie urażę żadnego mężczyzny)
Chce dać swojej bohaterce jakieś konkretne pointy i tak się pytam Was jako profesjonalistów w tym temacie:)
Myślałam o pointach ,które są odpowiednie pointy do jej wieku ,umiejętności i tak dalej. Staram się dopracować szczegóły.
Dziewczyna ma 17 na en pointe zaczęła w wieku 11 lat.
Tak mi się zdaje ,że tu już nie muszą być modele dla początkujących.
Więc może jakaś propozycja?
 
 
     
Suwak 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 30
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 5:51 pm   

w takim razie tańczy już dosyć długo w pointach. Grishko Ellit i Sansha Soprano są dla bardziej zaawansowanych, Grishko Pro-2007 to model, który specjalnie wyciszony.
 
 
     
Ola.K 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Posty: 97
Skąd: z innej bajki...
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 6:19 pm   

Mi bardzo podobają się wizualnie Gloria, Ovation, a z Grishko Vaganova .
Jeżeli chodzi o wygodę to Gloria i Ovation są bardzo wygodne (nawet bez wkładek).
_________________
Balanchine nigdy nie zrobił czegoś, czego by nie zrobił wcześniej , a mimo to wszystko, co zrobił, było nowe...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 4:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 6:44 pm   

Ogólnie to prawie każdy model z grishko jest ładny, ale napisałaś że wolisz konkretne modele to niech np. będzie model Vanagova albo 2007 ; )Z blocha jedynie Amelie mi się podobają, a z sanshy to rzadne.
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 7:21 pm   

Dziewczyny dziękuje za każdą odpowiedź na moje pytanie.

Na początku myślałam żeby dać jej Grishko 2007 PRO ,ktoś mi kiedyś o nich mówił ,że one są
cichsze i to mnie zaciekawiło. Jakoś mnie tak skłania do jakiegoś modelu z tej firmy.
Pytam się Was ,bo chce dopracować co tylko się da :)
 
 
     
Suwak 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 30
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 11:04 pm   

Myślę, że Grishko 2007 PRO będą odpowiednie dla twojej bohaterki :)
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 2:33 pm   

ja mam z kolei taki problem, o ile problemem można to nazwać: jakiś czas temu zauważyłam że mam tendencję do stania na poincie na "przebicie"<?>, co prawda na pełnym czubku, ale im miększe mam pointes tym bardziej niewygodne to się dla mnie robi. aby zobrazować mniej więcej "stan" moich pointes, zamieszczam schemat czubka w baaardzo dużym uproszczeniu(podczas stania całą stopą na ziemi) :)

pointes o normalnym czubku -> l

czubki w moich poites -> \

no. i pojawia się tutaj moje pytanie: czy to "zdrowo"? jeśli nie, to w jaki sposób temu przeciwdziałać? i szykuje mi się zakup nowych pointes- w moim wypadku jakie wybrać- z wyższą przyszwą?
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 2:44 pm   

Na moje oko przelatujesz przez czubek. Polecałabym albo twardsze pointy, albo z wyższą przyszwą. (Przypuszczam, że masz wysokie podbicie albo bardzo silną stopę, to normalne)
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 3:00 pm   

Hmmm...tak sobie myślę, może mi pomożecie :D
muszę sobie sprawic nowe pointy, bo stare (Sansha Recital) już mi strasznie zmiękły i wyglądają jak hmmm....chyba obejdę się bez barwnych porównań, powiedzmy wyglądają na mocno zużyte :P
jakie byście mi proponowały pointy (zależałoby mi na trochę twardszych)
rozmiar Sansha 10X
szerokośc w haluksie ok. 10 cm
dł. stopy ok 25 cm
mocne w miarę wysokie podbicie
jak myślicie czy Ovation by mi podpasowały, czy wszystkie Sanshe tak szybko miękną??? ;)
 
     
Suwak 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 30
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 3:39 pm   

Niestety wszystkie sanshy miękną.
Za to Grishko nie miękną, skoro zależy ci na twardszych i jak wnioskuję trochę już tańczysz, to może mogłabyś spróbować Grishko Fouette? To taki typowy model point
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 7:23 pm   

Suwak napisał/a:
jak wnioskuję trochę już tańczysz

a ja wiem.....wcale tak długo jeszcze nie tańczę (to będą dopiero moje drugie pointy), ale po prostu mam mocne stopy i dlatego zależy mi na twardszych :D
hmmm...tak się tylko zastanawiam, czy Grishko Fouette będą dobre kształtem.....jak już kiedyś napisałam w jakimś temacie (nie pamiętam którym) mam stopę egipską i lepsze dla mnie będą czubki w kształcie kolumny niż stożka.....a zresztą nie jarzę tych rozmiarówek Grishko....ktoś mógłby podpowiedziec rozmiar????
:D 100post :580:
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 11:02 am   

Potrzebuję pomocy osób, które tańczą w pointach Blocha.
Mam do wyboru modele: Axis, Serenade, Aspiration i Suprima (bede zamawiać przez internet więc nie mam ich jak zmierzyć).
Mam dość wąską stopę, potrzebuje point z niską przyszwą, zeby nie były ani mocno twarde ani zbyt miękkie. Wydaje mi się, ze najbardziej odpowiednie będą Serenade, ale chciałam się upewnić. Jak sądzicie?
Z Blocha mam teraz Amelie Soft i w sumie tańczy mi się w nich dobrze, ale są miękkie i dość szybko się zużywają.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 12:10 pm   

O Serenade pisała Cheryl (zajrzy do wątku http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2043 albo do wyszukiwarki). Ja mam je od wczoraj, po profesjonalnym przymierzaniu w sklepie. Poprzednie pointy były dla mnie stanowczo za miękkie. Dostałam twarde Serenade. W kawiarni przyszyłam troczki i gumki i poszłam na zajęcia w niewyrabianych. Są świetne, stabilne i z akuratnymi boxami - w Grishko fouette musiałam rozbijać je młotkiem, tutaj przyszwy są idealne. Mam stopę gipską, stożkowatą i choć Blochy są bardziej dla kwadratowych stóp, to jednak nie ma większego znaczenia.
Jedynie palce muszą się przyzwyczaić niemal na nowo, (do tej pory miałam Grishko). Wczoraj myślałam, że zejdę, albo przynajmniej pohaftuję się z bólu i przypomniało mi się moje pierwsze kroki w pointach warszawskich - ten ból pod paznokciami - masakra.
Podobno przyzwyczaję się, tak mówi instruktorka, twierdząc, jednocześnie że noga ładnie w nich pracuje i że to wreszcie dobry wybór.
Pomijając ból palców, po pierwszych zajęciach stwierdzam, że faktycznie - są stabilne i wygodne.
(gdzie będziesz zamawiać? bo rozmiarówka jest dziwna - mam 4.5 normalny rozmiar a w Blochach 3)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 12:32 pm   

Dziękuję Ci za odpowiedź:-)
Ja mam stopę też raczej egipską, chociaż opis pasuje także do "stopy modelki" więc pewnie tak pomiędzy.
Ja z Grsishko miałam Elite (5 i 1/2) - całkiem nietrafione dla mojej stopy i 2007 (6) - też średni wybór bo wzięłam H i nie mogłam sobie z nimi poradzić.
Będę zamawiać w dancedirect:-)
Właśnie nie wem jak z tymi rozmiarami... Amelie mam 6 i szerokosć chyba C (najwęższe) i nie wiem czy następne wziąć o takim samym rozmiarze czy mniejsze.. A wiem, zę rozmiarówka w Blochach jest bardzo dziwna - ja tancze w 6, ktora jest na mnie dobra (z wkladka) a mierzylam jakis inny model koleżanki - 4 i tez były ok (tyle ze bez wkladek).
Powinnam wziąć w takim razie serenade 5 czy 6? a moze 5 1/2?
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 1:03 pm   

Ja nie mam pojęcia jak oni mają z tymi rozmiarami. Zgodnie z rozmiarem angielskim Blochy są 1.5 rozmiaru mniejsze, znaczy - jak mam 4.5, to w Blochach 3 (chyba trzeba by do nich napisać). Jaki masz rozmiar stopy?
Co do twardości, to w sumie nie ma określonej, ale pani w sklepie mówiła, że te co mam, są pomiędzy M a H.

Też mam szerokość C. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Na stronie Dancedirect symbol jest SO131L, a ja mam SO131, może to ma, może nie ma znaczenia. Nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd.


(ja mam Grishko 2007 M - za miękkie, chcesz się zamienić? :P )
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 1:16 pm   

http://www.tutu.com/dwear_ptsh_szcht.html

Znalazłam taką tabelkę z rozmiarami różnych point różnych firm i już wiadomo - Bloch ma rożną rozmiarówkę w swoich modelach. Tylko nie uwzględnili tam modelu Serenade niestety, a z tego co mówisz to właśnie powinno się brać mniejszy.
Poszukam jeszcze w internecie jakiś informacji na ten temat, bo na początku następnego tygodnia chciałam złożyć zamówienie..
Mój rozmiar to 38 w normalnych butach, pointy zawsze biorę większe, bo tańczę we wkładkach, które są dość grube więc muszę brać to pod uwagę.
(Ja moich Grishko już dawno się pozbyłam więc niestety się nie zamienimy:()
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13