www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze pointy
Autor Wiadomość
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 7:25 pm   

Hej. ;) Miał ktoś kiedyś pointy Sansha Partenaire? To nie będą moje pierwsze pointy, ale nigdy nie miałam point Sansha i chciałam się zapytać - czy są dobre a może inaczej , czy są trwałe? Np. w porównaniu do point Grishko. Czy Partenaire mają czubek węższy od Grishko Fouette, szerszy czy mniej więcej podobny? A jak jest z twardością tych point?
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 8:22 pm   

Ja mam doświadczenie zarówno z fouette jak i z partnerami. Mi znacznie lepiej się tańczyło w pointach grishko.
Partnery mają troszkę szerszy czubek,bardziej zaokrąglony, są znacznie twardsze, i tym samym na długo wystarczają.Ciężko je się przystosowuje do stopy.
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 10:02 pm   

Miał ktoś kiedyś może pointy Anna? Co o nich sądzicie? Są wygodne?
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 2:02 pm   

Jaką szerokość na stopę 9 cm wybrać w Vaganovej i jaką długość przy stopie 21,7 ?
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 1:11 pm   

gonia napisał/a:
JA noszę na codzień buty 41 i mam sanshy 12W, jeśli to moe coś pomóc...





ja też mam taki rozmiar,ale ciekawi mnie czy nosisz jakieś wkładki ponieważ kupiłam ostatnio pointy z sanshy 12W ale troszkę mnie cisną gdy mam wkładki...
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 1:15 pm   

Ja mam recitale z sansy, dla początkujących chyba najlepsze chociaż to moje drugie pointy a pierwsze miałam partenaire ale mam małe podbicie i to chyba nie był dobry wybór...
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
wikulina11 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 26
Posty: 16
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 9:13 pm   

kaja7717 napisał/a:
gonia napisał/a:
JA noszę na codzień buty 41 i mam sanshy 12W, jeśli to moe coś pomóc...



ja też mam taki rozmiar,ale ciekawi mnie czy nosisz jakieś wkładki ponieważ kupiłam ostatnio pointy z sanshy 12W ale troszkę mnie cisną gdy mam wkładki...


Ja właśnie też noszę na co dzień 41 i 12W są dobre ale nie ma już miejsca na wkładki :( Więc lepiej wziąć rozmiar 13.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 1:54 pm   

drCoppelius napisał/a:
moim zdaniem 13W dla ciebie bedą dużo za duże... na mnie są dobre 11W i 12M, a 12M wygląda stopa dużo zgrabniej niz w 11W, ja mam rozmiar 40 ;)


tak na ciebie będą dobre 11 i 12 ale ja mam długość stopy 26 6 i mam raczej 13w bo w 12w nie mieszcz ą mi się wkładki silikonowe...
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Maj 15, 2014 1:50 pm   

w sklepach internetowych zauważyłam że jest mało point firmy sansha a więc podaję stronkę jedynego chyba w Polsce sklepu z innymi rodzajami i modelami point z tej firmy http://dancestore.sklep.pl/pl/c/Pointy/4

tam są między innymi

fr duval
la pointe
versailles
celebrita
german

i inne :smile:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Maj 28, 2014 3:04 pm   

Sheeda napisał/a:
Na tej stronie niestety nie ma mojego rozmiaru.

A wiecie czy w Polsce są dostępne demi pointe? Bo szukałam ale może przeoczyłam a bardzo szybko potrzebuję.


tu są 3 rodzaje:
http://dancestore.sklep.p...y/4/1/default/1

są na końcu
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Maj 28, 2014 3:11 pm   

limetka napisał/a:
Mam pytanie - czy na początki z baletem (edukacja w domu, bo nie mam warunków chodzić do szkoły) lepiej najpierw kupić baletki a potem pointy, czy to bez znaczenia?


oczywiście że ma znaczenie najpierw baletki albo chociaż napalcówki jak uznasz, że masz silną stopę to możesz kupić pointy[ ja zaczęłam w połowie semestru, a chciałam mieć pointy wcześniej i kupiłam po miesiącu w baletkach :o :smile: ] ierwsze pointy to najlepiej sansha recital
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
bluberry
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 12
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 6:12 pm   

Witajcie polećcie mi jakieś pointy odpowiednie dla mojej stopy.

Mam stopę egipską typowo ukośną, długość stopy to 22 cm, szerokość 8-8.5 cm .
Mam silną stopę i duże podbicie.

Będą to moje pierwsze pointy więc proszę o polecenie jakiś firmy grishko.
Najchętniej od razu z rozmiarem.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 1:45 pm   

chcesz z grishko? nie znam się na tym, ale możę coś z sanshy? Jeśli masz duże podbicie to z sanshy polecam ci praque link:http://dancestore.sklep.pl/pl/p/Prague-2012S/322 lub german 9 link:http://dancestore.sklep.pl/pl/p/German-9-G09S-/328
german 9 bo to są ze wzmocnioną podeszwą polecała bym ci rozmiar 6 chociaż musisz to sprawdzić

mam nadzieję że pomogłam
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 2:36 pm   

Hej :)
W najbliższym czasie kupuję sobie pierwsze pointy, baaardzo proszę o poradę, bo ponoć pani w sklepie nie lubi się za bardzo cackać z przymierzaniem :)

Mam stopę egipską, długość około 24,5 cm, szerokość 9 cm, podbicie niestety prawie zerowe i generalnie niezbyt mocną stopę (nad tym cały czas pracuję! :) ). Nie będę tańczyć w nich dużo.

Doradźcie mi proszę, jakie pointy Sanshy i Grishko byłyby najlepsze? Biorąc też pod uwagę kwestie finansowe... I estetyczne, może to głupie myślenie, ale dam się zabić za pointy z choć trochę zwężanym czubkiem, jakoś nie za bardzo podobają mi się takie z kwadratowym boxem. Prawdę powiedziawszy najbardziej to marzą mi się Grishko, ale jeżeli na taki zupełny początek byłyby lepsze Sansha, to powiedzcie :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
Ostatnio zmieniony przez Celebrindal Pon Cze 02, 2014 3:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 3:06 pm   

Celebrindal, mam podobną stopę tylko centymetr krótszą :)

Wiadomo- najlepiej pomierzyć, ale jeżeli nie masz takiej opcji- spróbuj Grishko 2007 raczej o szerokości XXX. Rozmiar pewnie coś ok. czwórki/piątki/pięć i pół (rozmiarówka 2007 jest inna niż w reszcie modeli Grishko, weź jeszcze pod uwagę grubość swoich wkładek).

Zwężane- Vaganova. Przy czym dla małego podbicia, szerszej stopy i na początek to trochę samobójstwo, bo możesz w tym niewiele zrobić. Ale różnie bywa, czasem komuś pasują pointy teoretycznie "nie na jego stopę", dlatego trzeba mierzyć najlepiej. Jak nie wypchasz podbicia na cały czubek, bo Cię będzie blokować to względy nieestetyczne będą dużo gorsze niż w bardziej "kwadratowych" pointach i tak ;)

Fouette (Novice, Maya I i II na podstawie Fouette) są trochę bardziej zwężane niż 2007, ładnie wyglądają, ale tu musiałabyś sobie przymierzyć, bo nie każdemu ze stopą egipską będzie w nich wygodnie.

Najbardziej kwadratowe są Elite, przy czym dla egipskiej i tak trochę "za" kwadratowe. Bardziej dla stopy typu Gisele, bo jednak wtedy bardzo dużo nacisku jest na duży palec (wiem z doświadczenia...)

W kwestii przymierzania- oprócz dużej różnicy 2007 w rozmiarach w stosunku do innych modeli, między innymi też są różnice. Na przykład dla mnie 3,5 z Elite są dobre, a 3,5 z Maya-I już były za małe. Lepiej sprawdzić- jesteś klientką, więc możesz przecież wymagać przymierzenia point. a jak nie to kup, weź rachunek, przymierz w domu i oddaj jeżeli będą złe.

Co do kwestii finansowych to i Grishko i Sansha są w podobnych cenach. Ewentualnie możesz polować na jakieś używane lub szukać na allegro.
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 3:22 pm   

Dziękuję :) To jeszcze tylko dwa pytanka
1) A jak to z twardością? Bo domyślam się, że dla dość słabej stopy z małym podbiciem to lepiej jak najbardziej miękkie?
2) A z Sanshy które polecasz? Chciałaby mieć w miarę ogólny obraz na to wszystko, żeby móc w miarę świadomie wybierać :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 3:45 pm   

1) Jeżeli zaczynasz możesz spróbować Novice- to sa pointy w kształcie 2007 lub Fouette o miękkości SS. Jednak dla większej oszczędności i lepszego wyrobienia stopy polecałabym jako pierwsze pointy twardość M- średnią. Ja mam małe płaskie (ale bez płaskostopia) i teraz używam już o twardości H i rozrabiamy samymi ćwiczeniami na stopach bez wcześniejszego rozrabiania (tylko depczę trochę przyszwę, żeby było wygodniej). Ale jako pierwsze lepiej się na takie nie porywać, to jak już się ma mocną stopę :)

2) Z Sanshy to jest tak- ogólnie to są bardziej "kwadratowe" pointy, przy czym ich wygląd zewnętrzny nie do końca zawsze odzwierciedla się z tym jaki jest kształt od środka. Dlatego te są trochę bardziej problematyczne. Recitale są miękkie, ale nie polecałabym ich stopie egipskiej. Ogólnie w Sanshy mam gorsze rozeznanie, ale tu jest jedna istotna sprawa- jako, że są to Twoje pierwsze pointy i masz niskie podbicie, to możesz spróbować przymierzyć Etudes (nie wiem czy nie pomyliłam modelu). Mają niską przyszwę, ale nie wiem jak "czuć" je od środka. Dużo point Sanshy ma wysoką przyszwę (ten przód pointy, mniej-więcej odpowiednik końca "języczka" w zwykłych butach) i z małym podbiciem nawet przy mocnej stopie może być problem z osiągnięciem pełnego czubka.
Sanshe mają tez wersje 3/4 np. Ovation- zdecydowanie unikaj takich, ponieważ przez 3/4 tracisz podparcie stopy i na tym etapie możesz sobie zrobić krzywdę w takich :)
 
     
wikulina11 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 26
Posty: 16
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 4:40 pm   

Ja też mam stopę egipską i kupiłam w ciemno Sanshe Recital. Nie polecam dla takiej stopy, niestety ale duży nacisk jest na duży palec przez co są niewygodne.
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 5:18 pm   

A co możecie mi powiedzieć o Grishko Novice? Opisywane są jako pointy dla początkujących, co jest chyba dla mnie najlepszym określeniem ;)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 6:40 pm   

Tak jak pisałam, Novice to jest to samo co Fouette i 2007 tylko o maksymalnej miękkości- SS (super soft). Raczej szybko się rozrobią. Dość istotnym jest nie kupować ich "w ciemno" tylko np. w Warszawie przy Novice pisze jaki to model. Jedyna różnica to miękkość.
Możesz spróbować tych, ale nie wytrzymają długo właśnie przez taką miękkość. Ja pierwsze kupiłam M (średnia twardość) i były dobre. Wymaga to większej pracy stopa, ale dzięki temu trzeba się bardziej starać :)
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 7:56 pm   

A, dobra, nie zarejestrowałam tej wzmianki o Novice :)
Baaaardzo Wam dziękuję :D
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 9:06 pm   

Mysle,ze moge ci polecic fajne pointy dla slabej,egipskiej stopy z malym podbiciem (toz o mojej mowa!). Sanshe debutante-119 zl w decathlonie. Mam porownanie do etudes-ktore wzielam ze wzgeldu na szeroki czubek,ale sa dla szerokiej stopy w ogole, caly ciezar ciala na duzym palcu niestety.

Porobilam fotki,sa dosyc ulomne, ale moze co nieco udalo sie zobrazowac.

Tutaj porownanie czubkow-debutante tez maja szeroki jak widac



Tutaj noga z przodu jest w wyrobionych etudes,z tylu nowe,niewyrobione debutante




Na ostatniej fotce na obu nogach debutante-sa w ogole nierozrabiane,jeszcze w nich niecwiczylam,bez troczkow,wiec super nogi sie ne trzymaja a i tak widac,ze ladnie eksponuja moja podbiciowa biede

 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 9:52 pm   

Też patrzyłam na te decathlonowe, ale u mnie w Decathlonie to nie taka łatwa sprawa - najpierw trzeba znaleźć rozmiar większy niż 34 i mniejszy niż 41, potem trzeba znaleźć parę (a to wcale nie takie proste), a na końcu egzemplarz bez uszkodzeń, zabrudzeń i innych syfów (a to już graniczy z cudem). Poza tym chyba jednak wolałabym, żeby pani w sklepie, nawet jeżeli niechętnie, to popatrzyła na moje nóżki i oceniła fachowym (mam nadzieję) okiem :) Ale dziękuję Ci bardzo, zdjęcia wcale nie ułomne, zresztą strasznie dziękuję za sam zachód z robieniem zdjęć ;*

PS jeżeli to na pierwszym zdjęciu to tapeta, to mam taką samą <3
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 5:28 am   

Spidi, moim zdaniem jakbyś wybrała pointy z bardziej wyciętym boxem (odsłoniłyby więcej stopy) to wyglądały by jeszcze lepiej na Twojej stopie. Czy może nie są odrobinę za duże?
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 9:14 pm   

Celebrindal, co do zdjec- nie ma sprawy ;) (mam nauke na glowie, zatem wszystko co mnie od niej odciaga, jak np. robienie zdjec swoim nogom bardzo mnie odpreza :mrgreen: )
Rozumiem bol rozgardiaszu w Decathlonie-ale jesli juz sie zlozy z tego chaosu pare point i sa przybrudzone-mozna uzyskac rabat-ja tak ugralam 10 % na lekko przybrudzonej satynie na czubku.

p.s-tak,to tapeta :wink:

Lorenzo, masz racje z tym wycieciem, faktycznie box jest tu wysoki, gdyby byl nizszy to juz w ogole cud miod ^^ Na slasku,gdzie mieszkam, sa dwa sklepy baletowe-Troczek bytomski i Stakato w Katowicach. W Troczku na mnie byly tylko grishko 2007, w Stakato kupilam etudes i mierzylam recitale (po ktore tam pojechalam, bo po tym co czytalam mialyby byc najlepsze a wcale mi nie pasowaly )- takze za duzego wyboru co do point i ich przymierzania to tu nie ma :( Kierowalam sie glownie tym,zeby byly miekkie

A jesli chodzi o rozmiar...Hmm,wydaje mi sie, ze sa okej-etudes mam 10W, debutante sa 11M,a w etudesach czulam,ze cos uwiera (chociaz moze to niedopasowanie do stopy..byly wybitnie kwadratne ).







Tak to wyglada,chyba sa okej (ale ekspertem nie jestem :wink: )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13