www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OSB W POZNANIU ;)
Autor Wiadomość
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 3:31 pm   OSB W POZNANIU ;)

Czy jest tu ktoś z Poznania...???????????? Chyba nie..tylko W-wka...Gdańsk...Lódź...Bytom...A z Poznania nikt nie ma czasu na takie bajery;P
buzka!
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 3:58 pm   

jak już jesteśmy przy SB z mojego pięknego miasta...

Uczy tu pani Frąckowiak - przemiła osoba, spotkałam się z nią już nie raz na warszatatach jazzowych. warto isć do niej na zajęcia!
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 4:58 pm   

a tak, pani Frąckowiak to świetny pedagog i przemiła osoba :-) no a poza tym spod jej skrzydeł wyszło wielu dobrych tancerzy :)
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 8:18 pm   

Ja jestem z Poznania i tam chcę zdawać do SB :D
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 4:02 pm   

a ile masz lat i gdzie teraz się uczysz tańca?

edit: pytanie do raisy
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
Ostatnio zmieniony przez sisi Pią Sty 27, 2006 5:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 7:12 pm   

sisi napisał/a:
a ile masz lat i gdzie teraz się uczysz tańca?

edit: pytanie do raisy

Mam 10 lat i w poznańskiej sb uczę się tańca (na dodatkowych zajęciach).
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 8:31 pm   

Ja na przykład jestem z Poznania uczy mnie p. prof. K.Frockowiak.
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 9:16 pm   

Ja też jestem z poznania!!! :lol:
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 7:34 pm   

to swietnie ze robi sie nas coraz wiecej. a moze opowiecie nam jakies ciekawostki dot naszej poznanskiej szkoly? jakies charakterystyczne zwyczaje etc?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 7:46 pm   

Co roku wystawiamy Koncert Dyplomowy, z udziałem wszystkich uczniów OSB. Zwyczajem szkoły jest nazywać nauczycieli profesorami, portierów wujkami, a sprzątaczki i kucharki ciociami. W szkole co roku odbywają się konkursy: Najlepsi w tańcu klasycznym, konkurs choreograficzny i aktorski. Uczniowie mają sznsę wystąpić w spektaklach Teatru Wielkiego w Poznaniu, a nawet wyjechać z nim za granicę. z okazji każdego święta i tp. odbywają się apele. Uczniowie pierwszych klas na corocznym rozpoczęciu roku składają przysięgę :D . Szkoła posiada saunę!!!! W OSB ukazuje się gazetka szkolna, której jestem redaktorem 8) ...
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 7:52 pm   

A możesz nam trochę więcej opowiedzieć o gazetce szkolnej?
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 8:01 pm   

Hm... z nią nie jest dobrze, bo ukazał się tylko jeden numer, a powstała ona w zeszłym roku. Jest to częściowo moja wina, ale nie miała czasu na jej prowadzenie, gdyż w tym roku odbywały się próby do dziadka, a trwały one nawet do 21:30, soboty też , a niedziele spektakle (cała redakcja tak miała). W tym roku postaram się to zmienić, ale tak właściwie to zastanawiam się na oddaniem jej redakcji komuś, kto ma na to więcej czasu.
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 7:35 pm   

Tak!!! Ja nie wiedziałam że coś takiego istnieje w naszej szkole. :shock:
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:16 pm   

Dziewczny, czy orientujecie sie czy w poznaskiej OSB istnieje mozliwosc eksternistycznej nauki, tak jak np. w Warszawie?
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 9:43 pm   

pewności nie mam, choć ostatnio jedna z tancerek - adeptka widząc podczas biennalowego pokazu uczennice poznanskiej OSB powiedziała, ze to "dziewczyna z jej klasy", wiec pewnie mozna. choc dyplom trzeba zdac chyba gdzie indziej (Warszawa, Łódź).
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
AP 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 12:32 am   

Witam!
Ja również chodzę do OSB w Poznaniu. Z tego co wiem to w '93 roku był uczeń który zdawał taki dyplom, nie wiem jak to wygląda teraz, ale zawsze można iść do sekretariatu się zapytać!
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 3:57 pm   

No, no... nie spodziewałam się, że któryś z chłopaków z naszej OSB odwiedzi to forum...
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
AP 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 4:49 pm   

A jednak....
 
 
Hazel
Nowicjusz


Posty: 7
Skąd: z... mojego miejsca...
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 6:21 pm   

Hej AP, z której jesteś klasy??
_________________
...::: Żyję żeby tańczyć, tańczę żeby żyć:::...
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 8:16 pm   

Już jutro 25 .III.07r. odbędzie się ,,Matura baletowa", w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Uczestniczyc w niej będą nie tylko jak nazwa mówi maturzyści, ale i uczniowie od kl. I-IX.

P.S. Z wielkim smutkiem niestety muszę powiedzieć, że nie wystąpię na gali. Rekolekcje w czwartek mnie rozłożyły.

Życzę uczniom powodzenia!!
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 4:10 pm   

Jako osoba uczestnicząca w tym koncercie moge powiedzieć, że wyszło nienajgorzej.. ale jednak chciałabym słyszeć opinie osób oglądających.. może ktoś widział?
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
Hazel
Nowicjusz


Posty: 7
Skąd: z... mojego miejsca...
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 5:53 pm   

No cóż poszło całkiem dobrze... Ale koncert i tak był dość długi. Bardzo podobał mi się układ klasy IX z tańca współczesnego ułożony przez p. prof. K. Adamczak, M. Sierant w " Les Bourgois", J. Kalbarczyk w "Tomaszów-zmyślona historia", I. Kopaczyńska w "Grand pas classique" i jeszcze parę innych...
Mam nadzieję, że w przyszłym roku forma koncertu będzie nieco zmieniona, gdyż staje się to już trochę nudne... Heh...
_________________
...::: Żyję żeby tańczyć, tańczę żeby żyć:::...
 
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 5:57 pm   

No to może ze strony widza powiem tak: z wielkim wzruszeniem i zainteresowaniem obejrzałem ten koncert i nawet nie wiem kiedy minęły te 3 godziny :D Pochwalę umiejętne przeplatanie rodzajów prezentowanego tańca i muzyki. Tak to już jest, że każdy się bardzo stara i chce najlepiej ale ktoś uwagę widza tego czy innego przyciągnie w danym dniu bardziej.
Z pośród abiturientów Anno Domini 2007 szczególnie wyróżniająco na scenie przedstwił się jak dla mnie poprowadzony przez W.Bułanowa Mateusz Sierant. „Les Burgois” do choreografii B.Van Cauwenbergh'a wykonał znakomicie, co zresztą zostało dostrzeżone i nagrodzone... największa salwą oklasków w tym dniu.
Wielkim samkołykiem dla mnie i absolutnym hitem było natomiast wykonanie koncertu skrzypcowego K.Szymanowskiego w choreografii B.Wrzosek i przygotowane przez L.Kowalską przez zespół w składzie: Bobrowska, Golak, Grabowska, Jakubiec, Kulmińska, Magiera, Mielech, Murmyło, Sławińska, Sziwa, Szutarska, Więckowska. Mniam! Na scenie było wszystko co potrzeba, zapał, entuzjazm, zmienność jak w kalejdoskopie i jakaś urocza klasyczna elegancja. Roztańczenie i uśmiech niektórych tancerek porwały mnie tak bardzo, że nawet nie wiem kiedy musiałem otrzeć łzę wzruszenia z prawego oka (do czego jako facet nie powinienem sie nawet przyznawać). Brawo! Widowisko godne profesjonalnego występu!
Za postawę godną tancerki oraz elegancję wykonania , pomimo ewidentnego kłopotu z troczkami przy poincie hihihih :lol: :wink: należy wyróżnić Weronikę Stroińską za Rajmondę. Szkoda, że wariacja trawała tak krótko, bo tancerka prezentuje się na scenie wyjątkowo atrakcyjnie (zresztą coś mi sie wydaje, że E.Szymańska wybiera sobie pod swoje skrzydła zawsze tancerki błyskawicznie „wpadające” widzom w oko)
Z młodszych uczestniczek podobała mi się lekkość i pewność wykonania „Wieszczki lalek” w wykonaniu poprowadzonej przez B.Wrzosek Jagody Łuczak. Bardzo zwiewne wykonanie podkreślone przez ładne i płynne ruchy dłoni (no i wielką szczupłość tancerki). Poza tym bardzo fajna była ta bordowa „paczka” w którą była ubrana Jagoda.
No ale jestem bardzo ciekawy co o koncercie powiedzą też i inni.... :wink:
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 6:15 pm   

Scarpia napisał/a:

Za postawę godną tancerki oraz elegancję wykonania , pomimo ewidentnego kłopotu z troczkami przy poincie hihihih :lol: :wink: należy wyróżnić Weronikę Stroińską za Rajmondę. Szkoda, że wariacja trawała

Och, co do Weroniki i jej troczków to muszę się w pewnej kwesti wypowiedzieć. Oglądam koncert za kulisami, i ja i inni oglądający mieliśmy niezły ubaw z tego, jak śmiesznie "uwalniają" się jej troczki ale wielki strach, żeby nie doszło do dramatu ;) . Tańczyła rzeczywiście ładnie (szczególnie że to moja ulubiona wariacja!).

[quote]Z młodszych uczestniczek podobała mi się lekkość i pewność wykonania „Wieszczki lalek” w wykonaniu poprowadzonej przez B.Wrzosek Jagody Łuczak. Bardzo zwiewne wykonanie podkreślone przez ładne i płynne ruchy dłoni (no i wielką szczupłość tancerki). Poza tym bardzo fajna była ta bordowa „paczka” w którą była ubrana Jagoda.[quote]
No, co do "jakości" wykonania i przedstawienia wariacji przez "naszą" Jagodę, nie ma wątpliwości. Na scenie prezentuje sie doskonale, że aż miło patrzeć ;) .

Co do abiturientów to moimi zdecydowanymi faworytami jest Jagoda Bobrowska, która oczarowała mnie...hm...wszystkim XDD. No i oczywiście Mateusz Sierant, który w tańcu klasycznym może wyglądać "sztywno" w roli pijaka spisał się doskonale.

A jako wykonawca trzydziesto sekundowego pokazowego (a raczej przedstawialnego) tańca pierwszoklasistów, muszę przyznać że mój pierwszy występ na prawdziwej scenie mam już za sobą. Nie wyszło najgorzej, ale świetnie nie było, zobaczymy co powie jutro moja pani profesor...;)
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 6:58 pm   

ja chciałam się tylko nieśmiało zapytać, czy ma ktoś jakieś fotki...

p.s. Raiso- gratuluję przeżycia pierwszego występu :)))
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14