www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze pointy
Autor Wiadomość
Jenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 11:27 pm   Pierwsze pointy

No wiec niedlugo chcialabym kupic sobie pointy moje pierwsze w zyciu... od pazdziernika bede chodzic na klasyke, wiem ze to nie czas na pionty ale chcialabym je poprosu miec popatrzec na nie, moge je pozniej miec do baletu i niewiem jakie wybrac pomozecie mi?? moja stopa jest szeroka rozmiar buta nosze 39-40 i niewiem jaka twardosc wybrac... licze na wasza pomoc, z gory dziekuje
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Paź 21, 2011 10:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Lip 30, 2006 12:29 pm   jaki model jako pierwszy?

dla początkujących najlepsze są recitale (jeśli kupujesz sanshę) bo mają szeroki czubek więc łatwiej zachować równowagę zanim się człowiek przyzwyczai ze stoi na czubkach ;) są to raczej średnio twarde ponity więc dobre dla każdego podbicia a szerokość (M - medium, W - wide itp) musisz zadecydować sama dopasowując do swojej stopy. jeśli masz rozmiar 39-40 to będzie pasował na ciebie rozmair 11 albo 12 (zakładając ze będziesz nosić jakieś wkładki) ale dokładnie to musisz zmierzyć bo każda stopa jest inna.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 05, 2011 11:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 12:15 pm   

Poza tym musisz wiedzieć, czy stopa jeszcze ci rośnie, czy już nie ;) Skoro chcesz wykorzystać pointy do ćwiczeń(w przyszłości) to może lepiej kupić o rozmiar większe niż planujesz na dzień dzisiejszy? ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 6:12 pm   

sisi napisał/a:
dla początkujących najlepsze są recitale (jeśli kupujesz sanshę) bo mają szeroki czubek więc łatwiej zachować równowagę zanim się człowiek przyzwyczai ze stoi na czubkach ;) są to raczej średnio twarde ponity więc dobre dla każdego podbicia a szerokość (M - medium, W - wide itp) musisz zadecydować sama dopasowując do swojej stopy. jeśli masz rozmiar 39-40 to będzie pasował na ciebie rozmair 11 albo 12 (zakładając ze będziesz nosić jakieś wkładki) ale dokładnie to musisz zmierzyć bo każda stopa jest inna.


moja koleżanka (którą zresztą witam na forum) pisała do pas de chat z zapytaniem o pierwsze pointy i powiedzieli jej, że dla początkujących najlepsze są... uwaga, uwaga... soprano! moje pierwsze pointy to właśnie soprano i nie narzekam, ale też nie mam porównania...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez gonia Sob Sie 19, 2006 12:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 6:17 pm   

Moim zdaniem soprano! zbyt twarde ;/ trzymam się zdania sisi :RECITAL lub Partenaire czhyba że jeszcze Liryca. Ale uważam, że Recital.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 7:07 pm   

partenaire dla poczatkujacych? zdarza sie, ale tylko wtedy gdy maja naprawde zelazne stopy!!
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 10:09 am   

Nie, Liryca zdecydowanie nie... ktoś, kto ma jeszcze słbe podbicie mógłby sobie coś zrobić, ja jestem przy Recitalach... Jakby kogoś kusiła niska cena point warszawskich, to prosze się powstrzymać!!!! <-Okropne ( moje pierwsze pointy)!!!!!!
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 12:53 pm   

Moimi pierwszymi pointami były pointy Sanshy i byłam z nich zadowolona.
Osobiście bardziej podobają mi się Grishko- są takie drobniutkie i ładnie leżą na stopie, ale Sanshy wydają mi się wygodniejsze :lol:
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 05, 2011 11:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 31, 2006 10:49 am   

Z Sanshy chyba najlepsze są dla początkujących Recitale. Choć ja wole Grishko... Mam novice i jestem zadowolona. Są miękkie i dobrze się w nich cwiczy. No i stopa ladnie wygląda :D




(niektóre posty zostały zedytowane z uwagi na odniesienia do postów skasowanych.
mod.)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 05, 2011 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:51 pm   Sansha Recital - rozmiary

cześć dziewczęta, otrzymałam parę informacji z Pas de chat na temat point Recital i innych.
Może którtejś się przydadzą:
(Tylko proszę się nie śmiać bo np. pytanie (odpowiedź) 1 jest zabawne)

1. Pointy się nie rozbijają na długość
2. Są ręcznie robione
3. MAją wciągniętą gumkę (taki jakby ściągacz)
4. Nie zawsze na pierwsze pointy tancerki wybierają Recital czy Soprano...
(ja jednak obstaję dalej przy Recital ze względu na szeroki czubek)
5. Czubki obszyte są satyną. Przeciera się. gdy są już bardzo brudne tancerki
po prostu kupują nowe pointy.
(chodziło mi o to jak je zabezpieczyć...)
7. są kolory PINK (odcień brzoskwiniowy) i UNPINK (angielski róż)
są dostępne w takim kolorze jak na zdjęciu na stronie pasdechat
(to jest chyba ten PINK)
8. Przesyłka kosztuje ok. 11 zł
9. pointy Recital są w cenie: 115 zł
10. Przesyłane są paczką prorytwtową czyli powinna dojść za 3 dni od daty
wysłania.
11. dla stopy o dł. 26,6 cm odpowiednie są ponoć 13.
następne są dla 27 cm - 14 (największe)
dla 26 cm - 12
(czyli wnoskuję że rozmiar zmienia się co 0,5 cm:) )


* teraz proszę o radę.
na długość 26,6
i szerokość 9,1 cm Pani mi proponuje rozmiar 13W.
Co o tym sądzicie? zmieszczą mi się solidne wkładki albo jakiekolwiek ale żeby nie bolało aż tak...?[/url]
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 05, 2011 11:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 8:11 pm   

JA noszę na codzień buty 41 i mam sanshy 12W, jeśli to moe coś pomóc...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 7:50 am   

Kupilam ostatnio pointy - Recitale w Pas de Chat. Rozamiar buta w jakim chodze na codzien to 39, pointy i baletki mam w rozmiarze 9W, jak narazie wydaje mi sie ze sa dobre. Cienka wkladka silikonowa i taka z materialu, ktore z reszta dostepne sa w tym sklepie (ale maja niesamowite ceny) spokojnie sie mieszcza.
Co do szerokosci point, musisz popatrzec na swoje stopy i ocenic czy sa szerokie, czy np. przymierzajac jakies buty zdarza sie ze nie miesci Ci sie w nich noga lub cisna Cie na szerokosc.
Zawsze jesli przysla Ci nieodpowiednie pointy mozesz je wymienic (odeslac a oni przysla nowe), tylko to zwiazane jest z wiekszymi kosztami.
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 2:32 pm   

moim zdaniem 13W dla ciebie bedą dużo za duże... na mnie są dobre 11W i 12M, a 12M wygląda stopa dużo zgrabniej niz w 11W, ja mam rozmiar 40 ;)
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 6:25 pm   

Ja mam Shansha Legende 909 9M i długość stopy to 19 cm :wink:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 3:11 pm   

Ja mam dlugosc stopy kolo 26cm i rozmiar mam 9 a szerokosc W bo mam dosc szeroka stope.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 3:59 pm   

ja mam taka sama dlugosc stopy a pointe mam pare rozmiarow wieksza, wiec chyba cos sie nie zgadza..
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Pią Wrz 08, 2006 7:49 am   

Aggo, chodzi Ci o Sanshe? (...)
A Ty KAsiu, bądź tak miła i podaj ten rozmiar:)
Dzięki!
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Wrz 08, 2006 9:54 am   

Tak, chodzi o Sanshe, tylko okazalo sie ze zle sprawdzialm rozmar stopy, wyszlo ze mam kolo 24cm (od duzgo palca ktory jest najdluzszy do konca pienty), rozmar tak jak pisalam - 9W.
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sob Wrz 30, 2006 7:41 pm   

jeszcze raz błagam o pomoc!
Jeśli pointy Recital nr 13 jest dla stopy 26,5 cm (rozmiary ponoć co 0,5 cm)
a ja mam stopę 26,6 cm to czy mam wziąć nr 14?
i te 4 mm zostawić na wkładki?
czy za duże będą?
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Wrz 30, 2006 7:42 pm   

Myślę, że za duże... Bo wiesz pointa musi przylegac!
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 30, 2006 7:56 pm   

wkładki nie zajmują tak dużo, ja myśle, żebyś wzieła albo szerokie 13, albo wąskie 14 ;)
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sob Wrz 30, 2006 8:06 pm   

ale mi chodzi szczególnie o długość.
Ach, jeszcze jedno: czy jak stoicie w pointach normalnie, na całej stopie, nawet bez żadnej pozycji, to ciśnie Was czubek?
tak ma być?
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 05, 2011 11:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 1:26 pm   

Myśle, że to przesada brac te wymiary tak dokładnie. A pointy lepiej żeby były za małe niż za duże...
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 3:35 pm   

nie radze brać mniejszych - ja wzięłam o 2 mm dłuższe od stopy i strasznie mnie cisną :roll:

a to co anko powiedziałaś to głupota totalna - jak masz o centymetr pointy za duże to sobie nawpychasz tam jakiejś waty czy co, a jak masz za małe że wkładki nie wchodzą to jak niby ma się tańczyć, pomijając fakt że ledwo się ją na nogę wciska? :?

w jakimkolwiek przypadku, gdy stoisz normalnie jak w butach nie możesz podkurczać palców! chyba że chcesz się nabawić tzw. "palców młoteczkowatych" [dlatego też będę przerabiać pointy :roll: ]
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 10:32 pm   

a.k. z tego, co ja się orientuję, to jeśli różnice są naprawdę niewielkie, i kwestia jest o dwa milimetry za dużo czy za mało, to tutaj już w grę wchodzą po prostu osobiste preferencje tancerki. Jedna woli luźniej, inna ciaśniej. Nie ma jednej złotej reguły na to, co jest lepsze. Pointe trzeba wyczuć, a poza tym każdy z nas jest trochę inaczej zbudowany, i dla każdego trochę inny ruch będzie wygodny, trzeba to po prostu samemu sprawdzić, bo tego nie da się tak na sucho wyliczyć.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 18