www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze pointy
Autor Wiadomość
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 8:57 pm   pierwsze pointy - grishko 2007

Ostatnio dostałam od nauczyciela za zadanie kupno PIERWSZYCH piont (8)). Jak wam się wydaje, czy jako osoba o podbiciu b. małym, a raczej jego braku, mogę zamówić pointy Grishko 2007?
Dodam, że właśnie ten model mierzyłam na lekcji. I został mniej-więcej polecony przez nauczyciela...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 05, 2011 11:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 9:03 pm   

ja uwazam, ze tak o twardosci M ;)
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sob Lis 04, 2006 10:29 am   

Słuchajcie, dostałam pointy!!!
w takim ślicznym kolorze, recital!
tylko...nie dość że zastanawiam się nad wymianą na większe, to jeszcze odstają mi nad palcami, mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi...tzn., że są za szerokie?
Mam 13W, powinnam wziąć M?
czy jak się stoi na całej stopie bez ochraniaczy, to czujesz czubek palczami? bo ja tak, nawet bardzo, jak wkładam ochraniacze, dwie warsztwy, to jakby bardziej miękko jest ale wtedy boli mnie kość u pierwszego palca, bo chyba mi się trochę podwija...i "obudowa palców" mnie gniecie...
co o tym sądzisz. też tak masz, czy ja mam wybitnie za małe pointy:( ...?

(posty połączono)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Paź 21, 2011 10:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lis 04, 2006 12:57 pm   

Generalnie, jak się stoi na pełnej poincie bez wkładek, to czuje się czubek palcami. :?
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Lis 04, 2006 1:33 pm   

Tak to normalne, bo dobre pointy zawsze są troszeczkę za małe gdy się je wkłada (tzn. że ciężko je włożyć na nogę, ale jak się je już założy to jest dobrze).
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 10:56 am   

W wakacje kupilam pointy - Recitale, rozmiar 9W. Przez dluzszy czas lezaly w pudelku, teraz okazalo sie ze za jakis czas bede musiala z nich skorzystac. Zauwazylam ze bardzo gniota mi sie w nich palce, nie wiem czy to do konca dobrze. Kazdy z palcow jest w sumie innej dlugosci, duzy jest najwiekszy, stajac na pointach (bez wkladek) jest mi bardzo nie wygodnie. Sprawdzalam tez wiekszy rozmiar point ale zdecydowanie byly za duze.
Teraz nie wiem jak sobie z tym poradzic, czy wkladki rozwiaza problem? A moze jednak kupilam za male? Nie wiem tez czy kupujac kolejne pointy tym razem juz bez mierzenia i inny model (moze tez inna firma) wybiore odpowiedni rozmiar, a czasu na odsylanie i ponowne zamawianie nie mam zbyt duzo.
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 1:09 pm   

myśle że to jest wina modelu, pewnie recitale są na ciebie za wąskie w czubkach, bo są pointy które są szersze dla szerszych palców lub węższe dla węższych
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 1:58 pm   

Recitale są szerokimi pointami... Czy istnieją jakieś, które mają jeszcze szersze czubki?
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 2:57 pm   

Czyli istnieje szansa ze jak zamowie wysylkowo pointy z wezszymi czubkami inny model niz np Recitale (ktore sa szerokie z tego co wiem zeby sie latwiej stalo na czubkach) to moga byc niedobre?
Czy w tym momencie jestem skazana na pointy z szerokimi czubkami? Nie chcialabym musiec cwiczyc ciagle w jednym modelu. Myslalam ze jak wybiore ogolnie w rozmiarowce szerokie pointy (W) to beda dobre.. :(
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 4:00 pm   

Myśle, ze powinnaś miec szerokośc W...
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 4:09 pm   

Pamiętajcie, że Sansha ma szerokości: N, M, W, X, XX, XXX (nie wiem, czy w polsce wszystkie sa dostępne, ale do X na pewno są)
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 4:26 pm   

moje pierwsze pointy były firmy sansha 202, one mają okropnie szerokie czubki, a poza tym okropnie szybko mi się łamały, teraz mam 603 i jestem z nich bardzo zadowolona. Grishko też miałam i złamały mi się po tygodniu
Ostatnio zmieniony przez śnieżka_balerina Sro Sty 03, 2007 4:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 3:20 pm   

no tak, i czubki się tak strasznie nie rozbijają - w Sanshach były mięciutkie bo kilku dniach ćwiczeń.
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 6:06 pm   

oj tak...czyli w Grishkach tak się nie dzieje?
To fantastycznie!
_________________
Gdy wypowiesz jej imię - znika
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 9:42 pm   

Według mnie Grishko są naprawde świetne pod tym względem, że mają wygodny czubek, który nie traci formy i kształtu w trakcie używania, ale równocześnie jest wygodny. Ja osobiście nie lubie czubków w pointach sanshy, bo są takie lekko kwadratowe, jakby niezgrabne, a Grishko pozostaja zawsze zgrabne i piękne ;)
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 7:41 am   

Mam problem. Kupiłam pointy Grishko - na szerokosc sa idealne, rozmiar 5,5 taki jak wczesniej przymierzałam tylko inny model. Dzisiaj kupilam wkladki gabkowe w sklepie baletowym w Gdansku - sa dosc grube, ale wczesniejsze pointy ktore przymierzalam byly takie same i z tego samego sklepu. Teraz mam wrazenie ze pointy sa za male kiedy zaloze je z wkladkami. Jak stane na czubku to jest idealnie bo palce sa wtedy bardziej na dole, kiedy jednak stoje na calej stopie to satyna na piecie jest bardzo napieta, podeszwa nie przylega do stopy, troche jakby odchodzila.
Nie wiem czym to jest spowodowane - czy tym, pointy nie sa wogole wyrobione i pozniej sie to poprawi, tym ze sa za male na te wkladki czy tym ze wczesniej przymierzalam inny model (ale z taka sama numeracja jak moje). Co o tym myslicie?
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Paź 21, 2011 11:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 9:57 pm   

miałam (mam) to samo z tą satyną i podeszwą, a szczególnie jak na półpalcach stoję...Wydaje mi się że są za małe ...i pięta mi zjeżdża ze stopy...
_________________
Gdy wypowiesz jej imię - znika
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 1:04 pm   

Ja uważam wygodne i idealne pointy wtedy kiedy mogę w nich wygodnie się poruszać(np.chodzić na pół palcach w pointach)toteż i soprano i novice mają te cechy:)
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 1:22 pm   

.:Agga:. napisał/a:


EDIT:
Mam problem. Kupiłam pointy Grishko - na szerokosc sa idealne, rozmiar 5,5 taki jak wczesniej przymierzałam tylko inny model. Dzisiaj kupilam wkladki gabkowe w sklepie baletowym w Gdansku - sa dosc grube, ale wczesniejsze pointy ktore przymierzalam byly takie same i z tego samego sklepu. Teraz mam wrazenie ze pointy sa za male kiedy zaloze je z wkladkami. Jak stane na czubku to jest idealnie bo palce sa wtedy bardziej na dole, kiedy jednak stoje na calej stopie to satyna na piecie jest bardzo napieta, podeszwa nie przylega do stopy, troche jakby odchodzila.
Nie wiem czym to jest spowodowane - czy tym, pointy nie sa wogole wyrobione i pozniej sie to poprawi, tym ze sa za male na te wkladki czy tym ze wczesniej przymierzalam inny model (ale z taka sama numeracja jak moje). Co o tym myslicie?


Nie są za małe - przynajmniej z opisu. Podeszwa nie przylega Ci do stopy, bo nie są wyrobione (miałam podobnie, problem rozwiązalam przytrzaskując pointy w drzwiach i przyszywając gumke przez podbicie, żeby lepiej przylegały). A wkładki z Elizabeth są dosyć grube, dlatego może Ci się na początku wydawać, że w poincie jest trochę ciasno, ale z czasem i wkładki się zbiją, i Twoja stópka się przyzwyczai :)
 
 
Lirael
Nowicjusz


Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:05 pm   

Mam pytanie. Które bardziej polecacie ,,Grishko 2007'' czy ,,Fouette''?
_________________

,,Jestem takim samym człowiekiem jak ty,
ale mam lepsze rzeczy do roboty,
niż siedzieć i palić skręty (...)
zawsze będę trzeźwy, nie potrzebuję podparcia,
bo mam Straight Edge (sXe)"
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 10:37 pm   

Jeśli zaczynasz tańczyć na pointach bądź jeszcze masz z tym dość duże problemy to ,,Fouette''.Chodź powiem szczerze,że moja koleżanka je ma(na novice miała za dużą stopę,a sprzedawca zaproponował jej te gdyż są robione na wzór novice,wyglądają nawet tak samo)i są straszliwie twarde.Myślę jednak,że to kwestia czasu by je wyrobić.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
granulka
Nowicjusz

Posty: 13
Skąd: w-wa
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 9:39 am   mierzenie stopy, rozmiarówki

Od jakiegos czasu nurtuje mnie pewna kwestia: czy numeracja/rozmiarówka sanshy pokrywa sie z grishko?
Zdecydowanie bardziej podobaja mi sie pointy tej drugiej firmy, ale musiałabym je zamawiac przez internet, bez mozliwosci przymierzenia. Sanshe za to moge przymierzac do woli... Dochodzi jeszcze kwestia grubosci wkładek (czyli ile mam dodac do dlugosci mojej stopy) oraz szerokosci. Mnogosc wymiarów mnie przeraza ;) Ale niestety nie bede jechac do Łodzi tylko po to zeby przymierzyc pointy... Help
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Paź 21, 2011 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 10:22 am   

Droga granulko proponuję przerysować sobie swoją stopę na białej kartce.Następnie zmierzyć ile ma mm i zajrzeć na stronę, Elite gdzię dokładnie jest opisane ile mm na dany rozmiar point.Jeżeli chodzi o wkładki to polecałabym silikonowe,są swietne i palce nie są tak podrażnione jak w innych wkładkach.Jeżeli nie masz ani szerokiej ani jakieś specjalnie wąskiej stopy to w Grishko zamów sobie z XX gdyż one są właśnie do 'normalnych'stóp,zresztą zawsze możesz wrazie wypadku uregulować.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
granulka
Nowicjusz

Posty: 13
Skąd: w-wa
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 10:57 am   

Hmmm xx mowisz. brzmi rozsadnie, tym bardziej ze moje stopy pod wzgledem szerokosci sa chyba standardowe...
A ile srednio powinnam dodac do wymiaru stopy w przypadku wkladek lateksowych, a ile dla gąbkowych? Czy sensownie jest najpierw kupic wkladke i ja zmierzyc a potem pointy czy raczej odwrotna kolejnosc jest wskazana?
I jeszcze ostatnie pyt: troczki mozna łatwo dostac w pasmanteriach, czy wymaga to duzo zachodu? Może ktos ma namiary na jakis sklep w Warszawie, w którym juz sprawdził, ze są? ;)
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 5:09 pm   

granulka napisał/a:
Hmmm xx mowisz. brzmi rozsadnie, tym bardziej ze moje stopy pod wzgledem szerokosci sa chyba standardowe...
A ile srednio powinnam dodac do wymiaru stopy w przypadku wkladek lateksowych, a ile dla gąbkowych? Czy sensownie jest najpierw kupic wkladke i ja zmierzyc a potem pointy czy raczej odwrotna kolejnosc jest wskazana?
I jeszcze ostatnie pyt: troczki mozna łatwo dostac w pasmanteriach, czy wymaga to duzo zachodu? Może ktos ma namiary na jakis sklep w Warszawie, w którym juz sprawdził, ze są? ;)


Granulko nie jestem pewna ale jeżeli ma się wkładki i chciałoby się by noga byłą idealnie dopasowana do point to o pół rozmiaru większe pointy.Nie,nie jest sensowanie.Zresztą gdy zadzwonisz do Elite i będziesz zamawiać do sprzedawca dokładnie Ci pomoże.:)


Edit:Troczki można dostać w każdej pasmanterii,jednak,nie zawsze można dostać idealny kolor do point.Może zamów sobie w Grishko łącznie z pointami?Kosztują chyba 6zl.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 17