www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze pointy
Autor Wiadomość
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 4:58 pm   

Sheeda, http://www.etiuda-online....nte-bloch-s0135 :)
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 9:17 pm   

Sheeda, jeśli na tej stronie nie ma Twojego rozmiaru to znaczy, że on nie istnieje. To główna strona RP, można z niej zamówić każdy model/rozmiar itd.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 1:11 pm   

To nie moje pierwsze pointy, ale mam takie pytanie- mierzyłam pointy Elite i pasowały mi idealnie w rozmiarze 3,5. Niestety, mam małe podbicie i odpowiada mi twardość M, ten rozmiar jest dostępny tylko w twardości H. W twardości M jest dostępne jedynie 4, ale one są już nie pasują tak idealnie na długość. Nie są dostępne nigdzie indziej w tym rozmiarze- pytałam też w Elite, a mierzyłam w Sawarcie. A zamówienie to 3 miesiące czekania, co mi nie odpowiada. Co więc polecacie, lepiej mocniej rozrobić 3, czy kupić te o pół rozmiaru większe M?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 1:20 pm   

Moim zdaniem między M a H jest naprawdę niewielka różnica więc nie masz się co martwić!
Poza tym twardość do wielkości podbicia w ogóle nie ma nic do rzeczy:)
Jeśli już to do siły stopy:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Sie 14, 2013 12:01 am   

Dzięki Lorenzo, kupiłam H. W sumie myślałam, że różnica jest znaczna, mi łatwiej jest przy miększych pointach (ale też bez przesady, bo SS bym wykończyła szybko, więc nawet nie próbowałam. M był akurat optymalne dla mnie, ale bałam się, że na H mam jednak za słabe). Dzięki wielkie, trochę rozrabiania i myślę, że będą idealne. Może dzięki temu przy okazji wzmocnię stopę :)

A taka informacja na przyszłość- Grishko Elite nie mają sznureczków ani gumek, a przynajmniej te, które ja mam- trochę jak Russian Pointe, trzeba z nimi uważać, żeby były dobrze dopasowane, najlepiej przymierzyć.
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 1:26 pm   

Hej, mam taki problem bo chciałabym kupić sobie pointy Grishko Maya ale tylko tutaj jest rozmiar najbardziej zbliżony do mojego: http://www.skleptaneczny....,88,pointy.html Mam teraz pointy Grishko Elite i mam rozmiar 6,5 XXX i są za duże i to całkiem sporo. I na szerokość, i na długość. I zastanawiam się czy gdybym kupiła Grishko Maya 5,5 XX to myślicie że byłyby za małe? Mam ogólnie numer buta 39 a stopę w najszerszym miejscu ok. 9 cm. I mam jeszcze wkładki Grishko ale one nie zajmują za dużo miejsca w poincie. I jeszcze jedna sprawa - na stronie grishko.pl jest Maya ale tam jest rozmiar 6 X i chyba taka szerokość to będzie za wąska. :/

I jeszcze mam jedno pytanie, co sądzicie o pointach firmy Akces?
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 7:54 pm   

Moim zdaniem X dla 9 cm + wkładka będzie za małe. Co do długości- stań na kartce papieru, odrysuj stopy, objeżdżając ołówkiem/długopisem prostopadle do podłogi. Później zmierz, ile wynosi największa długość (pięta- najdłuższy palec). Porównaj z tabelą na stronie elite. Nikt na odległość nie jest w stanie określić, o ile za duże są Twoje pointy.
Co do modelu, elite jest raczej dla stopy 'giselle' (?), a Maya dla stopy egipskiej lub greckiej. Różnią się znacznie wysokością przyszwy. Zły dobór point jeszcze szybciej i w większym stopniu zdeformuje Ci palce.
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 8:12 pm   

Novice, dzięki za informacje. ;) Wyszło mi że moja stopa ma 25,4 cm długości. Wstrzymam się na razie z kupowaniem tych point.
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 10:58 am   

Taka ciekawostka dla kupujących model Novice- spotkałam się tu ze stwierdzeniem, że Novice to nic innego, jak model Fouette o twardości SS. A w Sawarcie mają Novice oparte na modelu 2007. Dzisiaj na fanpage'u Grishko pojawiło się takie zdjęcie: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1167440_442091755904441_2117154976_o.jpg czyli wychodzi na to, że Novice są w wersji nie tylko 2007 i Fouette, ale też Elite i Vaganova. Jakoś nie spotkałam się nigdy, żeby w polskich sklepach internetowych była informacja o tym i jakakolwiek możliwość wyboru modelu.
 
     
Ballet 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sie 30, 2013 10:11 am   

Pointy radze kupic z Akcesu twardość 2 ale jak masz bardzo duże podbicie to 3 szerokość 2. http://www.akcesdance.pl/pointy/view.php?m=2
_________________
Kocham taniec to mnie odpręża i jest cudowne! To jest moja najwieksza pasja <3
 
     
limetka 
Nowicjusz


Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 12:11 pm   

Mam pytanie - czy na początki z baletem (edukacja w domu, bo nie mam warunków chodzić do szkoły) lepiej najpierw kupić baletki a potem pointy, czy to bez znaczenia?
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 5:25 pm   

Prace w pointach zaczyna się gdy ma się już jakąś wiedzę, technikę, wyrobioną stopę i odpowiednio mocne mięśnie oraz oczywiście dopiero gdy nauczyciel zdecyduje, że jesteś już gotowa (piszesz edukacja w domu, ale czy to znaczy, że "sama" się uczysz, czy masz prywatnie zajęcia? Jeżeli sama, to nie ryzykuj z pointami, można sobie bardzo łatwo zrobić krzywdę samemu! Poczytaj sobie, jest tutaj wiele wątków na ten temat ).
Na początek zawsze baletki :)
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 11:21 am   

To nie moje pierwsze pointy ale mam pytanie.
Jak stoje na demi pointe to pointy odchodza mi od bokow (nie mam sciagaczy) i spadaja z piety.
Zawsze mialam ten sam rozmiar 1xxx i czy one sa za duze i za szerokie ?
Mam stope 19cm dlugosci i okolo 8.5 cm szerokosci
I drugie pytanie jakie sa pointy w stylu vaganovej tzn taki dlugi box.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 11:32 am   

Mi wlaśnie za małe pointy spadały z pięt. A jeżeli boki ci odstają to może faktycznie są za szerokie. Ale w ten sposób ciężko ocenić, może wstaw zdjęcia.

Edit: mówisz o grishko, tak? Ja mam prawie 9 cm w najszerszym miejscu i pasowały mi XX.
Ostatnio zmieniony przez OlgaT Nie Lis 17, 2013 11:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 11:33 am   

Sheeda, w stylu Vaganovej są chyba Grishko Maya I :)
Możliwe, że to przez to, że nie masz ściągaczy. Lub mogą być po prostu za duże. Wszystko zależy od modelu point itd., ja miałam wcześniej Grishko Elite 6.5 XXX i były za duże i na szerokość, i na długość, a teraz mam Grishko Maya II 7 XX i są idealne rozmiarem.
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 9:37 pm   

Moja siostra ma stope o dlugosci mniej wiecej 21.5-22 cm i szerokosc kolo 8-8.5 cm. w grishko miala rozmiar 3 xxx jednak ostatnio zaczely jej spadac z piet przy przechodzeniu przez polpalce na releve czy to znaczy ze pointy sa za duze lub jeszcze sie nie wyrobily a moze to brak gumek ?
I jeszcze zaczely odchodzic od bokow stopy stojac na polpalcach i czasem n releve za szerokie sa ?

Prosze o pomoc to jej pierwsze pointy.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
meaow 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 3
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 9:49 pm   czy pointy 3/4 sa dobre dla początkujacych?

chcialam sobie kupic pointy sansha legende z podbiciem 3/4. myslałam o innych ale sa troche za drogie i znalazłam tylko te w takiej przystepnej cenie
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Gru 18, 2013 9:10 pm   

Nie są. Aby tańczyć w pointach 3/4 trzeba mieć już mocną stopę przyzwyczajoną do tańca na pointach. Najpierw trzeba "nauczyć" stopę odpowiedniego ułożenia i przyzwyczaić do podciągania podbicia. Jako początkująca będziesz "siedzieć" na pointach, a to do niczego dobrego nie prowadzi.
 
     
Gana 
Nowicjusz

Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 7:37 pm   

Cześć,
właśnie kupiłam swoje pierwsze pointy - Sansha Recital 13 W, ale mam wrażenie, że są troche za małe. Na co dzień noszę rozmiar buta 41, mam długość stopy 27 cm. Myślicie, że powinnam wymienić na 14? Stojąc w nich na płasko, dość mocno dotykam dużym palcem czubka point.
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 8:01 pm   

Wiadomo, ciężko jest ocenić przez internet. Ale zakładasz pointy z dużym trudem czy nie? Czy czujesz, że duży palec masz ugięty czy prosty? A jak stoisz en pointe to jesteś w stanie złapać trochę materiału na pięcie?

np: moje pointy w dobrym rozmiarze (kiedy lużno trzymam stopę zmieści mi sie czubek palca na pięcie)
http://postimg.org/image/cyc892333/
http://postimg.org/image/jel6z5bmn/

i lekko za małe w które palec mi nie wejdzie za chińskiego boga
http://postimg.org/image/8dq1u4jdr/
 
     
Gana 
Nowicjusz

Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 9:40 pm   

wielkie dzięki za odpowiedź! :) no więc nie zakładam z wielkim trudem, ale też i nie bardzo lekko. palec mam chyba prosty, ale mocno dotyka czubka i czuje ból, ale może to kwestia nieprzyzwyczajenia? Ty też czujesz czubek?
załączam zdjęcie:
http://imageshack.com/a/img845/6614/3hr1.jpg
swoje zdjęcia robiłaś już z ochraniaczami w poincie?
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 9:47 pm   

Czucie czubka (szczególnie gdy robi się plie w pierwszej pozycji) to oznaka tego, że rozmiar jest dobrze dopasowany (jeżeli palec jest prosty).
Może to być albo kwestia nieprzyzwyczajenia, albo złego kształtu point dla Twojego rodzaju stopy.
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 10:35 pm   

Moim zdaniem są dobre i po prostu jesteś nieprzyzwyczajona :wink: a jakie masz wkładki?

edit:
Robiłam zdjęcia z wkładkami, bo tak się mierzy pointy. Mam takie: http://www.etiuda-online....te-cushion-a901
Czubek trzeba trochę czuć, wiadomo. Niestety pointy to takie cholery, że musza być idealnie dopasowane :roll:
 
     
Gana 
Nowicjusz

Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 3:43 pm   

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi :) wkładek na razie nie mam, używam zamiast nich kilku par pociętych rajstop :D
 
     
franianiania 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 42
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 14, 2014 10:46 pm   

Witam, jestem mamą dziewczynki która bardzo lubi tańczyć, chodzi na zajęcia baletowe , i kocha wszystko co związane z baletem :smile:
przed nami remont jej pokoju i ma być -baletowy- takie jest jej zyczenie tj. drążek, lustro...
pomyślałam ,ze zrobie jej niespodziankę i na ścianie namaluje znajomy artysta baletnicę i powieszę kilka /kilkanaście par starych point (byłam pewna ,ze na allegro coś będzie)
niestety nie ma i zupełnie nie wiem gdzie szukać :sad:
nie chodzi mi o nowe pointy, tylko używane ,stare , kilka /kilkanaście par :lol:
może macie pomysł gdzie mam szukać? albo może ktoś zechciałby sprzedać swoje stare pointy.
wdzięczna byłabym za podpowiedzi gdzie szukać na adres dorota8275@wp.pl
jeśli ktoś miałby ochotę na odsprzedaż point proszę śmiało pisać @.

p.s.proszę moderatora o ew. przeniesienie tego posta do odpowiedniego tematu, niebardzo wiem gdzie napisać Frania
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12